Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: Ivellios »

Co prawda audycji gotowych jeszcze nie ma, uznałem jednak, iż warto, aby temat o podcastach w roku pańskim 2010 zaistniał już na forum. ;)
Ci, którzy regularnie odwiedzają profil Paranormalium na Facebooku, już od niedawna wiedzą, że "coś się kroi".
Miło mi ogłosić, że obecnie wszelkie posty i tematy wspominające o "braku ekipy do podcastów" są nieaktualne!
Narazie jest nas dwóch (ja i Hubert), możliwe, że będzie nas więcej. Jeśli ktoś chciał się udzielić jako lektor, a nie zdążył (wszystkie filmy obecnie są już "zajęte"), to również może zasiąść za mikrofonem i nagrać coś do podcastów Paranormalium - zachęcam gorąco :)
W tym temacie również mogą się zgłaszać chętni do pomocy przy nagrywaniu audycji! Wystarczy tylko mieć mikrofon, ładny głos i trochę czasu. ;)

W ostatnim czasie intensywnie poszukiwałem dźwięków i brzmień, które możnaby wykorzystać w charakterze oprawy dźwiękowej audycji. Przeszukałem między innymi całą bazę opsound.com i znalazłem kilku paranormalnie brzmiących artystów, udostępniających swoją muzykę na licencji Creative Commons (zero opłat, dowolne wykorzystanie, należy jedynie dać wzmiankę, czyje to dzieło i skąd się wzięło).

Na chwilę obecną dżingle i oprawy w wersji roboczej wyglądają następująco:

1. http://paranormalium.pl/download/dzingl ... 1_demo.mp3 (wykorzystany fragment utworu "Fabrique" Michaela Hoffmanna)
2. http://paranormalium.pl/download/dzingl ... m_2in1.mp3
3. http://paranormalium.pl/download/dzingl ... jingle.mp3 - tutaj nawiązanie do dżingla z lat 2006-2007
4. http://paranormalium.pl/download/dzingl ... ations.mp3 - taki se ambiencik ze stacjami numerycznymi w tle

I tu pytanie do was, który z dżingli najbardziej wam pasuje :P
kaariel

Re: Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: kaariel »

moim skromnym zdaniem muzyczka ze starych Audycji była wyśmienita :) powodująca dreszcz biegnący od czubka głowy po same stopy
po co ją zmieniać? zbudowała legendę, jaką dała np. płytka "X&Y" Coldplayowi
ja najchętniej usłyszałbym stare dżingle, zamiast zdawać się na całkiem świeże nówki
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: Ivellios »

Niestety jest raczej mało prawdopodobne, aby stary dżingiel powrócił - nie mam już licencji na muzykę, która była w nim wykorzystana :(

Dlatego musiałem poszukać czegoś nowego bądź sam coś zmajstrować. W pierwszym dżinglu słychać zarówno wytworzone przeze mnie dźwięki oraz fragment muzyczny autorstwa Michaela Hoffmanna (jest to muzyk, który udostępnia swoje utwory na zasadach licencji Creative Commons - można jego prace kopiować i wykorzystywać w innych pracach, pod warunkiem poinformowania końcowego odbiorcy o źródle zapożyczonego utworu).

Prawdopodobnie więc pojawi się nowy wstępniak nawiązujący do tego starego albo ten z muzyką Hoffmanna - zależy, który będzie brzmieniowo bardziej pasował do całej audycji.

Docelowo audycje mają wyglądać tak, że na początku będzie jakiś kawałek wprowadzający, a dopiero później wejdzie dżingiel z zapowiedzią, o czym będzie dana audycja.

