Światło na niebie w Tarnowie

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
annalu
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-29, 09:00

Światło na niebie w Tarnowie

Post autor: annalu »

Wczoraj wieczorem (2010-08-28) o godz. ok.22.00 moja obserwowaliśmy (trzy osoby) ruchome światło na niebie koło naszego domu na przedmieściach Tarnowa. Niebo było bezchmurne. Wyglądało to tak, jakby ktoś puszczał "zajączki" na niebie. Ale światło było bardzo wysoko i mgliste jak blada chmurka, okrągłe, wielkości podwójnego księżyca. Poruszało się szybko i zawracało w pętli. Nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego. Zastanawiamy się co to mogło być?
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Światło na niebie w Tarnowie

Post autor: ifar15 »

Powiedz jak długo trwała obserwacja i czy oglądaliście telewizje bądź coś robiliście na komputerze na krótko przed zobaczeniem obiektu.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Światło na niebie w Tarnowie

Post autor: Ivellios »

Tak dokładnie to wczoraj było święto lotnictwa. Więc na pewno jakieś pokazy były (tam gdzie pogoda pozwoliła :P ).
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Światło na niebie w Tarnowie

Post autor: FaKtoMaaN »

wczoraj w Tarnowie była impreza z okazji otwarcia nowej galerii a o tej godzinie były pokazy fajerwerków.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Światło na niebie w Tarnowie

Post autor: IteratorZX81 »

W takim razie to albo fajerwerki, albo reflektor odbity od chmur. Oglądał ktoś Batmana? To podobny efekt mógł być, tyle że bez nietoperza.
annalu
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-29, 09:00

Re: Światło na niebie w Tarnowie

Post autor: annalu »

Właśnie to nas uspokoiło,że było to święto lotnictwa.Pogapiliśmy się parę minut i poszliśmy do domu. Za chwilę to światło znikło, a o 22.30 znowu było. Gemini Jasna Park jest w odległości ok. 1 km z przeciwnego kierunku, to może rzeczywiście reflektor. Ale niebo było bezchmurne.
annalu
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-29, 09:00

Re: Światło na niebie w Tarnowie

Post autor: annalu »

Nie były to flary. Otwarcie Gemini było 25 sierpnia. To światło zawracało w koło. Bardziej mógł to być reflektor. Pokazy lotnicze są zazwyczaj za dnia, a nie o ok.22.00. Wasze odpowiedzi niczego nie wyjaśniają.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Światło na niebie w Tarnowie

Post autor: FaKtoMaaN »

czy ,,to,, wyglądało mniej więcej tak??
http://www.ufodigest.com/news/1206/tarnow.html
Wychodzi na to że Tarnów zaczyna się rozkręcać pod tego typu zaobserwowanymi zjawiskami, bo już któryś raz słyszę podobna relacje.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Światło na niebie w Tarnowie

Post autor: FaKtoMaaN »

Coś takiego ciężko racjonalnie wytłumaczyć. Mieszkam w Tarnowie od 21 lat, i nigdy nic podobnego nie zaobserwowałem:( a szkoda.. ale przyznam się, mój tata jest zapalonym wędkarzem. Jak kiedyś był na nocy na rybach, to opowiadał mi że widział podobne zjawisko wynikające z opisu:)
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Światło na niebie w Tarnowie

Post autor: FaKtoMaaN »

czy ma jeszcze to nagranie??
jeśli tak to proszę o wrzut
Ostatnio zmieniony 2010-12-15, 14:50 przez FaKtoMaaN, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dave_Mustaine
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-12-11, 16:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Hrubieszów, Terebiń

Re: Światło na niebie w Tarnowie

Post autor: Dave_Mustaine »

Interesujące. Podobną sytuacje zaobserwowałem parę lat temu kiedy wychodziłem z domu też widziałem coś takiego ale to coś spadało w dół a potem znikło :/
Awatar użytkownika
Triinu
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2010-11-05, 12:29

Re: Światło na niebie w Tarnowie

Post autor: Triinu »

Jeśli chodzi o zjawiska świetlne to też spotkałam się z czymś dziwnym. Był bodajże grudzień, typowy zimowy wieczór godz ok 22. Wracałam od koleżanki z imprezy urodzinowej ,na drugim końcu osiedla. Wtedy zobaczyłam jak niebo ponad blokami rozbłysło na parę sekund takim światłem jak podczas burzy...Podczas gdy nie było to światło tego typu, jak błyskawica przeszywa niebo- nie bylo widać jej lini przecinającej niebo. Nie było też słychychać żadnego grzmotu. Po prostu niebo na parę sekund zrobiło się jasne...Za kilka minut znowu. Byłam już wtedy przy bloku i zobaczyłam sąsiadkę na spacerze z psem, która wpatrywała się w niebo. Gdy mnie zobaczyła zapytała, czy ja też widziałam światło takie jakie widzi się podczas burzy. Potwierdziłam, stąd wiem, że nie przewidziało mi się, że widział to ktoś jeszcze. Było to zjwisko o tyle dziwne, że o tej porze roku, przy takiej pogodzie nie ma burz. W dodatku nic nie było słychać, żadnych grzmotów ani nic. Więcej nigdy się z takim zjawiskiem nie spotkałam...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”