Dziwny obiekt

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Joannita
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2011-08-19, 16:39

Dziwny obiekt

Post autor: Joannita »

Z dwa lata temu (dokładnie nie pamiętam także mogło to być nawet rok temu...) byłem na działce. Razem z ojcem siedziałem przed domkiem. Było trochę trochę pochmurno ale było raz poraz widać słońce. W pewnym momencie chmury się "rozstąpiły" i widać było słońce, wyglądało to naprawdę kapitalnie więc patrzyliśmy na to z ojcem aż w końcu zauważyliśmy dziwny czarny obiekt który wlatuje za chmurę a następnie drugą stroną wylatuje ale...pomarańczowy. Na pewno nie był to meteor bo ten obiekt leciał trochę zygzakiem. W dodatku mieliśmy ze sobą aparat, bardzo dobry i ojciec zrobił zdjęcie tej chmury i tego obiektu ale...na zdjęciu nie było tego obiektu a przecież my to widzieliśmy. Mam 60% pewność że to było UFO.

Drugi raz zaobserwowałem UFO niedawno w czerwcu/lipcu tak o 15 stałem na balkonie bo coś mnie głowa bolała gdy nagle zobaczyłem obiekt który leci z 40 metrów ode mnie. Od razu zawołałem moją siostrę której się nie chciało zbytnio patrzyć więc raz spojrzała i wydaje mi się że zobaczyła ten obiekt ale nie mam pewności czy to nie był mój wymysł. Ale wracając do sprawy to obiekt przeleciał nad cztery wysokie topole i zniknął...Dodam jeszcze że słońce świeciło tak samo jak ten obiekt bo wątpię żeby od ptaka się odbijało słońce a poza tym żaden ptak tak szybko nie leci i nie jest srebrny.

Wiem że obie historie są bardzo niedokładnie opisane, nazwałbym to "chaotycznie" i za to przepraszam ale nie potrafię tego do końca opisać. Dziwne bo jednak pamiętam do tej pory jak 3 lata temu miałem rozmowę z wychowawczynią (całą) a te sytuacje pamiętałem dokładnie przez tydzień czy mniej.
Niezarejestrowany

Re: Dziwny obiekt

Post autor: Niezarejestrowany »

Joannito, sprawdź co znaczy skrót UFO. Skoro widziałeś coś latającego czego nie rozpoznałeś to to było UFO (przynajmniej dla ciebie).

Szczerze mówiąc nie wiem, czego oczekujesz po założeniu tego tematu. Nie widzieliśmy tego, a ty nie masz żadnych materiałów. W sumie mogłeś dodać ten filmik, na którym nie udało ci się uchwycić tego co widziałeś - może ktoś dopatrzyłby się czegoś ciekawego w krajobrazie co mogło wywołać taki efekt.

W drugim przypadku to mogło być wiele rzeczy: model samolotu, paralotnia czy coś takiego. Cokolwiek co mogłoby odbijać światło.

A pamięć jest wybiórcza i niekoniecznie zawsze pamiętamy to co wydawało nam się ważne. Ja też pamiętam jakieś wyrywkowe nudne sytuacje, a o ciekawych w ogóle zapominam, że były. Dobrze, że mam siostry, które mogą mi przypomnieć :)
Joannita
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2011-08-19, 16:39

Re: Dziwny obiekt

Post autor: Joannita »

Wiem o tym że człowiek widzi to co chcę. A co do tego to może być NOL zamiast UFO? A film nie wiem gdzie jest i wątpię bym kiedykolwiek go znalazł.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Dziwny obiekt

Post autor: Ivellios »

Człowieku, zlituj się...

UFO = Unidentified Flying Object = Niezidentyfikowany Obiekt Latający = NOL
A co do tego to może być NOL zamiast UFO?
A może być głowa zamiast łba albo kończyna górna zamiast ręki? :dezaprobata:
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Dziwny obiekt

Post autor: Arek »

A żeby nie zaczynać nowego tematu, napiszę tutaj.
Na pewno pamiętacie te zdjęcie które obiegło świat w tamtym roku
Obrazek

Zdjęcie zrobiono w 2009r. a przedstawia w mieście Majów Chichen Itza piramidę Kukuklana. Podczas nadciągającej burzy autor swoim telefonem zrobił kilka zdjęć żeby utrwalić błyskawice, to co wyszło na zdjęciu przesło najśmielsze oczekiwania.
Trzeba zaznaczyć że tylko na jednym zdjęciu wyszła owa anomalia a autor bije się w piersi że podczas fotografowania nic takiego nie zauważył.
Jonathon Hill z "Mars Space Flight Facility " w Arizonie wziął zdjęcia pod lupę, sugerując że takie artefakty na zdjęciach powstają gdy " w samym systemie zostanie odbite światło"
Jak widać poniżej promień nie wychodzi wertykalnie do ustawienia piramidy ale wertykalnie do zdjęcia, żeby się wszystko zgadzało trzeba by zdjęcie przesunąć (zdjęcie 3)
http://3.bp.blogspot.com/-I3QqoDSmp_w/T ... /13031.jpg
Copyright: H. Siliezar

W internecie można znależć podobne ciekawostki na zdjęciach
http://2.bp.blogspot.com/-ToMjmZfjJVE/T ... /13032.jpg

Copyright :latvians.com (l.) / Andrew T. Young : mintaka.sdsu.edu/GF/observing/artifacts.htm (p)
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Dziwny obiekt

Post autor: ifar15 »

Bardzo fajnie to wygląda. Co do natury tego zjawiska to muszą to być jakieś odbicia światła itp.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Dziwny obiekt

Post autor: Spooky Fox »

Arek - a wiadomo coś o tym, czy zdjęcie owe było badane? Bo wiesz, zrobić coś takiego to można nawet w windowsowym paincie :)

Aczkolwiek bardzo fajnie to wygląda, nie powiem.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”