W audycjach w podkładzie dźwiękowym będzie przede wszystkim muzyka typu royalty free (wolna od opłat licencyjnych) oraz różne naturalne odgłosy typu deszcz, pioruny, wiatr, woda itd (większość tego sam nagrywałem tego lata). Czasami będą się pojawiać krótkie scenki a'la słuchowisko, zmontowane z przeróżnych dźwięków. Przykładowo, w podcaście, który zostanie opublikowany na początku listopada, w pewnym momencie będziemy świadkami wypadku samochodowego, po czym karetka przewiezie nas do szpitala, gdzie będziemy słyszeć kardiogram :P
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: Ivellios »

Udostępniony został właśnie pierwszy podcast. Z racji przypadającego dziś święta, jest mu bliski pod względem tematycznym - życie po życiu i reinkarnacja.

Podcast jest w formacie MP3:
128 kbps: http://www.paranormalium.pl/podcast-pob ... jakosc=128
320 kbps: http://www.paranormalium.pl/podcast-pob ... jakosc=320

Jest też dostępny dział z archiwalnymi podcastami z lat 2006-2007 - jakby ktoś chciał posłuchać, jak kiedyś Paranormalium brzmiało :P
http://www.paranormalium.pl/podcast.html
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: Ivellios »

Pierwsza audycja spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony słuchaczy. To cieszy :)

Po publikacji podcastu zaczęły do mnie napływać pytania o utwory muzyczne wykorzystane w podkładzie dźwiękowym.

Jeśli chodzi o podkład dźwiękowy, to tu głównie wykorzystaliśmy muzykę na licencji creative commons - utwory artystów, którzy publikują swoje prace na serwisach typu opsound.com, jamendo.com itd. Muzyki dostępnej na płatnych CD jest tyle, co kot napłakał.

Prócz tego są też dźwięki przeróżne, które nagrywałem z nudów w ostatnie wakacje - tutaj głównie sierpniowe burze słychać.

W dżinglu wykorzystałem fragment utworu "Fabrique" Michaela Hoffmanna (opsound.com).

W tej audycji słyszycie między innymi:
- fragmenty albumu Ω "Journey" (jamendo.com)
- Peter Rudenko "Waiting" i "If" (opsound.com)
- wybrane utwory zespołu Zero Project (jamendo.com)
- Frederic de Laure "Eyes of your heart" - fragmenty udostępnione na stronie artysty
- Namlook "Music for urban meditation" oraz kawałek "Hypnose" z cd "Meditation and relaxation"
- pieśń arabska "Farshy Al Turab" (piach moim łożem), utwór dostępny na youtube
- Phil Thornton - fragment "A welcome return" z płyty "Tibetan meditation" - z tego utworu właściwie jest wyciągnięty tylko śpiew mnicha na początku :P

Powyżej wypisałem wszystkich tych artystów, których wynotowałem podczas montowania audycji. Mogłem jakieś pojedyncze utwory pominąć, bo dość dużo tego było...

Do tego pożyczone różne darmowe dźwięki, z których zmontowałem odgłosy wypadku, czasami też nagrywałem jakieś pojedyncze dźwięki z keyboardu.

Z całą pewnością artyści z opsound i jamendo będą jeszcze się pojawiać w kolejnych audycjach :P Nawet się trochę zdziwiłem, zaglądając tam, bo ludzi publikujących swoją muzę za friko jest całkiem sporo. I to nie jest muza typu brzdęku jęku coś nagrałem, tylko dokonania, które często dorównują tym, które słyszymy w dobrych stacjach radiowych.

Jeśli ktoś lubi klimaty typu ambient, elektroniczna, eksperymentalna, itd., to polecam szczególnie Orba Getarra i Michaela Hoffmanna - obydwaj na opsound.com. Kawał dobrej nuty :D
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: Ivellios »

Audycja o Roswell nie jest jeszcze gotowa, ale myślę, że mogę zaprezentować, jak mniej więcej wygląda na obecnym etapie wstęp i zakończenie audycji.

Uprzedzam, że końcówka jest dość brutalna - powiem wprost, odbywa się w niej strzelanina, w której ginie cała rodzina nieostrożnego człowieka, który ujawnił, co widział w bazie sił powietrznych w Roswell. Nie będzie to więc audycja dla ludzi o słabych nerwach.

