Nauczyciel

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Nauczyciel

Post autor: amaranth »

ElohimMihael pisze:Kolejny pseudo czarny mag do ostrzału. I zgadzam się ze żaden z ciebie demon. Jesteś po prostu złym człowiekiem, którego powinno się odstrzelić.
Dlaczego tak go oceniasz? Przecież to jeszcze dziecko.... Zainteresował się tym tematem, poprosił o pomoc na Forum, nikogo nie obraził. Podchodzi do problemu na swój sposób: spontanicznie, nie zawsze uwzględniając swoje możliwości. Po prostu jest młodym, niedoświadczonym człowiekiem. Nie znamy go. Może bardzo się przejął jakąś swoją cechą charakteru, która wydała mu się "demoniczna"? Wydaje mi się, że to wrażliwy młody człowiek. Nie zasługuje na tak surową ocenę.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Nauczyciel

Post autor: Vampirio »

ElohimMihael jakbyś się czuł jakby ktoś po tobie bez powodu tak pojechał.
P.S. Każdy może być zły niezależnie od wieku.
Ostatnio zmieniony 2011-05-22, 10:44 przez Vampirio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Morburg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-05-17, 04:39
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie
Komentarze: 1

Re: Nauczyciel

Post autor: Morburg »

Elohim coś ci opowiem kiedyś byłem w wieku tego złego człowieka jak o nim mówisz i też byłem niesfornym dzieckiem zainteresowałem się też czarną magią ale miałem szczęście i spotkałem na swojej drodze człowieka który mnie nakierował na dobrą drogę pierwsza edukacja a później twoja wola a twoje zachowanie się w stosunku co do tego dzieciaka jest równoznaczne z tym że nie jesteś sam dojrzały aby oskarżać chłopca w wieku 13 lat jemu trzeba pomóc a nie piętnować i dać nalepkę Złego Człowieka to nie humanitarne chłopak jest młody fakt i nie wie co z sobą zrobić i tu trzeba czasami nakierować na dobry tor .
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Nauczyciel

Post autor: Spooky Fox »

Elohim - jak chcesz, to Ciebie zaraz można odstrzelić, jak taki chojraczek jesteś chłopcze.

DarkElessar - pierwsze, czego musisz się nauczyć, to cierpliwość. Bez tego nie masz co zaczynać, bo wiadomo, że Ci się nie uda. Musisz być cierpliwy.
Altair123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2011-03-28, 12:03

Re: Nauczyciel

Post autor: Altair123 »

Vampirio ja nie uważam ze 13 latek może być złym człowiekiem co prawda dzieci w tym wieku odróżniają co jest dobre a co złe Ale to wciąż jeszcze dzieci na które jest bardzo łatwo wpłynąć wystarczy pokazać mu film o np. mafii i zaraz zakłada osiedlową grupkę która ma zamiar rządzić całym osiedlem po kilku dniach ogląd film o policjantach i jego nastawienie całkiem się zmienia chce być policjantem i łapać złodzieja.
Mimo wszystko uważam ze nie jest mu potrzebny nauczyciel od magi tylko długie wakacje które zaczną się za kilka tygodni + jakieś meczące hobby może sport?
Spooky Fox nie powinieneś tak mocno krytykować Elohim w jej/jego rozumieniu człowiek który chce kogoś zabić bez powodu jest zły i należny go usuną.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Nauczyciel

Post autor: Spooky Fox »

Altair123 pisze:Vampirio ja nie uważam ze 13 latek może być złym człowiekiem co prawda dzieci w tym wieku odróżniają co jest dobre a co złe Ale to wciąż jeszcze dzieci na które jest bardzo łatwo wpłynąć wystarczy pokazać mu film o np. mafii i zaraz zakłada osiedlową grupkę która ma zamiar rządzić całym osiedlem po kilku dniach ogląd film o policjantach i jego nastawienie całkiem się zmienia chce być policjantem i łapać złodzieja.
Mimo wszystko uważam ze nie jest mu potrzebny nauczyciel od magi tylko długie wakacje które zaczną się za kilka tygodni + jakieś meczące hobby może sport?
Zgadzam się w stu procentach. Żeby wszystkie pytania znajdywały takie odpowiedzi, to nie mielibyśmy trolli na forum.
Altair123 pisze:Spooky Fox nie powinieneś tak mocno krytykować Elohim w jej/jego rozumieniu człowiek który chce kogoś zabić bez powodu jest zły i należny go usuną.
W moim rozumieniu człowiek, który pisze idiotyzmy w stylu odstrzelenia kogoś jest niepotrzebny na forum i należy go usunąć. I uwierz mi, że to jeszcze nie była krytyka w moim stylu. Tak gwoli ścisłości - to nie była krytyka w ogóle. Chcesz więcej się dowiedzieć na ten temat, zapraszam na PW, żeby nie zaśmiecać tematu.
Awatar użytkownika
DarkElessar
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-18, 23:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Nauczyciel

Post autor: DarkElessar »

Altair123 dla twojej wiadomości ja się nie zmieniam po obejrzeniu jakiegoś głupawego filmu czy anime.
ElohimMihael to że chce bawić się magią i podobnymi to nie znaczy że jestem do odstrzału.

