Światła nad Krakowem

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
tomi64
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-26, 03:15

Światła nad Krakowem

Post autor: tomi64 »

Witam!
Na wstępie chciałem zaznaczyć, że nie jestem biegły w podobnych tematach na forum. Konto założyłem specjalnie po to by opisać zjawisko jakie zaobserwowałem i dowiedzieć się czegoś na ten temat.
Dziś w nocy (ok 1:00) biegałem ze znajomymi do okoła Błoni. Gdy bieglismy na wschód zobaczyliśmy bardzo mocne światło które przemieszczało się z niemała prędkością w naszą stronę. Byłem przekonany, że to jakiś satelita krąży sobie po niebie choć strasznie jarzył na żółto. Jestem pewien, że obiekt nie był blisko ziemi bo światło "mrugało" jak gwiazdy... i żyłbym dalej ze świadomością, że to satelita gdybym nie zauważył drugiego takiego samego gabrytowo obiektu, który chwilę później ukazał się na niebie. Tak samo jarzył się i biegł tą samą trajektorią i z tą samą prędkością.
Aha! Im dalej na zachód tym słabiej było widać te punkty na niebie... w między czasie robiły się trochę czerwone ale ten efekt to chyba przez atmosferę.
Czy ktoś mi może wytłumaczyć co to mogło być?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Światła nad Krakowem

Post autor: Spooky Fox »

Urojenia, biały plamki przed oczami w czasie biegania lubią się pojawiac. Szybkie tempo, nierówny oddech. Mogła to byc również planeta Wenus. I przepraszam, ale po co biegałeś o 1.00 w nocy? Może te światełka to kogut policyjny?

Wybacz, ale takich ludzi jak ty mamy tutaj na pęczki. Nazywamy ich prowokatorami.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Światła nad Krakowem

Post autor: FaKtoMaaN »

Proponuje kontynuować obserwację.. w godzinach nocnych ponownie wybrać się na dwór, jeśli zjawisko będzie się powtarzać, to proszę potwierdzić tu na forum.. Byłbym skłonny osobiście się tam wybrać, ponieważ mam do Kraka tylko 75 km:P Proponowałbym zabrać aparat, lub kamerkę (wysokiej jakości) i nagrać dany obiekt, jeśli ponownie się pojawi, i umieścić tu na forum..

czekam na odpowiedz puki co..
tomi64
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-26, 03:15

Re: Światła nad Krakowem

Post autor: tomi64 »

Spooky Fox napiaslem posta nie dla jaj a po to by się czegoś dowiedzieć. Mamy z kumplami taką umowe ze codzień po polnocy biegamy wokol błoni. Mam troje świadków. Dziś kolega z grupy opowiadał mi, że tez to widział stojąc na balkonie w akademiku. (pewnie powiesz ze proceny robią swoje:P ) założę się, że duzo osob to widziało. Pójdę dziś i spróbuję jakoś 'udokumentować' o ile zjawisko powtórzy się.

Myslałem też, że to moze jakies rakiety... cholera wie.. wiem tyle że dość szybko się przemieszczało i bardzo mocno jarzyło. Miałem nadzieję, że odpisze na posta ktoś, kto również widział owe zjawisko. Nie jestem prowokatorem a jedynie przypadkowym obsewatorem niecodziennego zjawiska na nocnym niebie. pozdrawiam!
Justice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2009-05-04, 00:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Światła nad Krakowem

Post autor: Justice »

Ja też jestem z Krakowa więc może dziś spojrzę w niebo :) Jedno mnie tylko zastanawia: czy w ten dzień niebo było czyste czy zachmurzone?
P.S. A bieganie o 1 w nocy wokół Błoń naprawdę nie jest aż tak dziwne, żeby kogoś posądzać o prowokację ;)
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Światła nad Krakowem

