Patyczkowate "coś"

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Patyczkowate "coś"

Post autor: Arek »

Obrazek
Znów pokazały sią informacje o "patyczkowatych stworach", tym razem po raz drugi już w kalifornijskim Fresno .
Wtedy w 2007 r. świadek "Jose" został zbudzony w nocy przez szczekające psy, poszedł sprawdzić ale przyczyny nie ustalił. Kamera zamontowana przy domie jednak nagrała coś dziwnego
http://www.youtube.com/watch?v=fMv85lRA ... re=related

Na konferencji MUFON została przedstawiona analiza tego filmu , Victor Camacho badał ten przypadek
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CFoVxKnkAU

A żeby nie dać się oszukać poprosił ludzi z programu "Fact-or-Faked" żeby zrobili mu taką podróbę, mieli wolną rękę chodziło tylko o to żeby pokazać dokładnie to samo . Poniżej film pokazujący owe eksperymenty.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CFoVxKnkAU

Parę dni temu ukazał się nowy film z tego samego miasta. Para emerytów ma przy domie zainstalowaną kamerę która filmuje podjazd (problem z granicą swojej własności), autor filmu nie chce ujawnić swoich danych więc film został przez trzecią osobę udostępniony. Na pewno wiadomo tylko że nagranie pochodzi z 28 marca o godzinie 2:17-18

http://www.youtube.com/watch?v=ziB35K9s ... r_embedded
Tutaj pokazane są te miejsca w dzień i nałożony film

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... IIVM#at=10
Kiedyś ludzi straszyły brodate krasnale......
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: Pandemonium »

Co najmniej niepokojące :o Nie widzę racjonalnego wytłumaczenia na to coś , nawet naciąganego.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: Sothis »

Dla mnie to wygląda jak koleś w prześcieradle trzymający ręce w kieszeniach. :sindbad:
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: cleric »

dopóki nie pokazano skali byłam pewna, że to 2 kolesi w płaszczu/prześcieradle/itd, ale rozmiar tych cudaków to wyklucza
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: ifar15 »

Może to tzw "Dryglasy"? Tutaj jest artykuł o rasach obcych, na samym dole jest o dryglasach: http://mk-zjawiskaparanormalne.blogspot ... umysu.html
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: Sothis »

cleric pisze:dopóki nie pokazano skali byłam pewna, że to 2 kolesi w płaszczu/prześcieradle/itd, ale rozmiar tych cudaków to wyklucza
Wcale nie, mogli po prostu założyć szczudła :)
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: cleric »

tak, założyli szczudła i dlatego są niżsi niż 1,5 m drzewko w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: Arek »

Ja także gdy zobaczyłem pierwszy film pomyślałem że to jakiś nastolatek jaja sobie robi , przebrał się za ducha i paraduje przed kamerą, tak to na pierwszy rzut oka wygląda no nie?.
Dopiero przy następnym filmie gdzie puszczają tego paroletniego dzieciaka widać że te cosik były naprawdę małe. Tak samo na tym najnowszym filmie, porównanie z fotkami podczas dnia pokazuje że to coś szło drogą i było mniejsze od wózka dziecięcego .
W sieci pojawił się przed następny film, całkiem świeży jeszcze, czy to znów to samo ?, czy też ktoś pokazuje podróbę?, trudno powiedzieć, na mój gust to coś nie porusza się tak jak inne znaczy jak na szczudłach

cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: cleric »

czy na tym filmie patyczek przeszedł przez basen po wodzie czy mi się wydaje? :P
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: Pandemonium »

^ Mnie bardziej dziwi ,że przed wyjściem na brzeg basenu nie widać go przez szczebelki od płota...
Gość

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: Gość »

im bardziej się w to wpatruję tym bardziej wydaję mi się że widzę rękawiczkę poruszającą palcami.

Przychylam się do podziwu "Pandemonium"
Aż intensywnie poczułem tutaj oszustwo.

