pare pytan nt. run

Wszystko co związane z runami
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: pare pytan nt. run

Post autor: Pandemonium »

Remik pisze: A zrozumiałeś, co ja napisałem o ilości i jakości? ;)
SAgsidfjoidfji f igds sd gsdukulele g?

A Ty to zrozumiałeś ? Bo to taki sam bełkot jaki przedstawiłeś. Brakuje Ci wiedzy na temat podstawowych praw fizyki, żebyśmy mogli kontynuować temat. Podważasz badania naukowców, nie mając żadnego autorytetu.
Czy ja wiem? Jest wystarczająco dużo przypadkó, które mogą robić za dowód. Mnie to osobiście do niczego nie jest potrzebne, ale jak chcesz, to poczytaj o tym chociaż w Internecie.
Skoro Tobie dowody nie są do niczego potrzebne to nie mamy o czym rozmawiać. Ale z ciekawości: jakie to są przypadki?
A jednak runy są bardzo starym alfabetem. Sądzę, że "miliony" absolutnie nie jest przesadzone.
Zdecydowanie jest. I zdecydowanie nie jest on bardzo stary.
Problem tego słowa i wielu innych jest taki, iż nie mają one konkretnego znaczenia. Miliony osób się nimi posługuje, ale nawet nie zwraca na to uwagi. I choć słowo to ma niezliczoną ilość znaczeń, to dla ludzi nie ma ono najmniejszego znaczenia.
kłerfa to kłerfa. Jest to słowo nastawione negatywnie więc przez te wszystkie lata powinno sporo zła się w nim zgromadzić :twisted: I jeszcze raz powtórzę. Run w porównaniu do innych alfabetów używało bardzo mało osób przez bardzo krótki okres czasu (od 200 n.e do 1000 n.e i ekspansji kultury łacińskiej i chrześcijaństwa). Mało tego były one używane przez ludy germańskie, które były kulturalnym dnem i 99,9% z nich ich w ogóle nie potrafiła odczytać. Pomyśl teraz o takich chińskich znakach, które są w użytku od przeszło 3 tysięcy lat ;> No, ale co tam. Tobie ani dowody, ani historia, ani zdrowy rozsądek potrzebne nie są :one:
No właśnie... ;>
No właśnie co ? Podważasz książki naukowe poświęcone podstawom fizyki ? :lol: Gratulacje.
Remik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2013-06-23, 14:07

Re: pare pytan nt. run

Post autor: Remik »

A Ty to zrozumiałeś ? Bo to taki sam bełkot jaki przedstawiłeś. Brakuje Ci wiedzy na temat podstawowych praw fizyki, żebyśmy mogli kontynuować temat. Podważasz badania naukowców, nie mając żadnego autorytetu.
Trudno, nie każdy z każdym potrafi się dogadać. A skoro jesteś ciekaw, to może poszukasz sam? Może coś ciekawego odkryjesz. :)
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: pare pytan nt. run

Post autor: Pandemonium »

Vice versa. Szczególnie polecam podręcznik od fizyki dla klas podstawowych :)
Awatar użytkownika
Mruczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 2013-11-18, 00:06
Lokalizacja: Ukraine

Re: pare pytan nt. run

Post autor: Mruczek »

Zarówno materiały, jak i materiał nie jest (jeśli istnienie ważnego) niezależnie od tego, czy mamy wierzyć w to czy nie wierzę...
My nie może uwierzyć w wiele, ale to dużo czy nie zależy na naszej wiary, chyba, że wiara to jest przekształcana na wpływ...
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: pare pytan nt. run

Post autor: Glazery »

Postaram się coś sprostować. W Magii pojęcie 'energia' nie jest równoznaczne z pojęciem tym w fizyce. Mają coś wspólnego, mianowicie to, że świadczą o pewnej zdolności. Ale emitowanie energii w znaczeniu zdolności magicznej nie wiąże się z utratą masy. Skąd w takim razie bierze się owa energia? Są różne źródła, z których można korzystać m.in. runy. Ale dlaczego akurat runy? Nie ma na to żadnej reguły. Chcesz używać alfabetu łacińskiego? Proszę uprzejmie. Chodzi jedynie o to, że runy są uważane za alfabet magiczny, dlatego w dziedzinach magicznych używa się tego alfabetu. A jeżeli chodzi o ich właściwości z punktu widzenia naukowego? Otóż owe właściwości są takie same jak te, które posiada woda święcona, zależy kiedy i na co użyjesz. Pewnie ktoś powie, ze woda święcona nie ma żadnych właściwości. Może tych z punktu widzenia sceptyków nie, ale posiada wartość duchową, która może się przekładać na fizyczne zachowania. Runy mają tak samo. Wartość duchowa i 'tchnienie', które posiadają wpływają z czasem na świat materialny.
Awatar użytkownika
Mruczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 2013-11-18, 00:06
Lokalizacja: Ukraine

