Nadawanie psiball'om atrybutów

Praca z energią, sposoby na gromadzenie, ćwiczenia itp.
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: NightRaven »

Na forum jestem nowy, więc witam wszystkich i w ogóle, po czym przechodzę do rzeczy.
Otóż od pewnego czasu pracuję (jeśli mogę to tak nazwać) z energią, umiem ją wyczuwać, przemieszczać, pobierać z różnorakich źródeł i-tak-dalej, więc powoli biorę się za naukę formowania energii, nadawania jej atrybutów czy właściwości, jak kto woli. No więc pomyślałem sobie że dobrym ćwiczeniem na początek będzie nadanie psiballowi jednego, prostego atrybutu. Ćwiczę już od pewnego czasu, jak na razie nie bardzo mi to wychodzi. No cóż, jestem cierpliwy, kiedyś musi wyjść, aczkolwiek pomyślałem sobie, czy nie istnieje jakaś droga na skróty, jakaś technika która by mi pomogła. Oczywiście wiem, że podstawą jest wizualizacja (jak przy wszystkim), ale czy znacie może jakieś ćwiczenia, techniki pomocnicze, które ułatwiają "formowanie" energii? I jeszcze - z jakimi atrybutami się spotkaliście? Są atrybuty żywiołów, do tego zimna, ciepła, światła, atrybut nieprzenikalności (czy jak kto woli - telekinetyczny)... jakie jeszcze? Jakie atrybuty są najłatwiejsze do nadawania?

Mam nadzieję że nie zagmatwałem sprawy za bardzo i liczę na odpowiedź.
tak

Re: Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: tak »

Jeżeli przez "atrybut" rozumiesz dowolną cechę, którą możesz nadać swojemu wyobrażeniu energii bo pamiętasz że pracujesz na umysłowym poziomie - wizualizacji, iluzji i jednocześnie preferujesz wizualne dane to regulacja dowolnych parametrów wzrokowych tego stabilnego już wyobrażenia będzie owocowało bardzo mocnym wpływem na "jakość" kontrolowanej energii zatem zaczynając od zmiany każdej wielkości, perspektywy, jasności, nasycenia koloru i samego koloru, oraz dowolnych parametrów tego konkretnego obrazu można, powoli czerpiąc z kalejdoskopu stworzonych właśnie możliwości wybrać i dopasować najbardziej do siebie pasujące formy, ćwiczenia, połączenia i właśnie dlatego jeżeli chcesz dobrej rady to: "od razu łącz wszystkie zmysły" jest kwintesencją mocy bo szeroko rozumiana synestezja to potęga gdyż jeśli nadasz energii kilka powiązanych dla Ciebie "atrybutów" z różnych systemów reprezentacji (na przykład bladoniebiesko-mglisty, wszechogarniający i trzaskający lodem ziąb, który aż mrozi tym kłującym powietrzem mózg, kiedy go siarczyście wąchnąć..) to umysłowa reprezentacja tego będzie zdecydowanie pełniejsza, mocniejsza i prostsza do wywołania, a dzięki temu osiągniesz dużo szybsze efekty więc nie zgadniesz ile razy się komu zdarzyło zastanawiać też jakim cudem udało mi się to wszystko upchnąć w jednym zdaniu? :diabel2:


Odpowiedź brzmi: "powiązane".
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: NightRaven »

Ojojoj... A ja myślałem wiem co to znaczy rozwlekłe i mało składne zdanie... :D
Nie jestem pewien czy wszystko dobrze zrozumiałem, ale radzisz mi, żebym oprócz wizualizacji wzrokowej dołączył też wyobrażenia bodźców z pozostałych zmysłów, tak?
tak

Re: Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: tak »

Tak, też.
Chodzi mi jeszcze o to, aby te zmysłowe bodźce były ze sobą mocno powiązane. Że każda konkretna substancja ma określony i kształt i kolor i fakturę i smak i zapach i temperaturę i może też wydawać dźwięk, itd.. i to jest cały pakiet konkretnych atrybutów przypisany do konkretnego "czegoś".

Żywioły, elektryczność, fizyczne materiały, czy naturalne skojarzenia emocji - to genialne metafory energii.
  • ..a w tej lepko-różowej mgiełce wzbierającego z głębin pożądania dało się słyszeć coś niczym delikatne mlaskanie nakręconego słodkojada, ciamkającego tak powoli pączka z różanym nadzieniem..
Ostatnio zmieniony 2010-09-02, 01:07 przez tak, łącznie zmieniany 1 raz.
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: NightRaven »

Hm, czyli łączenie zmysłów. Rozumiem i dziękuję bardzo, sam bym na to nie wpadł, a na pewno będzie to pomocne. Jeszcze jakieś pomysły, techniki? A może ktoś orientuje się jakie atrybuty najłatwiej nadawać? Czy też zależy to tylko od człowieka?
Halun
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 21
Rejestracja: 2009-03-03, 00:53

