Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Artur1996

Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Artur1996 »

Otóż pewien ksiądz powiedział że jeśli praktykuję się podróże poza ciało to szatan się wtedy nami interesuję.Mam świadomość, że widząc tytuł Satanizm większości ludzi ma skojarzenia typu: rytualne morderstwa, czarne msze, gwałcenia dziewic, porywanie nieochrzczonych dzieci, palenie świątyń i dewastowanie cmentarzy, że o przymusowych orgiach swoich wyznawców nie wspomnę.Mi właśnie termin satanizm kojarzy mi się z czymś takim jak wyżej wspomniane czynności.A co sądzicie o tym poglądzie że OOBE to satanistyczny rytuał.Czekam na wasze opinie i dyskusję.

-- 2011-05-31, 13:44 --

Co do mojego stosunku do OOBE jest mi on obojętny ponieważ owego rytuału już nie praktykuje.
Quantian
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2011-05-24, 22:23

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Quantian »

Jesli mam się odniesc do opinii ksiedza (zakladam ze katolickiego) to.. hmm..
Z punktu widzenia kosciola katolickiego wszystko co nie jest ujete w kanonach wiary jest zle. A co zle jest dzielem szatana. Tak wiec podroze astralne tez, bo podczas nich nasza "dusza" opuszcza cialo wiec na dobra sprawe ocieramy się o spirytyzm. A spirytyzm, wiadomo, zly.

Wszystko niestety ma poczatek w stereotypach typu np.: twoja definicja slowa "satanizm".
Tobie się kojarzy z tym co pokazuje nam holywood, mnie z czyms innym.

Wiec jak zwykle wszystko zalezy od punktu widzenia. Dla mnie OOBE nie jest niczym zlym. Osobiscie tego nie potrafie, znalem jednak kogos kto tego doswiadczal. Z jej relacji wiem ze najgorszy jest powrot do ciala poniewaz "jest to bardzo nieprzyjemne uczucie". Nie slyszalem natomiast od niej zeby odwiedzil ja Lucyfer czy zeby miala jakies inne problemy ze zlymi mocami.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Vampirio »

Czy ksiądz nie odprawia podczas mszy rytuałów magicznych. Przecież składanie ofiary polega na użyciu kielicha (symbolu kobiety) i hostii (zastępstwo sztyletu symbolizującego mężczyznę) w rytuale odprawianym przez kapłana wspieranego wolą ogółu parafian. Wiele modlitw ma na celu ,,przywołanie'' (to może złe słowo) Boga. Jeśli spojrzymy na wiele rytuałów wikańskich z pewnością zauważymy, że nie różnią się wiele od tych które odprawia ksiądz.
Ostatnio zmieniony 2011-05-31, 16:51 przez Vampirio, łącznie zmieniany 1 raz.
ElohimMihael
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 61
Rejestracja: 2011-03-02, 01:10

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: ElohimMihael »

Ksiądz powie ci, ze szatan się tobą interesuje gdy odprawiasz magię, oobe itp. i gdy nie odprawiasz. Głupcy, którzy oszukują siebie i innych. Tak. Msza jest niczym innym jak rytuałem magicznym, niekoniecznie prawidłowo odprawianym przez obecnych "kapłanów".
Artur1996

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Artur1996 »

Wiecie każdy ma inny pogląd ja uważam że OOBE nie jest złe ale np już różne hipnozy,jak najbardziej...
Quantian
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2011-05-24, 22:23

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Quantian »

Sam sens pytania mnie smieszy ale nie przywyklem do tego aby wysmiewac czyjes przekonania religijne. Owszem moge polemizowac. Moge rozmawiac przekonujac do swoich racji ale ElohimMihael uszanuj prosze przekonania Artur1996.

Co do podobienstwa rytualow poganskich do swiat katolickich to zgadzam się calkowicie. Wszystkie obecne swieta katolickie maja podstawe poganska poniewaz podczas "nawracania" ludnosci ktore rozpoiczelo się w Polsce ok. 1000 lat temu w miejsce dat swiat dawnych slowian wstawiono swieta koscielne. Tak mielismy "dziady" a mamy "sw. zmarlych". Rytualy takie jak palenie ognia (swiec) w intencji zmarlych czy wszelkiego rodzaju wrozby sa starsze niz historie o Jezusie. Przyklad jeden z wielu. Wiec.... dopuki kosciol czegos nie przyjmie pod swoje skrzydla (czytaj: dopuki nie dasz w tej intencji na tace) jest to zle, poganskie, satanistyczne i okultystyczne.

