Aborcja,Poronienie

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Darnok »

Spock- mocne poglądy ;]
To kwestia każdego człowieka- czy chce naturalnie, czy sztucznie, czy w ogóle nie chce- ja wiem, że demokracja w europie zmierza ku socjalizmowi, ale jeżeli się nawet prawo do prokreacji człowiekowi odbierze, to przestaniemy żyć w wolnym kraju...
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Arek »

Każdy powinien sam decydować, pobieranie plemników dla dużo póżniejszych celów jest dobrym pomysłem, nawet Deniken 25 lat temu cytował naukowców którzy pokazywali same korzyści w tej metodzie
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Ruskof »

A wlasciwie to co pozniej z nimi robia?Zamrazaja je?Bo przeciez szybko robia się "przezroczyste",wiec pewnie czas wymierzany jest jak juz wzieli te plemniki.A wlasciwie..to jak oni je pobieraja?Bo troche dziwny jest sposob ze mieli by rozciac "worek" i z jader brac,wiec jak pobieraja je?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Arek »

Ja się pobiera nasienie???
Zwyczajnie, wchodzisz do pokoiku gdzie są odpowiednie gazetki lub film ci puszczą, a reszta to już praca ręczna :P
Urobek jest zamrażany w odpowiednie temp. , i jak jest potrzebny zostaje odmrażany
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Ruskof »

A myslalem ze gorzej bylo by..Jesli w dodatku placa to czemu nie się pisac na to w przyszlosci? :lol:
zblazowany

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: zblazowany »

Sterylizacja to nie jest rozwiązanie problemu. Bardziej właściwym i skutecznym i sposobem zapobiegania niechcianym ciążom jest dobrze prowadzona edukacja seksualna. Z tym jest jednak problem w wielu krajach bo zawsze gdy do głosu dochodzą różne środowiska to z tego nie wiele wynika. Z jednej strony mamy organizacje pro- life a z drugiej ludzi którzy chcą uczyć dzieci ( i uczą) o kontaktach homoseksualnych. Ci którzy mówią żeby uczyć suchych faktów nie przesiąkniętych jedna czy drugą ideologią są na uboczu.

A banki nasienia są tylko w niektórych miastach. Nie wyobrażam sobie żeby ludzie z małych miast i wsi mieli jeździć po kilkadziesiąt km żeby złożyć nasienie. Kto miałby im to finansować.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Chantelle »

Edukacja seksualna haha . Tutaj w anglii na temat seksu ucza juz w przedszkolach, prezerwatywy i inne srodki antykoncepcyjne sa za dramo, a liczba ciaz u nastolatek jest najwyzsza w Europie . To nie takie proste wszystko.
Nie jestem bezplodna i nie wiem co by bylo gdyby. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Jestem przeciwko in vitro i aborcji, to zabawa w Boga , nic innego. Co innego antykoncepcja, bo pewnie zaraz z tym wyjedziecie , ale bez przesadyzmu. , plemniki to nie zarodki .
PS Poczytajcie o pani Nadii Suleyman w internecie, popularnie zwanej 'Octomum' zywy przypadek przeciwko in vitro jak dla mnie.

Zreszta ja zawsze mowilam, ze jakbym byla bezplodna , tobym adoptowala i dla mnie to lepsze i bardziej humanitarne rozwiazanie. Owszem ciezsze i bardziej problematy6czne, ale kiedys tak wlasnie bylo i duzo ludzi wychowalo się dzieki temu w prawdziwych rodzinach.
Ostatnio zmieniony 2010-05-31, 15:07 przez Chantelle, łącznie zmieniany 1 raz.
zblazowany

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: zblazowany »

Edukacja seksualna haha . Tutaj w anglii na temat seksu ucza juz w przedszkolach, prezerwatywy i inne srodki antykoncepcyjne sa za dramo,
Niestety tak to wygląda w wielu krajach, ale na nie uważam że lepszą alternatywą jest sterylizacja. W Polsce brakuje nauczycieli tego przedmiotu, i oczywiście pieniędzy, woli politycznej itd. Lepiej jest zadanie edukacji zlecić księdzu i zakonnicy który sam niedoinformowany przekaże swoją marną i byle jaką wiedzę uczniom.

Zabawa w pana boga- to też stary argument jak świat. tak jak już pisałem kiedy księdzu czy biskupowi się coś stanie to idzie do najlepszych lekarzy żeby go uleczyli, wtedy te swoje histyjki o zabawie chowa głęboko, bo jego to się nie tyczy.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Chantelle »

Ratowanie zycia, a tworzenie nowych i uzywanie ich do zaspokojenia egoistycznych potrzeb , to dwie rozne rzeczy. I nie mieszaj w to KK , bo do niego nie naleze juz od dawna i moje przekonania nie sa okreslane przez religie.
zblazowany

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: zblazowany »

Idąc twoim tokiem rozumowania to o tych którzy chcą adoptować też można powiedzieć że zaspokajają swoje egoistyczne potrzeby bo dodatkowo dostaną niezłą kasę na utrzymanie tych dzieci.
Ratowanie życia, w wielu przypadkach jest to chęć ulepszenia siebie i ukrycia wad a nie ratowania.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Chantelle »

'siebie ' ze pozwole sobie zacytowac , a nie igranie z zyciem niewinnych .

