Energia a cakra

Praca z energią, sposoby na gromadzenie, ćwiczenia itp.
Awatar użytkownika
mateusz939
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2010-04-03, 13:27
Lokalizacja: Szczecin

Energia a cakra

Post autor: mateusz939 »

Mam pytanie:
Czy żeby móc kontrolować swoją energię,wykorzystywać ją do różnych celów potrzebna jest umiejętność otwierania energii cakry?

Drugie pytanie:
Jakie są sposoby wejścia ma wyższy stan świadomości? I jak można się rozwijać duchowo?
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Energia a cakra

Post autor: NightRaven »

mateusz939 pisze:umiejętność otwierania energii cakry?
Nigdy nie słyszałem o czymś co by się nazywało "energią czakry", a tym bardziej nie mam pojęcia jak energię można otworzyć. Możesz sprecyzować?
mateusz939 pisze: Jakie są sposoby wejścia ma wyższy stan świadomości?
Co rozumiesz poprzez wyższy stan świadomości?
mateusz939 pisze: I jak można się rozwijać duchowo?
Na bardzo wiele sposobów. Czytając dobrą książkę. Słuchając muzyki. Wgapiając się w księżyc. Medytując. To naprawdę zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.
Awatar użytkownika
mateusz939
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2010-04-03, 13:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Energia a cakra

Post autor: mateusz939 »

Sorry pomyłka, otwieranie bram cakry. To ta umiejętność jest potrzebna do kontrolowania energii ?
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Energia a cakra

Post autor: NightRaven »

Wiesz... Nadal nie kojarzę takiej techniki. Zazwyczaj mówi się o otwieraniu czakr, ale pomyślałem sobie, że to coś o czym nie słyszałem i postanowiłem wyszukać to w google. I co się okazało? Otóż wszystkie wyniki, które zawierają słowa "otwieranie bram czakry" odnoszą się do Naruto... Może zechciałbyś mi to wyjaśnić?
Awatar użytkownika
mateusz939
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2010-04-03, 13:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Energia a cakra

Post autor: mateusz939 »

Nie wiem jak byłem mały oglądałem naruto i nazwy mi się pomyliły. To uzyskam wreszcie odpowiedź na moje pytanie?
Awatar użytkownika
mateusz939
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2010-04-03, 13:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Energia a cakra

Post autor: mateusz939 »

Jezu przecież mówię że pomyłka mi się zdarzyła.Dawno nie zaglądałem i wypadłem z obiegu.Proszę o radę bo szukam właściwej drogi życia.
Awatar użytkownika
mateusz939
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2010-04-03, 13:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Energia a cakra

Post autor: mateusz939 »

Dobra już tłumacze: Voozie bardzo interesuje mnie czy do dobrego władania energią (np:nadawanie jej kształtu,popieranie energii z planet,robienie PSI balla.)Jest potrzebna umiejętność otwierania czakr.Jeśli tak to czy pozycje Asany i kundalini w tym pomagają ?
(sorry za pomyłkę)
Ostatnio zmieniony 2010-10-09, 20:46 przez mateusz939, łącznie zmieniany 3 razy.
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Energia a cakra

Post autor: NightRaven »

Teraz to pytanie jest już jakoś normalnie sformułowane, aczkolwiek nie zmienił się fakt, że używasz pojęć, których nie rozumiesz, co sprawia że pleciesz kompletne bzdury. Wiem, że początkującym zdarza się to często i powinienem Ci to wybaczyć, ale człowieku, takie rzeczy można na wikipedii znaleźć! No, ale cóż, ulituję się i Ci to wyjaśnię.

1. Czakry - czy wiesz w ogóle czym są? Nie wiesz, bo nie zadawałbyś takich pytań. Czakry to ośrodki energetyczne, centra całej sieci energetycznej człowieka. A skoro tak, to naturalnie oznacza, że aby dokonać jakiś zmian w ich funkcjonowaniu, "otworzyć je", trzeba umieć najpierw kontrolować enegię.
Tak więc sam widzisz, że pytanie o to czy trzeba umieć je otwierać żeby kontrolować energię jest niedorzeczne.

2. Na asanach się nie znam bo ich nie stosuję, acz pomagają w wielu rzeczach, przy otwieraniu czakr prawdopodobnie też (ale, jak mówię - mogę się mylić)

3. Kundalini - jest to zupełnie inny typ energii, znajdujący się w czakrze podstawy. Niefortunnie, jest to kolejna rzecz, z którą mam niewielkie doświadczenie, jednak słyszałem o technikach otwierania czakr od dołu, poprzez podnoszenie kudalini. Jednak nie powiedziałbym, że to odpowiednia technika dla początkującego.
Awatar użytkownika
mateusz939
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2010-04-03, 13:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Energia a cakra

Post autor: mateusz939 »

Wybacz początkującemu i dzięki że mi pomogłeś.Za miesiąc zacznę to trenować,bo teraz trenuje co innego.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Energia”