Wpływ Energii na samopoczucie.

Praca z energią, sposoby na gromadzenie, ćwiczenia itp.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Energy Source »

W tym temacie chciałbym się was zapytać w jaki sposób dodajecie sobie energii, jak polepszacie swój nastrój, swoje samopoczucie? Podawajcie techniki, przykłady, a najlepiej z życia wzięte :)
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Sylvester93 »

Heh:) Troszke mnie nie było ponieważ pracuję ale znalazłem pare minut ażeby móc ci odpisać:)
To tak ja żeby nabrać wiekszej ilości energii słucham swojej ulubionej muzyki i nie myśle wtedy o niczym innym prócz o tej muzyce:)
Uwielbiam też pójść do lasu położyć się na polanie zamknąć oczy i poprostu leżeć, szczególnie na jesieni i na wiosnę:)
Wedlug mnie każdy sposób "ponieważ większość ludzi ma te Swoje UNIKALNE"
jest dobry:)
Awatar użytkownika
dzidaa
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2011-03-15, 14:08

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: dzidaa »

Ja zawsze słucham jakiejś piosenki, albo idę do swoich roślinek i rozmawiam z nimi. Trochę dziwne, ale działa. A ja mam pytanie. Kiedy człowiek słucha muzyki, poprawia lub pogarsza mu się nastrój, albo jest w transie. Jak to możliwe? Czy muzyka może wpływać na stan energii u człowieka?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Darnok »

Muzyka wpływa na samopoczucie. Tak samo jest z oświetleniem, kolorami wokół Ciebie i innymi czynnikami. To się nazywa psychika, a nie energia.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Energy Source »

Darnok:
-To, że muzyka, oświetlenie, i kolory wpływają na samopoczucie to się zgodzę z Tobą. Niestety jeśli chodzi przypisanie wszystkiego psychice to to obalam. Muzyka, oświetlenie i kolory fizyka definiuje jako energia. Czy to energia fali dźwiękowej (muzyki) czy energia fali elektromagnetycznej (oświetlenia i kolory). Wszystko to wpływa na nas bo ma w sobie energię. A psychika jest jakby takim naszym oprogramowanie, który interpretuje tą energią i ją przetwarza na użyteczną dla organizmu.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Vampirio »

Ja aby polepszyć sobie samopoczucie rysuje. Niektórzy uprawiają sporty, a inni na przykład grają na komputerze. Każdy powinien znaleźć swój sposób ponieważ każdy jest inny.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Sylvester93 »

Według mnie każdy posiada swój unikalny sposób aby polepszyć swoje samopoczucie...
Dla każdej innej osoby przypada po co najmniej 4 takowe sposoby.
I to nasza w tym głowa które sobie wybierzemy i które naprawdę mają na nas wpływ:)
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Energy Source »

Hehe zgodzę się z Tobą Sylvester93, ale zakładając ten temat miałem nadzieję, że forumowicze podsuną mi jakieś ciekawe pomysły xD
tajemniczyja
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2011-05-07, 02:23

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: tajemniczyja »

Najłatwiej można podładować bateryjki jeśli chodzi o zakres emocjonalny, przebywając wśród ludzi, którzy w danym momencie posiadają bardzo dobry humor. Te osoby wręcz wypychają w swoje otoczenie masę pozytywnej energii emocjonalnej i samo przebywanie przy nich jest w stanie poprawić nasze działanie:] Oczywiście to działa też w drugą stronę, że kilkoro ludzi potrafi pogorszyć nasze samopoczucie, a przez co obniżyć poziom energii.

Hmm i nie wiem jak to ująć, ale chyba ze dwa lata temu śniła mi się polemika z Tobą Energy Source i chyba jej ogólny dobry wydźwięk... Choć nie jestem nawet w stanie stwierdzić, czy to może nie miało miejsca...
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Energy Source »

To o czym piszesz nazywa się klasyczny "wampiryzm". I zgadzam się można w ten sposób pobierać energię.

