Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Paleoastronautyka to dziedzina próbująca udowodnić, że niegdyś lub wciąż istniejąca cywilizacja, bądź cywilizacje pozaziemskie, kontaktowały się w przeszłości z ludźmi, wywierając wpływ na ich rozwój i kulturę lub nawet sztucznie powołując gatunek ludzki do istnienia.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

Witam. Założyłem całkowicie nowy temat ponieważ, widząc, że dział ten troszkę świeci pustkami, rozruszac i, byc może, "zmusic po dobroci" do dyskusji na temat odwiedzin kosmitów w odległych nam czasach.

Powiedzmy raz na tydzień postaram się zarzucic obszernym postem w którym będę się opierał na książkach paleoastronautycznych (uff...napisałem to słowo :P) ale także na książkach ufologicznych, oczywiście podpierając je moim własnym skromnym zdaniem. Piszę, że raz na tydzień będą takowe posty, ale oczywiście zastrzegam, że może to byc nie raz dzień może dwa dni poślizgu. Również taki okres czasu daje na, mam nadzieję, gorące dyskusje.

Oczywiście, zanim zacznę, chciałbym się zapytac was, forumowiczów, czy taki temat rzeczywiście by was interesował, ponieważ pisanie dla samego siebie raczej mija się z celem.

Oczywiście zapraszam ludzi chętnych do współpracy. Wymienimy się numerami gg, posprawdzamy informacje. Postaramy uzupełniac nasze informacje na ten temat. Ja osobiście będę korzystał w większości ze starych wydań, ale informacje w nich zawarte są sprawdzone i solidne, pisane przez najlepszych ufologów i pisarzy.

Tak więc, czekam na wasze zainteresowanie i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Ja jestem za a nawet przeciw.
Chętnie podyskutuję na ten temat
Ostatnio mam nowe tezy :D
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c8 ... f9beb.html
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

STAROŻYTNI PROSTO Z NIEBA?

W Japonii, na najbardziej wysuniętej na północ wyspie Hokkaido mieszka "naród" zwany Ajnowie. Nic w tym dziwnego by nie było, gdyby nie...

Ten nad wyraz ciekawy, lecz zbliżający się do swojej zagłady naród twierdzi, że przybyli oni na Hokkaido...prosto z nieba! Trzeba stwierdzic oczywiście, że do dzisiaj pochodzenie Ajnów nie jest do końca wyjaśnione. Jedno jest pewne - nie mają oni nic wspólnego z Japończykami. Owszem, są niscy i krępi, lecz na tym podobieństwa się kończą. Mają białą skórę i gęsty, obfity zarost.
Ajnowie zresztą nie są wyjątkiem "niebiańskiego pochodzenia". O takowym mówią legendy japońskie (wszak tylko cesarzy), Egipcjanie również twierdzili, że ród faraonów wywodził się prosto z nieba. Mity peruwiańskie również przypisują to pochodzenie założycielom swej pierwszej dynastii. Mitologia grecka wręcz zapełniona jest przykładami chętnego wiązania się bogów z "córami ziemi". Legendy Majów twierdzą, że bogowie do nich schodzili z nieba po...rozpiętej pajęczynie!
Zwyczaj wiązania planet z poszczególnymi bogami przeszedł zresztą później do mitologii greckiej, następnie przejęli go rzymianie, a od nich i my dzisiaj wszystkie planety nazywamy imionami bogów rzymskich.

Oddajmy głos rosyjskiemu filozofowi - W. Zajcewowi.

"Jakie zjawiska zwróciły uwagę pierwotnych ludzi na puste niebo? Jeżeli nigdy nie miało miejsca "zejście bogów z niea", to skąd powstały te idee, które legły u podstaw tak licznych mitów i legend istniejących we wszystkich narodach globu?"

Zajcew nie tylko zadaje pytanie. Okazuje się, że ma na to również odpowiedź.

"Wyobraźcie sobie taki przypadek: Ziemski kosmonauta trafia na jakąś obca planetę, której ludnośc nie osiągnęła jeszcze poizomu intelektualnego umożliwiającego zaakceptowanie tego zdażenia. W jaki sposób mieszkańcy planety przyjmą pojawienei się takiego gościa? Jak go opiszą? Jak potraktują jego statek kosmiczny? Właśnie tego typu reakcje przekazują nam ziemskie mity. Mówią o bogach schodzących z nieba. W pewnej epoce ludzkości pod wpływem przylotu kosmitów wykształciło się tzw. astralne myślenie, którego cechą główną jest zastępowanie bogów ziemskich przez bogów niebieskich. Niemal wszystkie święte księgi "pisanego" okresu ludzkości zawiera opis "królestwa niebieskiego."

Ta, zdawac by się mogło, bardzo logiczna hipoteza spotkała się zresztą z ostrym kontratakiem zwolenników "historii oficjalnej".

"Religia jak wiadomo, ani nie powstała w chwili przylotu na Ziemię hipotetycznych kosmitów - tutaj już głos oddajemy historycy E. Dubrowskij i L. Filippow - ani jej pierwotna treśc nie była związana z obrazem bogów. W pierwszym etapie ludzie obdarzali własciwościami nadprzyrodzonymi konretne rzeczy: kamienie, rośliny, rzeki, góry(...). Jeżeli chodzi o sferę niebieską, to już w pierwszych dniach rozwoju ludzkości myśliwi na jej podstawie znajdowali drogę w lesie. Gdy ludzie odważyli się wyruszyc w otwarte może drogę do celu wskazywały im gwiazdozbiory(...). Powstanie kultów astralnych jest w ogóle niemożliwym do uniknięcia etapem w życiu narodów przechodzących od zbieractwa i myślistwa do rolnictwa i hodowli bydła. Właśnie cykle tych zajęc są ścisle związane ze zmianami pór roku charakterystycznymi dla obszarów umiarkowanych naszej planety. Najlepszym "rolniczym zegarem" były dla nich zmiany zachodzące na nieboskłonie. Do III tysiąclecia p.n.e. wszystkie kulty miejscowe łączą się w jeden panteon bogów utworzonych na podobieństwo ludzkie i rządzących wszystkimi siłami natury. Najbardziej jednak rozpowszechniony był kult boga Księżyca - Sina."

Według tychże historyków fakt ten jest bardzo łatwy do wytłumaczenia, ponieważ latem, kiedy w dorzeczu Tygrysu i Eufratu trwały prace polowe temp. dochodziła tam w dzień do +60 stopnic C, wówczas większośc rolników pracowała w nocy. Wówczas przyświecał im księżyc. Następnie przybyli z północy Babilończycy wprowadzili kult słońca. Mimo to w Sumerze jak i w Babilonii obowiązywał kalendarz księżycowy. Historycy Ci dochodzą do konsensusu iż słszniej nalezalo by mowic nie o kulcie astralnym lecz kultach słonecznych - solarnych - bądź księżycowych - selenowych.

Niestety, dyskusja ta przypomina nieco anegdotę o równoczesnej budowie drogi z dwóch odległych punktów: jeśli oba jej odcinki się spotkają - będzie to zwykła szosa, ale jeśli się miną - powstanie wspaniała dwupasmowa autostrada :P. Argumenty obu stron zazwyczaj się mijają i powstaje wspaniała dyskusja, która...w końcu niczego nie wyjaśnia.

Dlaczego - bez względu na istniejące kulty solarne czy selenowe tak wiele bogów na świecie przypisywane było poszczególnym planetom albo gwiazdom? I dlaczego mity róznych narodów nie wyprowadzały pochodzenia swych bogów z dwóch najbardziej widocznych ciał niebieskich, Słońca czy Księżyca, tylko właśnie z tych mało widocznych gwiazd albo nawet z nieokreślonego "nieba"?

Informacje użyczone z:
"Goście z Kosmosu - Paleoastronautyka" - Lucjan Znicz
Pismo "Nauka i Religia"
http://www.google.pl :]

Przekład własny


Ja osobiście nie potrafię zasiąśc po jednej ze stron. Obie strony mają mocne argumenty i kontrargumenty. Nie znaczy to jednak, że zagadkową jest historia wszystkich praktycznie religii świata o pochodzącym/ych z nieba bogu/ach. Jest to na tyle zastanawiające, że właśnie to postanowiłem dac jako pierwszy nasz temat paleoastronautyczny. Zapraszam do dyskusji...

Tak więc, czy można powiedziec, że bogowie, w których wierzą ludzie, pochodzą w prostej linii od gości odwiedzających naszą Ziemię tysiące lat temu? A może to tylko kult ludzi, którzy niewyjaśnione zjawiska kładli na barki nieznanego wówczas nieba?

Hehe...ładnie się złożyło...mój setny post :P
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Darnok »

Wyobraź sobie, że mieszkasz w tamtych czasach i żyjesz średnio 40 lat. Teraz pomyśl, czy jest możliwe, że przez Twoją głowę przeszła myśl, że twój lud przyszedł z nieba, albo że stworzono Was w jakimś celu? miałbyś jakieś 30 lat na takie przemyślenie. Mitologia związana z niebem rodziła się w różnych miejscach i o różnym czasie nie dlatego, że kosmici nas odwiedzali, ale dlatego, że ludzie zadawali podobne pytania.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

Bardzo ogólne rozumienie...zawsze był czas na to, żeby o tym myślec.

I jeszcze, jakbyś mógł, znajdź mi i, jak możesz, zamieśc tutaj, informację, że w latach faraonów bądź babilończyków ludzie żyli 40 lat. Tylko sprawdzone informacje, dobrze?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Ajnowie posługiwali się własnym językiem ajnoskim zaliczanym do języków paleoazjatyckich. Język ten uważany jest za izolowany i niespokrewniony z żadnym innym istniejącym obecnie na Ziemi.
To b. ciekawe, ale też niewyjątkowe. W Europie mamy także jeden język izolowany,,,,,baskijski (nie wiem czy to dobrze napisałem) ale chyba wiecie o co chodzi, to język prowincji Hiszpani, kraj Basków ,,znany nam jest z terroryzmem.
Najstarsze wykopaliska z Japoni szcuje się na 18.000 pne.
Kobiety nie miały tam roli podporządkowanej co dla mnie jest znakiem że jak na tamte czasy byli więcej naprzód niż pozostałe plemiona dookoła. A to już wskazówka!
Szkoda że nie ma jakiś wyników badań najstarszych szkieletów, mogli by wtedy naukowcy powiedzieć w przybliżeniu czy można tych ludzi przypisać innym plemieniom czy też nie
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

W sumie nie wiadomo czy takich wyników nie ma. Raczej powątpiewam, żeby naukowcy brali się za takie rzeczy nie mając zadnych dowodów na potwierdzenie swoich słów.

A tak BTW, czy na tej fotce to ty z Daenikenem?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Tak, w tamtym tygodniu to było
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

Gratulation, chociaż, to tak nie w temacie, mam nadzieję, że wiesz, że taki z niego ufolog jak nie powiem co nie powiem z czego, prawda? :]
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Arek »

Za ufologa to ja go niemam, nawet się zdziwiłem jak w ostatniej książce co czytałem zyczyna przytaczać obserwacje ufo z ostatnich 50-ciu lat. Chłop ma 73 lata, niech zostanie przy paleo. tam się zna.
A o ufo w terażniejszości wolę poczytać innych, Deniken przyznał rację że mamy problem z ufo wtedy a dzisiaj i teraz, byłem tak beszczelny że zwracając się do niego cytowałem go z swoich książek, a potem odpowiadałem jego komentarzami z TV co ostatnio oglądałem. Miałem nadzieję że będzie to dłuższa rozmowa , bo tak niekiedy robi po swoich wykładach, ale akurat tego dnia widać było że mu się śpieszy, już podczas pisania autogramów zerkał na zegarek, widać było że nie miał zbytnio ochoty na dłuższą pogawędkę z ludżmi, a tu na koniec jeszcze ja się wpiepszam z moimi spostrzeżeniami i chęcią dłuższej dyskusji. No cóż obiecywałem sobie więcej, ale jak to w życiu bywa , rzadko jest tak super jakby człowiek chciał
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: FaKtoMaaN »

Nie wiem czy to aby do końca jest na temat, ale mnie bardzo interesuje z kąd się w starożytnych malowidłach, freskach naściennych, obrazach, czy tez nawet w figurkach kamiennych wzięły latające obiekty, czy figurki przedstawiające astronautów..??

Film przedstawia wiele przykładów.. wiele przykładów:

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... 2%26um%3D1

Gdy tak to oglądam przychodzi mi na myśl słynna ,,gwiazda betlejemska,,
przy narodzeniu Chrystusa, która wskazywała drogę.. A może to nie do końca była gwiazda, tylko tak była postrzegana.. Chrystus nigdy nie potwierdził ze inna cywilizacja istnieje, tale także nigdy nie zaprzeczył..
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

Właśnie oglądałem pewien film i między innymi było tam na temat gwiazdy betlejemskiej. Jest naukowo potwierdzone, że to Syriusz.

Horus który żył 3000 lat p.n.e. również zrodził się z dziewicy, również 25 grudnia, potem został ukrzyżowany i zmartwychwstał 3 dnia. Również w czasie narodzin szło do niego 3 królów którym drogę wskazywała gwiazda. Gwiazda na wschodzie pojawiała się również przy narodzinach Attasa w Grecji, Krishny w Indiach, Dionizosa w Grecji czy Mitry w Persji.

Syriusz to najjaśniejsza gwiazda na wschodzie, która 24 grudnia leży w jednej linii z z trzema innymi, jasnymi gwiazdami z pasa Oriona, nazwanymi trzema królami :]

Masz tu obrazek - nie przypomina? Oczywiście jest to jedna z wielu teorii. Jak dla mnie najbardziej realna.

[img=http://img21.imageshack.us/img21/1517/b ... jhd.th.jpg]
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Sothis »

Horus został ukrzyżowany? ;] Proszę o historyczne źródło.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

Aaa...okej...już szukam :]

Oczywiście interesuje Cię coś innego niż zdanie na którym się opierał twórca filmu "Zeitgeist"?

Aha, mowa tu była oczywiście o bogu Horusie, a nie o faraonie, który przejął jego imię.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: FaKtoMaaN »

A Horus nie Horus:P Mnie interesuje skąd się wzięły NOL-e na obrazach i malowidłach:P.. a co do gwiazdy to może to faktycznie Syriusz, tak tylko głośno myślałem:D Ale faktem oczywistym ,,DLA MNIE,, jest ze dawniej także ludność była odwiedzana przez istoty pozaziemskie..
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: bzykomar »

Skąd się wzięły ? Możliwości są bardzo liczne. Malarskie metafory, osobiste wizje, moda na religijne zjawiska i objawienia w różnych epokach i uwiecznianie ich w formie obrazu lub często widzimy to co chcemy zobaczyć. Kilka obrazów, które widziałem gdzieś w internecie w podobnych tematach to popularne "FAKE". Jest również prawdopodobieństwo, że przedstawiają one niezidentyfikowane po dziś dzień obiekty, tego dowiemy się w swoim czasie.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

Bzykomar, oczywiście, że dowiemy się w swoim czasie, nie mniej jednak same kształty obiektów na obrazach są zastanawiające. Słyszałem kiedyś stwierdzenie, że widzimy to, na co w danym czasie jest "moda". Chodzi mi o to, że na przykład powiedzmy za 100 czy 200 lat, kiedy samochody będą lewitowac, a samoloty będą w kształcie spodków, to ówcześni ludzie pomyślą, że na takowych obrazach były przedstawiane ich ówczesne wynalazki, co dla nich również będzie zagadkowe.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Sothis »

I jak Spooky Fox, znalazłeś? ;]
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

Ni chu chu...nie mogę za cholerę tego znaleźc...jedynie wzmianka w filmie o tym była...jak nie znajde to będzie można to włożyc między bajki jednak.

Ale jeszcze poszukam :]
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Fakty i Mity - Paleoastronautyka

Post autor: Spooky Fox »

Przyznaje - nie znalazłem żadnej informacji w sieci, że bóg Horus został ukrzyżowany. Zawsze są to pobieżne informacje, nic ciekawego. Ale to nie znaczy, że daje za wygraną :] Jak będę miał więcej czasu, to do jakiejś większej biblioteki zajrzę, to może coś znajdę.

Póki co przygotowuję kolejną porcję informacji na temat paleoastronautyki. Pewnie wrzucę coś o piramidach, tudzież czymś innym. Na razie się przygotowuję.

Póki co, czekajcie na wieści. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Paleoastronautyka”