Więc mam propozycje zanim coś napiszecie zastanówcie się dwa a nawet trzy razy bez obrazy ale uważam wasze zachowanie jest trochę nie na miejscu.

Aa i jeszcze puki pamiętam prawdopodobnie na tygodniu kupie sobie księgę "Zaklęcia rytuały, wróżby. Księga Cieni" Adrian Devine więc jeśli ktoś czytał to niech mi powie czy dobra czy może lepsze będzie "Biała i Czarna magia" Gabriela Granta albo "Ryruały i Zaklęcia w magii" Henrego Miltana?
Altair123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2011-03-28, 12:03

Re: Nauczyciel

Post autor: Altair123 »

DarkElessar chcesz bawić się magia ? och proszę właśnie widać jak bardo rozsądnym człowiekiem (dzieckiem) jesteś
To z filmem było tylko przykładem jak łatwo wpłynąć na dzieci Ty nigdy nie chciałeś być np. piosenkarzem, policjantem, magiem kimś kto według ciebie jest super ? Na pewno chciałeś, każdy chciał. Tylko dzieci ( nie ukrywając jesteś nim w 1000% ) nie do końca wiedzą kim chcą być i szybko ulegają sugestia zmieniają zdanie może ty za kilka miesięcy będziesz chciał być przykładowo policjantem baletnicą lub gwiazdą rocka. Za kilka lat miesięcy nie wiem czy jesteś już w gimnazjum ? Poznasz nowych ludzi którzy pokażą ci nowe hobby mniej lub bardziej bezpieczne.
To właśnie w gimnazjum wybieramy kim chcemy być a nasze plany staja się bardziej przyszłościowe i realne. Dam ci rade najpierw spróbuj opanować nadmiar energii/ hormony czy czy coś co wywołuje u ciebie 'demoniczną' cechę poprzez jakiś sport lub poznanie nowych ciekawych osób ( wakacje są świetnym momentem do obu tych rzeczy ) a jeśli po kilku latach gdy nie będziesz już dzieckiem a nastolatkiem i nadal będziesz się tym fascynować magią poszukaj sobie nauczyciela na pewno ktoś bardziej na poważnie weźmiesz 17/18 latka niż 13 latka

-- 2011-05-22, 20:24 --

Co do książek o demonach i magi ja ostatnio czytałem Locupletissimus Thesaurus, Daemonis mimicain magiae progressv ale tłumaczenie z łaciny było dość niedokładne poza tym nie wieże we wszystko co było tam napisane. I tobie też radze nie wieżyc ślepo w to co jest napisane w książkach (zwłaszcza tych współczesnych lub pisanych przez księży.) Tylko mały procent jest cokolwiek wart trzeba odróżnić prawdę od fikcji zabobonów kłamstwa ( np. o demonach kościół wykreował Lucyfera jako złego upadłego anioła lecz w biblia nigdzie nie pisze dosłownie ze on jest pierwszym upadłym aniołem dopiero grubo po narodzeniu Chrystusa został on demonem ( nie wiem dokładnie dlaczego nie jestem znawcą w tym temacie )

Jeśli posiada ktoś jakieś informacje na ten temat proszę o pw. ( znam biblijna historię )
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nauczyciel

Post autor: Darnok »

Altair za kolejny offtop dostaniesz kolejnego warna.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Nauczyciel

Post autor: Spooky Fox »

Cały offtop został wykasowany.

Altair - nie wiem dlaczego wsadzasz każdego trzynastolatka do wora z napisem dziecko. Mamy na forum paru ludzi poniżej 16 roku życia. Większość z nich zjadłaby Cię elokwencyjnie nie pozostawiając nawet ogryzka. Nie mówię tutaj, że głupi jesteś, ale zaznaczam jedynie, że nie każdy trzynastolatek to dziecko. Ja już widzę po wypowiedziach DarkElessara, że można go traktować bardziej poważnie, niż nie jednego dwudziestolatka.

@DarkElessar

Żałuję troszkę, że Voozie nie zagląda tak często na forum, jak to robił swego czasu. Jeśli chcesz, możesz napisać do niego na PW. Napisz, że ja go Tobie poleciłem. Jestem pewien, że nie potraktuje Cię jak dziecka, a jedynie spokojnie wytłumaczy co, jak, dlaczego, po co i za ile.


A na koniec ośmielę się jeszcze ostrzec Vampirio przed niepotrzebnym offem.
Barggy
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2010-05-16, 21:45

Re: Nauczyciel

Post autor: Barggy »

Chcesz opanować swoje demoniczne skłonności ? Mi się wydaje że ty wolałbyś je raczej pielęgnować. Jeśli zarzekasz się ze masz zdolność samodyscypliny to dlaczego opanowanie jakiś sadystycznych żądz jest dla ciebie problemem?

