Małe zmiany?

Praca z energią, sposoby na gromadzenie, ćwiczenia itp.
Sharp
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 60
Rejestracja: 2006-11-26, 19:50
Lokalizacja: Bytom (Śląsk)

Małe zmiany?

Post autor: Sharp »

Witam, od kilku dni zastanawiam się, czy ma to sens, ale w sumie co mi szkodzi.
Jestem dość starym użytkownikiem forum, miałem swoje wzloty i upadki jak każdy, dlatego postanowiłem poszukać inspiracji.

Wróciłem na forum po dość długiej przerwie, ale nie zaprzestawałem swoich treningów. Moim celem było uświadomienie sobie zależności, czym jest równowaga i oddziaływanie energii.
Najważniejszym jest fakt, że forum dość mocno ucichło. "Za moich czasów" To znaczy kiedyś forum tętniło życiem. Każdy mój post zostawał bombardowany informacjami i co ważniejsze to mi się podobało. Lecz postanowiłem uciec od forum po to, aby spróbować własnych sił. I tak minęło dobre 5 lat ^^.

Mógłbym opisywać zjawiska z jakimi miałem styczność itd. Ale nie jest to celem mojego posta tutaj. Po pierwsze udało mi się nie ześwirować co jest dużym plusem przy tego typu treningu. Jak za pewne każdy wie są pewne zagrożenia ze sfery psychicznej przy praktykowaniu tego typu spraw. Teraz o co mi chodzi jeżeli mówię, że poszukuje inspiracji.

A no przez kilka lat ćwiczyłem z moją małą grupką, były wzloty i upadki, niestety po pewnym zdarzeniu grupka się rozbiła. Obecnie ćwiczę z moim przyjacielem i to on daje mi dużo do myślenia, kiedy chodzi o sprawy co dalej.

Czytając posty (trochę mi to zajęło) okazuje się, że w dziale znajdują się cząstkowe informacje na temat samej energii. Dlatego też stwierdziłem, że warto napisać w tym dziale i poszukać ciekawych osób do rozmowy i poszerzania horyzontów. Natomiast wiem, że jeśli napisał bym tutaj moje doświadczenia zostałbym publicznie zlinczowany, a nie jest to fajne ^^.

Po co mi takie rozmowy. A no w każdej teorii jest ziarenko prawdy i przy każdym treningu starałem się je znaleźć. Teraz stoję w martwym punkcie i możliwe, że któraś z tutejszych osób będzie w stanie mnie z niego wyprowadzić.

Niestety jak czytałem niektóre wypowiedzi szczególnie "magów", którzy rzucają się w głęboką wodę nie poznawszy nawet absolutnych podstaw. To, zaczynam się zastanawiać po co tacy ludzie zabierają się za to. Można by rzec, że są sezon-owcami, ludźmi ślepo podążającymi za mocami, o których nie mają w ogóle pojęcia. Chcą szybko imponować znajomym i dążą do tego, kiedyś rozumiałem ten pogląd, ale co tam.

Dlatego też mam kilka pytań które no zostały wyjaśnione w dość połowicznym stylu:
1. Czym jest energia?
2. Co dało nam możliwość wpływania na nią?
3. Czy jeśli możemy na nią wpłynąć, to możemy wpłynąć na coś innego?
4. Jak ją wykorzystujemy?
5. Do czego ona jest nam potrzebna.

Za pewne po tych pytaniach niektórzy zrozumią do czego staram się dążyć, jeśli nie to cóż, nie ma tu jasno obranej przeze mnie drogi. W dodatku są to pytania, które większość nurtuje. Może zostanie to tutaj w jakiś sposób wyjaśnione.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maria Lilith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2011-11-11, 17:33

Re: Małe zmiany?

Post autor: Maria Lilith »

Skonkretyzuj pytanie pierwsze.Chodzi mi o to o żebyś powiedział o jaki typ energii ci chodzi , jakoś zdawkowo opisał tak aby nikomu nic nie sugerować i na tej podstawie przerób pozostałe pytania. Bo według mnie z takimi ogólnikami to zamiast odpowiedzi dostaniesz same ezo-bełkoty.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Małe zmiany?

Post autor: Vampirio »

Napiszę jak ja odpowiedziałbym na te pytania z punktu widzenia ezoterycznego, że tak to nazwę.
Jak wiemy materia ma swoją energię E=mc*mc, materia składa się z energii. Zatem materia jest manifestacją energii. Idąc dalej energia jest podstawą do cielesności a wpływanie na nią pozwala wpływać na materię.
Dobranoc, do widzenia.
Sharp
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 60
Rejestracja: 2006-11-26, 19:50
Lokalizacja: Bytom (Śląsk)

Re: Małe zmiany?

