Źródło Energii - Sen

Praca z energią, sposoby na gromadzenie, ćwiczenia itp.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

Trochę siedzę w temacie energii i dużo o tym wiem. W tym poście chciałbym się was zapytać o pobieranie energii podczas snu.

Jak sami wiecie codziennie wieczorem kładziecie się zmęczeni spać, a rano wstajecie i jesteście pełni energii.

Jak waszym zdanie pobieramy energie podczas snu?
Skąd pobieramy energię podczas snu?
ElohimMihael
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 61
Rejestracja: 2011-03-02, 01:10

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: ElohimMihael »

Energię podczas snu, pobieramy tak jak gdy nie śpimy. Ze wszystkiego, przez skórę, oddech. Z całego otoczenia.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Veritas »

Najważniejsze jest to, że nie ruszamy się przecież. Wszystkie akcje i reakcje naszego organizmu ulegają znacznemu spowolnieniu. Co pozwala zregenerować energię.
Raczej nie nadawałbym nadnaturalnych cech dla snu ;)
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Veritas jak ja lubie zmieniać twoje zdanie;p

Ja nadałbym nadnaturalne cechy dla snu a właściwie to chodzi mi o medytację i pobieranie energii z kosmosu i otoczenia:)
Ja sam praktykuje medytacje już koło roku i uważam że medytacja ma najwiekszy wpływ na odzyskanie energii fizycznej zarówno jak i psychicznej człowieka. Osoba która jest w stanie się skupić i uspokoić i odprężyć może naprawdę zgromadzić ogromne zapasy energii. Człowiek zdenerwowany bądź wiecznie zdenerwowany tzw, "choleryk" traci energię o wiele wiele szybciej a człowiek opanowany nie traci jej na złość, niepokój czy też nerwy "aczkolwiek bardziej m isie podoba słowo nerwica". Czlowiek medytuje nawet nie wiedząc o tym, sam sen jest w pewnym sensie medytacją:)
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Veritas »

Spoko. Koleś na ulicy sprzeda ci liścia to podziękuj mu i podstaw drugi policzek.
Jak we śnie możesz medytować? Albo śpisz, albo medytujesz.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Zauważ że podczas snu jesteś spokojny, opanowany, twój mózg utrzymuje tylko takie reakcje jak oddychanie. praca serca a na tej samej zasadzie działa medytacja. Zero myślenia tylko spokój cisza i otaczający nas wszechświat:) Ludzki organizm podczas snu czyli "nietypowej medytacji" też pobiera energię z otaczającego go świata.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sothis »

Ostatnie cztery posty poszły pod nóż, nie offtopować i nie licytować się kto kogo przegadał -> wracamy do meritum.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

Do Veritasa:
-nie ruszanie się podczas snu to nie tracenie energii, więc tutaj nie możemy mówić o pobieraniu z tej czynności energii
-dobrze mówisz, że akcje organizmu ulegają znacznemu spowolnieniu, ale to nadal jest jedynie ograniczenie straty energii
-napisałeś, że się regeneruje. I teraz pytanie do Ciebie w jaki sposób?

Do Sylvester93:
-według mnie sen, a medytacja to całkiem różne pojęcia. Ja to odbieram tak: Sen to wyłączenie wszystkich zmysłów i brak myślenia, a medytacja to wyciszenie zmysłów, uspokojenie się i zachowanie świadomości. Jeśli chodzi o te wyciszenie to nadal jest to ograniczenie strat energii, a nie pobieranie energii.
-pobieranie energii z kosmosu? Na jakiej zasadzie to ma działać? To jest jakieś promieniowanie?
-powiedziałeś, że pobieramy też energię z otoczenia, ale jak sam Veritas powiedział nasz organizm ulega spowolnieniu, więc z otoczenia mało pobiera się energii. Natomiast rano budzimy się całkowicie naładowani.


A jeszcze jedna sprawa. To mój kumpel wymyślił xD Według niego podczas snu organizm pobiera energię z wygody i komfortu. Załóżmy lepiej się wyśpimy na łóżku niż na podłodze :) Co wy na to? Macie jeszcze jakieś koncepcje? Jestem otwarty na każdą :)
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Energia kosmiczna nie ma wyglądu poprostu jest nie mozna nazwać tego promieniowaniem, choć z drugiej strony jest to pewny rodzaj promieniowania ale nadnaturalnego któego najtęższe umysły świata nie zdołały wyjaśnić:)
I jeszcze jedno jeżeli człowiek śpi na twardym podłożu to wypocznie o wiele bardziej ponieważ mozę nie tyle co śpi się wygodniej tylko każde kręgi się prostują.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

Ok rozumiem jest jakaś energia kosmiczna, która nam dodaje energii. Taka teoria tylko będzie działać przy założeniu, że ta energia naprawdę dużo dodaje nam energii i jest bezpieczna dla nas.

Załóżmy, że jest ta energia kosmiczna. Dociera do nas ona przez 24/dobę. Dlatego i w dzień i w nocy powinna nam dodawać energii. Jakoś nie zauważyłem, żeby w ciągu dnia dodawało mi coś energii.

Poza tym dla mnie wyjaśnienie pobierania energii z kosmicznej energii jest dosyć abstrakcyjne bo nikt nie wie co to za energii i czy w ogóle istnieje. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

ja od tego zacząłem potem zacząłem gromadzić książki na ten temat wiele się dowiedziałem z seri tych filmów
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

W tym wątku doszliśmy, że jedynie w śnie pobieramy energię z otoczenia np. temperatura, powietrze. Niestety to są chyba małe ilości energii, żeby rano obudzić się pełny energii. Do tego jeszcze jest teoria o kosmicznej energii, która nie do końca zaspokaja mnie xD Nikt nie odkrył tej energii, więc nie możemy powoływać się na nią.

I tylko tyle? No to dalej nie wiemy w jaki sposób pobieramy energię w śnie...
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Przed snem napewno spożywasz jakiś posiłek i w gruncie rzeczy nas organizm z owego posiłku pobiera składniki odżywcze czy też minerały które potem przerabia na energię:)
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

W jakiejś części pobiera energię z posiłku, ale organizm zwalnia swoje funkcje, a już w trakcie snu żołądek nie trawi jedzenia. Dopiero rano zostaje strawiona kolacja. Dlatego uważam, że jedzenie nie wyjaśnia zagadki.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Jestem w technikum żywienia i otóż żołądek w nocy trawi pożywienie nie całkiem ale trawi i pozyskuje z niego energię)
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

Ok rozumiem. A ile posiłku potrafi żołądek strawić w ciągu nocy? Nie wydaje Ci się, że ta energia z posiłku strawionego w ciągu nocy jest za mała by naładować cały organizm do pełna?
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Veritas »

Energy najlepiej zjeść minimum 2 godziny przed snem. We śnie później mogą być koszmary przez te niestrawione jedzenie. To wiedza na poziomie szkoły podstawowej. Nie wiem o czym jest debata w tym temacie? Sylvester, niepotrzebnie mieszasz tutaj swoimi bajkami. Nie wiem skąd ty tą wiedzę bierzesz. Zapewne z kosmosu. Tak jak energię w nocy co?
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Czlowieku;/ organizm ludzki pobiera energię z pożywienia i trawi pokarm w nocy lecz w mniejszych ilościach...
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

Wy dwoje to się chyba nie lubicie co? A tak wracając do tematu. Macie jeszcze jakieś pomysły jak organizm pobiera energię w czasie snu oprócz jedzenia?
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Raczej nie ma innych procesów ponieważ odpoczynek i spowolnienie pracy organizmu oszczędza energię a nie ją produkuje.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Energia”