Test

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią
Helion23
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-01-08, 17:17

Test

Post autor: Helion23 »

Jakie skutki mogą być po wstrzyknięciu do organizmu ludzkiego pewną dawkę krwi zwierzęcej?
tzn. (krew wstrzyknięta do żyły, i stopniowana czasowo? )
Tak z ciekawości pytam:P

PS:Jeśli uznacie ten post za denny to proszę go usunąć:D
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Test

Post autor: Maestro »

Wścieklizna. Pozdrawiamy też inne powikłania.
Podejrzewam, że naukowcy mogliby eksperymentować z połączeniem ludzkiego i zwierzęcego DNa, przez wstrzyknięcie jednego z nich do komórek jajowych (embrionów itp.) drugiego osobnika, ale z tego co czytałem kilka lat temu, zostało to zakazane przez coś co się nazywa Human-Animal Hybrid Protection Act.
Niemcy stosowali też praktykę przetaczania krwi zwierzęcej rannym żołnierzom, ale ci najczęściej nie przezywali tej transfuzji i praktyka ta została odrzucona przez chirurgów.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Test

Post autor: Ivellios »

http://bez-recepty.pgf.com.pl/index.php ... _artyk=670
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wstrząs (=> wstrząs hemolityczny)

http://kalendarium.polska.pl/wydarzenia ... ?id=384882
Doniesienia o transfuzji dokonanej przez Denisa zapoczątkowały falę podobnych zabiegów w różnych krajach Europy. Niestety, rezultaty transfuzji między zwierzętami różnych gatunków, a ludźmi były najczęściej tragiczne. Chorzy przeważnie umierali z objawami ciężkiego wstrząsu hemolitycznego, transfuzji nie przeżywały też wykorzystywane eksperymentalnie zwierzęta.
(...)
W Niemczech przetaczano krew zwierząt wykrwawionym na skutek ran żołnierzom, ale fatalne na ogół skutki tych zabiegów ostatecznie przekonały chirurgów co do prawdziwości zdania niemieckiego lekarza Michaela Ettmüllera (1644-1683) który ogłosił w 1682 r., że "każda transfuzja krwi jest niebezpieczna dla życia z powodu specyficznych różnic krwi zwierzęcej i ludzkiej".
Awatar użytkownika
blood.luna
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2008-12-13, 19:49
Lokalizacja: tylko Kraków!

Re: Test

Post autor: blood.luna »

Chase Richard chyba tak poszalał, wstrzyknął sobie krew królika raz i już sepsa czy coś podobnego.

A co do krzyżówek ludzi i zwierząt, to radzieccy naukowcy prowadzili takie eksperymenty, kolega ostatnio polecał mi książkę na ten temat, ale nie skorzystałam, bo tematyka raczej nie w moich klimatach. Podobno udało im się wyhodować parę krzyżówek.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Test

Post autor: Dagmara »

Może i coś im się tam udało, ale z całą pewnością taki ''wyhodowany'' osobnik nie pożył zbyt długo.
Tak jak napisano to w poście wyżej, kompletnie nieudane eksperymenty na żołnierzach.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Test

Post autor: DanaS »

Luna, podobno ktoś widział Yeti. Radzieccy naukowcy mieli wielkie możliwości i umiejętności do wyolbrzymiania swoich osiagnięć. W życiu nie uwierzę, że udało im się takią krzyżówkę stworzyć, dopóki na własne oczy nie zobaczę. I nie mówię o ludziach z przyszytymi częściami ciał zwierząt. Z genetycznego punktu widzenia jest to NIEMOŻLIWE.
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Test

Post autor: Maestro »

DanaS jesteś tego bardzo pewny. Jesteś genetykiem ? Jeśli nie to nie byłbym tego taki pewny. Założę się, że współczesna, bądź przyszła medycyna jeszcze kilka razy nas zaskoczy.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Test

Post autor: DanaS »

Maestro pisze:DanaS jesteś tego bardzo pewny.
Jestem kobietą. I nie jestem genetykiem, ale mam sporą wiedzę. Medycyna ciągle zaskakuje, ale myślę, że to co tutaj jest wymyślane można swobodnie włożyć między bajki.
Adikusu pisze:przecież to forum o zjawiskach paranormalnych, nie?
Trafna uwaga - paranormalne, ale nie fantastyczne.

Przyszywanie części ciała zostawmy kontynuatorom Mary Shelley i jej literackiej historii Frankensteina. A co do zastrzyków...żeby zostać wampirem, musiałyby one najpierw istnieć. I nie mówię to o grupach społecznych, których członkowie wierzą w to, że są wampirami. Wampiry to legenda, mit, podania ludowe i WIELKA siła przebicia filmów i książek.

