Stonehenge

Awatar użytkownika
white_rabbit
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2014-06-26, 14:48

Stonehenge

Post autor: white_rabbit »

W sumie nie mogłam znaleźć żadnego podobnego temat, nawet wyszukiwanie odwoływało mnie tylko do różnych pokrewnych, a nigdzie nie było tematu konkretnie poświęconego Stonehenge.

Otóż: dzisiaj przy porannej, śniadaniowej herbacie o 13(:P) przeglądając wiadomości natknęłam się na to: Stonehenge kryje w sobie wiele tajemnic. Rozwiązano kolejną zagadkę. Zdaję sobie sprawę, że TVN Meteo niekoniecznie jest wiarygodnym źródłem, stąd chciałam zapytać, czy może ktoś z Was ma jakieś ciekawe materiał, bądź przemyślenia dotyczące Stonehenge? Osobiście zawsze jakoś tak umiarkowanie nim się interesowałam, stąd nie znam tych mnie popularnych teorii, czy badań.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Stonehenge

Post autor: Pandemonium »

No nie ma za bardzo o czym gadać. Neolityczny kompleks "budowli" sakralnych, który miał związek z astrologią i innymi regionalnymi wierzeniami. Jego powstanie wcale nie jest jakieś niewiarygodne, bo i na całym świecie tego pełno w różnych formach.

Nawet ja tutaj kiedyś pisałem o grobowcach z kultury pucharów lejkowatych w Wietrzychowicach. Kamienie też wcale nie małe co poniektóre ;>
http://www.paranormalium.pl/viewtopic.p ... &view=next
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Stonehenge

Post autor: Ivellios »

Pandemonium pisze:na całym świecie tego pełno w różnych formach
Dla przykładu, nieco bliżej nas znajduje się kamienny kompleks w Carnac we Francji:
http://www.paranormalium.pl/francuskie- ... tykul.html
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Stonehenge

Post autor: Spock »

A w Polsce Grzybnica i Wąsiory
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Stonehenge

Post autor: Spooky Fox »

Wiarygodne czy nie - trzeba powiedzieć sobie jasno, że biorąc pod uwagę wiek budowy takich rzeczy to takie budowle powinny wzbudzać w nas ogromne zainteresowanie. Chociażby ze względu na samą umiejętność co do sekundy wymierzenia gdzie i kiedy będzie promień słońca.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Stonehenge

Post autor: Ivellios »

Są pewne podejrzenia że człowiek bez ingerencji "z zewnątrz" nie mógł się nauczyć wielu rzeczy i gdyby nie mała "pomoc", dziś nadal mieszkalibyśmy w jaskiniach. Pisze o tym między innymi Arnold Mostowicz w książce "My z kosmosu". Zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia biblioteki (książka dość stara) lub do archiwum Radia Paranormalium - prezentuję tę książkę w "Lekturach Paranormalium".
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Zagadki ludzkości”