Książka Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią
Awatar użytkownika
blood.luna
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2008-12-13, 19:49
Lokalizacja: tylko Kraków!

Książka Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'

Post autor: blood.luna »

Czytał ktoś? Można powiedzieć śmiało, iż jest to pierwsze w Polsce wydanie na rynku tekstów ezoterycznych i subkulturowych z klimatów wampiryzmu. Część tekstów mnie rozbawiła, ale jako materiał na studium psychologiczno-socjologiczne wydaje mi się świetna. Ponieważ literatury wampirycznej jest bardzo mało, nie mówiąc o literaturze wydanej drukiem, zredagowanej, oznaczonej numerem ISBN... - myślę, że warto by tę książkę dostrzec. Jakie macie wrażenia?
Awatar użytkownika
6dziewiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2011-02-05, 05:10

Re: Książka Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'

Post autor: 6dziewiec »

Osobiście nie czytałem ale wpadłem na pewien pomysł !
blood.luna pisze:Ponieważ literatury wampirycznej jest bardzo mało, nie mówiąc o literaturze wydanej drukiem, zredagowanej, oznaczonej numerem ISBN
skoro literatury jest mało , nie warto zakładać o niej osobnego tematu.
Może w tym miejscu zamieścić tytuły książek żeby wszystko było w jednym miejscu ?
Można by zmienić nazwę tamatu na : Wampiry w Literaturze . Każdy wrzucił by parę tytułów opisał je troszkę. Myślę, że mogła by się z tego wywiązać ciekawa dyskuja...
To twój temat i twoja decyzja.

Bardzo polecam Kroniki Wampirów autorstwa Anne Rice - wciągające napisane bardzo fajnym stylem. Parę z nich doczekało się nawet ekranizacji. Z lepszym (Wywiad z Wampirem) i gorszym (Królowa Potępionych) skutkiem. W książkach wyjaśnione oczywiście w jakich okolicznościach powstały wampiry. Teoria jest inna od przyjętej przez większość maniaków Maskarady. Mianowicie według autorki pierwszym wampirem nie był biblijny Kain a.... nie będę wam psuł zabawy, przeczytajcie sami ;) POLECAM
Ostatnio zmieniony 2011-02-08, 17:28 przez 6dziewiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blood.luna
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2008-12-13, 19:49
Lokalizacja: tylko Kraków!

Re: Książka Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'

Post autor: blood.luna »

Kimkolwiek jesteś, słonko, nie zrozumiałeś tematu. Odwołuję się tu do książki poświęconej ezoteryce - czyli praktykom pewnej grupy ludzi, a nie fikcji literackiej. W tym wątku nie interesuje nikogo Anna Rice ani Zmierzch. A właśnie dlatego, że jest to niejako fenomen na polskim rynku, to warto, aby założyć na niego osobny temat. Książka zawiera tak ogromną ilość artykułów, że na dobrą sprawę można by pociągnąć wielostronicowe dyskusje na temat każdego z nich. Każdy art, który przytacza Belanger, porusza inne poglądy ezoteryczne. Część jest warta przemyślenia, część jest bardzo popularna, a część zdaje się być wręcz śmieszna. Niemniej, jest to świetna książka, do której można się odwołać jako do źródła przy prowadzeniu pracy naukowej na temat nowych ruchów religijnych/ezoterycznych. Mój znajomy miał takiego pecha, że wyszła ona na rynku po tym, jak złożył już licencjat, więc nie mógł go uzupełnić o niektóre wątki, które mocno zaznaczono w tej książce. Bazując na niej można by choćby zrobić ciekawe porównanie tego, jak wyglądają "ludzie-wampiry" w USA, a jak wyglądają w Polsce. Myślę, że różnice poglądowe są jednak spore, mimo że wszyscy starają się tak usilnie wzorować na USA.
Ostatnio zmieniony 2011-03-23, 22:35 przez blood.luna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
6dziewiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2011-02-05, 05:10

Re: Książka Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'

Post autor: 6dziewiec »

sorry :P
Ostrzeżenie
W wyniku poważnego naruszenia regulaminu forum autor tego posta otrzymał ostrzeżenie.
Powód: Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to lepiej nic nie pisz
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Książka Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'

Post autor: Energy Source »

Kupiłem tą książkę w empiku. Książka ma 300 stron. Jestem na 232. Jeśli miałbym określić jednym słowem tą książkę to byłoby to słowo "etyka". No i na tym koniec. Nic więcej się nie dowiecie jak manipulować energią, jakie są techniki, mechanizmy itp. Co prawda jest parę kartek o samej energii, ale jest tego mało. Jeśli administratorzy się zgodzą to mogę wrzucić na forum zdjęcia najciekawszych fragmentów książki, żeby reszta ludzi nie traciła 39zł...

