Dzieciństwo

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Dzieciństwo

Post autor: Dagmara »

Witaj na forum.
Otóż będąc dzieckiem po przebudzeniu też raz widziałam ciemną postać w mym pokoju stojącą w rogu, ale takie zjawiska są normalne ponieważ tak działa nasz mózg po gwałtownym wybudzeniu, takie przypadki opisywałam kiedyś na forum, podczas gwałtownego przebudzenia często towarzyszą człowiekowi halucynacje u dzieci dochodzi jeszcze do znaczącej wyobraźni, która jeszcze mocniej to pogłębia- uczucie strachu, skupienie na punkcie strachu w tym przypadku postaci, której tak naprawdę nie ma, nie było.
Taki lęk u dziecka wywołany halucynacją po przebudzeniu długo może się utrzymać, stąd później strach przed ciemnościami itd.

Także uważam, że to nie przez doznanie za dziecka miewasz obecnie problemy, masz dopiero 18 lat, w tym wieku już wiele młodzieży poszukuje własnego stylu, swojego JA, próbując wszystkiego, popełniając błędy, ucząc się na nich i wyciągać wnioski. Nie tylko ty przez to obecnie przechodzisz, ja również przez to wszystko przechodziłam praktycznie od 14 do 20 roku życia, zanim odnalazłam tą właściwą jak to wielu z nas nazywa ścieżkę.
Żeby wiedzieć co jest dobre, dla Ciebie korzystne musisz poznać również tą drugą negatywną stronę życia, albowiem w życiu człowiek cały czas uczy się na swych błędach, niekiedy aż do swej śmierci.
Każdy ma problemy mniejsze i tę większe ponieważ życie nie jest tak różowe jakby się chciało, ale najważniejsze, jak źle by nie było, to zawsze trzeba brnąć do przodu, nie zatrzymywać i nie spoglądać na ostre odłamki przeszłości bo to w niczym nie pomaga, tylko sprawia iż dalej się nie rozwijasz, tylko stoisz w miejscu opierając na tym co było.
Takim nastawieniem większość zdecydowanie pogarsza jeszcze bardziej swą sytuacje, rozczulając nad sobą, skupiając i dopatrując jedynie tego co złe, a ze swych błędów nie wyciągając żadnych życiowych lekcji.
Problemy ze zdrowiem, czy w szkole, znęcanie innych, pakowanie w kłopoty, większość z nas przez to przechodzi, ale to nie są aspekty do niepokonania, wiele razy już to pisałam- Nasze życie jest zależne od nas samych, od nikogo innego i to od nas zależy czy się poddamy, czy przejdziemy przez to wszystko z uniesioną głową, pokonując zaistniałe problemy.
Nie bądź katem sam dla siebie, nigdy o tym nie zapominaj i w końcu uwierz w siebie, a zobaczysz że jesteś silny, to nie jest trudne, tylko trzeba chcieć, starać się i wierzyć, uczyć na błędach, nie skupiając na tym co złe.

Teraz przechodzisz jeden z cięższych okresów w swym życiu, jak nie jeden kiedyś, ale to minie, nie będzie trwać bez końca.
Awatar użytkownika
Heimdallur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-26, 20:11

Re: Dzieciństwo

Post autor: Heimdallur »

Przestań myśleć o swoich niepowodzeniach i skup się na tym, co chcesz osiągnąć. Negatywne myślenie i zamartwianie się, nie uczyni Cię lepszym - wręcz przeciwnie, będzie przyciągać więcej niechcianych myśli. Aby szybko i skutecznie osiągnąć swój cel (w Twoim przypadku jest to po prostu czynienie dobra), należy wyzbyć się wszelkich myśli, które nie są w harmonii z Twoją wizją. Zapewni to wewnętrzny spokój i pozwoli Ci się maksymalnie skoncentrować na celach, które chcesz osiągnąć.

Pamiętaj, że nikt nie ma większej władzy nad Tobą, niż Ty sam :)
Awatar użytkownika
6dziewiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2011-02-05, 05:10

Re: Dzieciństwo

Post autor: 6dziewiec »

Dokładnie ! Stawiaj sobie małe cele i dąż do ich realizacji. W momencie osiągania ich poczujesz się lepiej. Z czasem zacznij mierzyć wyżej lecz nie zbyt szybko, gdyż jeżeli poniesiesz porażkę na początku to znów popadniesz w dolinę. W skrócie: mierz siły na zamiary. Jeżeli nie układa się Tobie relacja z rodziną pracuj nad tym. Spójrz na to pozytywnie. To Twoja rodzina jakaś cząstka Ciebie tkwi w nich i na odwrót. Żyj tak żeby na samą myśl o Tobie robiło im się przyjemnie. Tak żeby bez ciebie było im nudno. To jest wykonalne, wymaga to trochę samo dyscypliny i umiejętność gryzienia się w język gdy sytuacja tego wymaga :P
Zrezygnuj lub ogranicz rzeczy które wpływają negatywnie na twój stan zdrowia, koncentracie i relacje z innymi. Przykład : siedzisz całymi dniami przy kompie ? rób przerwy na spacery, rozmowę z kimś bliskim. Jeżeli mieszkasz z rodzicami pomóż w obowiązkach domowych. Takie proste czynności wykonywane przez prostych ludzi sprawiają , że ten świat nadal się kreci. Poczytaj coś z Paulo Coelho ;)
Wierze w Ciebie ! Uda Ci się, pamiętaj sekret tkwi w podejściu !
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”