Dobre książki o duchach, wypędzaniu, ochronie i ogólnie

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
paralemptor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2017-03-29, 14:32

Dobre książki o duchach, wypędzaniu, ochronie i ogólnie

Post autor: paralemptor »

Witajcie. Wiem, że kilka wątków podobnych już tu na forum występuje, jednak poszukuję książek nie o seansach spirytystycznych, mających na celu uzyskanie kontaktów ze zmarłymi, ale bardziej o wypędzaniu duchów, o ochronie przed ogólnie złymi bytami, które mogą się przyczepić do bardziej wrażliwej osoby.

Oczywiście, przeglądając sieć można znaleźć sporo artykułów na te lub zbliżone tematy, zarówno w języku angielskim, jak i polskim, ale... zwyczajnie mam pewne obawy co do ich wiarygodności. Dlatego poszukuję jakiejś bardziej, hmm, uznanej publikacji na ten temat. Może być coś w języku angielskim, byle było do zdobycia u nas w Polsce bądź dostępne w formie ebooka.

Z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Dobre książki o duchach, wypędzaniu, ochronie i ogólnie

Post autor: Słowianka »

Witam,

Do zrozumienia całości problematyki potrzebne będą nie tylko pozycje ściśle dotyczące duchów ale też innych dziedzin.
Niemniej jednak polecam na początek "Księga Duchów" - Kardec Allan.
Do prostego odpędzania duchów i oczyszczania domu proponuję zakupić białą szałwię i regularnie okadzać nią swoje otoczenie. Nie zaszkodzi dodanie jakiejś prostej inwokacji. -"Oczyszczam to miejsce z bytów złych i podstępnych! Opuście to domostwo i trzymajcie się z daleka od jego mieszkańców".
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Dobre książki o duchach, wypędzaniu, ochronie i ogólnie

Post autor: Ivellios »

Nieistotna pisze:"Oczyszczam to miejsce z bytów złych i podstępnych! Opuście to domostwo i trzymajcie się z daleka od jego mieszkańców".
Ewentualnie coś a'la "W imieniu Boga żądam, aby..." - czegoś takiego nauczyłem się podczas medytacji grupowych prowadzonych przez jednego z gości audycji Zbyszka Mrugały "Rozmowy Poza Ciałem".
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Dobre książki o duchach, wypędzaniu, ochronie i ogólnie

Post autor: Słowianka »

Tak, dokładnie. Nawet nie trzeba być wierzącym, by to podziałało.

Lub już zupełnie mocna sprawa:

"Święty Michale Archaniele! Broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Książę niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła." :diabel2:
Awatar użytkownika
ZdzisławZdzisławski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2014-08-23, 02:12
Komentarze: 11

Re: Dobre książki o duchach, wypędzaniu, ochronie i ogólnie

Post autor: ZdzisławZdzisławski »

Z bardziej sceptycznej literatury mogę polecić stareńką książkę "Czy umarli żyją?" autorstwa Paula Heuze (w polskim przekładzie wydana pod spolszczonym nazwiskiem Paweł Heuze).
Usunięto użytkownika 106298

Re: Dobre książki o duchach, wypędzaniu, ochronie i ogólnie

Post autor: Usunięto użytkownika 106298 »

"Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren" autorstwa Geralda Britlle'a, to książka, którą w tym dziale forum śmiało można polecić. Pierwsze - przynajmniej czytane przeze mnie - połączenie świeckiej strony podejścia do spraw demonologicznych i okultystycznych etc. ze stroną kościelną, zajmującą się tym samym. Mroczne, na granicy doświadczenia - w tym sensie, że ciężko jest nie uwierzyć w tak napisane, o tak przerażających przypadkach działania złych mocy, informacje. Czytać... do zatracenia!
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”