Paranormal Activity

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Paranormal Activity

Post autor: FaKtoMaaN »

Ostatnio miałem przyjemność oglądnąć film o którym tak głośno ,,Horror wszech czasów,,
Paranormal Activity.
Przyznaję film robi wrażenie, i nic by nie było dziwnego po za tym, że nawiązuje on do tego, że nagranie jest autentyczne.. szukałem wiele informacji na temat tego filmu, są różne opinie, nawet Spooky mówił ze to fake..
Ale jednoznacznej odpowiedzi od producenta się nie doszukałem...
Jakie jest wasze zdanie? może ktoś ma informacje, albo linki co do tego filmu.

Bo jeśli to zmyślony horror, to widziałem dużo lepsze, i ciekawsze. Ale jeśli jest naprawdę autentyczny to aż mnie ciary przechodzą...
Możliwe że właśnie o to chodziło reżyserowi, ale kto wie..

-- 2009-11-15, 19:10 --

jeśli ktoś chce, oto linki do filmu:

Nie podawaj linków do warezów. Jak chcesz się podzielić to przez gg albo e-mail.
- Spock
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Paranormal Activity

Post autor: Ivellios »

Hm... tylko czy tego filmu nie zapodał już ktoś u nas do oglądania online? Bo widziałem nie dalej jak wczoraj temat z linkiem do filmu o tytule "Activity Paranormalium" (przyczem na pewno w tytule jest błąd - nigdzie takiej frazy nie znalazłem)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Paranormal Activity

Post autor: Spooky Fox »

Fakto, jeśli pozwolisz, wypowiem się na łamach forum o tym filmie.

Oglądałeś może Blair Witch Project? Autentyczne miasteczko z autentycznymi autochtonami. Autentyczny las i przeogromna wyobraźnia reżysera i scenarzysty. Jakiś czas przed premierą filmową, w internecie, pojawiły się zdjęcia trzech bohaterów, którzy rzekomo zaginęli jakiś czas temu. Dopiero później odnaleziono kamerę i na tej podstawie powstał film. Paranormal Activity jest zrobiony na takiej samej zasadzie. Nic dodac, nic ując.

Pozdrawiam :alien: :alien: :alien:
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Paranormal Activity

Post autor: FaKtoMaaN »

trochę poszukałem, i jestem skłonny przychylić się do zadania Spookiego, na wikipedi pisze że główny bohater, jest reżyserem, scenarzystą, i autorem..

-- 2009-11-17, 10:36 --

ale film i tak robi wrażenie;p lubię tego typu horrory;D
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Paranormal Activity

Post autor: Spooky Fox »

Nie, no nie powiem, jeśli uważac ten film za czysto "filmiczny", a nie za jakiś dokument oparty na faktach, to rzeczywiście robi fajne wrażenie. Tak, żeby sobie obejrzec do poduszki. Aczkolwiek, ja wolę takie filmy jak ten oglądac w biały dzień, przy pięknej pogodzie, jak jest chata pełna ludzi. Czuję się bezpieczniej :D xD Coś jak Waverly Hills, tylko mniej hardcore'owy.
Gość

Re: Paranormal Activity

Post autor: Gość »

Założyłem temat przed chwilą o tym filmie / fakt nie zauważyłem że już został założony :)

Nasuwa mi się dalej pytanie
KTO / Co na tabliczce Ouija pokazało imię Diane?

|-_-| odpowiedział mi na to tak : A co do tabliczki, w filmie było chyba wytłumaczone, że ta cała Diane chciała ich ostrzec. O ile dobrze pamiętam.

Fakt ostrzec.
Nasuwa mi się kilka różnych innych pytań.
Jak mogła Katie się przed tym uchronić jeśli to COŚ nie było w domu , tylko podążało za nią od dzieciństwa ?
Kolejne pytanie : Dlaczego ujawniło jej to na tabliczce w identycznej postaci jak demon ?
Następne : Jeśli zawołali by egzorcystę (jak myślicie) jak by się to dalej potoczyło?
Tak samo jak z tym przypadkiem Diane ?
I również zapytam : Dlaczego ten gość od duchów DR... zapomniałem imienia nie podjął się nawet sprwadzenia taśm / i tego sprawdzić ? tylko był tak przestraszony jak małe dziecko ?

Z góry dziekuję za odpowiedz.
karbon

Re: Paranormal Activity

Post autor: karbon »

A ja mam pytanie
CO by bylo gdyby Katie weszla w stan OOBE? czy wtedy moglaby w astralu spotkac się/zobaczyc ze tak powiem z tym demonem?
ogladalam

Re: Paranormal Activity

Post autor: ogladalam »

Informacje o filmie sa podane praktycznie wszedzie. Nie rozumiem dlaczego macie z tym takie problemy. Film to fikcja. Bardzo dobry, ale niestety znow nie autentyczny.

''Paramount Pictures Presents A Blumhouse Production A Film by Oren Peli “Paranormal Activity” starring Katie Featherston, Micah Sloat, Mark Fredrichs, Amber Armstrong and Ashley Palmer. The film was directed, written and edited by Oren Peli. The film was produced by Jason Blum and Oren Peli. The executive producer is Steven Schneider. The co-producers are Toni Taylor and Amir Zbeda. This film has been rated R for language.''

