Czy duch mnie odwiedził?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
supolo
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2010-04-01, 12:53

Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: supolo »

Mój św. pamięci dziadek był nauczycielem muzyki, często grał w kapelach (głównie na gitarze), budował letni domek i podczas budowy trafił do szpitala gdzie później zmarł. Cała rodzina czuła obecność dziadka w mieszkaniu, a w nocy słyszeliśmy jak drzwi od toalety (dziadek często do niej w nocy chodził) otwierają się i zamykają oraz tupanie - dziadka (mamy nadzwyczajnie dobry słuch i rozpoznajemy po tupaniu kto idzie, wpływa na to: głośność, częstość i dźwięk tupania). Pewnego razu śniło mi się że siedzę sobie w letnim domku dziadka i patrze jak pięknie rośnie winorośl i nagle słyszę że furtka się otwiera, patrzę a tu idzie dziadek w swoim śmiesznym zielonym garniturze i niesie gitarę.Idzie do mnie i siada obok mnie na fotelu. Ja z przerażeniem mówię:
- Dziadek! przecież ty nie żyjesz!
A dziadziuś odpowiada spokojnie jakby nigdy nic:
- A tam, i co z tego?
Po tych słowach obudziłem się.


Gdy umarła moja św. pamięci prababcia (zmarła w mieszkaniu) postanowiliśmy sprzedać jej mieszkanie (po co miało stać puste?), a jej rzeczy zabrać na pamiątkę. Gdy poszliśmy pozbierać rzeczy i posprzątać właśnie mieliśmy zabrać się do roboty kiedy nagle wybuchła żarówka w lampie, a ja poczułem dreszcz i jakby telepatyczny przekaz prababci: ,,dajcie mi jeszcze na chwilę popatrzeć na swoje mieszkanie".

Na podstawie tych opowieści mam kilka pytań:
1. Czy mój śp. dziadek odwiedził mnie we śnie?
2. Czy duchy spędzają jakiś czas w swoich domach?
3. Czy duchy mogą rozmawiać telepatycznie z żywymi?
Proszę o odpowiedź i dziękuje.
Awatar użytkownika
Zgredek900
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2010-06-19, 15:30

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: Zgredek900 »

Uważam że dziadek cię odwiedził.Po śmierci bardzo często się to zdarza.Teraz drugie pytanie.Czasem spędzają czasem nie.To zależy już od ducha:).I trzecie pytanie.Jest to całkiem prawdopodobne ale nigdy nikt nie jest pewien.Mam nadzieję że ci pomogłem z twoim problemem.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: Leanna »

Zgadzam się ze zblazowanym.
supolo pisze:mamy nadzwyczajnie dobry słuch i rozpoznajemy po tupaniu kto idzie, wpływa na to: głośność, częstość i dźwięk tupania
Uważam, ze to część, która po prostu uatrakcyjnia tekst co mnie upewnia w przekonaniu, że to ładna historyjka dla dzieci.
Awatar użytkownika
supolo
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2010-04-01, 12:53

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: supolo »

Do Leanny: to że ty nie masz takich zdolności nie oznacza że inni ich mieć nie mogą. Prawda że mam wspaniały słuch i wzrok ale za to mam strasznie słaby węch (prawie nie czuje zapachów i w życiu nie wytropiłbym kogoś jak pies, a po omacku to mam tylko siniaki i rany). Porostu wystarczy zapamiętać: co ile kto robi kroków (połapiesz się słuchając gdia kto stawia stopy), jak częsty tupot u kogoś (wiem że można np. biec i w tedy jest częstszy ale chodzi o to jaki jest najczęściej i jaki jest głośny (wpływają na to również noszone buty)). Jak przez 5 lat poćwiczysz to też będziesz mieć te zdolności.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: Leanna »

No dobra, nie bedę się przyczepiać, ale i tak wydaje mi się to trochę koloryzowane. Nie sądzę by ten duch cie odwiedził. Moze po prostu tęskniłeś za dziadkiem i twój mózg pokazał ci coś co chciałeś zobaczyć. Przerzucił dane z móżdżka do świadomości i już.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: Chantelle »

wedlug mnie jak najbardziej mogly to byc dusze zmarlych dziadkow.
Awatar użytkownika
supolo
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2010-04-01, 12:53

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: supolo »

Leanna pisze:chciałeś zobaczyć.
A właśnie że nie, uznałem że to nie możliwe i już nie chciałem zobaczyć dziadka, po za tym, bardzo boję się duchów i tym bardziej nie chciałem się z nim zobaczyć (chyba że po śmierci).
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: Leanna »