Pieniadze otrzymuja tzw 'rodziny zastepcze ' a nie o tym mowie , zeby adoptowac sam musisz miec kase , na invitro zreszta tez .

Ps . Nie mam tez nic przeciwko operacjom plastycznym, sama bym sobie zrobila, transplantacjom, transfuzjom krwi rowniez, zeby nie bylo.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Ruskof »

Chantelle dobrze prawi :) Zblaz nie myl rodzin zastepczych i adopcji :)
Chociaz dla mnie cos niejasne to jest,bo to w sumie jest to samo.Rodzina zastepcza,czy adopcja,dziecko rodzina ma i musi utrzymywac.A swoja droga..Pewnie wiekszosc ludzi podaje się do rodziny zastepczej,skoro kase czerpia na utrzymanie dziecka.Tacy sa dzisiejsi ludzie.
Ostatnio zmieniony 2010-05-31, 19:54 przez Ruskof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Chantelle »

Bedac rodzicem zastepczym nie masz praw rodzicielskich. Jest to rozwiazanie wymyslone ze wzgledu na przeludnienie w domach dziecka.

Jest to niestety rozwiazanie dalekie od idealnego, dzieci takie czesto do 18 roku zycia potrafia trafic do wielu rodzin, w ktorych sa traktowane bardzo roznie,. Sa ludzie , ktorzy robia to z powolania oczywiscie, ale wiekszosc dla pieniedzy , jak się mozna domyslic.
Tu , w Anglii za jedno dziecko dostaje się £400 na tydzien. Jest to bardzo duza suma. Czesto tez pomoc w czynszu itd , bo dziecko musi miec swoja sypialnie, czyli dom wiekszy potrzebny itd....
Niestety dzieci takie sa traktowane czesto jako towar , nie czlonek rodziny , w najleszyn przypadku jest olewany , w najgorszym wiadomo :(
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Ruskof »

Osobiscie znam jedna dziewczyne w moim wieku,ktora jest w rodzinie zastepczej.Nawet przed chwila pisalismy ze soba na GG.Tez jest z Anglii jak ty,nie wiem gdzie ty mieszkasz,ona mi mowila ze w okolicach Plymouth,podobno na poludniu Anglii.Zgadza się z tym co mowisz,duzo dostaja na tydzien,a ona naszczescie trafila do dobrej rodziny zastepczej,bo ma swoj komputer,szkole z milymi klasowiczami,i ogolnie kolorowe jak w technikolorze.mam nadzieje ze takie rodziny zastepcze do jakiej ona trafila zdecydowanie przewazaja,chociaz nie watpie ze odwrotnie jest...
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Chantelle »

Ja mieszkam na polnocy :)
Niestety obawiam się , ze tak nie jest :( Ale obym się mylila...
Rzeczy , o ktorych piszesz to nie wszystko, komputer to standard , tutaj za darmo mozna dostac komputer, majac dziecko w wieku szkolnym , poza tym komputery nie sa drogie wogole, nawet takie lepsze . Klasa fajna to tez nie to o czym mowie, chodzi mi o atmosfere w domu , jak takie dziecko jest traktowane. Oby bylo u niej tak rozowo jak mowi.
Ostatnio zmieniony 2010-05-31, 20:20 przez Chantelle, łącznie zmieniany 1 raz.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Ruskof »

Z jej rodzicami przez telefon rozmawialem,z nia przez telefon rozmawialem,nie martw się dbaja o nia jak chlopak o to co w spodniach :diabel2:
Z reszta jak mowi,w domu jest ze swoja biologiczna siostra ktora ma 2 lata wiecej,z nia tez rozmawialem,po prostu powtorzyla to co je mlodsza siostra.Takze jesli chodzi o te sprawe,to na 100% dobrze trafily :)
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Chantelle »

To bardzo się ciesze :)
zblazowany

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: zblazowany »

Aha no dobra myślałem że rodzina zastępcza to inna forma adopcji i wszystko.
Oczywiście zdania co do in vitro nie zmieniam. Nie każdy chce adoptować dziecko, a po za tym nie jest to takie łatwe, przynajmniej w Polsce.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Ruskof »

Po tym co przeczytalem w necie cos dodam.
My,mezczyzni,mozemy jedynie się sprzeciwiac lub się z tym godzic,jesli jestesmy sterylni z natury to nie wszczepia nam jader jakiegos obcego czlowieka,no chyba ze juz to komus zrobili....Kobiety ktore sa bezplodne same moga podjac decyzje w jaki sposob dziecko otrzymac,to one niosa i rodza to dziecko,to one decyduja o tym w jaki sposob chca je otrzymac,albo jak je dostac,czy się zapisac jako rodzina zastepcza lub do sadu pojsc zeby zdobyc opieke nad obcym dzieckiem.My faceci najwyzej mozemy im doradzic w wyborze,ale kobieta to kobieta..swoje i tak zrobi.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Chantelle »

Nie podjelabym takiej decyzji bez zgody partnera nigdy lol.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”