Orby

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Kalipso777
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-13, 17:26

Orby

Post autor: Kalipso777 »

Czy ktoś mi może podać definicję pojęcia "orby"? Chodzi mi też o tą naukową.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Orby

Post autor: FaKtoMaaN »

Orb (z ang. sfera) - artefakt, przyjmujący zazwyczaj formę kuli, pojawiający się przeważnie na zdjęciach wykonywanych głównie aparatem cyfrowym z użyciem lampy błyskowej.

Zjawisko to polega na tym, że przy wykonywaniu zdjęć światło flesza naświetla wszystko to, co znajduje się w najbliższej odległości od obiektywu. W przypadku gdy w powietrzu znajdują się drobinki kurzu (najczęściej), krople deszczu lub owady, światło z lampy błyskowej odbija się od nich i trafia do aparatu tworząc przeważnie białe kule na zdjęciu. Zdarzają się jednak inne kolory, kształty i struktury.

Pierwsze zetknięcie się z tego typu obiektami na własnych zdjęciach przez fotoamatorów czasem spotyka się z niezrozumieniem tego zjawiska i braniem tego typu obiektów za zjawiska nadprzyrodzone.

Istnieje także opinia iż orby sa dowodem na istnienie innych światów.

Mimo że obiekty są niewidoczne gołym okiem, to pewne osoby uważają że je widzą[1]. Można również spotkać się z obiektami typu orbs na nagraniach wideo, które według zwolenników tej teorii są dowodem nadzwyczajność tych obiektów.
źródło WIKIPEDIA:)

Szczerze mówiąc zainteresowałem się owym zjawiskiem orbów już dawno, i doszedłem do wniosku że z duchami mają nie wiele wspólnego, przynajmniej znaczna ich część, wynikająca z kurzu, kropli deszczu, śniegu, czy także blisko przelatujących owadów, nawet sam robiłem doświadczenia. I naprawdę nie jest rzeczą trudną stworzyć fotografowany obszar, aby po sfotografowaniu było na nim pełno świetlistych kul. Dlatego do zjawiska podchodzę BARDZO ostrożnie.
pozdrawiam Fakto.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Orby

Post autor: Crowley »

Osobiście nie uważam Orbów za coś nadprzyrodzonego/paranormalnego. Zwykłe zjawisko, chociaż nie mam pojęcia na czym może polegać... pewnie coś związanego z odbiciem światła.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Orby

Post autor: Arek »

Bardzo burzliwy temat.
Ostatnio, w grudniu zrobiłem takie zdjęcie. Było to przed kościołem, ale to nie dusze wielu ludzi które oglądają stajenkę lecz mgł taka że na 10m. widać nie było
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 5409c.html
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Orby

Post autor: FaKtoMaaN »

no i to jest właśnie śnieg, albo mżawka Arku:P
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Orby

Post autor: Arek »

śnieg akurat nie padał, ale to uchwycona magła (bardzo gęsta)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Orby

Post autor: Arek »

Czy to orb?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 3495a.html

Fotka wykonana latem w lesie podczas dość silnego deszczu, muszę nadmienić że tego dnia zrobiłem więcej zdjęć i na innych także było widać takie ciekawostki

-- 14 Gru 2011 07:05 --

i z tego samego dnia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... bb945.html
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Orby

Post autor: Spooky Fox »

Ten pierwszy jest po prostu mega zajebisty.

Nie jest to deszcz, nie jest to kurz. I jeszcze ten piękny mały zwis tuż pod orbem. Piękny.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Orby

Post autor: Pandemonium »

Mnie tylko zastanawia w zdjęciach Arka to niebieskie światełko tuż pod tym gigantycznym orbem. Strasznie mi się kojarzy to ze zdjęciem ,które tutaj już wrzucałem:

http://img706.imageshack.us/img706/6748/90243113.jpg

Mianowicie chodzi mi o tą niebieską smugę.

http://imageshack.us/photo/my-images/830/orbso.jpg/
(przybliżenie i saturacja)
Taki efekt pozostawia woda; właśnie to, a nie orba, powoduje deszcz. Odbicie spowodowało światło a kreskę fakt, że deszcz pada w dół. To normalne, szczególnie przy tego rodzaju zdjęciach. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie, mówię z własnego doświadczenia.
Jeżeli uznać to za to samo zjawisko to powyższa teoria się nie sprawdza ,gdyż u mnie nic nie "spada".
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Orby

Post autor: Dagmara »

W innym temacie też właśnie pisałam, że bardzo interesująca jest ta błyszcząca ''łezka''. I moim zdaniem to nie jest kropla deszczu.
Patrząc na te zjawisko wydaje się, jakby wzbijało się ku górze.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Orby

Post autor: Pandemonium »