-- 2011-05-31, 16:23 --

Co do hipnozy to juz zupelnie inna sprawa... ZLE :lol: Poda mi ktos definicje tego slowa?
Pytanie moze brzemiec czy to etyczne stosowac hipnoze bez zgody najbardziej zainteresowanego ale to juz chyba temat na inny topic...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Ivellios »

Artur1996 pisze:Otóż pewien ksiądz powiedział że jeśli praktykuję się podróże poza ciało to szatan się wtedy nami interesuję.
Ja chyba wiem, o którego księdza chodzi. "Jeśli wasze dzieci zaczęły praktykować OOBE, to wiedzcie, że COŚ SIĘ DZIEJE!" :lol:
Słynny ksiądz Natanek. Ostatnio wylali go z jednej z uczelni katolickich, a krakowska kuria wydała oświadczenie, w którym radzą, aby nie brać farmazonów tego człowieka na poważnie.
Tak więc, księże Natanku, srał cię chomik, idź szturchać wiewiórki a ludziom kitu nie wciskaj...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Darnok »

a krakowska kuria wydała oświadczenie, w którym radzą, aby nie brać farmazonów tego człowieka na poważnie.
Kurii chodziło o wyniesienie Jezusa na króla Polski.
Co on takiego mówi (oprócz tego Jezusa), że Was to tak oburza?
Energoterapeutyki Jezus używał? nie- a więc zakazane.
Duchy wywoływał? nie- a więc zakazane.

Zrozumcie bardzo ważną rzecz i napiszę to dosadnie- jak Wam coś w zasadach kościoła nie pasuje, to nikt Was nie trzyma. Jak jesteście za in vitro i aborcją, to nikt Was w kościele nie trzyma. Jak przywołujecie demony, robicie psiballe, wychodzicie duszą z ciała, to nikt Was w kościele nie trzyma. Jeżeli to robicie, to łamiecie zasady kościoła, a więc nie podążacie naukami Jezusa, dlatego pójdziecie przynajmniej do czyśćca. Zmierzcie się z tym, a nie pytajcie się, czy bozia będzie się gniewać, jak zrobicie OOBE tylko w połowie. Najbardziej mnie bawi zarzut, że "kościół nie może się dostosować do nowoczesnego świata"- właśnie od tego cholera jest kościół, by być strażnikiem nauk, a nie jakimś linuxem.
ElohimMihael
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 61
Rejestracja: 2011-03-02, 01:10

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: ElohimMihael »

Wynoszenie Jezusa na króla Polski jest paranoją bo Jezus jest królem wszystkich narodów jeśli już. I co zabawniejsze uczą tego księża.

Maryja jest już królową Polski i nie widzę powodu by Jezusa za takiego obierać skoro już mamy królową. Poza tym Jezus już jest królem Polski i nie tylko naszego narodu.

Nie kościół ich stanowi jako króli/cesarzy/imperatorów narodu/narodów tylko Oni sami z upoważnienia innych godności niebiańskich.

Kolejna sprawa. Jezus leczył ludzi przykładając do nich dłonie? Tak. A więc używał bioenergoterapii.

Nie muszę się trzymać kościoła i się nie trzymam, ale to nie znaczy, że nie mogę wypowiadać się co o nich ogólnie myślę i to robię.

"kościół nie może się dostosować do nowoczesnego świata"- właśnie od tego cholera jest kościół, by być strażnikiem nauk, a nie jakimś linuxem." - strażnikiem nauk? Czyli również strażnikiem moralności? Fajnie strzegą moralności chroniąc pedofili i karząc żyć w związkach ludziom, którzy siebie nienawidzą twierdząc jakoby, że rozwód jest grzechem, że o zakazach seksualnych nie wspomnę, które sami łamią wielokrotnie.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Darnok »

Kolejna sprawa. Jezus leczył ludzi przykładając do nich dłonie? Tak. A więc używał bioenergoterapii.
Leczyła ich wiara. Właściwie na jedno wychodzi, ale bioenergoterapeuci uczepili się tej bioenergii, dlatego nie jest to samo.
Nie muszę się trzymać kościoła i się nie trzymam, ale to nie znaczy, że nie mogę wypowiadać się co o nich ogólnie myślę i to robię.
O tym nie pisałem.
strażnikiem nauk? Czyli również strażnikiem moralności? Fajnie strzegą moralności chroniąc pedofili i karząc żyć w związkach ludziom, którzy siebie nienawidzą twierdząc jakoby, że rozwód jest grzechem, że o zakazach seksualnych nie wspomnę, które sami łamią wielokrotnie.
Bardzo mnie wkurzasz, bo inni użytkownicy są irytujący. Często łamią regulamin, chyba dam ci bana.
Awatar użytkownika
dzidaa
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2011-03-15, 14:08

