zmierzch vs gone

Co czytamy, czego słuchamy i co oglądamy najchętniej
diorek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-18, 10:50

zmierzch vs gone

Post autor: diorek »

która książka jest bardziej "sexi"??:) czy w Polsce Gone doścignie Zmierzch?? może jakieś zakłady zrobimy??
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: zmierzch vs gone

Post autor: |-_-| »

Zmierzch to tani romansik dla niewyżytych nastolatek. Przeczytałam całą sagę i nie ujęła mnie niczym szczególnym.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: zmierzch vs gone

Post autor: Dagmara »

Honka, dobrze wiedzieć, że książka to lipa, bo zastanawiałam się czy jej nie kupić :P
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: zmierzch vs gone

Post autor: |-_-| »

Powiem tak - książka nie jest zła. Sama wydałam na sagę niemal 150 zł , i nie powiem żebym żałowała. Ale z drugiej strony mogłabym kupić za to bardziej wartościowe książki.
Zazwyczaj wolę książki od filmów, ale w tym przypadku chyba "Zmierzch" na ekranie podoba mi się bardziej. 20 listopada idę na premierę II części. <lol> ;]
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: zmierzch vs gone

Post autor: Darnok »

Powiem tak - książka nie jest zła. Sama wydałam na sagę niemal 150 zł ,
To już lepiej za 120zł kupić 6 książek z cyklu "Star Wars: Dziedzictwo Mocy" ;D
Oglądałem "Zmierzch", bo myślałem, że to jakiś horror i gdzieś w połowie przestałem mieć nadzieję ;)
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: zmierzch vs gone

Post autor: |-_-| »

To już lepiej za 120zł kupić 6 książek z cyklu "Star Wars: Dziedzictwo Mocy" ;D
NIE NIE NIE.
A w filmie nie ma krzty z horroru. Taki nieudany romansik.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: zmierzch vs gone

Post autor: Spock »

Coś mi tu zalatuje kryptoreklamą...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: zmierzch vs gone

Post autor: Darnok »

Coś mi tu zalatuje kryptoreklamą...
Star Warsów? ;] OK, przyznaję się ;)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: zmierzch vs gone

Post autor: Spock »

Nie Star Wars, tylko "Gone".
Awatar użytkownika
..::Mothwoman::..
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 125
Rejestracja: 2006-04-15, 14:53

Re: zmierzch vs gone

Post autor: ..::Mothwoman::.. »

Jako że mam młodszą siostrę, to Zmierzch był przez jakiś czas stałym elementem w naszym pokoju- plakaty, książki na oddzielnej półce itd. Osobiście spotkałam się z pierwszą częścią chyba w 2006 roku- wtedy mi się podobała- kupiłam nawet wersję oryginalną. Teraz- kiedy widzę na każdym kroku dzieciaki czytające sagę od świtu do nocy :D, to mam dość. Choć nadal uważam, że pierwsza część jest najlepsza. Za Gone próbuję się zabrać od paru miesięcy, ale jakoś mi to nie wychodzi :P
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: zmierzch vs gone

Post autor: Leanna »

Jak dla mnie Gone jest duźo lepsze :) Ma w sobie wile mądrych tekstów i świetną fabułę :P
Awatar użytkownika
..::Mothwoman::..
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 125
Rejestracja: 2006-04-15, 14:53

Re: zmierzch vs gone

Post autor: ..::Mothwoman::.. »

Książek o tematyce wampirów/ wilkołaków/ innych tego typu jest już tyle, że czasem trudno się połapać, a czytając kolejną książkę, ma się wrażenie " już to gdzieś czytałam/ czytałem".
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: zmierzch vs gone

Post autor: Leanna »

Szczerze? Wcale tak nie sądzę :) Niektóre z tych ksiązek na prawdę zaskakują jak np. "Ugryziona" czy "Dawczyni śmierci". Denerwujace są jednak książki tak podobne do zmierzchu, ze ręce się załamują. Osobiście przeczytałam wiele z tych książek, a moje półki są co raz bardziej zapchane. Przez ostatni miesiąc przeczytałam np. 6 książek, a i tak byłam zapracowana.
A jeszcze co do zmierzchu: sądzę, że książka wcale nie jest zła. Jej reputację zniszczył fil i fanki Pattinsona.
Awatar użytkownika
..::Mothwoman::..
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 125
Rejestracja: 2006-04-15, 14:53

Re: zmierzch vs gone

Post autor: ..::Mothwoman::.. »

Niektóre z tych ksiązek na prawdę zaskakują jak np. "Ugryziona" czy "Dawczyni śmierci".
rzeczywiście- ostatnio na przykład, przeglądałam ebooki w poszukiwaniu czegoś ciekawego, ale czytając opisy, cały czas czytałam to samo. W końcu ściągnęłam pierwszą lepszą, która się pojawiła i po przeczytaniu okazało się, że opis był niedopowiedzeniem- spłyceniem głównych wątków w sposób, który bynajmniej nie zachęcał do lektury; no i pomimo uderzającego- pozornego- podobieństwa do Twilight i całej reszty, książka okazała się mieć dużo ciekawych wątków, a podobieństwo było tylko "powierzchowne". ;) Co nie zmienia faktu, że takich "kopii" też się trochę znajdzie :P
Awatar użytkownika
Fairy
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22

Re: zmierzch vs gone

Post autor: Fairy »

Przeczytałam sagę Zmierzchu, nie mam jej nic do zarzucenia. Zaczęłam czytać Gone (chociaż nie wiem czy mamy to samo na myśli) ale musiałam oddać do biblioteki bo minął miesiąc a ja nie miałam czasu czytać bo uczyłam się do egzaminów a bibliotekę zamykali na wakacje (biblioteka szkolna). Szczerze mówiąc to obie książki zainteresowały mnie tak samo. Zmierzch jest trochę przesadzony moim zdaniem. Za dużo w nim romantyzmu (zwłaszcza w 1 części), za to w Zaćmieniu prawie nic się nie dzieje, albo dzieje się ciągle to samo. Jednak uważam że to dobre książki. Co do Gone, to przeczytałam za mało, żeby to konkretniej ocenić, ale tam przynajmniej ciągle coś się dzieje, mimo, że nie ma romantyzmu. Ale może jakby w pewien sposób połączyć Zmierzch i Gone to może wyszło by coś porządniejszego niż te dwie książki osobno ;)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Książki, muzyka i filmy”