Re: Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: Halun »

Nie wiem o jakie atrybuty chodzi, ale kiedyś mi się nudziło i bawiłem się energią robiłem te psiballe jedynym atrybutem na jaki wpadłem było jakby nadanie jej elastyczności czy namagnesowania żebym mógł ją odbijać od dłoni czy od ściany w sumie to nie wiem czy sama kulka miała te właściwości czy ją sam tak kierowałem że się odbijała, w każdym razie zrobiłem jakby połączenie jej przez promień z dłonią i się bawiłem nią, albo robiłem też jakby z promienia coś w rodzaju bata elastycznego i odbijałem nim tą kulke, nikt w sumie nie pisał o czymś z energii o innym krztałcie niż skoncentrowana kulka najłatwiej tego bata zrobić z promienia uformowanego z energii jak ktoś nie wie jak to wystarczy najprościej przystawić palce obu dłoni do siebie w odległości kilku cm i przesyłać znergie z jednej do drugiej tak żeby promienie między nimi stały się dobrze widoczne, potem nazywacie to chyba wizualizacją więc jakoś sobie wizualizujecie że trzymacie go w dłoni staje się długi i elastyczny, chociaż nie nazwałbym tego wizualizacją właściwie to się jakoś robi nie da się opisać jak po prostu to jakby czuć i widać w sumie tez, i można się fajnie pobawić odbijać tym tego psibala przenikać je łączyć czy co się chce no ale to chyba nie daje raczej nic poza stratą energii no ale można w sumie poćwiczyć przemieszczanie energii w jakimś kierunku np żeby wysłać go w czyimś kierunku napełnić bardziej i wziąść spowrotem albo rzucić w kogoś najlepiej broniąc się w tedy jeśli miał jakoś dziwnie skoncentrowaną aure łatwiej się do niego dobrać ale nie polecam
fire girl

Re: Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: fire girl »

A nie pomyślałeś nad tym że te twoje psi balle to tylko wytwór twojej wyobraźni?
fire girl

Re: Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: fire girl »

to jest pytanie na poziomie ,,gdzie jest słonko, kiedy śpi?"

Taaaa.... psi kulki, tajemnicze energie istnieją na prawdę a stoły, krzesła, planety gwiazdy, to tylko nasza wyobraźnia

Nie można wszystkiego traktować na tym samym poziomie realności bo jeśli tak to traktujemy to z tego biorą się takie wpisy jak ma Halun ( gdzie w innym temacie pisze o kulkach energii, głosach itp.)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: Darnok »

Super, cieszcie się - my, żyjący w zabobonie, wykorzystujemy to od kilku tysięcy lat. :)
Nie chce mi się teraz sprawdzać, czy to prawda. Przyjmijmy, że tak jest. A więc naukowcy poznali mniej więcej mechanizmy, mogą starać się ten proces zoptymalizować i wykorzystać inaczej. "Wy" wiedzieliście, że gdzieś dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele.
Wiesz- gdy Komorowski został prezydentem mówiłem, że będą wciskać nam podatek od życia nawet, a TVN i nowe "odpolitycznione" TVP będą nam wmawiać, że powinniśmy się cieszyć "bo mogli dać większe".
Jestem jasnowidzem, czy po prostu wiedząc, jak łatwo da się manipulować zwykłymi ludźmi ( którzy to kochają PO a śmieją się z innych ludzi, którzy swój fanatyzm skierowali w inną stronę niż zlizywanie śliny Tuska ze swoich twarzy ) dopuściłem się tego stwierdzenia i jestem zwykłym analitykiem. Teraz Jackowski może głosić, że w jednym z wywiadów rok temu mówił o podwyżce VAT, kiedy każdy idiota o tym wiedział, a dla jakiejś owcy będzie to niezbity dowód. Tak działają (przynajmniej ci, co na tym zarabiają)- sprzedawanie owcom placebo i nadziei za niewspółmierne pieniądze.
fire girl

Re: Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: fire girl »

Ja nic nie mówię że nie odkryjemy coś nowego, bo jeszcze wiele jest do odkrycia i to jest oczywiste. Ale nie lubię gadania że wszystko co mnie otacza to wytwór mojej wyobraźni. Ja to odbieram jako usprawiedliwienie dla pisania niestworzonych historii o latających kulkach, widzenia na odległość, telekinezy i innych tego typu rzeczy.
Był taki koleś nazywał się się gryf, on posługiwał się podobną argumentacją. Jak mu zarzucano że pisze bajki to jego kontrargumenty można streścić tak " a wy udowodnijcie mi że to co widzicie jest prawdziwe i czy w ogóle nie żyjemy w iluzji" no i tak dalej pytania podważające wszystko.
Te energie zamieniające się w kulki po prostu nie istnieją. Taka jest brutalna prawda. Bo wiemy jakie energie produkuje ciało człowieka. Wiemy też jakie energie występują w przyrodzie. Nie dość tego że ezoterycy wymyślili sobie bajkowe promieniowanie to jeszcze- jakby tego było mało- twierdzą że mogą ją zobaczyć. To jest kpina z ludzkiego intelektu.
O Jackowskim już szkoda gadać, poległ już przy poszukiwaniach tej Wieczorek i w wielu innych sprawach. Powodzi tegorocznej nie przewidział, katastrofy w smoleńsku też nie, jedyne co potrafi to politykować- czyli tak jak każdy prawie.
tak

