Bardzo dużo ORBs

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
kylo625
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2007-09-16, 18:28
Lokalizacja: Lublin

Bardzo dużo ORBs

Post autor: kylo625 »

Witam.
Jakoś tak zebrało mnie na pisanie, więc napiszę o jeszcze jednej rzeczy.
Tym razem chodzi o szkolną dyskotekę, która odbyła się chyba z miesiąc temu. Wcześniej na tego typu imprezach nie robiłem zdjęć. Tym razem także nie, lecz kolega miał aparat, a że nie miałem co robić, wziąłem od niego ten aparat i zacząłem robić zdjęcia. Po zrobieniu kilku zdjęć zacząłem je przeglądać. Ogólnie moje zdziwienie było wielkie. Jeszcze nigdy na zdjęciu nie widziałem aż tylu kul energetycznych. Pomyślałem sobie, że aparat ma zabrudzoną soczewkę. Lecz za każdym razem Kule były w innych miejscach. Było ich tyle, że niekiedy aż nakładały się na siebie. Niektóre przeźroczyste, niektóre tak wyraźne, aż nieprzeźroczyste. Chciałem sprawdzić, czy to wina aparatu, na moje szczęście był nauczyciel, który robił zdjęcia szkolnym aparatem. Na aparacie szkolnym było dokładnie tak samo.
Po powrocie do domu zacząłem przeglądać zdjęcia ze szkolnych imprez i uroczystości, które zamieszczone były na stronie szkoły. Nie tylko na dyskotekach, ale na apelach i innych uroczystościach było podobnie, lecz nieco mniej.
I tu nasuwają mi się dwie możliwości. Albo w tej szkole coś ewidentnie jest, albo tam gdzie dużo osób dużo ORBs.
Zdjęcia z dyskoteki z 2007r. z tego roku nie mam, gdyż muszę się po nie wybrać do kolegi. Będą one w wyższych rozdzielczościach. Jak już je zdobędę, to zamieszczę.
Zdjęcia poprzycinałem, gdyż na nich znajdowały się wizerunki uczniów, a wiadome, że teraz do wszystkiego się przyczepią, więc nie chcę mieć problemów :wink:

Obrazek

Proszę o opinię na ten temat.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: Sothis »

Mam śmiać się czy płakać?
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: cleric »

hm.... moze kurz..? tam gdzie rusza się powietrze rusza się kurz..
Jeżyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-10-02, 21:16

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: Jeżyn »

Może to dziwne, ale... wydaje mnie się, że te zdjęcia są przerobione. Uważam tak, ponieważ wszystkie te "kule" mają ten sam kształt (wyglądają jak trójkąt o wypukłych bokach), wygląda to tak jakby "ktoś" powklejał na zdjęcie obrazki, pozmieniał wielkości a następnie ustawił przeźroczystość (można to zrobić nawet w popularnym programie "word" czy "writer"). To tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: Arek »

Mnie się też wydaje że to pyłki kurzu.
Może inne pytanie.....
Kiedyś jak zacząłem się interesować tymi orbami przeglądałem starsze zdjęcia wykonane zwykłym aparatem fotog. na żadnym nie znalazłem tzw. orbów a na zajęciach aparatu cyfrowego pojawiają się....są na ten temat jakieś wytłumaczenia?

pozdrawiam Arek
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: Ivellios »

Jeżyn, nic nie jest przerabiane. To jest zwykły kurz albo wilgoć.
Poza tym, z tego co się orientuję, to orby uznawane za prawdziwe mają inną strukturę, niż te pyłki widoczne na zdjęciach.
Jeżyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-10-02, 21:16

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: Jeżyn »

Możliwe, że i to pyłki kurzu. Przecież nie jestem nieomylny, po prostu wyraziłem swoje zdanie. Zastanawia mnie ten kształt, wszystkie "pyłki" są tego samego kształtu, niektóre tylko bardziej lub mniej rozmazane.
kylo625
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2007-09-16, 18:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: kylo625 »

Bardzo możliwe, że jest tak jak mówicie, czyli są to drobinki kurzu. Nie jest to fake, gdyż zdjęcia te brałem ze strony naszej szkoły, a po co ktoś miałby je przerabiać.
Dołączam jeszcze zdjęcie z wyraźnymi obiektami, oczywiście twarze zamazałem, żeby nie było...