Post autor: Sharp »

Maria Lilith pisze:Skonkretyzuj pytanie pierwsze.Chodzi mi o to o żebyś powiedział o jaki typ energii ci chodzi , jakoś zdawkowo opisał tak aby nikomu nic nie sugerować i na tej podstawie przerób pozostałe pytania. Bo według mnie z takimi ogólnikami to zamiast odpowiedzi dostaniesz same ezo-bełkoty.
Jeśli chodzi o pytania, specjalnie są one w takim stopniu zadane, aby można było się wychylić, bez specjalnego powiązania ^^.
Typ energii zaczynasz mi się podobać, natomiast teraz zależne jest jakie typy rozpoznajesz.
Podpowiedź: chodzi bardziej o ten wokół Nas i co ważniejsze na nim opieram Swoje teorię, wyjaśnię później dlaczego.
Vampirio pisze:Napiszę jak ja odpowiedziałbym na te pytania z punktu widzenia ezoterycznego, że tak to nazwę.
Jak wiemy materia ma swoją energię E=mc*mc, materia składa się z energii. Zatem materia jest manifestacją energii. Idąc dalej energia jest podstawą do cielesności a wpływanie na nią pozwala wpływać na materię.
Dobranoc, do widzenia.
Hmm więc wyjaśnię może podstawę:
E=mc2, w której E jest energią, m - masą, a c - prędkością światła

Ciekawe rozwiązanie, niestety ma pewne wady.. Dlaczego? Już piszę.
Ponieważ rozgraniczyłeś energie jako ładunek każdej cząsteczki/atomu, jest to według niektórych teorii błędne myślenie. Gdyż jeśli moglibyśmy ingerować w takie coś jak wytłumaczyłbyś psiballe? Prawda jest taka, że możesz posłużyć się wówczas powietrzem, natomiast powietrze w psiballi również jest, jak i inne "składniki". To na sam początek powinno dać Ci dużo do zrozumienia. Natomiast mogło by to znaleźć zastosowanie do innych spraw. Jednak jeśli jedno jesteś w stanie zanegować, zanegujesz całą resztę. Energia znajduje zastosowanie w materii, gdyż już pojawiały się artykuły na jej temat.
Naukowcy widzą to jako nowe źródło energii elektrycznej i nie jest to błędnym myślenie, ponieważ 1 cm sześcienny energii posiada bardzo duże nakłady. Jest to może prawda, gdyż my nie używamy całego potencjału energii. Wiedza na forum pozwala Wam na jej gromadzenie i poruszanie. Niektóre wybiórcze wypadki poszły trochę dalej i pozwoliły sobie na rozpoznawanie jej poziomu/typ. Nie jest to złe, natomiast trzeba pamiętać, że wówczas przeszkadzają 3 rzeczy.
a) czakry
b) astral
c) natura.

Niektórzy są w stanie poznać jej złożoność i gęstość. Jak to się dzieje?
Ponieważ przy gromadzeniu energii możemy ją skupiać w jednym miejscu. Zależy tylko od danej osoby jaką gęstość osiągnie. Natomiast jest to bardzo zagmatwane i potrzeba wielu przemyśleń jak i treningu, aby pojąć to.. Lub poprawić obecną teorię.

Ważne jest to, aby nad tym panować, ponieważ samym skupianiem nie osiągniemy wymarzonych efektów. Możemy spojrzeć na nasz organizm, jak on przyswaja energie i jak z niej korzysta. Zobaczycie wówczas, że nie jest mu potrzebna cała nagromadzona energia i następuje wówczas stała cyrkulacja. Możemy w sobie nagromadzić energię, ale wówczas czujemy się ociężali itd. Dlaczego? Właśnie dla gęstości jaką osiągnęliśmy. Organizm od razu praktycznie odczuwa, jej nadmiar i trochę mu schodzi jej wyrzucenie...

W sumie trochę się zagalopowałem czekam na dalsze odpowiedzi.

Bo nie mam odpowiedzi na większość pytań ^^.

Pandemonium - Prosiłbym trzymać się tematu ^^. Offtop jest nie fajny :D
W dodatku fajne miejsce pochodzenia. Ciekawy sposób szyfru piekła ^^

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maria Lilith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2011-11-11, 17:33

Re: Małe zmiany?