To wstępny wniosek, pod wieczor troszkę czasu poświęcę i pobadam w rożnych programach , Co do tych płotkow.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: Sylvester93 »

Interesują mnie tylko te ich ruchy są dość dziwne tak jakby nie mieli kolan:P
Według mnie to prawdopodobnie mistyfikacja ażeby media miały o czym pisać:)
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: ifar15 »

No ale co sądzicie o moich domniemaniach? Może to właśnie dryglasy? Opis po części się zgadza z tym co widzimy na filmach. Może To jakaś niska ich wersja :P
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: Sylvester93 »

Hmmmm... Co do ich wielkości nie odnotowano innych zaniżonych wielkości owych stworów więc wydaje mi się że te okazane na filmiku są mistyfikacją:)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: Arek »

Uważam że ostatni film jest w miarę do zrobienia. Na żyłce wędkarskiej zawieszona kukiełka i pociągana przez inny sznurek (żyłkę) dlatego ten "dyndający" ruch.
Pandemonium
To coś może nie być widoczne poprzez szczebelki ale my nie wiemy czy tam jest goła przestrzeń czy może np. kawałek murka lub coś innego co nie pozwoli żeby przejrzeć

-- 13 Kwi 2011 05:16 --

Tak Ifar, "Dryblasy" pasowałyby na 100% , przeczytałem to teraz przed chwilą, wszystko by pasowało , jedynie wzrostem im brakuje
Awatar użytkownika
Gruda
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2011-04-08, 21:49

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: Gruda »

czytałem ze duchy nie maja cienia lub ukazują się pod samą postacia cienia a na 1 filmiku widac i cien i postac (oczywiscie jeżeli to duch ) :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: Arek »

Witaj Gruda
Powiem że nie myślałem przy tych filmach o duchach, może właśnie dlatego że jak napisałaś z powodu cieni.
Literatura o zjawiskach paranormalnych ( wolę określenie "dziwnych") opisuje dość często pojawianie się dziwnych postaci , które zawsze budzą strach i zaniepokojenie wśród ludzi, niekiedy są to zjawiska które można wyjaśnić, a niekiedy,,,, hmmmm , jak na razie nie, zobaczymy co czas pokaże
GhostJTJ
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2011-04-11, 13:47

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: GhostJTJ »

Wooho... pierwszy post. Witam.
Już kilka razy miałem się tu zarejestrować. Własciwie to ten temat był jednym z największych argumentów za rejestracją. A dlaczego? Otóż:

Dawno temu (Nie pamiętam nawet ile lat miałem. Pewne że mniej niż 13) spotkała mnie dziwna rzecz. Był wieczór. Miałem już wracać do domu. Byłem przed blokiem kumpla. Pożegnałem się z nim... lecz nie to jest ważne. Gdy wracałem, dostrzegłem że po chodniku po 2 stronie ulicy idzie biała kulka na patyczakowatych nogach (o.O). Widziałem ją chwile i pomyślałem że to omam lub coś w tym stylu (od dzieciństwa interesowałem się zjawiskami paranormalnymi). Gdy byłem już w domu opowiedziałem to wszystko rodzicom. Zwracając uwage żeby wzieli to na poważnie (chyba, pamiętam tamto zdarzenie przez mgłę). Ładnie pięknie i po rozmowie (zeszło na temat że fajnie by było mieć małego ,,ufoludka" w domu -.-). Zapomniałem o zdarzeniu.

Po kilku latach łażac po różnych forach o zjawiskach paranormalnych napotkałem temat. Patyczakowate "coś". No dobra wchodzę. I co widzę? Białe ludziki. Bardzo podobne do tego co ja widziałem. Pierwsza moja myśl przywołała tamto zdarzenie.

Swoją drogą nie chciałbym tego spotkać ;/ (o ile już nie spotkałem).
Niezarejestrowany

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: Niezarejestrowany »

te stworzenia wyglądają tak niedorzecznie, że nawet nie ma co gdybać czy film jest prawdziwy. Przecież one wyglądają jakby nosiły spodnie. A poza tym sposób w jaki się "poruszają" sugeruje, że jednak coś je "trzyma" na górze - inaczej nie mogłyby poruszać się z taką gracją.
Awatar użytkownika
Gras.
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2011-07-27, 18:53

Re: Patyczkowate "coś"

Post autor: Gras. »

Możliwe aczkolwiek skala tych patyczkowatych jest zdumiewająca. Po obejrzeniu filmiku naprawdę można się nad nimi długo zastanawiać.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”