Jak Ci się śniło? To może przekażesz jakieś ciekawe wiadomości :D A tak przy okazji to już jedna pewna osoba powiedziała mi coś podobnego, że 10 lat temu śniło jej się, że mnie spotka i będzie rozmawiać ze mną.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Arek »

Dla mnie muzyka a dokładniej ulubione przeboje mają największy wpływ na dobre samopoczucie. Najlepiej jeszcze wtedy podkręcić głos na maksa i śpiewać, pozytywny wynik murowany i to w parę minut.
maksim399
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-05-09, 12:44
Lokalizacja: Konin
Komentarze: 4

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: maksim399 »

Jak ja nie mam siły robić czegokolwiek to proszę męża żeby mnie czymś zdenerwował,zawsze działa!Jak jestem zdenerwowana to dostaję powera do pracy,sprzątania i ogólnie poprawia mi się nastrój,nie śmiejcie się ze mnie-ja tak po prostu mam.Zabawa z dziećmi lub wypad konno w teren też mi poprawia nastrój:-)
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Energy Source »

Z tym zdenerwowanie u Ciebie coś jest nie tak.

Ogólny mechanizm zdenerwowania:
Wywołanie emocji (zdenerwowanie) -> Uaktywnienie źródeł energii -> Niestety z emocja "zdenerwowanie" jest ten problem, że energia nie jest skoncentrowana na wykonanie pracy, ale na stratę. (wyładowanie emocjonalne)

U Ciebie widać, że ostatni etap jest odwrócony. Mianowicie zamiast tracić energię na wyładowanie emocji Ty je koncentrujesz na wykonanie pracy.

Trochę to dziwne bo przeważnie przy zdenerwowaniu towarzyszy nieopanowanie siebie. A to idzie za sobą, że nie potrafimy koncentrować energii na wykonanie pracy.

Jak Ty robisz, że czujesz zdenerwowanie i panujesz nad tym?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Vampirio »

Ja też tak potrafię. To nie jest żadna sztuka, wystarczy trochę wprawy :> a opanowanie samo przyjdzie.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Sylvester93 »

To ja was zadziwię swoją osobą :P :P :P
Ja potrafię całą swoją złość i nerwy przeistoczyć w siłę i potrafię nad tym panować np.
Podczas zwyczajnego mordobicia na treningu mam dość sporo siły bo sporo trenuje ale jeżeli zbierze się we mnie bardzo wiele złości to potrafię pięściami cegły kruszyć i piszczelami kije łamać tak samo jak podnosić ciężary których normalnie bym nie ruszyłnawet :) :) :)
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Energy Source »

maksim399:
-Możemy Ci przekazać energię, ale najpierw musisz wysłać pieniążki na moje konto w mBanku :D

Sylvester93:
-hehe to nic nowego przekształcając energię emocji (złość) w energię fizyczną :D chyba każdy tak umie :P Poza tym nie powiedziałbym, że wyżywanie się na siłce w czasie złości jest kontrolą nad sobą xD
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Sylvester93 »

Wolę poćwiczyć niż dać komuś w mordę ;p to na pewno lepszy sposób :)
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Energy Source »

No jeśli chodzi o etykę to tak :P Ale schemat przetwarzania energii jest ten sam. Wywołanie emocji -> przekształcenie emocji na energię fizyczną. Dla mnie kontrola np. złości polega na tym, żeby wywołane emocje nie zostały przetworzone na energię fizyczną (bójka, trening w siłowni). Prawdę mówiąc to tak czy siak energia z emocji (złość) musi być gdzieś uwolniona. Pytanie brzmi czy można ją przekształcić w inną energię niż fizyczną.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Sylvester93 »

Na pewno się do ale pewnie jeszcze tego nie wiemy albo wiemy i robimy to nie wiedząc o tym ;p
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wpływ Energii na samopoczucie.

Post autor: Sylvester93 »

Proszę was nie odbiegajcie od tematu bo sprawy kościoła nie są uwzględniane w tym temacie...
Powróćmy do tematu rzeczywistego...

Energy co do przetwarzania złości na siłę fizyczną bądź też inne ośrodki tego typu uważam iż człowiek i tak wiedząc że potrafi to przekształcić nie byłby w stanie tego kontrolować.
Zastanów się nad tym:)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Energia”