My husbands family has a deer hunting camp,that use to be the old family homestead...It is way out in the woods... in the last couple of months we have been cleaning up around there and remodeling... well about 6 years ago the blue light first was seen out there.... and then it stopped...well it started up again.... several family members have seen it... "it" even opened the kitchen door,went through the living quarters down the breeze way turned left to the two bedrooms (that are being remodeled) and left...! could it be a family member checking on the work we are doing? What is it? I want to see it and talk to it,should we? What is it.
http://en.allexperts.com/q/Paranormal-P ... -light.htm

Last night around 12:30 am as i was laying under my covers (my head was under the covers too) i witnessed a short flash of a bluish light by my feet. The light was bright enough to light up my whole bed. My tv and lights had been off all day before this happened. Has anyone had this experience or does anyone have an explanation of what this could have been...?
http://www.ghost-mysteries.com/forum/in ... topic=4094

http://www.yourghoststories.com/real-gh ... story=3001

http://www.yourghoststories.com/real-gh ... story=2993

Trochę tego jest ,ale czy to ma powiązanie ze zdjęciami ? Nie wiem. Może znajdziecie coś więcej na ten temat.

-- 2011-12-28, 20:05 --

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ciekawe co powiecie na tego pięknego orba ? :D Miejsce dosyć mroczne , przechadzałem się , dookoła las , patrze ,a na drzewku wisi lalka bez głowy... Po krótkim zastanowieniu zrobiłem zdjęcie (oczywiście z lampą co widać) - voila ,oto efekt :))
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Orby

Post autor: Dagmara »

Bardzo ładny, raczej rzadko się widuje zdjęcia orbów, na których wychodzą one tak jasno.
A ta lalka na drzewie, kto o zdrowych zmysłach nabija zabawkę bez głowy na gałęzie i to do tego w lesie? :zdziw:
Ludziom naprawdę jak widać niekiedy się nudzi.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Orby

Post autor: Arek »

Jestem pod wrażeniem dzisiejszych skoków, chodzi o turniej 4 skoczni.
Padał śnieg i jak pokazywano skoczków w zwolnionym tempie w przybliżeniu na tle ciemnego lasu było dokładnie widać jak płatki śniegu przemieniają się w orby, naprawdę, pierwszy raz widziałem to na filmie.
Nie dziwi mnie taki fakt bo ostatnio udało mi się sfotografować coś podobnego. Na pewnej imprezie chociaż nie padał śnieg ale scena była pełna śniegu , tańczono i gołym okiem było widać że płatki (okruszki) śniegu wirowały w powietrzu, po zrobieniu zdjęć wyszło i takie jak poniżej
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... bf3ac.html
Ostatnio zmieniony 2012-01-07, 03:43 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
dj_jarzyna
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-02, 16:35

Re: Orby

Post autor: dj_jarzyna »

Witam.

Czy przezroczyste białe plamy na zdjęciach to orby?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Orby

Post autor: Pandemonium »

dj_jarzyna pisze:Witam.

Czy przezroczyste białe plamy na zdjęciach to orby?
Jak najbardziej. Wywołane przez kurz i pył.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Orby

Post autor: Spooky Fox »

Pandemonium pisze:Jak najbardziej. Wywołane przez kurz i pył.
Brak wiedzy elementarnej :P :D :) ;)

Takie coś wywołane przez kurz i pył to się nazywa po prostu kurz i pył. Orbami się nazywa coś, czego nie można do końca wyjaśnić. :D

Na zdjęciach to nie orby. To kurz i pył.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Orby

Post autor: Pandemonium »

Takie coś wywołane przez kurz i pył to się nazywa po prostu kurz i pył. Orbami się nazywa coś, czego nie można do końca wyjaśnić. :D
Nie. Orb to jest anomalia na zdjęciu wywołana przez kurz i pył z powodu użycia lampy błyskowej, lub innego silnego źródła światła. Jest to po prostu efekt niedoskonałości aparatów. Nie ma czegoś takiego jak "nie dający się wyjaśnić" orb.
Orb (z ang. sfera) – artefakt, przyjmujący zazwyczaj formę kuli, pojawiający się przeważnie na zdjęciach wykonywanych głównie aparatem cyfrowym z użyciem lampy błyskowej lub innego, silnego źródła światła.

W przypadku gdy w powietrzu znajdują się drobinki kurzu (najczęściej), krople deszczu lub owady, światło z lampy błyskowej odbija się od nich i trafia do aparatu tworząc przeważnie białe koliste elementy na zdjęciu. Zdarzają się jednak inne kolory, kształty i struktury.
Ostatnio zmieniony 2012-02-02, 20:28 przez Pandemonium, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Orby

Post autor: Spooky Fox »

To jest wyjaśnienie dla normalnych ludzi.

Czy muszę Ci wyjaśniać raz jeszcze, że ze mną nie jest do końca wszystko ok?

:sylwester:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”