To jest cytat z oficjalnej strony, to chyba mowi samo za siebie

-- 2009-12-07, 01:47 --

Plus jeszcze do Faktomana:
Na wikipedii nie jest napisane ze glowny bohater jest rezyserem, scenarzysta...itd. Tam jest napisane ze jest to jedna i ta sama osoba.

Milo tez ze aktorzy maja swoje oryginalne imiona!!! to tez napewno zmyla.

+ uwazacie naprawde ze rodzina tych osob w obojetnie jakim filmie tego typu (ktore zawsze okazuja się rezyserowane od poczatku do konca i SA FIKCJA) daly by te materialy to dyspozycji i przyjemnosci calego swiata???

-- 2009-12-07, 01:53 --

Przepraszam ze tak czesto gesto pisze ale by rozwiac wszelkie watpliwosci podaje link: http://wiki.answers.com/Q/Is_the_movie_ ... true_story


Mam nadzieje ze pomoze coniektorym :))
karbon

Re: Paranormal Activity

Post autor: karbon »

Ok , ale ponawiam swoje pytanie i mam nadzieje ze ktos mi odpowie
To nie musi byc Katie, obojetnie jaka osoba ktora zostala opetana , czy jest szansa ze w OOBE spotka tego demona?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Paranormal Activity

Post autor: Darnok »

karbon- taka sama szansa, jaka istnieje na spotkanie Andariel z Diablo II albo Wiedźmy z Blair Witch.
Awatar użytkownika
Cydonia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2010-05-02, 18:02
Lokalizacja: Toruń
Komentarze: 2

Re: Paranormal Activity

Post autor: Cydonia »

cienki film.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Paranormal Activity

Post autor: cleric »

to ja nie wiem co Was przeraza :P ja się bałam, własnie dlatego ze nie było zadnych dziwacznych stworów tylko ruszające się drzwi - jakbyscie ogladali rano nagranie z wlasnego pokoju z ruszajacymi się drzwiami to na pewno czulibyscie się nieswojo (co najmniej;)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Paranormal Activity

Post autor: Spooky Fox »

cleric pisze:to ja nie wiem co Was przeraza :P ja się bałam, własnie dlatego ze nie było zadnych dziwacznych stworów tylko ruszające się drzwi - jakbyscie ogladali rano nagranie z wlasnego pokoju z ruszajacymi się drzwiami to na pewno czulibyscie się nieswojo (co najmniej;)
Cleric - to jest Nasza kochana, forumowa Calineczka, bojąca się sznurka przyczepionego do drzwi :> I powiedzcie mi jak tu nie kochać takiego stworzonka? ;]

A film - powtórzę - był denny. I każdy film, który próbuje udawać prawdziwe wydarzenia jest denny. Oczywiście są wyjątki od reguły Blair Witch Project, ale jak wiemy, wyjątki potwierdzają regułę.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Paranormal Activity

Post autor: Chantelle »

Ja nie wiem jak mozna się bac BWP ? Tylko majac przekonanie, ze to prawdziwe nagranie chyba. Najstraszniejsze w tym filmie byly ujecia jak bylo widac ich dziurki z nosa z bliska bleah :/
A paranormal activity specjalnie ogladalam w nocy , przy swieczkach , klimacik te sprawy , ale niestety jedyne co mnie w nim przerazalo , to tragiczne aktorstwo :( Nuda
Ostatnio zmieniony 2010-08-28, 15:15 przez Chantelle, łącznie zmieniany 1 raz.
Luthelien
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2010-10-07, 00:50

Re: Paranormal Activity

Post autor: Luthelien »

BWP to jakaś porażka żadnego strasznego momentu w tym filmie... Taka historyjka o wariujących ludziach w lesie... Nie wiem kto miał pomysł na ten film rzekomo miał trzymać ludzi w napięciu bynajmniej ja tego nie odczułam.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Paranormal Activity

Post autor: Spooky Fox »

Trzeba mieć poczucie gustu, żeby zrozumieć o co chodzi w takich filmach...ja czasami się zastanawiam, czy przodujące firmy filmowe mają takich znawców, jakich się na necie spotyka. Tego filmu nie trzeba się bać. Każdy kto ocenia ten film miarą tego, jak bardzo był przerażony, jak dla mnie, jest żałosny i nie warty dyskusji na temat filmów, bo jest to osoba, która zazwyczaj wystawia oceny albo 10 albo 0, czyli jednym słowem osoby nie rozumiejące zbytnio o co chodzi w oglądaniu tychże. Jeśli do filmów typu Blair Witch Project podchodzi się z nastawieniem strachu i tylko tego się oczekuje, to sprawa jest jasna. Tak samo jeśli oczekujemy sensu w filmach Mela Brooksa czy skeczach Monty Pythona albo prześmiewczego humoru w Jamesie Bondzie.
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Paranormal Activity

Post autor: szwagier0s »

Mi film się bardzo spodobał! Moja Pani za to zakrywała oczy, no ale cóż, uroki Pań :roll:
Fenomenem filmu jest to, że jego produkcja kosztowała zaledwie 15000$, a zarobił ponad 100 000 000 dolarów! 22 października będzie polska premiera Paranormal Activity 2.

Polecam trailer: http://www.filmweb.pl/news/WIDEO+Czy+pr ... 2%22-65654

Moim zdaniem film zapowiada się bardzo ciekawie i napewno go obejrzę!
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”