Dla początkujących polecam.
Dla zaawansowanych zdecydowanie nie.
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Książka Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'

Post autor: NightRaven »

Małe pytanie. Na jakiej podstawie spodziewałeś się w książce o naturze i życiu wampirów tutoriala o manipulacji energią?
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Książka Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'

Post autor: Energy Source »

Na tej podstawie, że napisała to autorka, która sama podaje się za wampira. O naturze i życiu wampira dużo jest, natomiast o manipulacji energią mało. Po prostu wydała książkę, żeby zarobić kasę, a nie żeby nauczyć technik, które wykorzystują wampiry.
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Książka Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'

Post autor: NightRaven »

To dlatego, że ta książka JEST o naturze i życiu wampirów, a NIE o manipulacji energią. Książka się nazywa "Wampiry same o sobie" a nie "Manipulacja energią dla początkujących". Czy jeśli sięgasz po biografię słynnego kucharza, spodziewasz się zbioru przepisów kucharskich?
Napisała książkę, żeby opisać życie wampirów, na co wskazuje tytuł. To Ty sam dopuściłeś się nadinterpretacji i założyłeś (błędnie), że w książce będzie cokolwiek o manipulacji energią.
Awatar użytkownika
blood.luna
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2008-12-13, 19:49
Lokalizacja: tylko Kraków!

Re: Książka Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'

Post autor: blood.luna »

To raczej miała być ciekawostka socjologiczna, a nie ciekawostka ezoteryczna. Zauważcie, jak dużo miejsca zostało poświęcone stosunkom między środowiskami ezoterycznymi, zasadom panującym w amerykańskich społecznościach wampirycznych oraz biografiom/początkom zainteresowań wybranych przedstawicieli.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Książka Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'

Post autor: Energy Source »

To może podpowiecie mi książkę, w której mogę znaleźć techniki dotyczące wampiryzmu?
Awatar użytkownika
blood.luna
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2008-12-13, 19:49
Lokalizacja: tylko Kraków!

Re: Książka Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'

Post autor: blood.luna »

Podpowiedź brzmi: napisz, wydaj - będziesz miał ;) Ewentualnie pierdoły pokroju wydawnictw wewnętrznych danych organizacji i sekt wampirycznych, zachodnich, bo polskie raczej nie są takie twórcze. Masz np. coś takiego, co nosi tytuł "Vampire Bible" organizacji Temple of the Vampire (Świątynia Wampira). Może tam będzie coś, co Cię zainteresuje.


PS. link http://www.vampiretemple.com/book1.html
Ostatnio zmieniony 2011-04-29, 18:25 przez blood.luna, łącznie zmieniany 1 raz.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Książka Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'

Post autor: Energy Source »

Umieszczam link do najciekawszych strony z książki Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'. Jeżeli kogoś zainteresuje książka może ją kupić w empiku.

http://www.speedyshare.com/files/283089 ... obie._.rar

W materiałach, które przedstawiam są przede wszystkim techniki wampirystyczne. W książce są także poruszane inne wątki, ale wg mnie najciekawsze są techniki, dlatego strony do czytania są pod tym kątem.

Wypowiadajcie się.

