Wiadomości podprogowe i podobne

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
speed070689
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-11, 14:10

Wiadomości podprogowe i podobne

Post autor: speed070689 »

Witam myśle że każdy z was spotkał się z wiadomościami podprogowymi lub innymi ciekawymi rzeczami w telewizji. Chciałbym abyście podzielili się więdzą lub doświadczeniami na ten temat.

Mieliście może kiedyś tak że oglądacie zwyczajnie program w telewizji a z głośnika wydobywa się inne przesłanie niż powinno? Wydawało się wam że słyszycie i widzicie coś innego niż domownicy na ekranie telewizora? Czy jakaś reklama kojarzy wam się z jakimś przedmiotem, reczą?

Powiem wam własny przypadek. Siedzę w domu z mama tata i siostrą przed tv i nagle w głośniku słychać zupełnie inną gadke niż sugerowałby to aktualny program telewizyjny. Mało tego moja mama i siostra nie zauważyły nic a ja z tatą słyszeliśmy zupełnie coś innego niż oni. Po tym dziwnym incydencie w głośniku spytałem wszystkich czy słyszeli to samo co ja. o dziwo tylko tata przyznał mi racje a mama i siostra słyszeli normalny program.
Drugi przypadek był podobny tyle że ja z tatą widzieliśmy inny obraz który wyświetlał się w odbiorniku. jak się skapłem pytanie? a stąd że spytałem czy widzieli to zakłócenie na ekranie. tym razem też tylko ja i tata to widzieliśmy...

Czekam na wasze wypowiedzi:D
Kikosa

Re: Wiadomości podprogowe i podobne

Post autor: Kikosa »

Interesuję się tym już od kilku lat. Słyszałam o ludziach, którzy wychwytywali obrazy umieszczane na klatkach filmowych czy z łatwością rozpoznawali po prostu, że jest coś nie tak. W muzyce znamy "mowę wsteczną", częste afery z nawoływaniem do szatana, itp. :D Ja chyba jestem czuła na takie przekazy, bo żadnego takowego nie dostrzegłam w telewizji i w radiu (łatwo mną zmanipulować, hmm).
Ostatnio zmieniony 2011-01-14, 00:13 przez Kikosa, łącznie zmieniany 1 raz.
speed070689
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-11, 14:10

Re: Wiadomości podprogowe i podobne

Post autor: speed070689 »

no kiedyś oglądałem taki program i min. w przemówieniu prezydenta USA Busha była taka "mowa wsteczna"
tak

Re: Wiadomości podprogowe i podobne

Post autor: tak »

Zacznę od tego, że sterowanie i to nie tylko tłumem jest moim ulubionym hobby od dobrych kilku lat, a to powinno Ci bardzo wiele rozjaśnić na temat mojej wiedzy w tej kwestii. Interesuję się tym, bardzo szerokim tematem, obserwuję wysokich lotów specjalistów w tej dziedzinie i sam ćwiczę codziennie. Zdarza mi się krążyć wśród tłumu i w szeleszczącym gwarze setek poruszających się osób na poły mrucząc, na poły nucąc - szeptem serwować im podprogowe sugestie kiedy tylko wyczuwam podatność.. jeden, drugi, trzecia.. aż masa się zmienia.. Uwielbiam stanąć w środku delikatnie zatłoczonego tramwaju i niby prowadząc zwykłą rozmowę ze znajomymi powoli hipnotyzować i siać w umysłach otoczenia ziarna, które wykiełkują, kiedy mnie tu już nie będzie..

"Mass media" służą do manipulacji. Na dużą skalę. Nie do informowania Ciebie i Tobie podobnych, tylko do takiego manipulowania informacją, abyście myśleli dokładnie to, co macie myśleć. I nie ma po co komplikować sobie tego zadania. W mass mediach używa się przede wszystkim struktur lingwistycznych (i obrazów) szybko indukujących odmienne stany świadomości, abyś był w transie oglądając i wiadomości i reklamy i to co tak chętnie oglądasz.. oraz używając najprostszych zniekształceń językowych i tak pozwalających na totalne odwrócenie, lub modyfikację sensu. Zdziwiłbyś się ile wiedzy o sterowaniu masami i jednostką, wkłada się do głowy dziennikarzom, już na studiach.


Przekazy podprogowe o których piszesz są wbrew pozorom mało wydajne. Działają, ale słabo. To się po prostu na dużą skalę nie opłaca bo do sterowania masą mass media mają zdecydowanie lepsze narzędzia - a używając sugestii podprogowych możliwa strata jest dużo większa niż potencjalny zysk. Wyobraź sobie jak bardzo łatwe są do udowodnienia takie machloje, jeśli tylko taki przekaz nagrasz.. RAZ! Bo jeśli ktoś to nagra i upubliczni, to ten kto to puścił w mass mediach - jest skończony. Bezdyskusyjnie. Z tego co się orientuję techniki wpływu podprogowego w mediach są mocno potępione i wprost zabronione, na całym świecie.

A lingwistyczne indukcje, manipulacja parametrami dźwięku i obrazu, oraz wyrywanie z kontekstu - nie :diabel2:







PS. Zrób kiedyś eksperyment. Weź cztery osoby i niech dwie będą umysłem totalnie na zewnątrz - to taki stan jak kiedy jedziesz samochodem 180km/h i Twoja uwaga jest całkiem poza Twoim ciałem, a w głowie nie pojawia się żaden wewnętrzny dialog, tylko myśl jest od razu ruchem ciała - a dwie totalnie wewnątrz, na przykład głęboko odprężone na fotelu słuchając ich ulubionej muzyki.. i teraz złap ich uwagę równocześnie i opowiedz im historyjkę/ pokaż im historyjkę operującą na obrazach, dźwiękach, odczuciach ciała i uczuciach, smakach i zapachach.. po wszystkim prosząc ich, aby dokładnie bardzo zapamiętali.
Następnego dnia poproś ich o odtworzenie jej.

I zastanów się skąd tak znaczące różnice.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Wiadomości podprogowe i podobne

Post autor: Veritas »

Z tego co wiem,to przekaz podprogowy został całkowicie zakazany w mediach.Także w muzyce(teledyski,utwory muzyczne itp.)Jako jedna z form wpływania na psychikę i świadomość ludzką.Ale także zdarzało mi się "mieć do czynienia" z tego typu manipulacją.Ale przyznam,że od dosyć dawna nie byłem świadkiem tego typu zdarzeń :wink: Oczywiście reklamy które są zbyt głośne się nie liczą :D
tak

Re: Wiadomości podprogowe i podobne

Post autor: tak »

Upomnienie
Autor tego posta otrzymał upomnienie od moderatora.
Szczegóły: Offtop. Nie do Ciebie należy poprawianie innych użytkowników. Jeśli nie podoba Ci się czyiś post, zaraportuj go.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Wiadomości podprogowe i podobne

Post autor: Veritas »

Upomnienie
Autor tego posta otrzymał upomnienie od moderatora.
Szczegóły: Offtop. Jeśli dobrze Ci się pisze pogrubioną czcionką, nie widzę przeciwwskazań. Spacja po przecinku też nie jest wymagana, ale po kropce by Ci się przydała. Więc jeśli masz jakieś pytania, zwróć się najlepiej do moderatora lub administratora strony.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Wiadomości podprogowe i podobne

Post autor: Spooky Fox »

Upomnienie
Moderator prosi o powrót do tematu.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”