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: dzidaa »

Artur1996 pisze:Wiecie każdy ma inny pogląd ja uważam że OOBE nie jest złe ale np już różne hipnozy,jak najbardziej...
Czemu tak uważasz? nie krytykuję tego, po prostu chciałabym poznać twoją opinię na ten temat. A wracając do tematu, moim zdaniem OOBE to nic złego, a od księdza można się dowiedzieć nawet o satanistycznych rytuałach w HP więc...
Awatar użytkownika
Morburg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-05-17, 04:39
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie
Komentarze: 1

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Morburg »

Ok może Elohim powiedział trochę ostro ale kościół od zawsze chronił swoje ciemne sprawki przed zakusami prawa a wracając do tej opinii czy pisząc i wypowiadając się na forum takim jak te jesteśmy w oczach kościoła Heretykami i np Okultystami,Satanistami ogólna Sodoma i Gomora zawsze odrzucali OOBE jak i też Ewolucję Magię i nawet Ewangelię Chrystusa Judasza i nawet najmniej znanego Apostoła Bartłomieja i kto tu jest Heretykiem ja się pytam hm ?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Darnok »

Heretykiem kościół może być patrząc przez pryzmat nauk Jezusa. Patrząc przez pryzmat kościoła, do którego pewnie należycie, to Wy głosicie herezje pod płaszczem KK i rozsadzacie go od środka. Te dwie rzeczy nie mogą iść w parze- albo połowa działów na Paranormalium, albo KK. Trzeba wybrać i tyle. I o to mi właśnie chodzi- że ludzie zrzucają na kościół całą swoją agresję, bo boją się przyznać, że sami rozsadzają ją bardziej niż jakiś jeden pedofil. Ciekawy jestem, czy odsetek pedofilii w kościele jest większy niż przy innych profesjach, bo jeżeli nie, to nie rozumiem tego oburzenia- jakoś nie słyszę o pedofilach policjantach, psychologach, nauczycielach, tylko ciągle o tych księżach, a jestem pewien, że tym świeckim profesjom wysokiego zaufania też się zdarza.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: amaranth »

Chwila....w mediach donoszono o psychologu-pedofilu, nauczycielach zbokach, pijanych policjantach za kierownicą . Wydaje mi się, że przyczyna krytyki kościoła tkwi w obłudzie i nie uwzględnianiu realiów życiowych. Krytykuje się seks bez ślubu, natomiast księża mają dzieci i to wcale nie adoptowane. Krytykuje się aborcję/sama jestem jej przeciwniczką/, a jednocześnie jako grzech traktuje się antykoncepcję. Grzechem nazywa się usunięcie ciąży będącej wynikiem gwałtu/uważam to za barbarzyństwo/ lub ciąży grożącej matce śmiercią. Znam przypadek, gdzie ksiądz odmówił ślubu młodym ludziom, bo nie mieli pieniędzy. Na szczęście poszli na skargę do biskupa, który kosztami ślubu obciążył chciwego proboszcza. Tam, gdzie mówi się o miłosierdziu i posłudze drugiemu człowiekowi, łamanie zasad przez ludzi ich głoszących budzi krytykę. Ponadto wiele osób nie życzy sobie tak ogromnych wpływów religii na życie społeczne. To drażni. Istnieją jednostki, które w swoich zapędach zaczynają powracać do średniowiecza - mam na myśli postać księdza, który refleksologię,psychologię transcendentalną, biorezonans, gestalt czy metody Silvy traktuje jako szatańskie. Nawet Harry Potter jest dowodem, że diabeł interesuje się młodym chłopakiem. Zainteresowanych odsyłam do linku w "Tu wklejać śmieszne zdjęcia" zamieszczonego przez Vampiria. Nawet dwie moje znajome katoliczki pukały się w głowy i zgodnie orzekły, że ten ksiądz jest chyba rąbnięty w beret. Zniechęca też sama postawa niektórych katolików: do kościoła chodzą, medaliki noszą, a są zawistni, zdradzają własne żony i mężów, w łyżce wody utopiliby sąsiada, któremu lepiej się powodzi. Tak to odbieram. Mój post nie miał na celu obrazić żadnego katolika. Szanuję każdego człowieka, obojętnie w co wierzy, a patrzę na to oczami deistki. Jeżeli ktoś na Forum poczuł się urażony, przepraszam. Nie miałam takich intencji.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Vampirio »

