Radio Paranormalium - temat ogólny

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Radio Paranormalium - temat ogólny

Post autor: Ivellios »

Tak pobuszowałem po Internecie i znalazłem kilka interesujących serwerów shoutcasta. Kilka z nich udostępnia również autopilota, za darmo lub za małą opłatą. Pojawił się więc w mojej głowie pomysł, aby reaktywować coś, co działało w Paranormalium w latach 2006-2007, czyli Radio Paranormalium ;)

Narazie uruchomiłem takie coś:
http://freeshoutcast.pl:11794/listen.pls
albo
http://freeshoutcast.pl/m3u/11794.m3u

Ponieważ za dnia transfer w iPlusie mam niezbyt duży, obecnie wgrane i odtwarzane są dwa pliki - dżingiel z podcastów ze wstawką głosową oraz mały kawałek muzyczny, który popełniłem parę lat temu.

Planuję wrzucić do autopilota wszystkie dotychczas wydane podcasty (no może z wyjątkiem tych z lat 2007-2008 - za słaba jakość) oraz nawiązać współpracę z autorami innych podcastów. Jeśli czas wolny pozwoli albo zgłoszą się jacyś ochotnicy, niewykluczone że pojawią się też audycje na żywo.

Póki co zapraszam do testowania :D
EDIT: dorzucam jeszcze jeden utwór (z wokalem - Max Waves feat Pixieguts "Reflections")
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Ivellios »

Można również słuchać przez odtwarzacz flash na stronie: http://freeshoutcast.pl/web.php?port=11794
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Ivellios »

Możnaby zrobić drugi kanał, tylko tam obowiązuje zasada jedno konto - jedno radio ;) No chyba że ktoś inny chciałby założyć kanał współpracujący z Paranormalium.
Strona serwera: http://www.freeshoutcast.pl
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: IteratorZX81 »

Ivellios pisze:Możnaby zrobić drugi kanał, tylko tam obowiązuje zasada jedno konto - jedno radio ;) No chyba że ktoś inny chciałby założyć kanał współpracujący z Paranormalium.
Strona serwera: http://www.freeshoutcast.pl

Z tego co wiem Paranormalium ma adres e-mail na o2, a tam na start ma się 4 adresy + można jeszcze dołożyć. A mając kilka mailów, można założyć kilka kont.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Ivellios »

Niby tak, tylko jest pewien haczyk - mianowicie... cztery konta = cztery razy więcej roboty. Dlaczego? Ano dlatego, że na freeshoutcast.pl jest takie coś że po rejestracji na Twoim koncie zaczynają być liczone punkty.

Na początek masz ich 0, każde włączenie/wyłączenie serwera/autopilota, zmiana ustawień, kasacja posta na forum, złapanie warna, itd. powoduje odjęcie punktów, dodatkowo co tydzień oprogramowanie odejmuje ich jeszcze po 5. Można mieć maksymalny debet -50 pkt, po przekroczeniu tej ilości zawieszana jest możliwość uruchomienia radia.

Oczywiście, punkty można też zarobić, uaktywniając się na ich stronie, pisząc posty na ich forum, reklamując ich gdzieś czy po prostu je sobie dokupując. Sam planuję dokupienie (dokupując można dostać nawet do 200 slotów, darmowe konta dostają 100 slotów), narazie testuję darmowe opcje.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Ivellios »

No i już wgrałem wszystkie nowe podcasty. Właśnie słucham celem sprawdzenia, teraz lecą "stacje numeryczne i inne radiowe zagadki" :D

Wgrywam teraz jeszcze zapisy dwóch debat w Katowicach.

Dorzuciłem też nieco muzyki. Są to tylko i wyłącznie utwory opublikowane na wolnej licencji, bez opłat, z bardziej znanych zespołów jeśli już to będą tylko pojedyncze nagrania z bootlegów.

Muzyka nadawana między audycjami to przede wszystkim muzyka elektroniczna, "paranormalna eksperymentalna", nu jazz, i trochę klimatów rockowych. Z muzyki śpiewanej stawiam przede wszystkim na polskich wykonawców publikujących swoje dokonania na jamendo.com.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Ivellios »

Otrzymałem zgodę na publikację w Radiu Paranormalium relacji z konferencji "Rok 2013", która odbyła się w ubiegłym roku. Wgram jakoś koło weekendu, bo jeszcze trzeba jakieś wstępniaki pododawać i to zmontować ;)
Awatar użytkownika
Rastaman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-29, 17:43

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Rastaman »

Czy tam są audycje tematami, tzn jest też osobna o kryptozoologii ? Jeśli tak, to w jaki dzień i o której ? :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Ivellios »

