Magia jako narzędzie. Praktyka. Realizowanie celów

Kali
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2011-07-28, 13:19

Magia jako narzędzie. Praktyka. Realizowanie celów

Post autor: Kali »

Witam, mój pierwszy post na forum. Nie będę ściemniał mam 15 lat. Spędziłem sporo czasu na czytaniu tego forum i znalazłem wiele ciekawych informacji, ale to mi nie wystaczy. Jeśli chodzi o ćwiczeina dla początkujących to zrobiłem parę razy słabe psi balle, no i spora praktyka medytacyjna bo rok temu interesowałem się buddyzmem. Pytanie dla doświadczonych magów, czy czarowników(nie wiem jak was tytułować), po co zajmujecie się magią? Oczywiście domyślam się, że z zamiarem realizowania celów, lecz chciałbym usłyszeć jakieś bardziej konkretne przypadki w których magia pomaga. Wiecie nie mam zamiaru zgłębiać się w niebezpieczną sztukę bez celu. Moje osobiste cele(ogólnie rzecz biorąc) to oczywiście jak największa wiedza, popularność, atrakcyjność za parę lat bogactwo, szczęście w rodzinie... nic odbiegającego od normy. Możecie opowiedzieć o jakichś sprawach w których dzięki magii osiągnęliście jakiś cel?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Magia jako narzędzie. Praktyka. Realizowanie celów

Post autor: Vampirio »

Nie wiem jaki pogląd mają o tym czarni magowie ale pewnie by się z tobą zgodzili, chaoci zapewne też. Według mnie magia nie jest narzędziem tylko stylem życia. Prowadzi do ulepszenia samego siebie jednakowoż jest możliwe za jej pomocą wpływanie na różne rzeczy (te co wypisałaś też). Na fireballe i sprowadzanie meteorów liczyć nie ma co.
Kali
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2011-07-28, 13:19

Re: Magia jako narzędzie. Praktyka. Realizowanie celów

Post autor: Kali »

ciekawe, ale nie do końca rozumiem. mówicie o tym trochę jak o buddyźmie, a o ile pamiętam to w "Magija w teorii i praktyce" A. Crowleya(którą przeczytałem chyba do 40 strony) autor pisał o czynieniu woli swojej. Bilbia Szatana ma podobny pogląd na magię. Moglibyście opisać w jaki sposób wygląda praktyka maga z prawdziwego zdarzenia? Sądziłem że magia wam pomaga we wpływaniu na innych i na zdarzenia losowe. Oczywiście nie mam tu na myśli jakichś kul ognia czy przywoływaniu demonów(jeśli takowe istnieją), bo to jest dla mnie kompletna fantazja. Chodzi mi bardziej o wzmacnianie siebie i swojej siły woli, przynajmniej takie miałem wyobrażenie o magii.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Magia jako narzędzie. Praktyka. Realizowanie celów

Post autor: Vampirio »

Sądziłem że magia wam pomaga we wpływaniu na innych i na zdarzenia losowe
Jak najbardziej może służyć do do wpływania na ludzi pogodę itd. Z pływaniem na ludzi nie opłaca się robić tego w ten sposób manipulacja jest wiele bardziej satysfakcjonująca, przynajmniej dla mnie. Ze zdobywaniem pieniędzy czy innych rzeczy nie możesz liczyć na to, że będziesz iść ulicą i znajdziesz w krzakach milion dolców.
Kali
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2011-07-28, 13:19

Re: Magia jako narzędzie. Praktyka. Realizowanie celów

Post autor: Kali »

Ok, rozumiem. Jak się ma wielką siłę woli i wytrwałość to bogactwo nie jest trudne do osiągnięcia. Powiedzcie jak wy używać magii tak na co dzień?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Magia jako narzędzie. Praktyka. Realizowanie celów

Post autor: Dagmara »

Siłą woli, oraz wytrwałością w różnych życiowych sytuacjach przede wszystkim wzbogacasz swoje wnętrze, rozwijając się i nabierając co nowszych doświadczeń.
Inne bogactwa przyziemne, że tak je nazwę, to raczej trudno jest osiągnąć za pomocą magii.
To nie jest tak, że odprawisz rytuał i wygrasz w lotka, czy też znajdziesz super posadę w biurze, bez starań, chodzenia, teraz i też wykształcenia, nic samo do Ciebie nie przyjdzie choćbyś nie wiem jak się starał i ile rytuałów magicznych odprawiał.

Crowleya czytałam ''Czy swoją wolę niechaj będzie prawem'' czy jakoś tak, już nie pamiętam, sam autor w innych swoich dziełach również naciska w pewien sposób na rozwój duchowy, poznanie makrokosmosu i mikrokosmosu.

Moim zdaniem nie powinieneś opierać się tylko i wyłącznie na tym jednym autorze, ale być bardziej otwartym na wszystko, ponieważ ogólnie magia to nie tylko teorie Crowleya, jak sam widzisz po wypowiedziach kolegów.

A co do różnych praktyk, to ja preferuje pracę z minerałami, tarotem, wahadełkiem, kiedyś zielarstwo i rytuały oczyszczenia.
A za młodu to nie napiszę bo już za stara jestem na takowe wspomnienia i opisywanie swych młodocianych wyczynów :P
Ostatnio zmieniony 2011-07-30, 00:24 przez Dagmara, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gras.
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2011-07-27, 18:53

Re: Magia jako narzędzie. Praktyka. Realizowanie celów

Post autor: Gras. »

Dla mnie magia to zastosowanie naturalnych sił drzemiących w przyrodzie do uzyskania potrzebnych zmian. Przez zmiany rozumiem potrzeby zarówno duchowe jak i fizyczne.
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Magia jako narzędzie. Praktyka. Realizowanie celów

Post autor: NightRaven »

Cały sęk w tym, że prawdziwy mag uprawia magię dla samej magii. To jest jego pasja, droga życia, nie tylko narzędzie. A korzyści wtedy przychodzą do niego same, bez ich wymuszania.
Kali
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2011-07-28, 13:19

Re: Magia jako narzędzie. Praktyka. Realizowanie celów

Post autor: Kali »

Ok dzięki za odpowiedzi. Moglibyście mi polecić jakąś magiczna literaturę? Czytam "Moc Ziemi", Crowley jest dla mnie trochę za ciężki do zrozumienia... no nic. Dalej będę medytował i robił psi balle
Awatar użytkownika
Gras.
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2011-07-27, 18:53

Re: Magia jako narzędzie. Praktyka. Realizowanie celów

Post autor: Gras. »

Ja osobiście czytałem również Kizińczuk Sergiusz - Wprowadzenie do magii. Mało informacji ale te najważniejsze są dość zrozumiale opisane. Poza tym wiele informacji znajdziesz właśnie na tym forum.
Awatar użytkownika
Alexandria
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2011-10-05, 17:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Magia jako narzędzie. Praktyka. Realizowanie celów

Post autor: Alexandria »

A ja mysle, ze to temat rzeka. Magia pomaga w tym, że czujesz pewną przewagę nad ludźmi. W ogole magia pozwala ustalić hierarchie po miedzy ludźmi, a innym światem. To ciekawe.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Czarna magia”