Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Paleoastronautyka to dziedzina próbująca udowodnić, że niegdyś lub wciąż istniejąca cywilizacja, bądź cywilizacje pozaziemskie, kontaktowały się w przeszłości z ludźmi, wywierając wpływ na ich rozwój i kulturę lub nawet sztucznie powołując gatunek ludzki do istnienia.
KachaBluu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2009-05-20, 03:05

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: KachaBluu »

Zacznijmy od tego, że owa postać w całej sieci wspomniana jest tylko w tym artykule. Mi nie sprawia problemów umówienie się z kimś na wywiad, gorzej, jeśli nie ma pewności, że osoba istnieje. Nie wiem jak jest, ale wydaje mi się, że ten artykuł to fikcja. Poprawcie mnie, jeśli jestem w błędzie.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

KachaBluu pisze:Dyskusja na ten temat jest trochę bezcelowa...

Tiaaa...tak samo jak lądowanie na księżycu, UFO, małe szare ludziki, duchy, potwory...w takim razie nazwa "Forum Dyskusyjne" traci swoją wartośc, jak, nie przymierzając, dolar amerykański.

Moja droga. To jest forum dyskusyjne. Chociaż byśmy mieli dyskutowac, czy spaghetti monster istnieje, to to jest dyskusja, i jeśli tylko znajdą się chętni, dyskusja będzie trwac.


BTW: Szykuję kolejny krótki artykuł na temat paleo. Wkrótce powinien się tutaj pojawic. Jutro spotykam się z Arkiem, więc pewnie pogadamy sobie na te i na owe tematy :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Kacha Bluu
Jak trudno znależć takiego naukowca który znajdzie dla nas trochę czasu by nam to czy owo potwierdzić, lub napisać to sam wiem , 2 razy próbowałem i cisza, nawet FN (to była 3 próba) nie raczyła mi na mój email i zdjęcia odpowiedzieć, więc proponuję Tobie takie przedsięwzięcie, może będziesz mieć lepsze wyniki.
Pozdrawiam

Spooky
nasz czas nie wystarczył nam żeby wszystko obgadać, trzeba byłoby przynajmniej paru dni, ale nie mamy takiego komfortu więc pozostaje nasze forum. Rób jak chcesz , nowy temat albo pisz tutaj w tym, to nie gra roli, ja też miałbym nowy temat, ale na razie odrabiam zaległości, więc może kiedyś póżniej, ale pisz o paleo. ja jestem chętny do dyskusji
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: FaKtoMaaN »

Podobno znaleziono w Chinach, Szwajcarski Zegarek w 400 letnin Grobie ! o.O
Arku czy mógłbyś to przetłumaczyć??
podaję link:
http://grenzwissenschaft-aktuell.blogsp ... eizer.html
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Leanna »

Albo po prostu ktoś miał poczucie humoru :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Fakto, jak dla Ciebie to prawie wszystko :lol: , w poniedziałek rano o 05 55 , masz tutaj w tym miejscu tłumaczenie
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: FaKtoMaaN »

dziękuję!!:D
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Tłumaczenie:
Shangsi/ Chiny. W 400 lat starym grobie niedaleko Shangsi archeolodzy znależli coś niezwykłego. Wielkości pierścienia znalezisko wygląda jak nowoczesny zegarek nawet z wygrawarowanym tyłem, powinno nie być wątpliwości ale....
" gdy odkopywliśmy ziemię dookoła trumny, kawałek ziemi spadł z łopaty na ziemię z dziwnym metalicznym odgłosem" przypomina sobie dawny kurator muzeum pan Jiang Yanyu dla gazety "People's Daily"
"podnieśliśmy znalezisko i wyczyściliśmy, nie chcieliśmy wierzyć własnym oczom , ale to był zegarek"
Znalezisko wielkością pierścienia ukazuje nawet najmniejsze detale jak np. wskazówki na dobrze zachowanej podziałce pokazują 10:06.Na odwrotnej stronie widać wygrawerowane słowo "Swiss" (Szwajcaria).
Lokalni badacze są tym bardzo zdumieni, są zdania że ziemia wokół trumny była nienaruszona poprzez ostatnie 400 lat. W tym momencie prac wykopaliskowych się nie wykonuje a eksperci z Pekinu mają wytłumaczyć dziwny przedmiot.
Marie Rochel z muzem zegarów jest szwajcarskim zegarmistrzem jego oszacowanie to " chodzi tutaj bez wątpinia o zegarek w pierścionku które są typowe dla lat 1950 aż do 1960 , czy to naprawdę szwajcarski tego nie potrafię na podstawie zdjęcia powiedzieć, ale 400 -tu lat nie ma na pewno" W internecie krążą plotki że jest to dowód na to że podróże w czasie są możliwe. Krytycy twierdzą że ktoś kiedyś otwarł ten grób i zgubił owy zegarek


no tak, to nastepny przedmiot którz nie pasuje tam , mieliśmy juz siekierki, spreżynki itp.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Darnok »

no tak, to nastepny przedmiot którz nie pasuje tam , mieliśmy juz siekierki, spreżynki itp.
... Mieliśmy już Szwajcarie ;)
Bez przesady-widocznie nie byli pierwsi.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: FaKtoMaaN »

heh kurde ciekawe:D
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: FaKtoMaaN »

ale nie mogli zbadać tego ,,pierścionka,, przecież byli by w stanie określić jego wiek.. nigdzie nie mogę znaleźć więcej info na ten temat:(
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

hmmm pisze:ludzie zawsze w coś nadprzyrodzonego wierzyć muszą - inaczej ich życie było by zbyt nudne
hmmm pisze:inaczej ich życie
hmmm pisze:ich życie


A nie powinno byc "nasze" życie? ;) Można z tego wywnioskowac dwie rzeczy:

1 - albo nie jesteś "ludziem" ;)
2 - albo nie wierzysz dosłownie w nic ;)
____________________________________________

A tak, w sprawie zegarka, co byśta mnie nie zjedli za OT, którym tak gardze i niszczę w zarodku, to rzeczywiście wydaje mi się, że to raczej nic ciekawego. Wątpię, żeby zegarek miał ponad 400 lat. Jak zwykle, przemożna chęc sensacji robi swoje.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Fakto, ja to widzę tak :
że jak na pierścionku pisze "Swiss" to nie może mieć 400 lat

""""Marie Rochel z muzem zegarów jest szwajcarskim zegarmistrzem jego oszacowanie to " chodzi tutaj bez wątpinia o zegarek w pierścionku które są typowe dla lat 1950 aż do 1960 """"

Ale na pewno ciekawą zagadką jest to w jaki sposób się tam znalazł, taka myśl mnie naszła że może zegarek był już zepsuty i niepotrzebny i ktoś sobie jaja zrobił i go tam podrzucił.
Poszukam w necie , może coś znajdę

-- 16 Lut 2010 07:31 --

Wprawdzie na tej stronie nic się nowego nie dowiedziałem ale jest tam inna fotka która pokazuje go z boku
http://german.china.org.cn/culture/txt/ ... 965033.htm

-- 16 Lut 2010 08:25 --
... Mieliśmy już Szwajcarie
Bez przesady-widocznie nie byli pierwsi.
Darnok, ale ja tylko niewinnie napisałem że nie pasuje :P , czyli że znajduje się w miejscu w którym nie powinien i nic więcej :P :roll: JAAAAkby , jakby tam wygrawerowano "Made in Mars" to bym powiedzał że :weed:
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

Wybacz. Własne życie mi nie pozwoliło. Paleoastronautyka poszła w odstawkę. Tylko na razie. Nie obiecuje, ale może rzeczywiście wstawię tutaj jakiś swój artykuł.

P.S. - nie odświeżaj niepotrzebnie tematów, jeśli nie masz nic do powiedzenia.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

A że w temacie omawiane były kryształowe czaszki to wpiszę tutaj o następnej takiej
Niedawno temu w Bawarii "odkryto" zrabowaną kryształową czaszkę która miała pochodzić z Ameryki Płd.
Czaszka ta jak i inne ciekawe artefakty były w posiadaniu SS-Obersturmbandführera który pełnił służbę w biurze ochrony narodowej, póżniej cała skrzynia trafiła w ręce pewnej pani a teraz jej spadkobierca pokazał ją publicznie.
Czaszka jest 17,2 cm wysoka ,21 cm głęboka i 9,2 kg ciężka.
11 lipca będzie wystawiona w sali kongresowej w Sarrbrücken , a oto i ona
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamwis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2011-05-28, 22:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Kamwis »

Piękna ta czaszka... i ten taki "tajemniczy" blask bijący od niej ; D
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Dagmara »

Fakt faktem piękne są te kryształowe czaszki, jedni uważają iż owe dzieła są wytworem przybyszów z kosmosu, jednak jak dla mnie jest to dzieło ludzkich rąk.
Skoro dawniej człowiek był w stanie wybudować piramidy, tworzyć wspaniałe kamienne rzeźby, to mógł również wyrzeźbić w kryształach czaszki.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Paleoastronautyka”