Oczywiście, jeśli ktoś zaprotestuje, to zmienię końcówkę albo wypuszczę dwie wersje audycji, jedną z taką końcówką jak w linku, drugą ze zmienioną końcówką.

http://w179.wrzuta.pl/audio/05HbpyGAl7c ... nd_odsluch
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: Ivellios »

Dziś ukazał się drugi podcast Paranormalium. Tym razem audycja poświęcona jest różnym aspektom sprawy obiektu z Roswell.

Audycja jest w dwóch wersjach :P

Wersja "normalna":
320 kbps http://paranormalium.pl/podcast-pobierz ... jakosc=320
128 kbps http://paranormalium.pl/podcast-pobierz ... jakosc=128

Wersja HARD ze strzelaniną pod koniec audycji:
320 kbps http://paranormalium.pl/podcast-pobierz ... jakosc=320
128 kbps http://paranormalium.pl/podcast-pobierz ... jakosc=128
kaariel

Re: Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: kaariel »

kiedy mozemy lcizyc na nastepna audycje :)? czy jako prezent swiateczny, na Świeta? :)
ps. genialne 2 nowe audycje. cuda!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: Ivellios »

Audycje są publikowane co miesiąc, zwykle przed pierwszym lub pierwszego.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: Ivellios »

Prawdopodobnie wkrótce pod koniec audycji słuchacze usłyszą takie oto zaproszenie:
http://w629.wrzuta.pl/audio/4lG3YDFSO7u ... anormalium
Najbliższa audycja (której premiera planowana jest na koniec grudnia) będzie jeszcze tego zaproszenia pozbawiona (plik MP3 jest już zmiksowany i nie chce mi się w nim już za bardzo grzebać :P ), pojawi się ono dopiero w lutym lub w audycji okolicznościowej (myślę nad taką z okazji 7 urodzin Paranormalium).
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: Ivellios »

Ivellios pisze:Audycje są publikowane co miesiąc, zwykle przed pierwszym lub pierwszego.
Czytaj uważnie.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: Ivellios »

Boże...
Obrazek
Wystarczy wejść na stronę główną i się rozejrzeć... to zajmuje raptem dwie sekundy... specjalnie umieściłem tą pozycję z podcastami w takim miejscu, żeby się w oczy rzucało...
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: Monomagnum »

Wczoraj przesłuchałem jednego podcastu, na temat Roswell. Musze powiedzieć że nie spodziewałem się tak profesjonalnego podejścia jak i wykonania. Podkład muzyczny, efekty dźwiękowe takie jak pioruny, wiatr itp. no i przede wszystkim lektorzy! Całość tworzy świetną alternatywę na długie zimowe wieczory. Na prawdę wspaniała robota!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: Ivellios »

Muszę poinformować, że z uwagi na sesję egzaminacyjną publikacja audycji w lutym może się o kilka dni opóźnić.

Prawdopodobnie również będzie to pierwsza w historii Paranormalium audycja dwuodcinkowa - bowiem nagrane przez nas treści są tak długie, że w jednym okołopięćdziesięciominutowym odcinku mogą się nie zmieścić :P
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: Monomagnum »

Ha już zacieram ręce, możliwe 2 odcinki no no! Oby tak dalej :) A parę dni w te czy w te, nie zrobi (przynajmniej mi) różnicy bo i tak mam jeszcze sporo do nadrobienia.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Podcasty A. D. 2010! Coś już się dzieje...

Post autor: Ivellios »

Boże! To, że nic w tym temacie nie piszę, nie znaczy od razu, że nic nowego nie ma... zaglądaj na główną od czasu do czasu...

Poza tym powtarzam już chyba któryś raz, że audycje są publikowane co miesiąc. Nie co tydzień, nie co dwa, nie codziennie, ale co mesiąc, zawsze koło pierwszego (chyba że zachodzą jakieś okoliczności typu sesja egzaminacyjna, to wtedy się może publikacja nieco opóźniać).
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Podcasty Paranormalium.pl (2006-2007, 2010-2012)”