Re: pare pytan nt. run

Post autor: Mruczek »

Fizyka nie przyznaje wiele obwodów energetyki.
Fizyka nie przyznaje to, że nie materialnie.
Fizyka - węższa nauka, żeby charakteryzować magię, którą ona zaprzecza.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: pare pytan nt. run

Post autor: Glazery »

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem ale dlaczego miałbym nie używać czegoś, co jest bardziej przyziemne, aby tłumaczyć coś ponad tym? Używa się tego często. Przykładem są różne porównania: "Masz charakter jak burza"- łatwiej opisać zachowanie burzy niż tej osoby, ale są podobne w pewnym względzie.
Fizyka nie zaprzecza Magii. Wręcz odwrotnie, często to magia zaprzecza fizyce. Mimo to jest to nauka, którą dobrze jest nieco zgłębić, aby móc stwierdzać, czy dane zjawisko jest uzasadnione czy nie.

Chcę tylko poprosić Cię Drogi Myrchiku, abyś starał się pisać w miarę możliwości bardziej zrozumiale. Wiem, że może być to niełatwe, w Twoim przypadku, ale proszę Cię o to gorąco.
Awatar użytkownika
Mruczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 2013-11-18, 00:06
Lokalizacja: Ukraine

Re: pare pytan nt. run

Post autor: Mruczek »

Fizyka - prościej.
Magia jest skomplikowana.
Toż, większość ludzi i zaprzecza magię, jak nie zrozumiałe dla ich, jak nie poznawalne dla ich....
Tak prosto ludziom lżej.
Fizykę może opanować nawet bardzo leniwy człowiek, jeśli zainteresować jego czy zmusić to zrobić.
W magii, jeśli nie ma daru czy on jest nie rozwinięty - chociaż czołem o ścianę roztłucz(dowcip) się, to nie czego i nie wyjdzie, czy takiego rozrobi, że jego samego ratować zdarzy się......
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: pare pytan nt. run

Post autor: Vampirio »

Nie chce mi się czytać tego wszystkiego. Ot taki leń. Ale jeśli uważacie to za bzdurę to możecie uznać działanie run, magię itd za efekt placebo. Nikt nie zmusza was do wiary w to, jednak ktoś tu napisał z pytaniem do osób, które wierzą w magię. Raczej osoba ta oczekiwała odpowiedzi a nie wybuchu dyskusji na temat, że runy to bzdura.
Awatar użytkownika
Mruczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 2013-11-18, 00:06
Lokalizacja: Ukraine

Re: pare pytan nt. run

Post autor: Mruczek »

Vampirio pisze:Nie chce mi się czytać tego wszystkiego. Ot taki leń. Ale jeśli uważacie to za bzdurę to możecie uznać działanie run, magię itd za efekt placebo. Nikt nie zmusza was do wiary w to, jednak ktoś tu napisał z pytaniem do osób, które wierzą w magię. Raczej osoba ta oczekiwała odpowiedzi a nie wybuchu dyskusji na temat, że runy to bzdura.
Zgadzam się z tym widokiem.
Dla mnie na przykład, bez wątpienia istnienie nadprzyrodzonego i ćwiczył magia dzieciństwa.
voice
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2013-12-16, 13:47

Re: pare pytan nt. run

Post autor: voice »

Mruczek pisze: W magii, jeśli nie ma daru czy on jest nie rozwinięty - chociaż czołem o ścianę roztłucz(dowcip) się, to nie czego i nie wyjdzie, czy takiego rozrobi, że jego samego ratować zdarzy się......
Skoro ziemię otacza pole magnetyczne a i mózg wytwarza odpowiednie fale to czy nie zależy to od tego? W tym wypadku magia run działałaby na tej samej zasadzie jak każda inna - jeśli w to wierzymy
Awatar użytkownika
Mruczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 2013-11-18, 00:06
Lokalizacja: Ukraine

Re: pare pytan nt. run

Post autor: Mruczek »

wierzymy do swoich sił - jedna z zasad czaru!
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia run”