Nibiru

Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nibiru

Post autor: Darnok »

Biblia mówi o planecie oddziaływującej wielką grawitacją na pozostałe ciała niebieskie
Huh?
W roku 1983 sonda zaobserwowała nieznane dotąd olbrzymie ciało niebieskie (conajmniej tak wielkie jak Jowisz), położone na tyle blisko Słońca aby można było je zaliczyć do planet, gdyby tylko udało się je lepiej zbadać i określić czym ono w rzeczywistości jest.
Huh!?
o jeszcze ciekawsze współczesna nauka donosi iż przed miliardami lat wszystkie lądy na Ziemi były złączone i znajdowały się tylko z jej jednej strony. Zapiski Sumerów mówią iż po drugiej stronie znajdowała się wielka "szczelina", którą dziś zalewają ocean
HUH!?
Sumerowie żyli miliardy lat temu!? drugi Jowisz w układzie słonecznym!? biblia!?
Błagam cię, nie czytaj już tych stron. I nie słuchaj kolegi z obserwatorium...
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Nibiru

Post autor: Spooky Fox »

Taaa...pierwszy raz muszę się zgodzic z Darnokiem...nawet całkiem przyjemne uczucie :D

Accurs, błagam...sumerowie, jowisz, biblia...te trzy słowa w jednym artykule opisującym jedną sprawę, to lekka przeginka, nie uważasz?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nibiru

Post autor: Darnok »

Ty się po prostu czepiasz i jak widzę, nie tylko mnie :mrgreen:
Masz jakiś problem ze sobą, warto przemyśleć :D
Nie czepiam się Ciebie, tylko czepiam się głupot, które wypisujesz ;) błądzić jest rzeczą ludzką, dlatego nie mam zamiaru nikogo tutaj obrażać.
Jeżeli cytujesz coś, to podawaj źródło- na prawdę chcę przeczytać te Twoje cytaty w oryginale ;) zresztą takie są u nas niepisane zasady.
Nie drugi Jowisz a wielkości Jowisza.
Wielkości Jowisza to może być tylko inny gazowy olbrzym, więc napisałem "drugi Jowisz", co oczywiście nie zmienia faktu, że go nie ma ;)
arnold

Re: Nibiru

Post autor: arnold »

Mit o Niburu może okaże się prawdą,do tego jest to obiekt o nikłej jasności. Żeby go odnaleźć trzeba wielu lat cierpliwych badań. Nawet, jeśli analiza odbywa się automatycznie. Możliwe więc, że właśnie teraz nadszedł czas na jego odkrycie. może tylko fikcja
Awatar użytkownika
Heimdallur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-26, 20:11

Re: Nibiru

Post autor: Heimdallur »

Według mnie czegoś takiego jak Nibiru nie ma. O ile interesuje się teorami spiskowymi i odnoszę się do nich zazwyczaj przychylnie, to akurat w tę absolutnie nie wierzę. Potrafimy odnajdywać planety podobne do Ziemi, odległe od nas o setki lat świetlnych, a nie potrafilibyśmy odnaleźć Nibiru?
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Nibiru

Post autor: Beowulf »

Racja, gdyby Nibiru istniała, zapewne już teraz widzielibyśmy tak duże ciało niebieskie.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Nibiru

Post autor: Spooky Fox »

W chwili obecnej jestem w trakcie tłumaczenia tekstu o Nibiru. Miałem tego zaniechać, tak samo jak obcowania z forum, ale kilka osób stąd uświadomiło mnie, że nie będę Was opuszczał tak szybko i jeszcze troszkę się ze mną pomęczycie, więc podejrzewam, że za kilka dni powinien pojawić się obszerny tekst dotyczący obalenia mitu Nibiru.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Nibiru

Post autor: Arek »

W "Projekcie Cheops" straszą już od lat że Nibru nas zgładzi , a już rok temu miała być tak dobrze widziana że żadnych teleskopów nie potrzeba.
I jakoś nic, obiecanki cacanki
Awatar użytkownika
Radiesteta
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2010-12-18, 21:14

Re: Nibiru

Post autor: Radiesteta »

Witam Serdecznie :)
Dziś przypadkiem natrafiłem na taki artykuł http://www.sfora.pl/Sensacja-Odkryli-no ... nym-a29221
Powiem, że mnie zaciekawił.

-- 2011-02-15, 18:29 --

Gazowy gigant większy od Jowisza. Może to nibiru :?:
Awatar użytkownika
Heimdallur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-26, 20:11

Re: Nibiru

Post autor: Heimdallur »

Zastanawia mnie tylko dlaczego na stronach oficjalnych instytucji (jak chociażby NASA, która odpowiada za teleskop WISE), nie ma na ten temat żadnej informacji?

