Paraliż Senny

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
Awatar użytkownika
dzidaa
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2011-03-15, 14:08

Re: Paraliz Senny

Post autor: dzidaa »

A ja mam dwie sprawy. Po pierwsze:
nie wiem ile w tym prawdy, bo wtedy jeszcze "nie było mnie w planach" ;P ale słyszałam o takim przypadku mojej cioci... To było tak, że ona sama spała akurat w pokoju, śniło się jej że lata i jak się obudziła, to miała takie wrażenie, że coś ją unosi pod sufit i nie mogła się ruszyć... To chyba był paraliż senny, ale dodam,że ona kiedyś bawiła się w przyzywanie duchów i do tej pory jest... wrażliwa na obecność istot pozaziemskich, że tak to określę. Czy to może mieć jakiś związek???
No i ta druga sprawa... Po waszych opisach twierdzę, że to nie przyjemne uczucie, ale ja zawsze jestem ciekawa no i mam takie pytanie: czy można wywołać u siebie paraliż senny? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Paraliz Senny

Post autor: Dagmara »

To czego doznała Twoja ciocia uważam jak najbardziej za przypadek paraliżu sennego i zapewne nie miało to nic wspólnego z dawnymi przygodami jakie miała, albowiem podczas paraliżu ludzie różne doznania odczuwają.
Co do Twego drugiego pytania to z tego co wiem można wywołać świadomie paraliż senny, ale jak to zrobić niestety nie jestem wstanie Ci nic doradzić ponieważ nigdy tego na sobie nie próbowałam.
kozakkzk

Re: Paraliz Senny

Post autor: kozakkzk »

Ja próbowałem świadomie się paraliżować aby wejść w OOBE , znajdź w dziale OOBE i LD mój temat ,z nie moim poradnikiem , tam jest wszystko po kolej opisane pozdrowienia

-- 2011-03-16, 21:36 --

A nie sorki "Ktoś" mi go usunął
Awatar użytkownika
dzidaa
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2011-03-15, 14:08

Re: Paraliz Senny

Post autor: dzidaa »

szkoda ;( Dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Senny paraliż

Post autor: Spooky Fox »

mcsensi pisze:Nie zauważyłam tutaj takiego tematu.
Wystarczyło schować swoje lenistwo do kieszeni i przerzucić na drugą stronę. Temat widnieje jak byk. Z tej okazji przykleiłem Twój temat do tematu już istniejącego. W związku z tym możesz sobie poczytać ten temat. Na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Ponadto temat przyklejam.

KAŻDY POST NA TEMAT PARALIŻU SENNEGO PROSZĘ WPISYWAĆ TUTAJ

Dziękuję.
Awatar użytkownika
Maria Lilith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2011-11-11, 17:33

Re: Paraliż Senny

Post autor: Maria Lilith »

Ja nie wiem ale z moim paraliżem jest coś dziwnego ponieważ nie doświadczam go jako nagłego przebudzenia po którym nie mogę się ruszyć ale takiego ,które przychodzi nagle kiedy jestem w łóżku i kiedy wcale nie śpię. Zaczyna się on zazwyczaj od świstów ,czy tam dzwonienia, (czasami słyszę śmiech albo głos wołający moje imię lub mnie wam jakieś wizje sytuacyjne). Wraz z dziwnymi dźwiękami następuje bezruch oraz uczucie przygniatania mnie przez coś czy odciągania mnie od skraju łóżka którego się trzymam. Zazwyczaj kończy się tak ,że go samoistnie przerywam bo poziom mojej irytacji w momencie gdy np. ktoś mnie woła i nie odpowiada mi na moje jakże uroczę "czego" lub ugniata mnie łokciami sięga zenitu. Swoistą ciekawostką jest fakt iż nie raz miałam LD w którym śniło mi się że właśnie zaczyna u mnie się ten stan.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Paraliż Senny

Post autor: Dagmara »

Sny są odzwierciedleniem tego co za życia nas spotyka, naszych emocji, myśli. Myślisz o tym stanie, zastanawiasz się, szukasz wyjaśnienia, nie daje Ci to spokoju stąd takie marzenia senne, a nie inne i zapewne jeszcze nie raz owy stan śnić Ci się będzie.

