Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Paleoastronautyka to dziedzina próbująca udowodnić, że niegdyś lub wciąż istniejąca cywilizacja, bądź cywilizacje pozaziemskie, kontaktowały się w przeszłości z ludźmi, wywierając wpływ na ich rozwój i kulturę lub nawet sztucznie powołując gatunek ludzki do istnienia.
KachaBluu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2009-05-20, 03:05

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: KachaBluu »

Gruszka dobra, ale jabłko wciąż owiane tajemnicą...
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Dano,
Strona 4 ostatni post, napisałem coś dla Ciebie
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: DanaS »

Arku, podejmuję rękawicę, choć pewnie moje zdanie i tak się nikomu nie spodoba. Znalezisko jest ciekawe, nie powiem. Ale...Przy użyciu współczesnej chemii, zanurzając metal w różnych roztworach chemicznych, poczynając od zasad a na kwasach różnego rodzaju kończąc, można przefałszować wiek znaleziska. Dotyczy się to zarówno metali jak i papieru. Jedyne co pozostaje niewzruszone na takie zabawy z datowaniem to kości, bo je można obliczyć przy pomocy datowania węglem. Pomimo, że jest to ciekawe znalezisko, to jednak nie ma ŻADNYCH dowodów na to, że to śrubki którze powypadały z UFO. Prędzej jakiś student chemii zrobił sobie żart i teraz śmieje się, bo mu się udało.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

A kto mówi, że to są śrubki z UFO? Student chemii zrobił sobie żarcik? OK. Całkiem realne. Przefałszowane wyniki? Powiedz to naukowcom, którzy spędzili ogrom czasu na badanie tego szita. A jak taka mądralińska jesteś, kochana, to powiedz mi, jak to powstało - http://www.krysztalowa-czaszka.cba.pl/s ... zesna.html. Też studenci? W chwili obecnej nie dalibyśmy rady czegoś takiego zrobic bez użycia komputera. Oczywiście mity dotyczące DZIAŁANIA czaski, są całkowicie wyssane z palca, ale samo POWSTANIE takowej, to już nie lada problemik. No chyba, że nasz "sceptyk" rozwiąże tę zagadkę xP
Pomimo, że jest to ciekawe znalezisko, to jednak nie ma ŻADNYCH dowodów na to, że to śrubki którze powypadały z UFO.
Nie ma żadnych dowodów na to, że to NIE są śrubeczki. Tak możemy polemizowac dzień i noc i do niczego nie dojdziemy. Nie jestes w stanie powiedziec, że to student. Chemia zostawiła by ślady na takowych. Jeśli robiłby to student, tudzież co ińszego, to nie na taką skalę.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: DanaS »

Krysztalowe czaszki są częścią kultury azteckiej. Spooky, to jest tylko próba wciągnięca w bezsensowną pyskówkę. Tak samo jak nie jesteśmy dzisiaj w stanei bez pomocy komputerów osiągnąć idealu piramid, kalendarza Majów czy innych tego typu rzeczy. Może inteligencja starożytnych cywilizacji przekraczala jednak naszą obecną? Skąd możemy to wiedzieć. Może zamiast postępu następuje regres. Nie staram się tego tlumaczyć. Istnienie Czaski Przeznaczenia jest tak oczywiste jak piramida Cheopsa. Ale tak ja nie mam niezbitych dowodów na moje zdanie, tak Ty nie masz niezbitych dowodów że te rzeczy powstaly przy pomocy obcych cywilizacji. Wiem, że zaraz pojawi się sto linków do wizerunków malunków wewnątrz piramid z ludźmi w "helmach" na glowie. Jednak to nie jest dla mnie niezbity dowód. Nigdy nie negowalam możliwości istnienia życia poza naszym Ukladem Slonecznym, ja po prostu nie wierzę dopóki nie zobaczę na wlasne oczy. Ot, co. Chyba, że na jakieś śrubce zobaczę napis "made by other space" ;). Wtedy się zastanowię nad przewartościowaniem wlasnych poglądów.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

Owszem, pyramidę Cheopsa da się jeszcze jakoś wytłumaczyc siłą ludzkich mięśni i znajomością astrologii. Natomiast czaszeczek już nie bardzo.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Szukałem jeszcze innych wiadomości na temat tych mikro..., ale nie ma za bardzo.
Jedynie co mogę dopisać to to że w tamtym rejonie znaleziono podobno tysiące takich obiektów. Wiele z nich na głębokości 3 do 12 metrów. co ciekawe to że obiekty badano na Rosyjskiej Akademi Nauk w Syktywakrze, w Petersburgu, Moskwie i placówce w Helsinkach.


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/021 ... 4e052.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c4 ... 37349.html
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Ostatnio ukazał się ciekawy artykuł , gdyby kogoś te sprężynki interesowały
http://www.infra.org.pl/historia-/paleo ... znaleziska
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: DanaS »

Artykuł bardzo ciekawy. Teoria o srubkach jako pozostałościach po różnego rodzaju fabrykach też miałyby swoje uzasadnienie. Jest to bardziej prawdopodobne niż doszukiwanie się rozwiązania zagadki poza granicami nauki. Jeszcze nie wiemy wszystkiego o tajemnicach jakie skrywa Rosja, chcąca jak najbardziej utajnić pratyki stosowane za czasów kiedy nazywała się Związkiek Radzieckim. Może nie tylko spręzynki należą do takich "cudów", które zaczną ujawniać się w świecie naukowym.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Przy czytaniu tego artykułu pomyślałem sobie że do cholery jak w 2 różnych miejscach , w takich samych pokładach (żwir ,woda) wydobywają takie cuda czy to nie jest jakoś naturalnie wytworzone.
Ale pod koniec artykułu jest stwierdzenie "Geolodzy jednoznacznie orzekli, że nie są one pochodzenia naturalnego. ". Więc nie tędy droga.
Pomysł że to jakieś pozostałości po fabryce uznawam za możliwy ale bardzo nieprawdopodobny, w końcu takie fabryki nie mogły istnieć 150 lat temu, a jakby takie póżniej istniały to i okoliczni ludzie o takich by wiedzieli.
Jak na razie to wielka zagadka
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: DanaS »

Arek pisze:w końcu takie fabryki nie mogły istnieć 150 lat temu, a jakby takie póżniej istniały to i okoliczni ludzie o takich by wiedzieli.
Jak na razie to wielka zagadka
Arku, nie możemy wiedzieć czy skład gleby (minerały itp.) nie wpłyneły na datowanie tych obiektów. Co do tego, że okoliczna ludność by wiedziała...obóz Auschwitz też nie był mały i nie stał przez dwa dni a okoliczna ludność nie wiedziała ani co to jest, ani po co ani co się tam dzieje. A to była Polska. Tym bardziej Rosja, gdzie ludzie wierzyli tylko w to co powiedziała im władza bo bali się sankcji. Wyjaśnienia tej zagadki trzeba moim zdaniem szukać na Ziemi. Wśród ludzi. Na inne wyjaśnienia nie ma w tym momencie dowodów.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: FaKtoMaaN »

Boże.. jak nie możemy wiedzieć??!! owszem możemy.. jeśli naukowcy datują je na taki wiek, to pewnie mają ku temu jakieś skromne podstawy.. nie znam się na tym jak oni to robią.. ale wszystko w dzisiejszych czasach da się datować.. może nie tak dokładnie co do roku czy co.. ale na pewno nie ma tu błędu o kilkaset lat!!
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Obiekty są metalowe, nic nie piszą o ich korozji a w tym sensie datowania ich samych a że obiekty są nieorganiczne to i ich samych nie można datować. Tylko głębokość na której je znaleziono posłużyła za szacowanie ich wieku.
Scully myślisz że na pewno ludność nie wiedziała co się tam działo, albo tylko mówili że nie wiedzą ? bo takie określenia także kiedyś padały że woleli nie wiedzieć bo komu to było?, można tylko się było w tarapaty wprawić?
Ale przyznam że jakby np. wojsko w rosji chciało się np. pozbyć jakiegoś ładunku i to tak żeby nikt o tym nie wiedział to mogliby to gdzieś wywieżć i zakopać a po 40-tu latach natura zrobiła by swoje że miejsce takie wygląda jak nie naruszone
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: DanaS »

Fakto, skromne podstawy proszę bardzo. Mogą mieć do wszystkiego o czym tylko dusza zamarzy, ale nie ma innego wyjaśnienia na TEN moment, jak tylko człowiek i jego działalność.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Darnok »

Spooky- najpierw psioczysz na naukowców, a teraz się nimi bronisz ;)
Wszystkie kryształowe czaszki to przekręty- nie chce mi się szukać źródła, bo to podstawowa i elementarna wiedza. Nikt rozsądny nie umieszcza ich już w swoich książkach. Co do prętów, to wszystko wskazuje na działalność człowieka- ile już było takich sensacyjnych "odkryć", a teraz o nich cicho, z wyjątkiem paru hardcore'owych stron paranormalnych?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

że tak powiem
Nikt w artykule nie stwierdza że pochodzą od ludzi.
Wyglądają podobnie jak te z żarówek ale nimi nie są, naukowcy tak mówią nie ja. Te nasze w żarówkach są z czystego wolframu.
Druga sprawa że te obiekty znaleziono w 2 innych miejscach ale za każdym razem parę metrów pod ziemią!
Nie są pochodzenia naturalnego, na tyle zgadzają się naukowcy.
A więc jak?
Nie są naturalne.
W 2 różnych miejscach
Za każdym razem parę metrów po ziemią.
Powiem tylko , bardzo dziwne
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

Darnok - ależ ja uwielbiam byc zmiennym! :)

Co nie znaczy, że psiocząc, bądź się z nimi zgadzając, nie mam racji, prawda?
KachaBluu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2009-05-20, 03:05

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: KachaBluu »

Dyskusja na ten temat jest trochę bezcelowa... Nikt nie może nic stwierdzić, dopóki nie wziął tego nigdy do ręki i sam nie przebadał. Badania anonimowych naukowców nie są wiarygodnym źródłem. Najlepiej coś potwierdzać nazwiskami. Np wspomniany w artykule "Michaił E. Koszman". Znajdźcie go, jeśli istnieje, spotkajcie się z nim, porozmawiajcie i wtedy brońcie się naukowcami...
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: FaKtoMaaN »

KachaBluu pisze:Nikt nie może nic stwierdzić, dopóki nie wziął tego nigdy do ręki i sam nie przebadał.
No spoko łatwo powiedzieć... myślisz że tak łatwo dostać do przebadania ,,o tak,, próbki owego znaleziska?? :shock:
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: DanaS »

Albo pójść i poprosić o rozmowę z naukowcem. Do ośrodków badawczych jest się dostać ciężej niż na audiencję do papieża.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Paleoastronautyka”