To co napisałaś jest prawdą. Do wielu katolików pasuje przysłowie: "modli się pod figurą a diabla ma za skórą". Są też tacy którzy są katolikami ale nie wierzą w boga. Jest wielu takich którzy chodzą do kościoła dla świętego spokoju (np. ja).
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Darnok »

Chwila....w mediach donoszono o psychologu-pedofilu, nauczycielach zbokach, pijanych policjantach za kierownicą .
No donoszą, ale nie zawsze. Często są to tylko notki jakieś.
Krytykuje się seks bez ślubu, natomiast księża mają dzieci i to wcale nie adoptowane.
I znowu to samo- posiadanie księży to nie jest oficjalne stanowisko kościoła. W dobie internetu kazania powinniście słuchać od papieża, a nie jakiegoś zaściankowego księdza. Ksiądz, który zbacza z drogi nie może być oceniany jako cały kościół.
Krytykuje się aborcję/sama jestem jej przeciwniczką/, a jednocześnie jako grzech traktuje się antykoncepcję.
No taki ból, że skoro ktoś przyjmuje istnienie Katolickiego Boga, to trzeba też przyjąć, że "nie zabijaj" z jego ust ma jakieś znaczenie.
Ponadto wiele osób nie życzy sobie tak ogromnych wpływów religii na życie społeczne. To drażni.
Zaraz, zaraz. Ja jako ateista jestem od tych wpływów uwolniony. Jeżeli wierzy się w Boga katolickiego, a drażni jego kościół, to znaczy, że tak na prawdę nie idzie się jego naukami. Kościół jest od tego, by ciągle przypominać, jaka jest moralność katolicka. Jeżeli jakiś katolik łamie taką moralność, to IMHO mają obowiązek takiego gościa z kościoła wywalać- a tego nie robią. Więc zarzut bezpodstawny.
który refleksologię,psychologię transcendentalną, biorezonans, gestalt czy metody Silvy traktuje jako szatańskie.
Każda metoda, która leczy inaczej niż przez wiarę w Boga lub konwencjonalną medycynę jest uznawana za grzeszną i (jeżeli jesteś katolikiem) z Biblii powinieneś wiedzieć dlaczego.
Co do księdza Natanka, to został on pozbawiony możliwości prowadzenia oficjalnych nauk kościoła już bodajże rok temu, ale się renegaci.
. Zniechęca też sama postawa niektórych katolików: do kościoła chodzą, medaliki noszą, a są zawistni, zdradzają własne żony i mężów, w łyżce wody utopiliby sąsiada, któremu lepiej się powodzi.
Dlatego właśnie taki duży wpływ kościoła na wiernych- bo chce ich "naprostować" na drogę ku wybawieniu. To chyba szlachetne, nieprawdaż? ja też nie sapię się na ludzi, którzy mnie starają się wybawiać, bo wiem, że jako katolicy mają taki obowiązek i że chcą dobrze na swój sposób.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: amaranth »

Jako deistce przeszkadza mi nauczanie religii katolickiej w szkołach, konkordat/z moich podatków też co nieco na te cele idzie, a ja np. wolę, aby te pieniądze były przeznaczone dla chorych na raka/, łączenie polityki z kościołem i katolickimi praktykami religijnymi/niech politycy modlą się bez udziału kamer/. Papież nie jest dla mnie autorytetem. Z wiadomych powodów.
Wywalanie z Kościoła...a dlaczego tak trudno o apostazję? Dlaczego łamie się poprzez utrudnianie papierowego odejścia od kościoła ustawę o ochronie danych osobowych? Dlaczego kościół otrzymuje po preferencyjnych cenach budynki, grunty? Dlaczego toleruje się obrażanie przez niektórych księży zmarłej już prezydentowej? Za obrazę prezydenta ścigano jakiegoś pijaka. Obrażanie prezydentowej w pewnym radiu komuś uszło na sucho. Czemu? Konstytucja gwarantuje równość wobec prawa.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Darnok »

