Obserwacja 3maja12

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Elizium
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-07, 20:57
Lokalizacja: Kraków

Obserwacja 3maja12

Post autor: Elizium »

Witajcie.

Chciałbym podzielić się czymś niezwykłym. Mój opis będzie dotyczył zjawiska jakie miało miejsce 3 maja 2012 roku. Za nim do tego przejdę napiszę może coś innego jeszcze.

Mniej więcej rok temu w trakcie jednej z urządzonych spotkań przy grilu, znajomy opowiedział mi o czymś niezwykłym, mianowicie o dziwnych światłach poruszających się równo z jednej strony horyzontu na drugą a później jedno światło które kilka krotnie szybciej się poruszało goniąc te poprzednie.
Posłuchałem przyjąłem do wiadomości i tak zostało w między czasie od czasu do czasu szperając w necie za odpowiedzią tego hmm, zjawiska, np. http://infra.org.pl/fenomen-ufo/raporty ... d-krakowem

Starałem się w jakiś sposób odpowiedzieć sobie i znajomemu co to mogło być.
Ostatnią wersją jaką o jakiej rozmawialiśmy to chińskie lampiony po kilka złotych choć ten szybko przelatujący ostatni ... no nie wiem, rozmawialiśmy o tym mniej więcej w połowie kwietnia i ze sporą odrobiną humoru.

OBSERWACJA.
Kraków 3 maja 2012.

Kolejne nasze spodkanie grilowe, pod sam koniec gdy już powoli zbieraliśmy się , Ja i znajomy wstaliśmy z krzesełek ogrodowych oddalając się dosłownie 5 metrów od pozostałych. W tym momencie ( nie pamiętam dokładnie co) powiedział: " A to co tam?" i wskazał jak dla mnie północno-wschodnią część nieba. Na niebie ewidentnie widoczna była jasno świecąca gwiazda, delikatna poświata od księżyca który był też całkiem dobrze widoczny choć miejscami były ( rzadkie, małe chmury, może kłębiaste czy jak się nazywają bo dopiero od tego dnia zaczynam się bardziej przygotowywać do takich obserwacji) chmury, ale...
Jeśli dobrze doczytałem jak obliczyć odległość czy jak , na wyciągniętą pięść , około 10 stopni w lewo od tej gwiazdy, poruszał się prawie identycznie świecący obiekt , hmm , obiekt tego nie wiem , światło zdecydowanie.
Co zrobiło takie wrażenie to to że owe światło poruszało się mniej więcej jak sinusoida z duża prędkością , widuję samoloty co dzień i to też jest pewne że to nie on .
Za duża prędkość co do promienia skrętu, zmiany wysokości( nie jestem w stanie określić) , jaka odległość była od obserwowanego światła, nieznana.

Cała obserwacja trwała do 10 sekund, spojrzenie , widzę ruch , szybko poruszające się światło w jednym kierunku po około 1-2 sekundach , zwrot o jakieś 160 stopni wpadające w chmurę w której musiało zrobić kolejny zwrot , wyłoniło się znów z chmur , około 2-3 sekund ( w między czasie wołałem by jeszcze ktoś to zobaczył i przesuwając się nie patrząc pod nogi wlazłem w pokrzywy i w sumie to nie przeszkadzało, będąc w chmurach, coś w rodzaju błyskawicy ale w punkcie, rozbłysk i światło skierowało się w kierunku północnego horyzontu i wrażenie nagłego wzrostu prędkości po czym straciliśmy je z oczu.

Było nas tam pięcioro, dwie osoby widziały i przyznam się że od tego czasu zdecydowanie więcej czasu w ciagu dnia i jeśli to możliwe wieczorem patrzę w niebo.

Postarałem się o mobilny przenośny radar samolotów.

Co myślicie? Napiszcie.
Usunięto użytkownika 5972

Re: Obserwacja 3maja12

Post autor: Usunięto użytkownika 5972 »

Najbardziej racjonalne wytłumaczenie to oczywiście samolot ;). Jednakże przydałoby się jakieś nagranie... Patrząc pod kątem paranormalnym stawiałabym na ufo i (chyba nawet bardziej) na tzw. kule świetlne. Kiedyś gdzieś widziałam o tym film ale niestety nie pamiętam gdzie. Kule te potrafiły się rozdzielać i łączyć, poruszać w różnych kierunkach po czym ponownie do siebie wracać. Ogółem zjawisko to było (w tym filmie) badane przez naukowców a także badaczy paranormalnych zjawisk bo te kule pojawiały się dość często. Także wypatruj ich ponownego pojawienia się najlepiej z dobrą kamerą ;).
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Obserwacja 3maja12

Post autor: Monomagnum »

Bardzo możliwe, że byłeś świadkiem manifestacji UFO. To niezwykłe, choć spotykane zjawisko, szokuje coraz mniej. Większość z nas, ludzi, tym bardziej forumowiczów nie pyta czy NOL istnieje. Tutaj pytamy raczej czym to jest. Polecam Ci też przeglądnąć tematy związane z UFO, masa filmów, relacji i opinii ludzi ze świata.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”