Z paraliżami sennymi jest tak, że każdy może je inaczej przechodzić, inni doznają go po gwałtownym wybudzeniu (najczęściej w zasadzie), drudzy natomiast mają podobnie jak Ty, że występuje on przed zaśnięciem.
Może być to spowodowane zmęczeniem organizmu, skokami ciśnienia, problemem krążenia krwi, czy też mało ruchowością.
denaturat
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2012-04-02, 21:44
Lokalizacja: warszawa

Re: Paraliż Senny

Post autor: denaturat »

trafiło mi się kilka razy. zawsze te same odczucia - coś mnie "dusiło", nie widziałam, nie mogłam oddychać, narastająca w środku panika, poczucie, że coś mnie obserwuje. bardzo nieprzyjemne. na szczęście po odzyskaniu świadomości i "uf, to tylko paraliż" mogłam spać dalej, bo z tematami z okolic snu jestem zaznajomiona od dawna.
Pavlis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2007-05-28, 03:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Paraliż Senny

Post autor: Pavlis »

O paraliżu sennym wiele już zostało napisane i w większości doświadczałem podobnych odczuć jak większość opinii tutaj.

Jednak muszę się pochwalić nieco inną komiczną sytuacją, także związaną ze snem. Mianowicie, kiedy przyjechali do mnie goście, a ja poszedłem spać na noc do drugiego mieszkania, to położyłem się spać w jednym pokoju. Nic by w tym dziwnego nie było, gdyby nie to, że rano obudziłem się w drugim, większym pokoju. Nie wiem chyba lunatykowałem, sam do tej pory się głowie jak to stało się możliwe, przeciez musiałbym otworzyć drzwi, a kompletnie nic nie pamiętam. Byłem zmęczony, więc kładąc się spać padłem jak zabity.
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Paraliż Senny

Post autor: Drevni Kocur »

Pavlis,

ja tak mam czasem jak idę półprzytomna w nocy do wc. Wracam i potrafie się położyć odwrotnie włącznie z przełożeniem poduszki. I potem się dziwię czemu śpię "do góry nogami" a widać partnerka leżała tak że tylko tak miałam miejsce ;)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Paraliż Senny

Post autor: Dagmara »

Drevni dobre ja jeszcze tak nie miałam, by się do góry nogami położyć :D

Pavlis,a Ty może faktycznie lunatykowałeś, nigdy nie zdarzyło Ci się coś takiego, podobnego wcześniej?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Paraliż Senny

Post autor: Vampirio »

Ja kiedyś się obudziłem leżąc w łazience przy wannie.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Paraliż Senny

Post autor: Słowianka »

Vampirio, trzeba było tyle nie pić ;p hehehe
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Paraliż Senny

Post autor: Vampirio »

Ja zawsze miałem takie zdarzenia, podobno kilka lat temu jeszcze chodziłem w środku nocy po kuchni i krzyczałem, żeby mnie zostawili. Nic z tego nie pamiętam ale podobno jeszcze teraz gadam przez sen.
Hodor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2013-07-14, 12:57

Re: Paraliż Senny

Post autor: Hodor »

Dziś znowu miałem paraliż, dwa razy w ciągu jednej nocy, lecz zamiast demonów itd. ogarnęło mnie paskudne uczucie, że się pale.
Mofo
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2013-09-15, 11:12

Re: Paraliż Senny

Post autor: Mofo »

Witam. To mój pierwszy post na forum. :)

Chciałem z wami podzielić się historia, która zdarzyła mi się w sumie nie po raz pierwszy podczas snu, ale nigdy w takiej że tak się wyrażę dawce. Otóż, poszedłem spac normalnie o 22:00, odpaliłem sobię muzykę w mp3, udało mi się na chwilę zasnąć. Po tym jak się przebudziłem odłożyłem mp3 i próbowałem znowu zasnąć. Chwilę po tym poczułem (nie wiem jak to nazwać) tzw półsen. Ale nie jestem pewien, gdyż w pewnym momencie (mimo zamkniętych oczu) straciłem panowanie nad całym ciałem. Byłem świadomy, czułem, że oddycham (chociaż oddychało się ciężko), ale ni cholery nie mogłem się ruszyć. Dopiero, gdy spróbowałem mocno się poruszyć (chociaż było ciężko), udało mi się gwałtowanie z tego wybudzić. Powtórzyło się to 3 razy. W sumie nie jestem zaskoczony, bo kilka razy już mi się to zdarzyło, ale czy jest to ten paraliż senny?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Świat snów”