O kryptozoologii jeszcze nie ma. Ale będzie, pewnie jakoś w lipcu lub sierpniu. ;)
Awatar użytkownika
Ramiro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-06-04, 16:09
Komentarze: 1

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Ramiro »

Właśnie słuchałem i muszę przyznać że jest świetnie. Trzeba tylko dodać więcej audycji.... może jakieś audycje "live". I było by naprawdę super!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Ivellios »

Za zgodą organizatora Andrzeja Bazgiera, wrzuciłem właśnie do autopilota wybrane fragmenty konferencji "Rok 2013 - projektowanie nowego świata". Materiał jest dość długi, ponieważ są to trzy godziny interesujących prelekcji na temat rozwoju duchowego, kalendarza Majów, nowej ekonomii oraz tego, jak może wyglądać świat po mających nadejść zmianach po roku 2012.

Co do audycji live, zamierzam niedługo rozesłać kilka propozycji do grup badawczych działających w Polsce. Wiem, że niektóre większe zespoły publikują od czasu do czasu swoje podcasty, może więc byliby zainteresowani nadawaniem u nas premierowych odcinków. Są też badacze, jak np Janusz Zagórski, którzy regularnie nadają w Internecie audycje dźwiękowe lub telewizyjne, być może byliby zainteresowani współpracą.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Ivellios »

Dzisiejszej nocy o godzinie 2:00 odbędzie się pierwsza audycja w całości na żywo - będą to nasłuchy w poszukiwaniu stacji numerycznych na falach krótkich.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Ivellios »

Dziś o godzinie 2:00 nad ranem miała miejsce pierwsza audycja na żywo. Pora taka dziwna, ponieważ były to "Nocne polowania na stacje numeryczne", a akurat w tej godzinie nadaje stacja znana jako E06 ;) Słuchało kilku wytrwałych, nasłuchy się udały, nagrania niestety nie ma ponieważ program rejestrujący dźwięk z radia zawiesił się i nic nie zapisał.

W chwili obecnej montuję ponownie i remasteruję kilka co ciekawszych nagrań Mavericka ze starych podcastów, wrzucę je później do autopilota.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Ivellios »

Otrzymałem od grupy INFRA zezwolenie na umieszczenie w autopilocie przygotowanych przez nich audycji mp3. Jeśli się uda, to jeszcze dzisiaj wgram wszystkie.
Miernik
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2010-08-25, 13:43

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Miernik »

Mam temat do realizacji w radiu. Odkryłem leczniczy wisiorek z Buddą. Anonimowa siła pozazmysłowa o tym odkryciu i leczeniu informuje poprzez umieszczanie słów polskich w piosenkach przeważnie angielskojęzycznych. Używa ona obraźliwych sformułowań. Przedstawiłem to w wersji 7 minutowej w nagraniu pt. Opis utworów. Można ściągnąć Opis utworów z http://wieslawmiernik.mp3.wp.pl/?tg=L3A ... UuaHRtbA==
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Ivellios »

Po powrocie z wakacji (jakoś w początkach sierpnia) zorganizuję oficjalną inaugurację działalności Radia Paranormalium. Będzie to audycja "pół-na-żywo", połączona z prezentacją najnowszego podcastu, który pojawi się na stronie do ściągnięcia po audycji. O terminie audycji poinformuję, gdy będę już wiedział coś więcej.

Prawdopodobnie Paranormalium wróci do starej tradycji z lat 2006-2007, kiedy to każdy nowy podcast najpierw był nadawany w radiu internetowym, a potem udostępniany do pobrania. Nie wiem jeszcze, czy tym nowym premierom będzie towarzyszył jakiś czat (tak było w latach 2006-2007), być może będzie coś podobnego do radiowej Jedynki, czyli słuchacze przysyłają wiadomości a prezenter (w tym wypadku ja) wybiera najciekawsze, czyta je i czasami komentuje.
Awatar użytkownika
Rastaman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-29, 17:43

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Rastaman »

Można zrobić specjalne gadu radiowe, które będzie dostępne w porze nadawania.
W razie organizowania konkursów na antenie, słuchacze mogliby przesyłać na nie odpowiedzi a pod koniec audycji dowiedzieli by się kto wygrał :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Radio Paranormalium - narazie testy

Post autor: Ivellios »

To chyba wyszedłem naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy, bo taki radiowy gadulec już działa :P Na stronie radia http://radio.paranormalium.pl/ jest widżet umożliwiający kontakt z prezenterem nadającym na żywo, jest też podany paranormaliumowy numer gg.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”