Poza tym jest to nadal planeta gazowa, a więc nie może być ona rzekomym Nibiru.
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Nibiru

Post autor: Beowulf »

Heimdallur, odsyłam do artykułu, na paranormalium oczywiście.

Gdyby przepowiednia była prawdą, wszystko co w niej zawarte byłoby ją również. Jeśli do tej pory jej nie widać, to nie będzie jej widać w cale.

Pozdrawiam! ;)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nibiru

Post autor: Darnok »

Zastanawia mnie tylko dlaczego na stronach oficjalnych instytucji (jak chociażby NASA, która odpowiada za teleskop WISE), nie ma na ten temat żadnej informacji?
A przeczytałeś chociaż artykuł?
Gdzie tam pisze, że odnaleziono drugiego Jowisza? gdzie tam pisze, że cokolwiek znaleziono?
Streszczę ten artykuł:
Mamy satelitę zdolną do odkrycia kolejnych planet w naszym układzie słonecznym. Tyle. W tekście nie ma nic o odkryciu takiej planety.
Awatar użytkownika
Heimdallur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-26, 20:11

Re: Nibiru

Post autor: Heimdallur »

Ja nie napisałem, że cokolwiek znaleźli. Zastanawia mnie tylko, czemu nie napisali o tym żadnego news'a. W artykule przedstawiono tę informacje co najmniej jako niemałą sensację - dlatego pomyślałem, że powinna się gdzieś pojawić o tym wzmianka.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nibiru

Post autor: Darnok »

dlatego pomyślałem, że powinna się gdzieś pojawić o tym wzmianka.
Ale wzmianka o czym? że satelita już działa? już chyba o tym pisali- a jak nie oni, to polskie media.
Awatar użytkownika
Heimdallur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-26, 20:11

Re: Nibiru

Post autor: Heimdallur »

Nie, o tym że prawdopodobnie znajduje się planeta czterokrotnie większa od Jowisza, która jest odpowiedzialna za wyrzucanie komet z obłoku Oorta.

Artykuł jest zatytuowany "Sensacja! Odkryli nową planetę w Układzie Słonecznym", więc taka informacja pewnie nie przeszłaby obojętnie.

Poza tym, czy my aby na pewno mówimy o tym samym artykule?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nibiru

Post autor: Darnok »

Nie, o tym że prawdopodobnie znajduje się planeta czterokrotnie większa od Jowisza, która jest odpowiedzialna za wyrzucanie komet z obłoku Oorta.
No właśnie- nie znajduje się. Facet (na pewno żaden naukowiec, bo naukowcy nie udzielają tak głupich wywiadów) powiedział, że gdzieś tam w gąszczu danych będzie dowód na istnienie planety:
1. Nie ma dowodów na istnienie tej planety- absolutnie żadnych. Nawet wydaje się to mało prawdopodobne, chociaż możliwe przy kosmicznym szczęściu(tak samo, jak zderzenie z Apophisem- 1: 42 000).
2. Facet to równy przeciwnik wróżbity Macieja- jeszcze się tych danych nie zaczęło analizować, a on już wie co tam będzie. Po co więc te komputery, ci naukowcy co te zdjęcia żmudnie sprawdzają?
3. Źródłem jest Daily Mail- odpowiednik naszego Faktu.
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Nibiru

Post autor: Beowulf »

Odbiegając od tematu. O Apophisie również czytałem. Tak jak napisałeś Darnoku, prawdopodobieństwo zderzenia wynosi teraz jak 1:42000. Natomiast wczoraj w ,,Wiadomościach" (TVP1) podawali, że 1:37, aż sam się zdziwiłem. Czy to oni się mylili, czy nasze informacje są błędne? :|

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Heimdallur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-26, 20:11

Re: Nibiru

Post autor: Heimdallur »

Według oficjalnych danych NASA, prawdopodobieństwo uderzenia w 2029 roku wynosi 2,7%, czyli rzeczywiście 1:37 - w TVP powiedzieli prawdę.

Oto dowód: http://neo.jpl.nasa.gov/apophis/
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nibiru

Post autor: Darnok »

Według oficjalnych danych NASA, prawdopodobieństwo uderzenia w 2029 roku wynosi 2,7%
Wynosiło tak podczas jednego z pomiarów (chyba tego rekordowego).
http://pl.wikipedia.org/wiki/99942_Apophis
Ten obrazek po prawej (niżej) pokazuje, dlaczego tak się działo- strefa prawdopodobnego zderzenia malała, ale obiekt ciągle tam był, więc i szanse rosły. W pewnym momencie jednak obiekt wyszedł poza granice tej strefy, która ciągle malała. Dlatego na początku prawdopodobieństwo było wcale spore, a teraz jest niemal pewne, że ten przelot nie zrobi nam nic.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kosmos i jego tajemnice”