Czy pijąc krew można się od niej uzależnić jak od narkotyku? Nie sądzę. I nie będę Ci tutaj robić wywodów na temat działania substancji uzależniających, której w ludzkiej krwi zwyczajnie nie ma. Krew można wstrzykiwać i jest to praktyka powszechna. Przy transfuzjach na przykład. Ale nie w kontekście wampirycznym.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Test

Post autor: DanaS »

Adikusu pisze:Widzę, że użytkownicy tego forum odnoszą się sceptycznie do stworzeń typu wilkołaki ...
Sceptycznie? A jak inaczej podchodzić do czegoś, czego istnienie nie zostało potwierdzone? To tak jakbyś chciał udowodnic istnienie zajączka wielkanocnego.

Adikusu pisze: Podobnie może być z krwią ... Wprowadzając dożylnie (wstrzykując sobie) ludzką krew nałogowo, w końcu możemy przestać ją produkować i wtedy będziemy musieli ją pobierać od innych, ciągle ją wstrzykiwać
Nie przyrównuj krwi do Actimela bo mnie rozśmieszasz. Organizm ludzki nie może przestać produkować krwi. Bez względu na to czy krew będziesz sobie wstrzykiwał, pił, wcierał w skórę czy podawał przez lewatywę. To jest NIEMOŻLIWE.

Pytasz mnie czy któraś z tych teorii wydaje się możliwa pod względem medycznym. Cóż...żadna. Mnóstwo rzeczy w Twojej wypowiedzi mnie...zadziwia. Primo: nauczycielka biologii powinna wiedzieć, że cokolwiek byś nie pił , nie ma to wpływu na zatrzymaniu produkcji flory bakteryjnej ciała. Secundo: mama jako lekarz powinna Ci to wyjaśnić kwestię wampiryzmu zamykając temat raz na zawsze. Tertio: to, że wykładowca na wykłądzie z psychologii zahaczył o temat wampirów to nie znaczy, że musza one od razu istnieć. To był wykład z psychologii, mógł o nich wspomnieć w kontekście stereotypu, jaki występuje w ludzkiej psychice, podśwaidomego lęku, jak człowiek czuje przed czymś, czego nie zna, a czego się boi.

Jest to dla mnie czysta fikcja. Nie wiem ile masz lat, ale wnioskując po tym, że uczęszczałeś do gimnazjum, co napisałeś obstawiam, że nie za wiele. Nie mówię tego po to, żeby Cię obrazić, ale po to, żeby Ci otworzyć oczy na to, że nie wszystko co mówią koledzy musi być brane za pewnik. Wypisujesz ciekawe rzeczy, ale tylko dla kogoś, kto pisałby książkę i szukał pomysłu. Nie ma naukowego potwierdzenia ani jednej rzeczy o której napisałeś.

Chciałeś moje zdanie? Proszę bardzo, oto moje zdanie.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Test

Post autor: cleric »

cóż, gdybym miała psa to też bym sprawdzała przed snem czy jest w domu :P a co do drzwi to nie nałóg a chyba całkiem normalne zachowanie - nikt przeciez nie chce żeby w nocy do domu wlazł mu złodziej/morderca/gwałciciel bo nie zamknął przypadkiem drzwi :) gdybyś sprawdzał te drzwi szarpiąc klamkę przez 10 min co wieczór czy aby bankowo są zamknięte, to podchodziło by to pod jakąś nerwice :]
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Test

Post autor: Veritas »

Tak jest Adikusu. Sprawdzaj drzwi przed snem :wink:
Wampiry od zawsze piły krew. To raczej uzależnienie takie jak na przykład ludzi od wody czy pokarmu.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Test

Post autor: Spooky Fox »

Adikusu pisze:Właściwie to sprawdzam co dziesięć minut czy, aby nie są otwarte (ale klamki nie szarpię) ... więc może jakaś nerwica ...
Mania natręctw. Rozmowa z psychiatrą i jakieś słabe leki powinny pomóc.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Test

Post autor: DanaS »

Veritas pisze: Wampiry od zawsze piły krew.
A gdzie masz dowody na to, że one istnieją? Najpierw należałoby udowodnić, że coś jest realnym zjawiskiem a dopiero później skupiać się na tym, co piją, i dlaczego piją.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Test

Post autor: Spock »

Nie upieraj się, żadnych wampirów nie ma. Jest tylko jeden gatunek człowieka: homo sapiens sapiens. Tysiące lat temu było nas kilka podgatunków, ale do dziś zostaliśmy tylko my.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”