ako deistce przeszkadza mi nauczanie religii katolickiej w szkołach,
Skoro 90% deklaruje się jako katolicy, a jakąś etykę trzeba wykładać, to logiczne jest, że zostanie wykładana katolicka. Ludzie aseksualni (ponoć tacy istnieją- w sensie bez pociągu seksualnego) pewnie też strasznie cierpią przy WDŻ.
onkordat/z moich podatków też co nieco na te cele idzie, a ja np. wolę, aby te pieniądze były przeznaczone dla chorych na raka/
Nie wiem jaki to jest marginalny podatek, ale jeżeli na prawdę chcesz liberalnej gospodarki (czyli że nie płacisz za nikogo, tylko za siebie i na siebie), to polecam Kongres Nowej Prawicy- jedyny liberalny ruch.
Wywalanie z Kościoła...a dlaczego tak trudno o apostazję?
No bo żaden ksiądz nie chce sobie psuć statystyk. Czy to jakoś wpływa na Twoje życie, że Twoje nazwisko widnieje w jakiejś tam księdze? w dobie facebooka, gdzie byle kto może poznać nawet intymne szczegóły z życia? to lekka hipokryzja. Ostatnio słyszałem o przypadku, że ktoś w sądzie się na tę ustawę powołał i wygrał- żadne procedury apostazji, tylko zwykłe usunięcie z ksiąg.
Dlaczego kościół otrzymuje po preferencyjnych cenach budynki, grunty?
Lewacy robią wrzask z tego powodu, więc może ktoś pójdzie za to siedzieć.
Dlaczego toleruje się obrażanie przez niektórych księży zmarłej już prezydentowej?
Dlaczego tolerowało się całą akcję w telewizji TVN i innych mediach mającą na celu obrażanie pary prezydenckiej przez lata? ksiądz to dalej człowiek- nie oddaje duszy kościołowi, tylko mu służy. Jest pracownikiem. Nie są bezmózgami i mają swoje zdanie. Kiedyś nawet zdarzali się aktywni politycy-księża (może o takim jednym, co Polskę do tonącego statku porównywał słyszałaś?).
Za obrazę prezydenta ścigano jakiegoś pijaka.
I ostatnio internautę. Tylko co to ma z księżmi wspólnego? od lat profesje "elitarne" są często traktowane lepiej. Ludzie oceniają książki po okładce, tyle.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: amaranth »

Z wieloma Twoimi argumentami się nie zgadzam, ale dziękuje za wymianę poglądów na poziomie z klasą. Czepię się argumentu "ludzie aseksualni....". Naciągany jest. A etyka? Są normy uniwersalne....nie zabijaj, nie okradaj, nie bądź podły dla innych. Taki przedmiot powinien być wykładany w świeckiej szkole. Poza tym uważam, że wiele katolickich dzieci traktuje "religię" jako coś, co trzeba zaliczyć. Lekcje prowadzone na terenie parafii miały chyba lepszy wpływ na kształtowanie postawy religijnej. Przedmiot "religia" powinien być wykładany w szkołach katolickich. Pozdrawiam.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Darnok »

Z wieloma Twoimi argumentami się nie zgadzam, ale dziękuje za wymianę poglądów na poziomie z klasą.
Ja też dziękuję- rzadko się zdarza, by ktoś na forum nie traktował swojego zdania jako świętości i traktował tego jako atak personalny. No a gdybyśmy się zgadzali, to na forum byłoby nudno :)
Czepię się argumentu "ludzie aseksualni....". Naciągany jest
Czytałem raz bloga pewnej dziewczyny, która za taką się uważała i zbierała ludzi do petycji, by odsunąć WDŻ. Ludzie ją wyśmiali. Możesz tam wstawić każdą mniejszość wyznaniową, będzie pasowało. Religia nie jest obowiązkowa.
Naciągany jest. A etyka? Są normy uniwersalne....nie zabijaj, nie okradaj, nie bądź podły dla innych. Taki przedmiot powinien być wykładany w świeckiej szkole.
Filozofia w dzisiejszych czasach jest już usystematyzowana. Jakby w szkole uczyli jednej rzeczy, a drugiej nie, to filozofowie tamtej szkoły by się burzyli. Tego problemu z etyką nie idzie rozwiązać inaczej niż demokratycznie- by zminimalizować głosy sprzeciwu.
Poza tym uważam, że wiele katolickich dzieci traktuje "religię" jako coś, co trzeba zaliczyć.
Dzieci to dzieci, nie zdają sobie z wielu rzeczy sprawy.
ekcje prowadzone na terenie parafii miały chyba lepszy wpływ na kształtowanie postawy religijnej.
Ale wtedy szkoła traci kontrolę nad takim księdzem i nad tym, co naucza.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”