homeopatia

Magia to praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków mistycznych i paranormalnych, a więc zasadniczo nie poddających się weryfikacji za pomocą metody naukowej, kolidujących z podejściem racjonalistycznym.
Awatar użytkownika
mateusz939
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2010-04-03, 13:27
Lokalizacja: Szczecin

homeopatia

Post autor: mateusz939 »

interesuje mnie homeopatia czy ktoś praktykujący albo znający się dobrze na tym temacie mógłby coś więcej o tej magii napisać ? :D
zblazowany

Re: homeopatia

Post autor: zblazowany »

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6675/k,2
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,388 ... e.oszustwo
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,692 ... wyjasniona

Homeopatia jest według mnie tym samym co placebo. Nic nie pomaga i raczej nic nie zaszkodzi. Tak jak zwykła woda albo herbata.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: homeopatia

Post autor: Arek »

Tylko trzeba wierzyć to wtedy pomoże , ten kto nie wierzy wiele mu to nie pomoże.
Wiara czyni cuda powiedział kiedyś gościu, powiedział jeszcze parę innych rzeczy ale na zdrowie mu to nie wyszło, szkoda bo prawdę powiedział
zblazowany

Re: homeopatia

Post autor: zblazowany »

Przeczytaj Arku ten artykuł http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7244 Innym też polecam.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: homeopatia

Post autor: Arek »

Dzięki zblazowany, tak poczytałem sobie , i nawet miło mnie zaskoczyło podejście racjonalisty, widać że ludzie piszący na tamtej stronie są także otwarci na zjawiska różne.

Czynniki zakłócające to bardzo ważne, żeby takie eksperymenty trzeba by takiego pacjenta monitorować dzień i noc. Tylko że takie monitorowanie to także czynnik zakłócający. Więc obojętnie co się zrobi to zawsze będzie coś co zakłóca.
W ostatnich 2 latach ukazało się parę art, w których lekarze chwalą homeopatię ponieważ dała lepsze wyniki niż konwencjonalna medycyna, ostatni taki artykuł pojawił się 2 miesiące temu i chodziło o terapię dzieci z schorzeniami żołądka. Zbieram sobie takie art. ponieważ mnie to interesuje, sam miałem kiedyś problemy z paskudztwem na rękach. Problem wynikał z środkiem którego używam na moim miejscu pracy, zwykłe smarowidła, maście (nawet te najdroższe , których kupować nie musiałem , pracodawca płacił za nie) nie pomagały, zmiana miejsca pracy nie wchodziła w rachubę, ponieważ włókno szklane jest tam obecne wszędzie.
A że czytam różne owakie książki to spróbowałem właśnie metody ;"wierzyć", albo placebo czy homeopatia , można to nazwać różnie, ale nie chcę się tutaj o moim przypadku rozpisywać, już parę lat temu zawarłem to tutaj na forum w innym temacie.
Ogólnie powiedziawszy to wierzę że takie metody mogą dać dobre wyniki, ale nie zawsze,,, haha to o tym upuszczaniu krwi jeszcze nie słyszałem, lepiej tego nie robić
zblazowany

Re: homeopatia

Post autor: zblazowany »

Niektórzy lekarze popierają i stosują tą metodę bo czerpią z tego korzyści materialne.
zblazowany

Re: homeopatia

Post autor: zblazowany »

Ale jakich przedmiotów wody i cukru?
Awatar użytkownika
mateusz939
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2010-04-03, 13:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: homeopatia

Post autor: mateusz939 »

voozie nie nie chodzi chociaż magią homeopatyczną też się interesuje ;P
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: homeopatia

Post autor: Arek »

Niektórzy lekarze popierają i stosują tą metodę bo czerpią z tego korzyści materialne.
Można patrzeć na to dwojako, ludzie którzy stosują takie porady nie potrzebują wcale lekarzy, a tym bardziej drogich leków firm farmacetycznych
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: homeopatia

Post autor: ifar15 »

Homeopatia to nic innego jak placebo. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa podejście pacjenta, wiara w to że to działa. Nie ma tu ani grama magii :D
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia”