Wiara, koncentracja, schematy i inne utrudniacze

Praca z energią, sposoby na gromadzenie, ćwiczenia itp.
Drak
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2011-10-14, 23:34

Wiara, koncentracja, schematy i inne utrudniacze

Post autor: Drak »

Witam

Kiedy czytam n-tego posta, że coś jest bzdurą, że ćwiczę to wiele lat i nic nie wychodzi to zastanawiam się czasami nad przyczyną tego, która nota bene najczęściej jest banalna - blade pojęcie o tym co sami robicie. To, że przeczytam 20 książek o lataniu to za mało by wsiąść w samolot i lecieć..

Gdyby to były jeszcze rzeczywiście książki techniczne to jakieś zaufanie mogę do nich mieć, ale w przypadku publikacji o ezo - mają one charakter zawsze wątpliwy.. często subiektywny.. tak jak ten post... zadawanie pytań i nieufność to pierwszy krok w kierunku zauważenia tego co jest wokół nas - do odkrycia sposobu realizacji celu, który sobie wyznaczyliśmy.

Kilka mitów powielanych jak plaga na każdym forum:

"Ale przecież bez wiary nic się nie osiągnie"

Do dzisiaj nie wierzę w to co czasami robię - ja po prostu to robię i co najwyżej mówię - miałem szczęście, mój organizm sobie z tym poradził, zdarza się, to pewnie wiatr, umysł płata mi figla, przecież to niemożliwe.. Walnąłbym demagogię mówiąc, że nie wierzę, ale na początku w nic nie wierzyłem, a wychodziło.. a do dzisiaj pozostało mi, by co jakiś czas gruntownie weryfikować czy nie brodzę w jakimś miejscu, bo w coś za mocno uwierzyłem..

To jest tak jak z lataniem.. nawet jeżeli najsilniej będziesz wierzył, że skacząc z 10 piętrowego budynku polecisz.. to i tak spadniesz. Wiara zawęża nasz zmysł obserwacji - wierzę, że coś jest takie i kropka.. czasami przez głupi pogląd nie zauważamy, że coś nie jest do końca tym w co wierzymy - jesteśmy o krok i nie potrafimy go zrobić, bo wierzymy, że to niemożliwe, bo nasza wiara w to że jest inaczej nam na to nie pozwala..

Mam nadzieję, że za bardzo nie pokręciłem. Chodzi mi o to, że świat jest jaki jest i to czy my w coś wierzymy nie spowoduje, że stanie się on nagle inny.. Każda wiara tworzy jakieś ramy wokół czegoś.. bądźcie bardziej sceptyczni do tego forum to prędzej osiągniecie coś w ezo.. testujcie, szukajcie, ale nie wierzcie.. jak coś jest białe to będzie białe i wasza wiara że jest czarne tego nie zmieni..

"musisz być cały czas maksymalnie skoncentrowany"

Koncentracja przydaje się do nauki i do programowania umysłu, ale to jest czubek góry lodowej na którym jesteśmy i czasami potrafimy na nim trwać latami zanim zejdziemy niżej.. Koncentracja w ezo jest jak budowanie drogi do jakiegoś celu. Samo budowanie nie spowoduje, że ten cel osiągniemy.. Na co nam droga jak i tak na nią nie wchodzimy.. aby na nią wejść musimy całkowicie porzucić budowanie i po prostu ruszyć.. Koncentracją budujemy, a relaksem idziemy po niej... podstawą do ruszenia jest zapomnienie o tym nad czym się koncentrowaliśmy przed chwilą..

Jako przykład podam telekinezę.., której przekleństwem jest właśnie nadmierna koncentracja..

"Mam 7 czakr.. a nawet tysiące"

To jest właśnie przykład wiary - bo tak piszą w książkach to tak jest.. Najczęściej jedni wierzą, inni przestają w końcu wierzyć, a niewielu je wykorzystuje.. ustaliliście miejsce czakr i nadaliście im cechy zamiast najpierw ich poszukać i zbadać. Nie wiem ile mam czakr - znam swoje większe ośrodki energetyczne z których korzystam.. niektórych nie warto ruszać, inne się przydają jak np. nie mamy czasu na sen, a chcemy być skoncentrowani przez cały kolejny dzień, chcemy sobie namieszać w życiu, chcemy przyspieszyć metabolizm.. kto szuka ten znajdzie.. Ośrodki o których mówię mają podobne role jak ich fizyczni odpowiednicy.. jeżeli wiesz gdzie masz np. żołądek, serce, czy sumienie to przykładając na nich ręce i koncentrując się poznasz ich możliwości.. Oczywiście wymieniłem tylko 3.. jedno jest jeszcze poza nami.. a właściwie ponad nami, ale z tym ostrożnie..

"W tym ćwiczeniu jest napisane, że dokładnie tak ma być.. ja to ćwiczę od lat i nic nie czuję"

Niegdyś przeczytałem, artykuł o mistrzu tai-chi, który po 7 latach przestał uczyć, bo stwierdził że nic nie czuje.. Doskonały przykład jak można skupiając się na szczegółach by dobrze wykonać ruch zapomnieć o jednym drobiazgu - to nie schemat jest tutaj najważniejszy.. szlifowanie ruchów nic nam nie da.. Owszem samo ćwiczenie tai-chi daje efekty zdrowotne, ale tak samo - bieganie, pływanie, ogólnie - ćwiczenia.. W przypadku tai-chi uczymy się podstawowych ruchów, jak się przemieszczać - ćwiczymy to chwilę.. Później stajemy i relaksujemy się tak długo, aż nasz cały ośrodek ciężkości będzie w stopach.. Dalej już żadna książka nie jest potrzebna..

P.S. Nie wierzcie w nic co jest napisane.. w ten tekst też.. zaufajcie sobie, obserwujcie i nie przejmujcie się jeżeli niczego nie widzicie.. traktujcie to jako rozrywkę wieczorną, albo ew. podczas jakiejść drzemki - podstawą niech będzie życie, a to niech będzie tylko niszowym hobby.. nigdy nie lekceważcie leków, ani ćwiczeń - wiarą można wyleczyć chorobę.., ale jak się nie rozumie tego do końca , a się tylko w coś wierzy to niekoniecznie - stosujcie ezo dodatkowo, a nie jako podstawę.. (poza tym jest tutaj akurat bardzo wiele aspektów - np. lista waszych priorytetów.. co wasz organizm robi najpierw z energią? To jest właśnie to co można osiągnąć np. chcesz być sprawny umysłowo - np. egzamin, a masz mało snu.. proszę bardzo, ale za to obudzisz się z bólem mięśni.. nie jesteśmy studnią bez dna.. studnie są poza nami, ale nie w nas) jeżeli chcecie się sprawdzać to zaczynajcie od rzeczy prostych - ból głowy (migreny są trudniejsze..), gardła.. swojego, później czyjegoś.. i pamiętajcie - wasz umysł musi zaakceptować, że coś się może wydarzyć.., albo wydarzy, ale niekoniecznie musi w to wierzyć. Powiedzenie sobie, że "przecież to proste" ułatwia zwykle wszytko.. Oczekujcie efektów natychmiast.. albo przynajmniej szybko.. jak ich nie będzie to zostawcie temat.., albo szukajcie innego sposobu..

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Energia”