No to ty nie chciałeś, ale podświadomość chciała. A ja nie wierzę, źe nie chciałeś zobaczyć (źywego) dziadka. Gdyby mnie umarł ktoś, kogo kochałam nie myślałabym "Och, jak to dobrze. Nigdy go/jej juź nie zobaczę"...
Awatar użytkownika
supolo
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2010-04-01, 12:53

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: supolo »

Źle mnie zrozumiałaś, ja bardzo kochałem dziadka tylko bałem się wszystkich duchów (nawet ducha dziadka) i dlatego nie chciałem się z nim zobaczyć. Wiedziałem że w przypadku mojego dziadka śmierć kliniczna jest nie możliwa, więc żywego go nie zobaczę (dlatego już nie chciałem go widzieć za życia bo wiedziałem że jeśli go zobaczę to będzie to duch a ja się ich P-A-N-I-C-Z-N-I-E bałem, wszystkich).
Awatar użytkownika
Zgredek900
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2010-06-19, 15:30

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: Zgredek900 »

Ja nadal podtrzymuje moją wypowiedź z góry postu.Wierzę w Boga i w duchy, ponieważ do mnie również przyszedł po śmierci dziadek.Chociaż się modliłem żeby nie przyszedł.Dlatego nadal podtrzymuje moją powyższą wypowiedź.
Awatar użytkownika
supolo
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2010-04-01, 12:53

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: supolo »

Zgredek, mógłbyś opowiedzieć o tym coś więcej? I sorry ale ja jestem wścibski.
Awatar użytkownika
Zgredek900
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2010-06-19, 15:30

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: Zgredek900 »

Chętnie opowiem :) . W lutym zmarł mój dziadek. Mówił że jak umrze to po śmierci mnie odwiedzi.Jednak ja boję się duchów więc modliłem się żeby nie przyszedł.Jednak o godzinie 2:00 drzwi zaczęły się otwierać.W drzwiach zauważyłem sylwetkę mojego dziadka.To było dziwne ale się nie bałem. On natomiast powiedział:"Obiecałem" i zniknął. Później już go nie zobaczyłem.

P.S.
Nie jesteś wcibski :grin:
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: Dagmara »

Osobiście wierzę w to iż zmarli mogą odwiedzać żywych we śnie, spotkałam się już z takowymi przypadkami, lecz nie wszystkie tego typu zjawiska zapowiadają odwiedziny, z psychologicznego punktu widzenia zmarli będą nam się tak czy siak śnić, ponieważ strata bliskich jest dla nas zawszę bolesna.
Takie zdarzenie jak śmierć bliskiej osoby zostaje w naszej podświadomości już do końca życia i dlatego można nie myśleć o zmarłym w ogóle, a on i tak kiedyś nam się przyśni.
Nemoris
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-03, 23:55

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: Nemoris »

Heh tak się zastanawiam,odnosnie pojawiania się duchow.Jak zauwazylem wiekszosc osob mowi ze widzialo ducha kiedy "wykonywal" jakas czynnosc ktora robil bardzo czesto i powtarzalnie za życie,byc może to nasz wytwarza takie zdarzenia z powodu ich braku :P? To tylko taka moja mała hipoteza
tak

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: tak »

Doskonale kombinujesz Nemoris. :kosci: - dokładnie tak to wygląda w modelu psychologicznym.
Awatar użytkownika
Zgredek900
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2010-06-19, 15:30

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: Zgredek900 »

Zgadzam się z tak.Nemoris bardzo dobrze to przedstawił.Jest to bardzo prawdopodobne.Osobiście myślę że Nemoris ma rację.
Awatar użytkownika
supolo
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2010-04-01, 12:53

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: supolo »

W niektórych przypadkach zgodzę się z Nemoris'em.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: Chantelle »

Tylko nie zawsze widujemy duchy osob , ktore znalismy czasem sa to nieznajomi. Poza tym wedlug was dusze 'odwiedzajac nas , co beda robily i gdzie?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Czy duch mnie odwiedził?

Post autor: Arek »

Supolo
Każde jedne przeżycie, czy to śmierć kogoś, albo film który przed chwilą w TV zobaczyłeś , wszystko magazynowane jest w podświadomości, podczas snu , różne dziwadła wychodzą na wierzch, czy prawdziwe , czy fantastyczne nie gra roli, i wszystko, dosłownie wszystko może ci się przyśnić, a jeżeli twoja ulubiona osoba umarła i masz wiele "materiału" o niej w swojej poświadomości to tym bardziej.
Nie mam nic przeciwko duchom, także wierzę że cosik takiego istnieje. Jedynie to co napisałem wyżej to może być jedna z innych możliwych przyczyn
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”