Skaczące kule

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Mruczyńska
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-18, 01:17

Skaczące kule

Post autor: Mruczyńska »

Witam, parę tygodni temu zaobserwowałam bardzo dziwne zjawisko. Kiedyś interesowałam się zjawiskami paranormalnymi, jednak wkroczenie w dorosłość zmieniło troszkę mój tor i dopadły mnie uroki życia codziennego, przez co zaczęłam do takich tematów podchodzić bardzo sceptycznie :) ale przejdę do konkretów.

Około godziny 23 ja i 2 moich znajomych zaobserwowaliśmy dziwne kule (dokładniej- ja zobaczyłam pierwszy rozbłysk- "rozszczepienie"). Załączę prowizoryczny obrazek- uwaga, nie mam zdolności rysunkowych):
http://img20.imageshack.us/img20/4899/097v.png

Najpierw zobaczyłam, jak pojawia się świecąca kula, nie płonęła, nie migała- nie ruszyło mnie to, ale nagle rozszczepiła się na dwie części, dokładnie było widać skok, po czym obie zgasły. Nagle rozbłysła się kula po prawej, wykonała identyczny skok i zgasła. Wykonała takich skoków 4- 5.

Na początku obstawiałam, że to jakiś fajerwerek, ale.. znajdowaliśmy się w bardzo cichej okolicy, nie było słychać samochodów i innych odgłosów, a podczas tych skoków nie było słychać żadnych dzwięków wybuchów, obiekty były naprawdę blisko.

Może nie widać tego na rysunku, ale obiekty po skończonym skoku, chwilowym zgaśnięciu i ponownym rozbłysku tworzyły idealną linię. Wszystko było idealne, nie było w tym chaosu i przypadku- taki sam odstęp, wysokość skoku, taki sam czas "przygaśnięcia", idealnie prosta linia. Męczy mnie co to mogło być. Od razu zaznaczam, że to nie był lampion, bo doskonale wiem, jak wygląda w locie i mam porównanie. Przeszukuję strony, zdjęcia, filmiki na yt i nic nie pasuje do tego schematu. To było coś tak cudownego, że nawet nie przeszła mi pzrez głowę myśl, aby wyciągnąć telefon i zrobić zdjęcie czy zacząć filmować. Wśród osób oglądających to zdarzenie był kolega 100 sceptyk UFO, po zobaczeniu tego przedstawienia nie był w stanie wykrztusić słowa.

Ktoś spotkał się z czymś takim lub wie, co to może być?
Awatar użytkownika
asto
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2007-12-08, 16:04
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Skaczące kule

Post autor: asto »

Było to na takiej wysokości jak fajerwerki lecą ?
Mruczyńska
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-18, 01:17

Re: Skaczące kule

Post autor: Mruczyńska »

nie, o wiele niższej, na oko nie więcej, jak 20- 25m nad dachem średniej wysokości domu
Awatar użytkownika
asto
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2007-12-08, 16:04
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Skaczące kule

Post autor: asto »

A to myślałem ze wyżej niż fajerwerki, w takim razie być może były to świetliki :) Czasami lubią robić takie numery...
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Skaczące kule

Post autor: Pandemonium »

Lampiony.
Awatar użytkownika
asto
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2007-12-08, 16:04
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Skaczące kule

Post autor: asto »

Chyba nie czytałeś całego tematu

"Od razu zaznaczam, że to nie był lampion, bo doskonale wiem, jak wygląda w locie i mam porównanie."
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Skaczące kule

Post autor: Pandemonium »

Czytałem. W dalszym ciągu. :3
Mruczyńska
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-18, 01:17

Re: Skaczące kule

Post autor: Mruczyńska »

Napisałam, że wiem jak wyglądają lampiony w locie, sama je puszczałam nie raz i nie zauważyłam nigdy, aby skakały
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Skaczące kule

Post autor: Pandemonium »

No jak sobie chcecie. W takim razie to na pewno Ófo.

Tak z ciekawości: gdzie to miało miejsce?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”