Obrazek
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: cleric »

Arku, posiadam kilka zdjec robionych zwyklym aparatem na którym sa orby ;) wiec to nie kwestia aparatu
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: Arek »

cleric.
na moich nie znalazłem, dobrze wiedzieć że na zwykłych kliszach także sią pojawiają. Te ostatnie zdjącie " kylo 625" pokazuje tzw. prawdziwe orby, takie orby co nawet sceptycy uznawaję za "półprawdziwe" haha
. Na stronie FN właśnie taki orb został sfotografowany pod wodą, uwżam to za ważne zdjęcie bo tam o kurz raczej krucho.
Mam taki pomysł dla nas "paranormalowiczów", kto ma aparat cyfrowy to niech sobie wymyśli prawdziwy eksperyment, tuaj go opisze i pójdzie wieczorem na "łowy orbów".
Kiedyś już tak zrobiłem ale pójdą także jeszcze raz.
Pooglądamy, porównamy, no i może coś wymyślimy....

Pozdrawiam Arek
kylo625
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2007-09-16, 18:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: kylo625 »

Więc jednak są podstawy, aby sądzić, że jest to jednak prawdziwe. Ostatnio miałem chwilę, aby dokładniej przyjrzeć się wszystkim zdjęciom. Co się okazało nie na wszystkich uroczystościach, czy apelach ORBy się pojawiały. Na niektórych zdjęciach są tak wyraźne, że widać ich strukturę, lecz ostatnie zdjęcie które zamieściłem, powinno na razie wystarczyć. Na życzenie mogę wrzucić więcej zdjęć z tymi wyraźnymi orbami.

Może zna ktoś jakąś organizację, która zainteresowałaby się tym faktem, czy może lepiej tego nie nagłaśniać dla dobra szkoły?
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: Spock »

Nagłośnij, nagłośnij. Narobisz sobie wstydu, to wtedy się dowiesz jak czyścić aparat i dobierać światło, tak żeby nie było duchów na zdjęciach.
kylo625
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2007-09-16, 18:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: kylo625 »

@Spock
Według mnie to nie wina aparatu. Jeżeli tak, to dlaczego te ORBy pojawiają się tylko na niektórych imprezach, i jeżeli są, to są praktycznie na każdym zdjęciu?

A jeżeli chodzi o to, żeby nagłośnić, to mi tylko chodziło o to, że może kasy by coś sypnęli za informacje ;)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: Spock »

To proste. Widocznie podczas tych niektórych imprez "z orbami" była mniejsza wilgotność powietrza. Kurz mógł sobie fruwać swobodnie i odbijac światło. Dlatego refleksy były na każdym zdjęciu. To się często zdarza w aparatach cyfrowych. Jeśli używasz lampy błyskowej, to efekt się dodatkowo wzmacnia.

Wie o tym każdy zawodowy fotograf.
Oraz każdy kierowca, który miał okazję jechać w nocy podczas mgły lub śnieżycy.

A co do kasy, to spróbuj, może ktoś da się nabrać.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: cleric »

kasy? zartujesz? za kulki na zdjeciach O_O? prawie kazdy ma taka fotke w swojej kolekcji, to tak popularne ze nikt Ci za twoje nie zaplaci..
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: polikopolik »

Jeśli orby ułożą Ci się w Hitlera to może telewizja odpali Ci 20-30zł xD
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: Arek »

Już 14 lat jeżdżę w nocy podczas mgły lub śnieżycy ale orbów jeszcze nie widziałem
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Bardzo dużo ORBs

Post autor: Spock »

Orbów nie zobaczysz. Chodziło mi po prostu o odbicie światła reflektorów w mgle - podobny mechanizm jak przy robieniu zdjęć z fleszem.
Zły przykład wziąłem.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”