Struktura Energii

Praca z energią, sposoby na gromadzenie, ćwiczenia itp.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Struktura Energii

Post autor: Energy Source »

Chciałbym w tym poście porozmawiać o strukturze energii. Niektórzy ludzie piszą o energii negatywnej i pozytywnej. Co to tak dokładnie znaczy?

Już samo to że ludzie pisząc o energii pozytywnej i negatywnej sami definiują tym, że energia jest w dwóch rodzajach. Czy to możliwe, że energię można podzielić na rodzaj pozytywny i negatywny?

Podajcie przykłady energii pozytywnej i negatywnej. (Założę się, że większość to będą przykłady z emocjami złymi i dobrymi). Oprócz emocji potraficie podać przykłady energii negatywnej i pozytywnej?

Jaką strukturę ma energia waszym zdaniem? Czy można ją podzielić na kilka rodzai czy jest tylko jedna energia?
Fluxres
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2008-12-25, 21:37
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Struktura Energii

Post autor: Fluxres »

Na samym wstepie powiem Ci drogi kolego, ze definiowanie czegokolwiek jest błędne ponieważ to tylko kolejne ograniczenie. Energii niedzieli się na dobra i zla to tylko bezsensowny podzial tak jak podział magyi na biala i czarna. Energia jest jedna od nas zalezy jak ja spozytkujemy o jak pozyskamy. A co do emocji to nie mozna oceniac tego czy sa one pozytywne lub negatywne poniewaz to calkowicie subiektywna ocena. No chyba, ze bedziesz się upieral przy normach moralnych, ale co ty tu wtedy robisz skoro według norm ogolnie przyjetych ale na nieszczescie juz obalanych ezoteryka to zlo.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Struktura Energii

Post autor: Energy Source »

Ja myślę podobnie jak ty, tylko nie rozumiem dlaczego nadal większość ludzi w postach pisze "pozytywna i negatywna energia". Dla mnie to też jest bezsensowny podział energii. A co do definicji energii to według mnie przypadałaby się jako taka bo każdy inaczej to odbiera, inaczej myśli i w ogóle jest śmietnik :P
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Struktura Energii

Post autor: NightRaven »

Powiem tak - energia sama w sobie jest tylko jedna. Nie ma żadnych rodzjów. Po prostu energia. Natomiast ta energia ma skołonność do mieszania się z innymi rzeczami, stanowiąc dla nich coś w rodzaju nośnika. Mówię zarówno o materii (np. energia + fotony = energia świetlna) jak i o rzeczach niematerialnych takich jak emocje, myśli, intencje. I na podstawie tego z czym jest zmieszana określa się "rodzaj" energii. Kiedy mówię "energia pozytywna" mam na myśli energię połączoną z emocjami, myślami, intencjami, które według mojego subiektywnego sposobu myślenia. Tak więc to czy dana energia jest "pozytywna" czy "negatywna" jest kwestią równie subiektywną jak pojęcia dobra i zła. Natomiast stosunkowo jednoznacznie możemy stwierdzić, że energia ma intencję ciepła, znimna, nasączona jest miłością bądź nienawiścią, zawiera ideę fioletowego jabłka itd. W ogóle, energia zupełnie czysta, niepowiązana z niczym w naturze nie występuje.
Fluxres
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2008-12-25, 21:37
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Struktura Energii

Post autor: Fluxres »

NightRaven pisze:Natomiast stosunkowo jednoznacznie możemy stwierdzić, że energia ma intencję ciepła, znimna, nasączona jest miłością bądź nienawiścią
Dodać tylko można iż energii "nasączoną" nienawiścią nie można nazywać energią złą.

Energy Source pisze:A co do definicji energii to według mnie przypadałaby się jako taka bo każdy inaczej to odbiera
Energie trzeba poczuć, ciężko ją zobaczyć. Dlatego sposób jej definiowania aby każdy mógł zrozumieć będzie z góry spisany na straty ponieważ w zależności od przyjętego paradygmatu energia zawsze będzie odbierana trochę inaczej.

Zresztą po co definiować, dajmy narzędzia i niech inni sami sobie budują.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Energia”