pomoc dla świeżaka

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Awatar użytkownika
Psychol
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2010-04-14, 22:03

pomoc dla świeżaka

Post autor: Psychol »

Witam, zamierzam zaczać swoją przygodę z LD oraz OOBE i mam kilka pytań:

Łatwiej będzie ćwiczyć LD a dopiero po czasie przeżucić się na OOBE czy lepiej od razu wkręcić się w OOBE? (moim głównym celem jest OOBE jednak zastanawia mnie czy nie będzie łatwiej dojść do jakichkolwiek efektów w OOBE mając doświadczenia w LD)

Wiem że to zależy od indywidualnych predyspozycji, zaangażowania itd. ale czy dojście do pierwszych poważnych efektów to kwestia 5-10 czy raczej 50-100 prób i treningów? jak to było u was?

Czy LD i OOBE różni się pod względem realności przeżyć od snu? zawsze gdy o tym czytam każdy podkreśla że są to naprawde realne przeżycia i że wszystko wydaje się bardzo prawdziwe, jednak podczas snu tak nie jest, mam na myśli to że zawsze gdy śnię to widzę tą różnice między snem a światem realnym (być moze to kwestia pamięci) więc czy LD i OOBE jest czymś realniejszym niż sen?

Rozumiem że podczas treningów nic nie może zakłucać mojego spokoju, czyli powinienem trenować przy wyłączonym telewizorze, zamkniętych drzwiach od pokoju i zamkniętym oknie? (ograniczenie zewnętrznych hałasów)

Czy prowadzenie dziennika snów jest konieczne do poprawienia wyników w LD i OOBE czy służy to jedynie do poprawienia pamięci swoich snów

I najważniejsze pytanie... Czy przeżycia i wrażenia z LD oraz OOBE uciekają tak z pamięci jak normalne sny? i czy dziennik snów poprawia pamięc także tych przeżyć czy odnosi się jedynie do standardowych snów?

Prosze o wiele wypowiedzi (tzn. jeśli ktoś odpowie na któreś z pytań to inna osoba czytająca temat i mająca jakieś objekcje niech także odpisze mimo że dopowiedz na pytanie została udzielona przez kogoś innego) z góry dzięki za pomoc.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: pomoc dla świeżaka

Post autor: Ruskof »

Psychol pisze:Łatwiej będzie ćwiczyć LD a dopiero po czasie przeżucić się na OOBE czy lepiej od razu wkręcić się w OOBE? (moim głównym celem jest OOBE jednak zastanawia mnie czy nie będzie łatwiej dojść do jakichkolwiek efektów w OOBE mając doświadczenia w LD)
To od ciebie zalezy.To musisz sam sobie z czasem i cwiczeniem wypracowac.Wg mnie lepiej jest zaczac od LD,a gdy juz osiagniesz LD,mozesz z LD przejsc do OOBE (w LD zacznij isc do tylu,albo skoczyc z duzej wysokosci)
Psychol pisze:Wiem że to zależy od indywidualnych predyspozycji, zaangażowania itd. ale czy dojście do pierwszych poważnych efektów to kwestia 5-10 czy raczej 50-100 prób i treningów? jak to było u was?
Nie u kazdego po tym samym czasie sa te same efekty.Niektore osoby po tygodniu prob z powodzeniem osiagaja swoje cele,a niektore po latach codziennych intensywnych treningow nadal nie zdolaly spelnic swoich "marzen".Jak to bylo u mnie?Osiagnalem raz OOBE,tzn,nawet nie w calosci osiagniete ono bylo,bo cala dusza nie wyszlem z ciala.
Psychol pisze:Czy LD i OOBE różni się pod względem realności przeżyć od snu?
LD to jest swiat swiadomych snow,ze tak się wyraze,bowiem swiadomie w tym swiecie snisz i ty go tworzysz.A OOBE nie zmienisz,OOBE jest odpowiednikiem swiata fizycznego,tyle ze widzisz w stanie OOBE pod katem 360°,poruszasz się myslami,czas szybciej leci niz w rzeczywistosci i widzisz wszystkie byty astralne towarzyszace ci w tym swiecie.
Psychol pisze:więc czy LD i OOBE jest czymś realniejszym niż sen?
OOBE tu pozwole sobie ominac,opisalem juz ten stan powyzej.
LD i zwykly sen rozroznia to,ze w LD swiadomie zmieniasz bieg snu,mozesz kontrolowac wybudzenie z niego i przejsc z niego na OOBE.W zwyczajnym snie NIE masz takich mozliwosci.
Psychol pisze:Rozumiem że podczas treningów nic nie może zakłucać mojego spokoju, czyli powinienem trenować przy wyłączonym telewizorze, zamkniętych drzwiach od pokoju i zamkniętym oknie? (ograniczenie zewnętrznych hałasów)
To od osoby zalezy.Nie musi byc absolutnego halasu,bo niektore tony wlasnie faworyzuja osiagniecie OOBE.Mozesz wlaczyc radio,albo TV,gdzie nagrywane jest morze i odglosy powodowane przez fale,albo szelest drzew w przyrodzie.Oczywiscie,mowie to,bo z reguly pozwala na to by się zrelaksowac i skupic na sobie,na wlasnych myslach.Okno musisz miec zamkniete,drzwi,jesli jestes sam w domu niekoniecznie musza byc zamkniete.Napewno korzystnie wplynie na treningi cisza i spokoj.
Psychol pisze:Czy prowadzenie dziennika snów jest konieczne do poprawienia wyników w LD i OOBE czy służy to jedynie do poprawienia pamięci swoich snów
Moze,ale nie musi.Zalezy tu tez o twojej pamieci,jesli masz dobra pamiec niepotrzebny moze się okazac dziennik.Jednak od siebie proponuje ci prowadzic taki,kto wie kiedy ci się przyda :)
Psychol pisze:I najważniejsze pytanie... Czy przeżycia i wrażenia z LD oraz OOBE uciekają tak z pamięci jak normalne sny? i czy dziennik snów poprawia pamięc także tych przeżyć czy odnosi się jedynie do standardowych snów?
Nie uciakaja,ale z czasem owszem moga jesli w ogole o nich nie wspominasz.Dziennik nie jest przeznaczony do opisow okreslonych czynnosci,mozesz wiec go uzywac do opisywania zwyklych snow jak i swoich LD i OOBE.Pamietaj,ze jesli opisujesz sen,rob to zaraz bo wybudzeniu,nawet jesli beda to kompletne bujdy to pisz,opisuj swoj sen,bowiem jesli to pozniej zrobisz to nie bedziesz juz tak wczulony i skupiony na nim,i najwazniejsze szczegoly moga ci umknac.

Mam nadzieje ze pomoglem.
Pozdrawiam,Mateusz.
Ostatnio zmieniony 2010-05-06, 23:23 przez Ruskof, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”