Stonehenge - błyskawica

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Marines
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2007-06-10, 12:52
Lokalizacja: Czarnobyl

Stonehenge - błyskawica

Post autor: Marines »

Prawdopodobnie piszę w złym dziale ale po prostu nie wiem gdzie ten temat pasuje. Niedawno czytałem o tajemniczych zniknięciach ludzi i było tam o hipisach którzy w czasach gdy Stonehenge nie było jeszcze odgrodzone rozbili koło niego namiot. W pewnym momencie w jeden z kamieni uderzyła błyskawica i kamień zaczął się świecić na oślepiająco niebieski kolor. Zaciekawiło mnie to co stało się z kamieniem po uderzeniu błyskawicy i myślę że można by było przeprowadzić eksperyment, np. podłączyć ten kamień do prądu lub wywołać sztucznie błyskawicę i nakierować ją na ten kamień lecz kompletnie nie wiem gdzie można zaproponować takie coś więc pisze tutaj o tym. Co o tym sądzicie ? Czy takie coś można przeprowadzić ?
Ostatnio zmieniony 2010-04-29, 14:37 przez Marines, łącznie zmieniany 1 raz.
Arcin26
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-04-27, 12:19

Re: Stonehenge - błyskawica

Post autor: Arcin26 »

Aha...Hipisi :) po nich wszystkiego można się spodziewać...najlepiej lubili spędzać wolny czas tripując w kwasnych krainach tajemniczego LSD XD mogli równie dobrze widzieć:szatana,białe myszki,krasnoludki czy dostojnego kocura XD nigdy nie uwierzę w takie coś od hipisa :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Stonehenge - błyskawica

Post autor: Arek »

Na pewno można przeprowadzić, ludzie z "Mythbusters" robili takie doświadczenia, musiałbyś poszukać odpowiedniej placówki (naukowej?) gdzie można taki eksperyment przeprowadzić
Maru
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2010-01-19, 20:30

Re: Stonehenge - błyskawica

Post autor: Maru »

Nie wierz hipisom, bo biorą za dużo narkotyków. Jak jakiś gościu z mojej klasy walnął jakieś zioło to widział różowe gołębie, które krzyczały GDZIE JEST KRZYŻ ??!!hehe... A co do Stonehenge to bardzo chciałbym zobaczyć to na żywo.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Stonehenge - błyskawica

Post autor: Ignorant »

A ja nie chciałbym tego zobaczyć na żywo bo według mnie nie ma nic interesującego w kilku rozstawionych przez niewiadomo kogo kamieniach ;]

A co do tematu to może i warto było by przeprowadzić taki eksperyment i zobaczyć co się stanie ;]
3331
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 2010-09-19, 16:07

Re: Stonehenge - błyskawica

Post autor: 3331 »

Generator Tesli ustawić kawałek od nich, włączyć i obserwować. Nie wiem czy komuś by się chciało to robić zważając na to, że to są (chyba--) zwykłe kamienie (--badał je ktokolwiek?).
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Stonehenge - błyskawica

Post autor: IteratorZX81 »

Plus generatory Tesli są drogie (wypożyczenie również). Więc kwestie finansowe tu również wchodzą w grę (zresztą gdzieś czytałem, że to żżera strasznie dużo prądu, a w okolicach stonehenge chyba jest ciężko).
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”