Re: Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: tak »

Granice Twojej percepcji są ograniczone. Tak jak i granice mojej percepcji i percepcji tego kogoś i kogoś innego.. Percepcja jest ograniczona. Sama w sobie bo sama się ogranicza. Percepcja czegoś ogranicza się dokładnie do tego czegoś i dlatego jest dokładna w swoich granicach. Nasze pięć zmysłów i wyobraźnia to ludzki sposób percepcji. Nie widzimy więc podczerwieni i nie słyszymy ultradźwięków.. Ograniczamy się do odbioru tylko konkretnych wrażeń.
Ale z kolei mniej biologiczne, a bardziej mechaniczne przyrządy również. Nasze przyrządy pomiarowe również działają z określoną dokładnością, w określonych warunkach.

I kiedy nie wiemy do końca co mierzyć - czym mierzyć - jak mierzyć - to trudno to jednak zmierzyć.. :D

..ale jeśli potraktować tą magiczną intuicję -metafory umysłu- jak szósty zmysł? :D
fire girl

Re: Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: fire girl »

Ja tu widzę wiele sprzeczności w tym co mówisz

zmysły są niedoskonałe- a psi ballowcy widzą swoje kulki

Przyrządy są niedoskonałe- a niektórzy twierdzą że robią zdjęcia psi kulkom.

To co jest czyjąś wyobraźnią nadal nią pozostanie mimo tego jak bardzo nas będzie przekonywał " że moja wyobraźnia jest mojsza niż twojsza" i do tego jest prawdziwa.
fire girl

Re: Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: fire girl »

Zblazowany pisał już o tym chyba z milion razy, a ty dalej nie rozumiesz.

Musi być spełnionych kilka warunków żeby utworzenie widzialnego psi balla było możliwe:
1. Musi istnieć tworzywo, czyli energia o której mówicie
2. Ta energia musi odbijać światło widzialne, tak żeby można ją było zobaczyć.
3. Musi być taką energią, którą da się formować w określone kształty.
4. Niektórzy z was opisują że takie kulki można przesyłać na odległość. To wymaga takiej właściwości tej energii żeby dało się ją przesyłać.

Jaka energia spełnia takie warunki? Czy jest taka w przyrodzie, którą można by posądzać o to że tworzą się z niej te psi balle?

Ile razy trzeba to jeszcze tłumaczyć??
guinness
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-12, 22:23
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: guinness »

Co do warunków, historia pokazała jak szybko zmieniają się założenie fizyków. Nie twierdzę, że taka energia istnieje, ale na pewno nie mogę zaprzeczyć jej istnienia. Wszystko zależy od tego jak odpowiemy na zadane przez Kanta pytanie "Czego mogę się spodziewać?"
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: Darnok »

Nasze przyrządy pomiarowe również działają z określoną dokładnością, w określonych warunkach.
Ale są też dowody pośrednie na istnienie. Chociażby cząsteczki subatomowe nie są sprawdzane pod mikroskopem. I nie wyobrażam sobie, by zlepek węgla potrafił tworzyć śmiercionośne promieniowanie psi (bo "jak się skupisz" to ci się uda dresa przewrócić), a eksplodująca gwiazda nie.
fire girl

Re: Nadawanie psiball'om atrybutów

Post autor: fire girl »

Gadka jak do ściany. 7 letnie dziecko by zrozumiało o co w tym chodzi, a ty nie kapujesz mimo że już takich postów były tutaj setki.
Jak nie skończysz z stawianiem fantazji wyżej niż racjonalnego myślenia to nigdy nie zrozumiesz.

Nie twierdzę, że taka energia istnieje, ale na pewno nie mogę zaprzeczyć jej istnienia

Nie można również zaprzeczyć temu że po orbicie wokoło Ziemi lata czajnik. Ale co z tego wynika i jaki to ma sens? żaden

No tak żadne prawa nie muszą być spełnione. Bez oparcia o te prawa nic nie będzie działało tak jak powinno.
I dlatego psi kulki, telekineza itp. istnieje jedynie w fantazji ludzkiej, a wszelkie jej przejawy w realnym świecie to oszustwa.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Energia”