(Pisałem o zgodę na umieszczenie materiału na forum, żeby potem nie było niedomówień. Admin nie zaprzeczył, ani nie potwierdził, więc postanowiłem wrzucić materiał.)
Awatar użytkownika
Bodhisattva
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-06-21, 13:46
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Książka Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'

Post autor: Bodhisattva »

Książka jest wspaniała! Lecz historia nie opisuje tych prawdziwych wampirów, nieśmiertelnych, którzy zdani są podczas zycia na ziemi na nocne życie w świetle księżyca za którym chowa się słońce... Opowiem wam o prawdziwych wampirach i powiem, że to wcale nie mit, nie żadne bajki czy legendy. Wprost przeciwnie, historia opisywana w tej księżce opowiada o ludziach skrzywdzonych przez los, zycie, innych ludzi... którzy narodzili się z otwartymi kanałami, bądź zostały u nich otwarte w którymś momencie ich życia, lecz mieli "wielkiego pecha" i wrota do studni życia doskonałego nie zostały otwarte. Ludzie ci gubią swoją energię, bo żyją w konflikcie z samymi sobą! Są skazani na ciągłę odnawianie tej energii kosztem innych. Wielki szacunek dla nich się należy, że znaleźli swój własny środek i wnieśli w swoje życie tak przepiękną historię! Znaleźli sposób na życie. Lecz gdyby poszukali głębiej, znaleźli by w końcu prawdę, która by ich uwolniła i pozwoliła doznać prawdziwej wolności jaka płynie z otwartej studni życia doskonałego, którą każdy człowiek posiada w swoim własnym ciele!

Przy okazji podzielę się swoją historią: Wampiry istnieją, istnieli i będą istnieć. Mowa oczywiście o prawdziwych wampirach, pożeraczach grzechów, oświeconych i przebudzonych, Bogów w ludzkim ciele, Słonecznych Bogów! Wampiry rzeczywiście zabija słońce, nie muszą jeść i ich ciała właściwie się nie starzeją! Lecz nie o fizyczne słońce tu chodzi, lecz o słoneczną naturę samej duszy! Tak! Gdy człowiek zostanie przebudzony w procesie podniesienia kundalini, czy inaczej mówiąc w procesie ponownych narodzin, a są to narodziny całej Duszy! Wtedy tego słońca gromadzi się tak wiele, że jeśli zabraknie energii księżycowej, to po prostu własne słoneczko taką istotę zabije! Drugi mit dotyczy odżywiania się wampirów, wampiry nie piją krwi, krew tylko symbolizuje energię! Wampiry odżywiają się energią, a dokładnie księżycową energią, lecz nie potrzebują ciągnąć jej z zewnątrz, mają swoje własne nigdy nie kończące się źródło! Źródło wody żywej, studni łączącej oba światy, miejsce uwolnienia się kundalini! I kolejny mit, wampirem człowiek się nie rodzi, staje się nim w procesie inicjacji seksualnej, jaka ma miejsce podczas rytuału opróżnienia eterycznego grala, który każdy człowiek ma w swoim energetycznym ciele. Kundalini nie da się podnieść samemu, wielu ludzi uważa inaczej, jednak u nich ta energia nie podniosła się kanałem centralnym, a pobocznymi kanałami, a to wielka różnica jest, jedno daje zycie, drugie to nadal iluzja! U wielu ludzi o których opowiada powyższa książka problem polega na otwartej energetyce, pomimo zamkniętej w dalszym ciągu studni życia! Stąd potrzeba pobierania jej z innych zewnętrznych źródeł! Nie jesteście nieśmiertelni, wasze światło was nie zabija, lecz wasza energia z was ucieka. Jeszcze raz, jestem pełen szacunku waszych odkryć i znalezienia naprawde przepięknego sposobu na życie w całej tej groteskowej sytuacji w jakich się znajdujecie, pośród tego społeczeństwa które nie zawsze jest Wam miłe i wyrozumiałe. Jednak jest to tylko ideologia i sposób życia chwytającego się brzytwy przed śmiercią człowieka, historia o wampirach jednak mocno zakrzywiona i niekompletna! Do pełni szczęścia brakuje Wam jeszcze jednoego, inicjacji seksualnej, jak to zwie buddyzm, a co w chrześcijaństwie zwane jest chrztem wodnym. Swoje doświadczenia pięknie opisałem na stronie Shaumbry, a także na swoim facebooku. Ktoś to skopiował na swego bloga... Jak ktoś chce to znaleźć, proszę bardzo, proszę wpisać "proces ponownych narodzin" w google... Pozdrawiam.
parus
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-13, 14:26

Re: Książka Michelle Belanger - 'Wampiry same o sobie'

Post autor: parus »

Jrestem tu pierwszy dzień ale czytając post wyżej nie mogę się powstrzymać od krytyki. Ale tworzysz koleś..
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”