Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Wszelkie tematy związane z Tarotem i jego zastosowaniem
roobaczek6
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2010-06-02, 04:11

Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: roobaczek6 »

Witam serdecznie!
Mam nadzieję, że znajdę tu niezbędną mi pomoc w pierwszych krokach na mej ezoterycznej drodze.
Mam na imię Marta ( tak pro forma;)) i od pewnego czasu przymierzam się do tarota. Z wyborem talii nie było problemu- to miłość od pierwszego wejrzenia, co bardzo zmotywowało mnie do działania.
Romansuję z Labirinth Tarot spłodzonym przez Luisa Royo i uważam, że to "moje" karty z którymi chcę wróżyć. Problem pojawia się już przy interpretacji. To trochę mroczne, bardzo głębokie znaczeniowo karty oparte na Tarocie Marsylskim jednak odbiegające od pierwowzoru. Nie znalazłam podręcznika do tej talii, z resztą nie jestem zwolenniczką masowyh rozwiązań, i staram się opracować włąsne, indywidualne znaczenie moich kart. Jednak zgłębiając wiedzę spostrzegłam, że moje interpretacje chwilami bardzo dalece odbiegają od "podręcznikowych" (interpretacje porównuję głównie z książką pana Kizińczuka ze względu na obszerne, szczegółowe opisy). Obawiam się trochę, czy nie schodzę na manowce.

Karty traktuję bardzo poważnie, stąd mój post tutaj. CHCĘ być dobrą tarocistką, jednak czuję, iż potrzebuję pomocy na początku tej drogi. Pisałam wiele maili do wróżek, jednak te krzyczą o pieniądze, których ja, zwykła studentka, niewiele mam (swoją drogą przykry jest ten materializm...). Czy ktoś na forum znalazłby chwilę dla przeanalizowania mojej interpretacji? czy ktoś mógłby pomóc laikowi?:)
Mam nadzieję...;]

Swoje interpretacje mogę wysłać na maila tudzież wkleić tu- pozostaje pytanie czy kogoś to interere i czy ktoś by mi odpowiedział;P

Hm... tak w skrócie możnaby powiedzieć, że szukam przewodnika...
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: Dagmara »

I to właśnie jest typowy błąd początkujących, nie kupuje się na początek tak skomplikowanych kart jak np. Gotyckie, Fantasy, czy tego typu podobne, ponieważ w tarocie nie chodzi tylko o regułki, tarota również odczytuje się intuicyjnie.
Więc co zrobić? Swoją pracę z tarotem powinnaś zacząć od łatwiejszej talii np. od Tarota Marsylskiego i przede wszystkim zapoznać się dokładnie z symbolami jakie znajdują się na kartach, bo jeśli tego nie zrobisz, to gwarantuje ci, że nie poradzisz sobie ze swoją talią.

Kurczę nie zauważyłam daty tego tematu, no cóż, mam nadzieje, że koleżanka jeszcze nas odwiedzi :]
Viperius
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2009-06-12, 21:17

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: Viperius »

Moim skromnym zdaniem, podawanie kandydatce na tarocistkę stron o tym, jaki to tarot jest zły jest raczej średnim pomysłem... Może jestem uprzedzony, ale blogi pisane, przez jakieś zagorzałe anty-fanki Tarota, na którym piszą bzdurne moim zdaniem rzeczy...
Człowiek jest kowalem swego losu, prawda. Jednakże, w tarocie można szukać podpowiedzi, można sprawdzić, co w przyszłości nam się nie podoba i zawczasu zająć się tym. To rzecz PEWNA, że nie zawsze dostaniemy to, czego chcemy. Z kolei inna sprawa, może i mistrzem ezoteryki nie jestem, ale pisanie, że Tarot to czarna magia jest ciut... bezsensowne? Tarot to narzędzie, jak nóż. A to, czy nim pokroimy chleb, by nakarmić głodnego, czy zabijemy kogoś, to już zależy od nas.
A to, że kogoś spotyka choroba, jest naturalną koleją rzeczy. Kiedy jest zdrowie, nie ma choroby, kiedy jest choroba, nie ma zdrowia. Trzeciej opcji nie ma. A to, że ktoś zlekceważył zagrożenie, lub się uzależnił od kart, to z jego własnej głupoty.
Awatar użytkownika
FearTheReaper
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2010-04-07, 19:01
Lokalizacja: Obywatel Wszechświata
Komentarze: 8