Chciałbyś być takim potężnym mrocznym nekromantą z długą czarną brodą rzucającym mordercze zaklęcia na swych wrogów? Ja też bym chciał. Ale pewnego dnia te wszystkie hormony ujdą i uderzysz o realność jak o nieprzebyty mur.

Mam rade dla ciebie ,nie wydawaj pieniędzy na księgi magii ani na mentorów którzy nauczą cię czarnej magii. Z prostego powodu : żeby nie stracić ich na rzecz przekonywujących szarlatanów.
Awatar użytkownika
DarkElessar
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-18, 23:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Nauczyciel

Post autor: DarkElessar »

To że mam 13 lat to nie znaczy że moje "Hormony" szaleją wszyscy zaczynają tylko o tym dorastaniu proszę o oddalenie się od tematu z "Hormonami" albo założyć temat o tym dziękuje.
Awatar użytkownika
Basted
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 2011-05-09, 22:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nauczyciel

Post autor: Basted »

Ja mam wprost odwrotnie. Nie idę w stronę demonów i ciemności, tylko bardziej w stronę ziemi, lasu i magii żywiołów (o czym świadczy mój post w tym temacie). Kiedy 2-3 lata temu również postanowiłem się zagłębić w aspekty magii szedłem ostrożnie i powoli na własna rękę. Badałem skały, starałem wyczuć w nich ich energię, życie w drzewach i w roślinach. Ale przede wszystkich starałem się do nich upodobnić. Chciałem być jak skała i drzewo, jak ziemia. Pracowałem nad sobą samym. Tobie też to radzę, bo z tego co wcześniej pisałeś wnioskuję, że nie panujesz nad tym.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Nauczyciel

Post autor: Vampirio »

Jak dla mnie, od zawsze mrok i noc były bardziej pociągające.
Noc moim żywiołem, mrok mą siłą.
Awatar użytkownika
Morburg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-05-17, 04:39
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie
Komentarze: 1

Re: Nauczyciel

Post autor: Morburg »

Hm jestem ciekaw dlaczego tak upierasz się przy lewej ścieżce rozwoju może byś spróbował np magii wampirycznej albo chaosu na początek jak tak ci zależy wyśle ci odpowiedni link na pm a co do czarnej magii poszukaj na początek informacji na temat okulutyzmu z czym to się je
Awatar użytkownika
DarkElessar
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-18, 23:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Nauczyciel

Post autor: DarkElessar »

jeśli można to poproszę o przysłanie mi tych linków na pw w końcu każda mroczna magia jest dobra :diabel2:
Awatar użytkownika
Kamwis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2011-05-28, 22:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Nauczyciel

Post autor: Kamwis »

Chciałbym coś dodac od siebie na temat tematu. A więc:
Moim zdaniem nie ma takiego czegoś jak "nauczyciel" w tych sprawach bo wg mnie nie ma takiej osoby, która by ochroniła przed demonem. "Nauczyciel" to poprostu osoba, która trochę więcej czytała o tym wszystkim... Demon to potężna istota, o wiele bardziej mądrzejsza i sprytniejsza od głupiego człowieka, którego można łatwo oszukac i wykiwac. Każdy z nas jest tak samo narażony i podatny na atak takiej istoty- to nie zabawa. Demony to upadłe i wypędzone anioły, a anioły były albo uczone przez Boga albo zostały stworzone już z ogromną wiedzą i inteligencją. Tak więc demon zawsze będzie silniejszy od człowieka.
Teoretycznie demonowi, czyli złu może się przeciwstawic duchowny- osoba "symbolizująca"(patrząc na nauki i przekazy Jezusa) dobro (chociaż ci duchowni i tak są do dupy lub jeszcze głębiej)...
Tyle ode mnie. Jeżeli kogoś uraziłem lub nie mam racji to przepraszam.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Nauczyciel

Post autor: Vampirio »

Nie wszyscy na tym forum są katolikami i twoje wytłumaczenia określą słowami: „Jakież to gó*no jest”. Poza tym nawet w Biblii jest napisane, że Jakub siłował się z aniołem i posiadał równą mu siłę fizyczną (jeśli nie większą).
P.S. Nie pisze się
wiele bardziej mądrzejsza
każdy polonista ci to powie.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Nauczyciel

Post autor: amaranth »

Vampirio pisze:Jak dla mnie, od zawsze mrok i noc były bardziej pociągające.
Noc moim żywiołem, mrok mą siłą.
Masz rację....mnie też to intryguje...i pociąga..coś w tym jest
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Nauczyciel

Post autor: Vampirio »

Ciemność kryje w sobie tajemnice. Ja wolę stać się ich częścią niż obawiać się nieznanego.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Demonologia i demonolatria”