Post autor: Maria Lilith »

Sharp pisze:
Maria Lilith pisze:Skonkretyzuj pytanie pierwsze.Chodzi mi o to o żebyś powiedział o jaki typ energii ci chodzi , jakoś zdawkowo opisał tak aby nikomu nic nie sugerować i na tej podstawie przerób pozostałe pytania. Bo według mnie z takimi ogólnikami to zamiast odpowiedzi dostaniesz same ezo-bełkoty.
Jeśli chodzi o pytania, specjalnie są one w takim stopniu zadane, aby można było się wychylić, bez specjalnego powiązania ^^.
Typ energii zaczynasz mi się podobać, natomiast teraz zależne jest jakie typy rozpoznajesz.
Podpowiedź: chodzi bardziej o ten wokół Nas i co ważniejsze na nim opieram Swoje teorię, wyjaśnię później dlaczego.
Zabawa w ciuchiubakę, hę? No dobra , ratuje cię to ,że jednak powiedziałeś mi mniej więcej o co ci chodzi ,bo inaczej bym palca nie podniosła żeby cokolwiek napisać w tm temacie. Ale dobrze ,niech złośliwa Lilith ucichnie a przemówi Maria.
Co do typów energii to powiem ci ,że oczywiście mogłabym wymieniać w tym miejscu energie elektryczną ,potencjalną itp.ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Same pojęcie typu jeśli chodzi , o dziedzinę ezo jest kwestią umowną bo nie ma przeprowadzonych żadnych badań na ten temat,na których podstawie można by kategoryzować . Dlatego ważniejszy w tym momencie jest sposób pozyskiwania. Ja osobiście (podkreślam ,że to moje subiektywne przemyślenia a nie żadne prawdy objawione przez Bóg wie kogo) wyróżniam
-energie pobraną z otoczenia
*sposobem ogólnym,czyli nie ukonkretniamy jej źródła(najbardziej popularna z metod i najmniej skuteczna)
*sposobem na "drzewo", czyli bierzemy energie z jakiegoś konkretnego źródła
-energia pochodząca z wewnątrz
*sposób ogólny,czyli odpowiednik tego z otoczenia, energie bierzesz ze wszystkich czakr
*energia z konkretnej czakry,jak dla mnie najskuteczniejszy sposób poboru energii , głownie wykorzystuje ją do uzdrawiania (nie żebym była zaraz jakimś ojcem Pio no ale parę sukcesów że tak powiem mam). Z tym ,że czakra czakrze nie równa bo np. czakry krtani w ogóle nie czuje ,albo bardzo słabo. Ja wiem iż przedmiotem twoich zainteresowań jest energia z zewnątrz ale muszę przyznać ,że z wykorzystaniem tej wewnętrznej lepiej mi idzie. Chociaż gdyby na to tak spojrzeć jeszcze głębiej to i ta wewnętrzna nie jest tak do końca wewnętrzną tylko pochodną zewnętrznej no bo przecież jak każdy żywy organizm poprzez m.in jedzenie dostarczam ją zewnątrz na ale to już troszeczkę za bardzo gmatwa sprawę.
No dobra tak więc krótki wstęp teoretyczny mam już za sobą więc przechodzę do pytań
1.Na to pytanie mogłabym tylko odpowiedzieć w oparciu o wiedzę z fizyki jaką uzyskałam ze szkoły ,a to nie oto chyba chodzi wiec ugryzłam tą kwestie w taki sposób jakim przedstawiłam powyżej.
2.Bezpośrednie(czyli bez pomocy żadnych urządzeń) oddziaływanie na materię.
3.Co rozumiesz pod pojęciem "coś innego", bo szczerze poza materią i energią współczesna nauka niczego innego nie wyróżnia.
4.Na razie nijak albo na maksa , paradoks?Nie koniecznie wszystko zależy od stopnia w jakim technika ludzka podporządkowuje sobie określony typ.
5.Do dalszego rozwoju. Ażeby się rozwijać to trzeba przekształcać, im bardziej się rozwijasz tym bardziej musisz przekształcać. A na to przekształcanie potrzebna jest energia , której musi być odpowiednia ilość raz a dwa odpowiednia technika jej użycia.

Nie wiem czy o takie przemyślenia do końca ci chodziło ale trudno.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Małe zmiany?

Post autor: Energy Source »

Sharp:

Z twoich pytań i postów zrozumiałem, że tworzysz swoją teorie. Pytania tak skonstruowałeś, żeby dostać nowe inspiracje. Może powiesz jakie są główne założenia twojej teorii? Mógłbym Ci wskazać, które założenia są poprawne, a które nie. Jak chcesz możesz pisać wiadomości prywatne.
Sharp
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 60
Rejestracja: 2006-11-26, 19:50
Lokalizacja: Bytom (Śląsk)

Re: Małe zmiany?

Post autor: Sharp »

Energy Source, wybacz, że tak długo nie odpowiadałem, ale ja nie poszukuje osób, które mają już ułożony swój schemat, poszukuje odkrywców, ludzi, którym obecna wiedza jest za mała i co za tym idzie starają się sami dojść co jest prawdziwe.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Energia”