Post autor: FaKtoMaaN »

ja nic nie mówię.. nie wiem komu by się chciało logować na jakimś forum, żeby rzucić tematem, sprowokować, a potem wrócić do niego i go wyśmiać.. dlatego uważam że tomi64 na pewno coś widział, na pewno obiekt niezidentyfikowany ponieważ nie wie co to było, więc możemy założyć ze to unidentified flying object po krótkiemu U.F.O.. (lecz wcale nie musi być pochodzenia od razu pozaziemskiego) a co dotyczy tych że właśnie obiektów, jak najbardziej mnie interesuję.. więc staram się nie przekreślać wszystkich na początku..
tomi64
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-26, 03:15

Re: Światła nad Krakowem

Post autor: tomi64 »

Być może były dwa satelity, które lustrami odbijały promienie słońca czy księżyca... na drugi dzień nic nie zaobserwowałem niestety
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Światła nad Krakowem

Post autor: FaKtoMaaN »

a że się tak zapytam.. te obiekty poruszały się ze stałą prędkością, linią ciągłą prostą? czy zmieniały prędkość oraz kierunek??
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Światła nad Krakowem

Post autor: FaKtoMaaN »

Cesarz pisze:Miałem ostatnio sen traktujący o Sląsku. W tym śnie widziałem też morze a w nim wiry. Rzeczywiście, światło było żółte ale też i pomarańczowe. Coś tam też mrugało. Bardziej przyjrzałem się miastu, nic tam się nie dymiło ale było pełno małych statków z flagami piratów i toczyła się jakaś bitwa.
Podczas snu nie czułem strachu ani smutku tylko zaciekawienie i podniecenie.
To nie był zły sen.
no i co w związku z tym?
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: Światła nad Krakowem

Post autor: Kartel »

Dalej nie bardzo rozumiem co ma wspólnego sen o bitwie morskiej o Śląsk, z UFO zaobserwowanym nad Krakowem.
Justice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2009-05-04, 00:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Światła nad Krakowem

Post autor: Justice »

lol, u mnie wczoraj w kuchni też błysnęło swiatło jak się żarówka spaliła, pewnie to też ma coś wspólnego z bitwą morską o śląska :D
Ja jakiś czas temu też zaobserwowałam UFO w okolicach Krakowa. Siedzę sobie z koleżanką na łące na wsi, środek nocy, patrzę na niebo i widzę że leci samolot. Jakież było moje zdziwienie kiedy ów "samolot" zawrócił w miejscu i poleciał w stronę przeciwną. Obserwowałyśmy zjawisko przez kilka ładnych minut po czym doszłyśmy do wniosku że to ufo głupie jakieś że tak lata tam i z powrotem. Po dłuuuższej rozkminie olśniło nas: to były reflektory z oddalonej o kilka km dyskoteki. Ze względu na warunki atmosferyczne nie było widać "słupów" światła idących w górę jak to zwykle bywa, a jedynie świetliste kręgi ślizgające się po chmurach :D Wrażenie niesamowite :)
To tyle jeśli chodzi o UFO nad Krakowem :)
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Światła nad Krakowem

Post autor: FaKtoMaaN »

tomi64 widział światła 26 maja czyli we wtorek, widziałaś kiedyś dyskotekę we wtorek?? :P
Justice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2009-05-04, 00:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Światła nad Krakowem

Post autor: Justice »

ech, to była przytoczona historyjka. A tak btw to takie światła są nie tylko przy dyskotekach i można je zobaczyć naprawdę w każdy dzień tygodnia.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Światła nad Krakowem

Post autor: Spooky Fox »

Nie uważacie, że ten temat to prowokacja?
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Światła nad Krakowem

Post autor: FaKtoMaaN »

no ale Spooky pomyśl, chciało by Ci się logować na jakimś forum, i opisywać zdarzenia jakieś dla jaj? Myślę że gość coś widział, nie wiadomo co, ale na pewno coś czego nie umie wyjaśnić.
uważam że lepiej się zainteresować tematem, niż od razu go zignorować.
a co wyjdzie z tematu może kiedyś się dowiemy.
Zablokowany

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”