Nieswiadome przywolywanie osob?

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
atenaida
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-30, 12:27

Nieswiadome przywolywanie osob?

Post autor: atenaida »

Niestety, wylogowalo mnie, zanim opublikowalam post. Szkoda. Sprobuje jeszcze raz.

Witam wszystkich serdecznie. Zalogowalam się na to Forum, poniewaz szukam odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie.

Mam 20 lat. Zjawisko, ktore chce opisac, mialo juz miejsce wielokrotnie od paru lat, ale wczesniej wmawialam sobie, ze to zbieg okolicznosci. Od ponad roku mieszkam sama za granica, gdzie dorabiam do studiow jako kelnerka. Spotykam wielu ludzi. Spotykam ich raz, dwa razy, miga mi ich twarz, imie wylatuje z glowy i juz, zapominam. Okolo 50 do 100 mrowek dziennie.

Az w koncu ktoregos dnia budze się i nagle przebiega mi przez mysli (to wazne - przebiega - ja tych mysli nie wywoluje, one same do mnie przychodza i odchodza) ktoras z tych kompletnie nieistotnych osob i w przeciagu kilku godzin spotkam te osobe gdzies na miescie.
I tak kilka razy w tygodniu, co najmniej, ostatnio coraz czesciej. To zdarza się nawet 5 minut przed spotkaniem danej osoby.

Zdarza się tez, ze do kogos dzwonie, odwracam się i widze te osobe, mimo ze w ogole nie chodzi tymi sciezkami.

Przypadkow osob mi bliskich nie licze. Domyslam się, ze ze wzgledu na wytworzona wiez moze cos takiego miec miejsce. Mowie tylko i wylacznie o przypadkach osob kompletnie dla mnie nieistotnych.

Chcialabym się dowiedziec, co to moze byc. Czy warto (czy mozna?) to rozwinac i kontrolowac. Chcialabym zrozumiec te dziwne mechanizmy we mnie zachodzace...

Z gory dziekue za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Nieswiadome przywolywanie osob?

Post autor: Pandemonium »

Jak dla mnie to syndrom podobny do deja vu i może to być spowodowane za dużą ilością dopaminy w organizmie (jest to całkowicie normalne w tym wieku). Raczej ciężko tutaj mówić o jakichkolwiek "zdolnościach".
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Nieswiadome przywolywanie osob?

Post autor: Ivellios »

No chyba że o jakiejś formie telepatii, w której osoba nieświadomie "wysyła" do Ciebie przekaz w stylu "dzisiaj będę gdzieśtam". Ale jednak ta wersja z deja vu bardziej mnie przekonuje. Raczej nic paranormalnego.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Nieswiadome przywolywanie osob?

Post autor: Spooky Fox »

Samo deja vu jest niezbadanym stanem, więc samo to już może być w pewnym sensie wrzucone do dziury z napisem z przedrostkiem ~para.'

A już jak pomyślę o telekinetycznym wywoływaniu deja vu - ohoho...freakin' me out! :D
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Nieswiadome przywolywanie osob?

Post autor: IteratorZX81 »

Chyba raczej telepatycznym ;).
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Nieswiadome przywolywanie osob?

Post autor: czyzo3 »

Wiecie, z tym DejaVu to nie tak hop siup. Wszystko w porządku, jeśli osoba w momencie spotkania ma WRAŻENIE, że wcześniej o tej osobie myślała. To mamy wtedy typowe DejaVu. Ale, z tego co wynika z opisu, to atenaida najpierw MYŚLI o danej osobie, a dopiero później ją spotyka, w takim przypadku, DejaVu to nie jest. Łatwo to sprawdzić. Jak atenaida jeszcze odwiedza to forum, to niech zacznie nosić ze sobą mały notesik i coś do pisania. W momencie, gdy o kimś pomyśli, niech zanotuje imię, datę i godzinę. Jeśli zaś spotka tą osobę - niech zanotuje to samo, tylko z dopiskiem spotkanie. Można też opisać sobie pokrótce okoliczności temu towarzyszące.

Jeśli okaże się, że myśli i spotkania nie pokrywają się, a wciąż ma się wrażenie podczas spotkania że się o kimś myślało, to wtedy będzie pewność, że do DejaVu. Jak będzie wszystko się pokrywać, tak jak w opisie z pierwszego posta, to DejaVu to nie będzie :-)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Nieswiadome przywolywanie osob?

Post autor: Arek »

Czy Atenaida jeszcze pokazuje się tutaj na forum?
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Nieswiadome przywolywanie osob?

Post autor: czyzo3 »

No chyba nie, ostatnia wizyta na profilu była 2013-08-30. Może się odezwie jak dostanie wiadomość na e-maila o odpowiedzi na jej wątek.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Nieswiadome przywolywanie osob?

Post autor: Arek »

Dzięki, no szkoda można by wątek dyskutować, ale bez autora tematu trudno
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”