Bóg

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Bóg

Post autor: Spock »

A racja, zmarł na krzyżu. No to tym lepiej - zmierzyliśmy naukowo inny przejaw Bożej mocy. Wiemy, że Bóg jest w stanie wykonać prace 34 teradżuli w czasie jednej sekundy.

Darujmy sobie ten trolociąg, sam widzisz do czego to prowadzi; Nie ma już bojaźni bożej (sory, wiem jak to brzmi), tylko szyderstwo i pusty śmiech.
KK nie jest głupi i właśnie dlatego nie lubi zamieszania wokół relikwi.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Bóg

Post autor: Spooky Fox »

Spock, musisz mi wybaczyć, ale nie mogłem się powstrzymać :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: Bóg

Post autor: Doctore »

Jeszcze tylko jedno muszę napisać...
Spock pisze:Nie ma już bojaźni bożej (sory, wiem jak to brzmi), tylko szyderstwo i pusty śmiech.
Chyba w kręgach ateistów jej nie ma. Są jeszcze ludzie wierzący u których na pewno jest. A tak w ogóle to w tym wszystkim nie o strach do Boga chodzi. Nie mamy nie grzeszyć ze strachu przed piekłem! Mamy nie grzeszyć z miłości do Boga wiedząc, że sprawia mu to ból.

@Spooky Fox: Mógłbym Cię podać o obrazę uczuć religijnych za ten obrazek. :) Oczywiście nie mówię serio. :)
A swoją drogą wczoraj Doda dostała wyrok za obrazę uczuć religijnych. Sama kara to dla niej nic, bo 5 tysięcy to dla niej nic. Ale przynajmniej dobrze, że dostała wyrok. To, że ateiści nie wierzą w Boga nie znaczy, że mogą z niego publicznie kpić i obrażać. Nie powinni tego robić chociażby przez kulturę.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Bóg

Post autor: Sothis »

Doctore pisze:Nie mamy nie grzeszyć ze strachu przed piekłem! Mamy nie grzeszyć z miłości do Boga wiedząc, że sprawia mu to ból.
Jakim cudem istota doskonała, transcendentna, omnipotentna i omniscentna, Pan i Stwórca może odczuwać ból z powodu działalności czegoś, co w porównaniu z nim jest prochem i pyłem? Pytam z ciekawości.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Bóg

Post autor: Spooky Fox »

Doctore pisze:@Spooky Fox: Mógłbym Cię podać o obrazę uczuć religijnych za ten obrazek. :) Oczywiście nie mówię serio. :)
Oczywiście przegrałbyś w cuglach. Chyba, że to ja byłbym autorem obrazka. A że tak nie jest, a moja osoba jedynie przekazuje obrazek...
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: Bóg

Post autor: Doctore »

Spooky Fox pisze:Oczywiście przegrałbyś w cuglach. Chyba, że to ja byłbym autorem obrazka. A że tak nie jest, a moja osoba jedynie przekazuje obrazek...
No nie wiem. Czyli, że jeśli przykładowo obrazisz czyjeś uczucia religijne i zacytujesz słowa kogoś innego to nie odpowiesz za to bo to nie twoje słowa?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Bóg

Post autor: Spooky Fox »

Doctore pisze:No nie wiem. Czyli, że jeśli przykładowo obrazisz czyjeś uczucia religijne i zacytujesz słowa kogoś innego to nie odpowiesz za to bo to nie twoje słowa?
A nie nie...to już zupełnie co innego. Widzisz, prawo w naszym kraju jest stosunkowo młode. Jeżeli pytał byś mnie, to Polska odzyskała niepodległość dopiero w 1989 roku, więc nasze prawo ma dokładnie 23 lata. To mało. Dlatego jest troszeczkę niedorobione i można między nim lawirować. Widzisz, jeżeli coś Ci powiem i nie będziesz miał na to świadków, to masz troszkę dupę. Jeżeli będziesz miał świadków, a jeszcze lepiej nagranie, bo świadków zawsze można "unieważnić" (przepraszam, mam to słowo na końcu języka, ale zapomniałem jak to dokładnie się nazywa). W takim wypadku to ja mam troszkę dupę, bo to co powiedziałem jest jednoznaczne.

Natomiast jeżeli dałem obrazek na forum, nie znasz moich zamiarów. Inaczej mówiąc, nie wiesz, co chciałem przez to powiedzieć. Więc mam szeroki wachlarz rozwiązań. Dajmy na to, że chciałem po prostu pokazać, jak to wiara chrześcijańska jest atakowana, przez takie bzdurne obrazy. :sylwester:
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Bóg

Post autor: Spock »

Z uczuciami religijnymi w Polsce bywa róznie. Np Urban dostał ileś tam tysięcy złotych kary za to że nazwał żywego jeszcze JP2 "Breżniewem Watykanu". Sam JP2 nie odniósł się do tekstu, grzywnę wlepił polski, świecki sąd.

Ale to już inny temat, wart osobnego tematu, więc wracajcie do tematu tego tematu i wszystko na ten temat.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”