Miłość

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Eva unit 01 pisze:Właśnie zostałeś wyśmiany, uwież mi,
To akurat mnie nie obchodzi. Zapewne wiesz to, a oznajmianie tego co najwyżej ciebie ośmiesza - takie rzeczy nie robią wrażenia, przynajmniej na mnie.
Eva unit 01 pisze:moje doświdczenia są naprawde poważne
Każde złe doświadczenia są poważne - dlatego są złe. :) Ktoś kto doświadczył wiele złych rzeczy nie miarkuje tego w kategoriach bardziej-mniej, bo wie, że to sprawa subiektywna - zar ówno co do sytuacji jak i odczucia.
Eva unit 01 pisze:To jak się to postrzega zależy od tego kim jesteś
Raczej zależy od sytuacji i poziomu jakichś zaburzeń psychicznych, jakie oddziałują na człowieka.
Eva unit 01 pisze:że nadzieja nie raz ratuje zycia.
W chwilowych kryzysach na pewno tak, ale w sytuacji uczucia ciagłej klęski, depresji itp. nadzieja sprawia jedynie kłopoty i dodatkowy ból.
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Nightwalker pisze:Raczej zależy od sytuacji i poziomu jakichś zaburzeń psychicznych, jakie oddziałują na człowieka
Chodziło mi o to jak się do tego podchodzi, np z punktu widzena różnych szkół filozficznych.
Nightwalker pisze:W chwilowych kryzysach na pewno tak, ale w sytuacji uczucia ciagłej klęski, depresji itp. nadzieja sprawia jedynie kłopoty i sprawia dodatkowy ból.
Patrząc na to inaczej może cie podtrzymywać wystarczająco długo, zebyś mógł zebrać siły do walki. Motywuje cie do niej.
Nightwalker pisze:Ktoś kto doświadczył wiele złych rzeczy nie miarkuje tego w kategoriach bardziej-mniej, bo wie, że to sprawa subiektywna - zar ówno co do sytuacji jak i odczucia.
Doświadczyłem wielu złych rzeczy i sytuacji związanych z psychiką, i jestem w stanie spostrzec kiedy miałem na prawde duże problemy, to właśnie te są "poważne".
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Za dużo tej filozofii panowie.
Na zły okres najlepsza jest ciężka fizyczna harówa: skopać ogródek, zrobić remont, albo coś w tym rodzaju. Jak się człowiek tak porzadnie nazapieprza to potem nie ma się sił na głupie myśli.

Przynajmniej w moim przypadku.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Gorzej, jak nie można się do niczego zabrać, albo po zaczęciu czegoś przechodzi ochota na kontynuację...
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Coś zawsze się znajdzie... Fakt że podniesc się i zająć czymś jest najtrudniej, ale kiedy się to już zrobi, to potem z każdym krokiem lżej.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

my mielismy dyskutowac o milosci..rozumiem, ze w milosc wchodza rozne uczucia i stany emocjonalne, ale czy zawsze musimy patrzec tak nieprzychylnie na to? wg mnie milosc to cos pieknego :)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Oczywiście że tak. Chyba nikt nie ma wątpliwośći ?
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

ale nie piszecie o tym..naprawde...tylko marudzicie i gadacie o samotnosci..gdy jest milosc czlowiek przestaje byc samotny...
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Ale samotność wcale nie jest taka zła jak ją wcześniej opisywałem. Na krótką mete pozwala przemyśleć różne sprawy i spojrzeć na nie z innego punktu widzenia
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

ale nie o niej jest temat... btw ja się o miłości nie wypowiadam bo mało mam z nią w życiu wspólnego, a o samotnosci z drugiej strony też nie bo to nie temat o niej :P anyway popatrze co sobie piszecie...
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

Assassinio, milosc polega na tym ze jest wszedzie i ciebie tez dotyczy :) milosc do tego co robisz, do rodziny, jaszczura..milosc to nie jest tylko uczucie chlopaka i dziewczyny..;)
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Serephinea pisze:milosc polega na tym ze jest wszedzie i ciebie tez dotyczy :) milosc do tego co robisz, do rodziny, jaszczura..milosc to nie jest tylko uczucie chlopaka i dziewczyny..;)
Przerażasz mnie, przyszli kiedyś do mnie z jakiejś sekty i mówili coś podobnego :P
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Serephinea pisze:milosc polega na tym ze jest wszedzie i ciebie tez dotyczy
Generalizujesz. Mieszasz miłość z upodobaniem, lubieniem, fascynacją i pożądaniem.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

generalizuje? o nie..nie mowie o kochaniu lodow, kanapy czy spodni.
mowie o milosci do zwierzecia, rodziny, przyjaciela, hobby, pracy...

Eva...trzeba byc pozytywnie nastawionym bo się z gory przegrywa, a poza tym kazda sekta mimo, ze jest zlem, ma jakies dobro..inaczej nikt by się nie dawal nabrac nie? ;)
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Serephinea pisze:a poza tym kazda sekta mimo, ze jest zlem, ma jakies dobro..inaczej nikt by się nie dawal nabrac nie? ;)
LOL Sekty okradają ludzi, widzisz gdzies tu dobr?? A ludzie wieza, bo ich psychlogicznie podchdzą...
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

pozdrawiamy kościół katolicki! :) tak w ogóle to to jest głupie, że jedna sekta (kk) ustala co jest sektą czyli złem a co jest inną religią czyli swoją drogą według nich też czymś czego nie lubią... to jest dopiero LOL! :)
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

dobrem sa przekonania, ktore tylko potem sa przekrzywiane i przerabiane na zlo :) sorry ale piszesz jakbys patrzyl tylko na czarno-bialy swiat
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Jako sekty mam na myśli organizacje które mają na celu okradanie ludzi. Natomiast religie, to cos innego
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Eva unit 01 pisze:Sekty okradają ludzi
podaj źródła w którym pisze, że bon czy Jezus z uczniami - okradali ludzi.
Assassinio pisze:tak w ogóle to to jest głupie, że jedna sekta (kk) ustala co jest sektą czyli złem
Pejoratywne znaczenie sekty ma odstraszyć klientów od konkurencji. Sam kk to nie sekta. Co najwyżej kler, choć ten jest raczej zbyt liczny, spełnia jednak cechy sekty.
Eva unit 01 pisze:Natomiast religie, to cos innego
Katolicyzm - religia - okrada (nawet państwo!), korumpuje, cenzuruje, wprowadza zakłamanie, indoktrynuje, zabija - kiedyś jawinie, dziś poprzez kogoś kogo wspiera (ustasze, sprawa teologii wyzwolenia w A. Płd.)
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

A czy Jezus z uczniami jest sektą ?? Sketą może być etraźniejszy kościół
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”