Samouczek dla Inicjatów

Magia to praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków mistycznych i paranormalnych, a więc zasadniczo nie poddających się weryfikacji za pomocą metody naukowej, kolidujących z podejściem racjonalistycznym.
Aracnan
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2009-03-05, 15:10

Samouczek dla Inicjatów

Post autor: Aracnan »

Na sam początek witam.

Chciałbym się wypytać o podstawy magii praktycznej (teorię mam mniej więcej opanowaną). Prosiłbym o pomoc. Interesują mnie najbardziej podstawowe sprawy: Skąd brać moc, w jaki sposób, jak przebudzić własną, skąd mam pewność że to magia i czy właściwie użyłem magii, a nie zrobiłem z siebie głupca?

Jeszcze raz proszę o pomoc.
Aracnan
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2009-03-05, 15:10

Re: Samouczek dla Inicjatów

Post autor: Aracnan »

Panie Voozie, jest takie powiedzenie:
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.

I niestety jest to prawda. Mam wiedzę teoretyczną, przynajmniej podstawy, ale gdy chcę ją wykorzystać... ściana. Blokada. Nic.
Z jednej strony mam czasem wrażenie... mocy. Znaczy się, to nie jest takie jak w SW czy elektrowni :) czasem mam wrażenie, że MOGĘ zmienić rzeczywistość. Że magia działa. Że jestem połączony z wszystkim, a wszystko jest połączone ze sobą i ze mną... Ale akurat nie wtedy, kiedy trzeba, tylko jak np. słucham muzyki, która mi się bardzo spodobała. (P.S. czy to normalne?)
Nie wiem, co robię źle, i dlatego proszę o pomoc.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Samouczek dla Inicjatów

Post autor: Crowley »

Moc, to mogą mieć Power Rangers. Magowie używają słowa "energia". I chociaż to zamienne słowa, to "moc" wydaje się takie bardziej dziecinne.
Radzę zacząć, od PSI Balla. A co do pobierania energii, to możesz to robić z czego ci się tylko podoba, najlepiej z jakiejś planety, która będziesz umiał sobie dobrze wizualizować. Ja zawsze pobieram energię z księżyca (nawet w upalny dzień ), ale to twój wybór, i najlepiej nie naśladować innych, tylko znaleźć własne źródło.
Powodzenia.
Aracnan
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2009-03-05, 15:10

Re: Samouczek dla Inicjatów

Post autor: Aracnan »

1) i 2) Tworzę własne. Dostrzegam to, co wartościowe, i przyjmuję w siebie, odrzucając pułapki wad systemów. Chyba... NAjbliżej mi chyba do Wicca, ale raczej tylko dlatego, że wiem o nim najwięcej. Ale, w sumie, pasowałby mi raczej dowolny, z tego co wiem...
3) tak. spokój umysłu, energetyczny "kop" na resztę dnia
4) magia (w sensie czary/rytuały), diwinacja, Oobe, Astral... i jeszcze tego trochę było, ale musiałbym sobie przypomnieć.
Mam kilka pytań, które pomogą mi pomóc tobie (heh).
dziękuję :)
Co do reszty twojej wypowiedzi: blokada pochodzi od Ciebie, to jest widoczne na pierwszy rzut oka.
możesz wyjaśnić?
Aracnan
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2009-03-05, 15:10

Re: Samouczek dla Inicjatów

Post autor: Aracnan »

Arkana są powołaniem, nigdy nie będą tylko przejściowym etapem w życiu,
wiem o tym, naprawdę. Tylko, że ja nie mam zamiaru się w to "bawić". Siedze w tym od dawna - najpierw jako dziecinne zainteresowanie, potem teoria, teraz nadszedł czas na praktykę - i straciłem - lub zyskałem - za dużo, by rezygnować w połowie drogi.
Zamiast tego polecam Ci Szamanizm (mogę Ci bardzo w tym aspekcie pomóc)
Z wdzięcznością przyjmuję pomoc :)
Dobrze, że zauważasz wady systemów, a nie idziesz bezmyślnie za słowami innych, szacun.
miło mi, ale w szkole to się raczej nie przydaje ^^" a wręcz przeszkadza ;)
Opisz dokładniej dywinację, o którą Ci chodzi, bo nawet Nekromancja jest dywinacją.
tarot i runy. chociaż nie miałem w tym jakiejś wielkiej porażki ;) mieściłem się w normie :)
Nigdy nie będziesz dobrym Magusem, jeżeli nie zrozumiesz i nie udoskonalisz samego siebie, co jest ostatnio najczęściej popełnianym błędem
Kluczem do poznania wszechświata jest poznanie siebie. Rozumiem to i akceptuję. Przynajmniej to mi wyszło, choćby w niewielkim stopniu.
harvester
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-06, 22:53

Re: Samouczek dla Inicjatów

Post autor: harvester »

Niektórzy wpierw próbują osiągnąć V.I.T.R.I.O.L., ale moim zdaniem spokojnie wystarczy jak przekroczysz Otchłań.
Ulala, srogi bełkot :).
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samouczek dla Inicjatów

Post autor: Maestro »

Zacznij od medytacji, rozwijania czakramów, przez rozwinięcie tych technik nauczysz się odczuwać i kontrolować energię i dopiero wtedy będziesz w stanie określić jakie techniki, systemy magiczne przemawiają do Ciebię najbardziej i rozwijać się dalej.