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: FearTheReaper »

Tarot sprawdza się nie dlatego, że jest magią, tylko dlatego że jest pracą z podświadomością człowieka, gdzie znajdują się zalążki wszystkich przyszłych wyborów i działań. To system archetypów i symboli, które odzwierciedlają postawy i umysłowość tak jednostki jak i ogółu. Odkrywa to co w człowieku siedzi. I jeśli ta tarocistka odkryła, że tarot to czarna magia i zło to zwyczajnie ujrzała, że w niej jest wiele zła i nienawiści, którego dotąd sobie nie uświadamiała, gdyż spychała to do podświadomości, a uważała siebie za dobrą osobę. Tarot to tylko odczytywał i to wyszło w pracy z nim. To nie narzędzie, tylko ta anty-tarocistka okazała się brudna i to był dla niej cios. Znienawidziła narzędzie za odkrycie prawdy o niej. Bo narzędzie jest tym w działaniu, czym jego właściciel. Jeśli będzie pełna magii, ale i podłości to tą podłość będzie praktykować i widzieć czarną magię. Ale to ona, nie tarot jest brudna, zła i podła.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: Chantelle »

Musze się tu zgodzic z Fearem , karty to narzedzie , nie maja w sobie zadnej czarnej magii, nic takiego . Czemu uwazasz ze to niezbadane medium? Ludzie korzystaja z tych kart od niepamietnych czasow , to po pierwsze , a po drugie myslisz ze kartki papieru wydrukowane w jakiejs drukarni maja cos w sobie . Zgodze się , byc moze gdy odziedziczysz po kims jakas stara talie i moze miec w sobie rozne energie , ktore mozesz wyczuc i moga Ci nie pasowac , ale nic poza tym. Symbolika tych kart dziala bardzo na podswiadomosc i rzeczywiscie moze wywlec z umyslu rozne rzeczy i mysli , ale same w sobie sa neutralne .
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: Dagmara »

lia pisze:Chciałam sprostować,tarot marsylski jest najtrudniejsza talią....
Możesz o tym przeczytać:
http://antytarot.blogspot.com/
Zamiast czytać głupawe blogi, gdzie niekiedy pisane są takie dyrdymały, że szok, to radze zajrzeć na strony warsztatów i nabrać trochę wiedzy ;]
Na każdych zajęciach warsztatowych jest wyraźnie zaznaczone, iż tarot Marsylski jest najłatwiejszą talią dla nowicjuszy, ponieważ, sybmole w nim są bardzo dokładnie i przejrzyście przedstawione.
Nie poleca się natomiast zdecydowanie takich talii, gdzie ta symbolika gubi się, jak to właśnie ma miejśce w taliach typu fantasy,anime, sex tarot, czy gotyckich...

I taka mała rada dla tych, którzy uważają iż tarot jest beee, siedzą w nim demony, gargamel i inne cuda niewidy, średniowiecze dawno się skończyło, więc radze wyjść z ciemnoty i zabobonów ;]
Tarot nie jest groźny, człowiek sam dla siebie jest największym zagrożeniem...
To, że człowiek może uzależnić się od kart, świadczy tylko o jego słabej psychice, ludzie od wielu rzeczy się uzalezniają, alkoholu, seksu, narkotyków, papierosów itd. i co w tych czynnikach też zawarta jest czarna magia? Totalny nonsens.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: Dagmara »

No i poroszę bardzo, tak właśnie wygląda reakcja ludzi całkowicie zielonych na dany temat, agresja...
I moja droga, nie liczy się wiek, lecz wiedza zawarta w głowie...
Jeśli w ten sposób chcesz prowadzić tą rozmowę, to radze zabrać swoje kredki i rysować gdzie indziej ;]
Baaa, bo najlepiej coś przepisać od razu siłą nieczystym, wujkowi Luckowi, niż popatrzyć na wszystko pod kątem psychologicznym, a to co dla człowieka jest niezrozumiałe, w zasadzie zawsze przypisuje się temu wielkie zło, jak i jest w przypadku tarota...
Mnie nie zależy na rozmowach z ludźmi trwających w swych ograniczeniach, wolę rozmowy z bardziej otwartymi osobami na różne sugestię, a wyprowadzić mnie z równowagi tego typu postami to niestety, ale ci się to nie uda, ponieważ należe do najbardziej opanowanych użytkowników tego forum, także nie musisz rzucać wyzwaniami ;]
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: Chantelle »

lia rozumiem ostrzeganie przed czyms , moze napisalabys wlasne przemyslenia na ten temat i doswiadczenia i spokojnie , bo agresja nic nie zdzialasz na pewno. Zachowujesz się jak dziecko. Blogi , ktore podalas nie sa dobrym zrodlem wiedzy na ten temat . Jest tam duzo slow , duzo oskarzen i zadnych konkretow .
Ostatnio zmieniony 2010-07-12, 21:20 przez Chantelle, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: Dagmara »

Zdecydowanie popieram to co napisała Chantelle, abyś opisała własne doświadczenia i spostrzeżenia z nich wyciągniętych, a nie sugerowała się tylko tym blogiem.
Dlaczego sama uważasz iż jest to czarna magia, a nie kwestia czystej ludzkiej psychologii jak spostrzegany jest tarot, chodzi mi w dużej mierze o zagrożenia...
Skoro temat został zaczęty w ten sposób to uzasadnij to wszystko na własnym przykładzie.
zblazowany

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: zblazowany »

To ja będę pierwszym, który zada pytanie. Jaka jest różnica między wróżeniem z takich kart a zwykłym zimnym odczytem? Czy to nie jest dokładnie to samo? Różnica jest tylko taka że w tarocie używa się kart.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: Spooky Fox »

lia pisze:Słuchaj juz napisałam że to dyskusja,masz za mało lat żeby takimi słowami operować że to głupawe blogi...
Tak uważasz bo masz tyle lat i byłaś na warsztatach!
To może podyskutujemy jak odczytujesz w marsylskiej talii czy innej to co leży na stole maga?zobaczymy czy masz prawo tak głośno zabierać głos.
Ok?to jestem gotowa...
Po pierwsze, drogie dziewczę, to radzę się ustatkowac. Posiadając taką wiedzę w dziedzinie tarota polecam Ci wupepeel albo interię. Twierdząc że ktoś ma za mało lat żeby znac się na czymś, potwierdzasz tylko tezę, że jesteś w Top10 ludzi zachowujących się jak neokidy. Mamy tutaj na forum czternastolatka, który - z tego co widzę - zagadałby Cię w większości tematów.

lia pisze:Bardzo przepraszam gdzie tu jest agresja? Zaprosiłam cię do dyskusji na temat tego co można wyczytać w pierwszej lepszej karcie tarota.
Czy mi się wydaje, czy nie bardzo wiesz, co piszesz? Użyłaś agresywnego stylu, więc teraz nie płacz, że Ci to wypominają. To nie było zaproszenie do dyskusji, tylko - za przeproszeniem - darcie japy. Używanie wykrzykników mówi jednoznacznie o formie wypowiedzi. Radzę zwolnic.

lia pisze:To fakt jestem od was starsza, mam doświadczenie ale przecież wiek nic nie znaczy, liczy się to co w głowie
lia pisze:Nie jestem dzieckiem,przekonasz się
Wiesz co, mieliśmy już tutaj takiego specjalnego, który w wieku 29 lat miał już piętnastoletnią córkę. Więc takie gadanie nie robi na nas wrażenia. Póki co, biorąc pod uwagę bardzo szybkie agresory i spinacze, którym ulegasz oraz nadużywanie (ZDECYDOWANE) emotikonek, sądzę, że nie masz więcej niż 20 lat i nie masz pomarańczowego pojęcia o tarocie, a opierasz się tylko i wyłącznie o wikipedię.

Chcesz udowodnic, że jest inaczej? Jeśli Ci zależy, to proszę, masz drogę wolną, ale nie spinaj się tak bo nie świadczy dobrze o Tobie.
__________________________________________________

Lia, jako, że nie jesteś dzieckiem, jak sama piszesz, oraz znasz się super ultra na tarocie, zapraszam właśnie Ciebie, abyś Ty jako pierwsza pokazała Nam wszystkim co potrafisz. W imieniu Dagmary, którą znam i której wiedzy jestem pewien, wyzywam Cię, droga forumowa koleżanko. Dagmara jest na forum bardzo długo i każdemu staremu wyjadaczowi jest już ogólnie znana jej specyficzna wiedza. Ty natomiast jesteś nowa i właśnie jako nowa powinnaś udowodnic, że to właśnie Ty wiesz, o czym piszesz.
Awatar użytkownika
FearTheReaper
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2010-04-07, 19:01
Lokalizacja: Obywatel Wszechświata
Komentarze: 8

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: FearTheReaper »

Cóż im lepiej radzisz sobie z własną podświadomością, tym lepiej odczytuje się ją u innych. To jest system symboli, znaków, kodów psychicznych i archetypów uniwersalnych dla każdego człowieka. Ponieważ to jest system i wszystko ma swoją właściwą kolejność, znaczenie i sens, interpretację, dlatego zawiera odpowiedź na praktycznie każdą odpowiedź w ramach tego systemu. Tylko zamiast liczb, danych i żmudnych wykresów operuje na symbolice i archetypach. Podobnie jak I-Cing. Bo podświadomość inaczej działa.
Nasza podświadomość tymczasem rejestruje, zapamiętuje i odzwierciedla to co najczęściej myślimy i powtarzamy. Im więcej wkładamy w to uczuć, tym trwalej zapisuje się przekaz.

Nasza podświadomość odzwierciedla tylko to, do czego ją przekonamy. Jeśli będziemy programować ją negatywnie, to nie możemy spodziewać się w swoim życiu niczego pozytywnego.

Podświadomość nie myśli, nie czuje i nie ocenia tylko zapisuje i odtwarza to co zapisane.
i jeszcze jeden cytat:
energia sama w sobie zawsze jest neutralna. Tak na prawdę nie ma złych czy dobrych energii, są tylko takie, których działanie owocuje w pozytywny lub negatywny sposób dla konkretnej osoby.
Nie ma niskich i wysokich wibracji, tylko takie, które wpływają korzystnie lub niekorzystnie na tą konkretną osobę, są dla niej ciężkie lub lekkie, subtelne. Więc bełkot o tym, że Tarot jest narzędziem demonów i niskich energii jest bełkotem białego światła. Na czym polega ów syndrom nie muszę tłumaczyć. Bo nic nie jest dualne. Dychotomia jest tylko w umyśle. Doświadczenie i wiedza to w ogóle dość złudne pojęcia i nie należy się do nich zbytnio przywiązywać, bo są środkiem a nie celem. Są narzędziem, ale nie stanowią o mądrości i wartości. Wartość jest względna, a mądrość to stan umysłu a nie ilość posiadanej wiedzy i doświadczenia.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Ogromna prośba początkującej tarocistki;)

Post autor: Spooky Fox »

lia pisze:pozwoliłam sobie tu to napisać bo dzieścia lat to trochę za mało żeby wypowiadać takie opinie...
Ja osobiście uważam, że 50 lat to z kolei za dużo, by siedziec nosem w necie. Postów nie usunę bo nie naruszają regulaminu.
lia pisze:Ale wszystko można w sieci...
Oczywiście, że tak. Mamy tutaj człowieka porwanego przez UFO, pseudo księdza w przebraniu, który ku ogólnemu niezadowoleniu postanowił powrócic, mamy paru pseudo naukowców i pseudo sceptyków, którzy wiedzę i słownictwo czerpią z wikipedii. Mamy również trolla internetowego, a nawet mieliśmy strasznie rajcownego nastolatka, który w wieku 14 lat zrobił sobie córeczkę, a potem, po 15 latach wyjechał do Arizony i spadł z klifu. A teraz mamy jeszcze pięćdziesięciolatkę, która zamiast w bujanym fotelu, ciepłych laczkach i kotem na kolanach czytac Fakt albo Super Express przy rozpalonym kominku, podłączyła sobie internet.

Nie zrozum mnie źle - tak jak w Stanach Zjednoczonych Amerykistanu - tak i u Nas potrzebna jest różnorodnośc. W hameryce czarni są dobrzy w kosza oraz utrzymywaniu cen kurczaka i arbuzów na wysokim poziomie, meksykanie są dobrzy w wojnach, bo jak nikt inny potrafią pokonywac granice, żółci uczą kungfu i gotowania ryżu a biali potrafią to wszystko jakoś ogarnąc.

Tak samo u Nas - potrzebujemy różnorodności, żeby od czasu do czasu się troszkę rozerwac.

Jak już napisałem - postów nie wykasuję.
___________________________

Aha i jeszcze jedno - mam rozumiec, że nie chcesz Nam pokazac, jak bardzo obeznana jesteś w tarocie?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Tarot”