Źródło Energii - Rośliny

Praca z energią, sposoby na gromadzenie, ćwiczenia itp.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Źródło Energii - Rośliny

Post autor: Energy Source »

Chce zakupić sobie do pokoju parę roślinek w doniczkach, ale nie wiem jakie rośliny mają wpływ na mnie i moją energię.

Jak waszym zdaniem wpływają rośliny na ludzi?
Jak czerpać energię z roślin?
Jakie rośliny dodają nam energii, a jakie odbierają?
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: Sylvester93 »

Ciągle wypytujesz o tą energię;p
Rośliny wpływają na ludzi kojąc ból i nerwy, dostarczają nam świeżego tlenu i zależy od gatunku włąśnie wcześniej wspomnianego kojącego zapachu, to coś w rodzaju "aroma therapy"
Nie da się bezpośrednio czerpać energii z roślin, bynajmniej żaden taki przypadek nie został opisany prócz medytacji:)
Najlepsze rośliny do przechowywania w domu to paprotka i aloes nie radziłbym trzymać bluszcza czy jakiejś palmy bądź kaktusa kolczastego:)
ElohimMihael
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 61
Rejestracja: 2011-03-02, 01:10

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: ElohimMihael »

Z roślin jako istot żyjących da się jak najbardziej czerpać energię nie tylko w sposób bezpośredni, lecz również i bezpośredni.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: Energy Source »

Do Sylvester93:
Hehe zarejestrowałem się na te forum tylko z jednego powodu, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o energii :) Energia to moje zainteresowanie i hobby :P Chcę wiedzieć jak najwięcej xD

Dobrze mówisz, że z roślin dostaje się świeży tlen. Zapach również. Najlepszy zapach jaki pamiętam to zapach kwitnącego zioła :D (nie, nie pale zioła, tak z ciekawości posadziłem sobie marihuanę w domu xD)

Dzięki za wymienienie roślin.

Do ElohimMihael:
Według Ciebie bezpośrednie czerpanie energii z roślin działa na zasadzie wizualizacji przepływu energii z rośliny do Ciebie? Czy masz jakąś inną technikę?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: Dagmara »

Moim zdaniem na niektórych ludzi przede wszystkim rośliny-kwiaty działają uspokajająco, co do czerpania energii z samych roślin to się nie wypowiadam ponieważ ta dziedzina jest mi obca.
A kwiaty jakie poleciłabym to przede wszystkim hiacynt, fiołki i róża domowa, te pierwsze hodowałam przepięknie pachną ;)
Róże również miałam i mam obecnie jedną i co dziwne, kiedy miałam ciężkie chwile życiowe kwiat całkowicie zmarniał, a kiedy w mym życiu się polepszyło róża również ożyła i dochodzi o siebie, mimo iż przez cały czas dbałam o nią tak samo O_o
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: Energy Source »

Jeśli będą te rośliny to je kupię :) Co do róży to zaciekawiłaś mnie. Chociaż bym wiedział kiedy coś zmienić w życiu, a kiedy nie xD
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: Veritas »

Pamiętam z czasów dzieciństwa, że w moim domku było pełno roślin. Piękne paprocie, fikusy i chyba własnie hiacynty. Powiem szczerze, że bardzo miło je wspominam.
ElohimMihael
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 61
Rejestracja: 2011-03-02, 01:10

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: ElohimMihael »

"Według Ciebie bezpośrednie czerpanie energii z roślin działa na zasadzie wizualizacji przepływu energii z rośliny do Ciebie? Czy masz jakąś inną technikę?" - m.in., a dokładnie kontrola energii (umiejętność jej czerpania, kontrolowania jej przepływu pobierania i dawania).
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: Energy Source »

Małe pytanko co do roślin. Kwiaty wydają ładny zapach i chcę go jakoś "zakonserwować", żeby potem w domu mieć ładny zapach. W sklepach można dużo kupić różnych preparatów, ale co w przypadku gdy chcę zrobić zapach z naturalnych kwiatów? Znacie jakieś sposoby? Próbuje suszyć płatki kwiatów i oddzielnie zalałem także spirytusem. Robię testy, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Macie jakieś sprawdzone sposoby?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Energia”