Wicca to religia, do tego nie przekonujesz się tak po prostu i albo wierzysz albo nie - a uwierz mi znam ludzi ze środowiska wiccan i nie nawidzą oni jak co druga osobą utożsamia sieęz nimi bo przeczytali jedną z bardziej popularnych książek na ten temat.

Jeśli jesteś w stanie skontaktować się z kimś kto miał doczynienia z pracą z energiami (mogą to być zarówno bioterapeuci, radiesteci jak i członkowie grup medytacyjnych, trenujący bardziej zaawansowane formy jogi dosłownie ktokolwiek) twarzą w twarz to zrób to bo taki kontakt ułatwi Ci pracę i przyśpieszy ją kilkukrotnie, tymczasem puste komentarze i osądy osób z for internetowych są w porównaniu do takiego kontaktu g** warte.

Nie spiesz się, nie warto, staramy się osiągnąć spokój a nie wygraną na loterii (jeśli zamierzasz się zajmować technikami magicznymi ze względu na to, że interesuje cię przewidzenie numerów w totka to nie pisz proszę nic więcej na tym forum - jeśli nie to sorry, ale Cię nie znam i wole być przezrony ;) ).

Jeśli ostatecznie rozwiniesz się w pracy z samymi energiami reszta przyjdzie sama i wybierzesz wtedy najlepszą, najbardziej przemawiajacą do Ciebię drogę rozwoju duchowego.

p.s. powodzenia

komentarze do poprzzednich postów -
Wiccanem nie trzeba się urodzić. Przebudzenie w sobie miłości do najróżniejszych aspektów natury może nastąpić w dowolnej chwili zycia. A oni sami nie nazywają tego systemem, więc my też nie powinniśmy tego robić.

Przekroczenie otchłani a VITRIOL - Vitriol to formuła alchemicka o transformacji człowieka. Osiągnąć vitriol - to jakies zaprzeczenie samo w sobie.
Przekroczyć otchłań - otchłań przekraczali ludzie podążający linią systemow hermetycznych, magyi itp. i to nie jest jakaś technika którą "wystarczy" zrobić...... jesli miałeś coś innego na myśli to powinieneś to wytłumaczyć.Jak dla mnie piszesz bzdury i tyle.
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samouczek dla Inicjatów

Post autor: Maestro »

To ma być wstęp do magii praktycznej wiec bez nauki kontroli energii (medytacji i podobnych technik,narzedzi) sobie tego nie wyobrazam.
Aracnan
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2009-03-05, 15:10

Re: Samouczek dla Inicjatów

Post autor: Aracnan »

Wicca to religia, do tego nie przekonujesz się tak po prostu i albo wierzysz albo nie - a uwierz mi znam ludzi ze środowiska wiccan i nie nawidzą oni jak co druga osobą utożsamia sięęz nimi bo przeczytali jedną z bardziej popularnych książek na ten temat
Miałem bardziej na myśli styl magyi niż religię. za wszelkie niedopowiedzenie przepraszam.

A co do energii - panie Voozie, panie Maestro - udało się!

dokładniej mówiąc, w Ostara. Wydawało mi się - słusznie chyba - że wtedy będzie mi łatwiej. Czułem wyraźnie przepływ energii. Ćwiczę do tej pory, choć efekty nie są już tak spektakularne.
I tu mam jeszcze pytanie - czy przy praktykowaniu odczuwaliście kiedyś swoisty ból głowy, migrenę(krótkotrwałe)? Jest to spowodowane utratą energii, czy też może "wysiłkiem", jaki został wykonany?
Aracnan
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2009-03-05, 15:10

Re: Samouczek dla Inicjatów

Post autor: Aracnan »

Acha... czyli, krótko mówiąc, "trochę" przesadziłem? ;)
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Samouczek dla Inicjatów

Post autor: Crowley »

Raczej nie, że za dużo ćwiczysz, ale powinieneś zmienić technikę otwierania czakr, ponieważ jest to niebezpieczne. Były nawet przypadki, że na czole występują poparzenia. Niektórzy twierdzą, iż jest to spowodowane tym, że w poprzednich wcieleniach nie medytowałeś z czakrą trzeciego oka. Ale to zależy od tego czy ty wierzysz w reinkarnację.
Aracnan
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2009-03-05, 15:10

Re: Samouczek dla Inicjatów

Post autor: Aracnan »

Acha... możliwe. Lepiej wizualizacją czy medytacją?

I, przy okazji - taki "zator" mam też PO rzuceniu czaru/rytu, nie tylko w trakcie.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia”