Nawiedzony dom w Ogrodzieńcu

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
lukwap
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-23, 13:34

Nawiedzony dom w Ogrodzieńcu

Post autor: lukwap »

Prawda czy Fałsz wie ktoś może coś więcej o tym domu udało mi się tylko znaleźć na internecie wątek o tym że jeśli ktoś przenocuje tam dostaje ów do na własność
zblazowany

Re: Nawiedzony dom w Ogrodzieńcu

Post autor: zblazowany »

Chodzi o dom czy o zamek? Bo ja znajduję info o nawiedzonym zamku.
lukwap
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-23, 13:34

Re: Nawiedzony dom w Ogrodzieńcu

Post autor: lukwap »

Właśnie chodzi o dom gdzieś czytałem że Miasto Ogrodzieniec ma taką umowa że jeśli ktoś przenocuje w tym domu otrzyma go na własność podobno nikt do tej pory nie wytrzymał
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Nawiedzony dom w Ogrodzieńcu

Post autor: Chantelle »

A ladny ten dom?
Awatar użytkownika
Cydonia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2010-05-02, 18:02
Lokalizacja: Toruń
Komentarze: 2

Re: Nawiedzony dom w Ogrodzieńcu

Post autor: Cydonia »

nikt w nim nie wytrzymał?
hmmm..... może sąsiadka jest upierdliwa.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Nawiedzony dom w Ogrodzieńcu

Post autor: Chantelle »

Hahaha, albo dach przecieka :D
zblazowany

Re: Nawiedzony dom w Ogrodzieńcu

Post autor: zblazowany »

Mało konkretów, podobno nikt nie wytrzymał, podobno jest umowa z miastem. warto się za to zabierać jeśli się dostanie gwarancje na piśmie że po nocy spędzonej tam ma się ten budynek na własność. Może to jest jakaś ruina i po prostu nikt tego nie chce a ludzie nie boją się tych duchów tylko innych rzeczy które mogą tam być. Pewnie tam są już szczury, pająki, jakieś robactwo, a na dodatek zbiera się tam grupa bezdomnych. To nie dziwię się że tam nikt spać nie chce.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Nawiedzony dom w Ogrodzieńcu

Post autor: Arek »

Na koniec się okaże że to zabytek kultury, a ty jako właściciel musisz dbać o ruinę i wybulić masę pieniędzy na remont :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sariel
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-20, 06:24

Re: Nawiedzony dom w Ogrodzieńcu

Post autor: Sariel »

nie slyszalam o takim domu :?: a sam zamek znam dobrze,ale dom? hmmmm
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Nawiedzony dom w Ogrodzieńcu

Post autor: Arek »

Myślę że lukwap powinien ten wątek lepiej opisać
alexar
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-07-17, 00:55

Re: Nawiedzony dom w Ogrodzieńcu

Post autor: alexar »

Witam, zwiedzałem ostatnio linie bunkrów na Podzamczu i natknąłem się na po PRLowski opuszczony dom jednorodzinny. Zaglądałem do środka przez szyby i wygląda na to że ktoś w pośpiechu opuścił posiadłość. Dom dookoła pozarastany, szczególnie wejście na klatke pod wejście główne. Zamieszczam fotki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nasturcja23
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2013-09-02, 17:32

Re: Nawiedzony dom w Ogrodzieńcu

Post autor: nasturcja23 »

Widziałam ten dom z bliska, byłam tam kilka razy. Również odkryłam go przypadkiem, zwiedzając bunkry od strony Góry Birów. Strasznie mi się spodobał odrazu, spacerowałam tam i czułam wręcz jak mnie przyciąga ten dom i chce go mieć. Po powrocie do domu dowiedziałam się, że mieszkała tam kiedyś ciotka mojego ojczyma wraz z mężem i dziećmi (bodajże dwóch synów i córka najmłodsza). Nie wiem o co poszło, ale owa ciotka została uduszona przez swojego męża kablem od żelazka. Mąż poszedł siedzieć i ponoć nadal siedzi w więzieniu. Dzieci już teraz dawno dorosłe wyprowadziły się daaleko. Dom stoi pusty. Nie wiemy do kogo prawnie należy. Domniemanym właścicielem jest mąż zabitej. Jeśli ktoś wie coś więcej chętnie się dowiem. Fascynuje mnie ten dom.


Na terenie posesji znajduje się również jeszcze jeden budynek, wielkością dorównujący do omawianego domu. Budynek został nie wykończony

a poza tym budynek na terenie posesji jest wybudowany na bunkrze :) to dopiero jest ciekawe :)

Używamy opcji edycji.
Pande
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Nawiedzony dom w Ogrodzieńcu

Post autor: Pandemonium »

Miejsce wydaje się ciekawe, można tam porobić fajne fotki, ale to raczej wszystko. Nie wydaje mi się by coś tam było paranormalnego. Ludzie zawsze patrzą podejrzanie na opustoszałe budynki, bo budzą niepokój. Jest to tak samo prymitywne uczucie jak strach przed ciemnością, a na dodatek silnie zakorzenione w naszej podświadomości. Już nie mówiąc o takim Czarnobylu...:D
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Nawiedzony dom w Ogrodzieńcu

Post autor: Dagmara »

Budynek wzbudza ciekawość, nie powiem, ale trzeba brać pod uwagę fakt iż nie każdy opuszczony stary dom jest nawiedzony.
Chociaż w tym wypadku w omawianym miejscu doszło do makabrycznego morderstwa, także nie można całkowicie wykluczyć tego, że w tym budynku może, ale nie musi oczywiście, dziać się coś paranormalnego.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”