Nocą w lesie cz.I

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Nocą w lesie cz.I

Post autor: Arek »

Illinois/ USA–Każdy chyba już słyszał o kamerach, aparatach fotog. umieszczanych w lesie które mają robić zdjęcia dzikim zwierzętom.
Tak było i tym razem, producenci filmu reklamowego dla myśliwych rozmieścili wiele takich kamer by zdobyć materiał na reklamę.
Wczesnym rankiem pomiędzy03:59 i 04.02 szesnastego listopada 2007 zrobiła jedna z tych kamer 6 fotek dziwnego" kręgla".
Zdjęcia z dnia poprzedniego jak i póżniejsze są znowu całkiem normalne.Kamera była tak ustawiona że robi za każdym razem 3 zdjęcia. Z położenia trawy jak i gałęzi drzew można wykluczyć by wiatr "pomógł" w robieniu tych zdjęć, tak samo w poruszaniu się owego kręgla.
Na 2 fotkach widać jelenie w pobliżu tego zjawiska i chyba można wykluczyć obecność człowieka prowadzącego na sznurku kręgla, bo jego by napewno zwierzęta te szybko zwietrzyły.
Widać również jakoby objekt ten wysyłał strugę światła w górę i w dół, po analizie jednak tłumaczą to znawcy od fotografi że to tylko "odbicie światła, znane zjawisko przy robieniu zdjęć metodą cyfrową, takie anomalia powstają często ale nie zawsze na każdym zdjęciu w ciemności". Co za tym idzie to możliwość taka że kręgiel ten może wcale nie świecić, wystarczy tylko że ma powierzchnię odbijającą światło i efekt taki sam.Jak widać na filmie objekt ten porusza się, jadnak on sam nie zmienia swojego nachylenia.

Producenci tego filmu zapewniają że to orginalne zdjęcia , nic dodane ,nic przerobione, jednocześnie proszą o możliwe wytłumaczenie tego zjawiska.....


Pozdrawiam Arek, żródło:grenzwissenschaft-aktuell.de.

Oto film:
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

dla mnie to wygląda jakby było po prostu wklejone ba zdjęcie no ale mogę się mylić... A tak w ogóle to w przybliżeniu to przypomina mi to szklaną butelkę z mlekiem :)
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

"Tak było i tym razem, producenci filmu reklamowego dla myśliwych rozmieścili wiele takich kamer by zdobyć materiał na reklamę."

Taki -Zoo Big Brother- ----- Ale pomysł ostry powiem szczerze ;)

"chyba można wykluczyć obecność człowieka prowadzącego na sznurku kręgla"

A nie kręgiel? :lol:
Gość

Post autor: Gość »

Pffyy ;] ja widze sznurek jak byk :D od gałązki aż do ziemi wisi jak złoto ;]
W części filmu zwierzęta są daleko od tego (tego? lampki powieszonej na sznurku:) ) dlaczego? bo się boja obecności człowieka i światła.
Dlaczego krytykuje? BO WIERZE W TO CO WIDZE !!!
pozdro ;]
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

No dobra ale ogólnie to to trochę głupie... ludzie nie mają co robić tylko wieszać lampki na sznurku xD. Mogliby chociaż połazić w kostiumie wielkiej stopy albo coś równie oryginalnego xD
Gość

Post autor: Gość »

Bo może chcieli zobaczyć reakcję zwierząt na takie coś?
A text który został wklejony przez tego typa który to odpowiada cały czas to specjalnie z innej bajki?
dalej mówie ,,pffffyyyyy,, :D
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Don Lui$,
Zirytowałeś mnie twoim poglądem, i to tak że musiałem ten film (po raz 20 obejrzeć).
Podziel się z nami Twoimi obserwacjami, czy używałeś jakiegoś specjalnego programu z komp. żeby ten sznurek zobaczyć?, albo to tylko twój pogląd?
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

HAHAHAHA!

Ta smuga pod spodem to refleks świetlny.
Gość

Post autor: Gość »

Ta gadasz ?
No i co z tego że 20 razy obejrzałeś ?
To jeśli zaczarowałem was tym to co w tym dziwnego ? jeju nie rozumiem cie człowieku.Ani trochę ;] no może o drobinę
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Nie musisz się zaraz złościć, chciałem zapytać w którym miejscu ten sznurek widzisz?
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Domalował sobie kredką na ekranie :>
Gość

Post autor: Gość »

Ty niebądz taki dowcipny bo się zdziwisz kiedyś.
I tyle.
Ja widze sznurek nad i pod lampką.
Dla was to refleks ? to sobie myślćcie jak chcecie.
ALE TO JEST NORMALNY FILM NIC NADZYWACZNEGO tyle tylko chcą zobaczyć reakcję zwierząt. I dlatego tam jest sznurek widać jak BYK. Jeśli ktoś nie widzi radze o goglach pomyśleć.
I to nie trzeba kombinować o refleksach bo typek co to opowiada i dzwięk jest w klejony od innej bajki.A film w lesie od innej bajki.
I O TO mi właśnie chodzi !

Technicznie (wiem że zbytnio niemożna dużymi literami pisać bo to oznacza krzyk itd. Ale to takie moje podkreślenie)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Jak widać na zdjęciu to te coś porusza się a aparat fotog. jest cały czas w tym samym miejscu.
Te 2 smugi dają mi myśleć że to coś posiada materię która to dobrze odbija świtło ale to "coś" nie świeci własnym światłem
rff
Co masz na myśli "współpracować ze światłem."?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Że liście i wszystko obok by odbijało światło. Szczególnie, że to noc.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Darnok,
Te odbicia co masz na myśli dobrze widać na zdjęciach, trawa i gałązki bezpośrednio przed aparatem fotog. oraz bardzo dobrze te gałązki u góry zdjęcia
Ciemna sierść jelenia? w oddali nie reflektuje dobrze światła a oczy jego tak
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

To odbija flash aparatu. Przecież nie jest nastawiona na podczerwień (przynajmniej z tego co pamiętam, teraz nie chce mi się wczytać). Tak jasny obiekt emitowałby o wiele więcej światła.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

"Tak jasny obiekt emitowałby o wiele więcej światła."

Problem z tym że nie wiemy jak jasny był ten objekt.
Mnie się wydaje że to robione normalnym fleszem, tak mi to wygląda.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

I z czego on by to miał emitować? Zmieściła by się w nim żarówka wraz z "baterią" ?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

DF, aparat nie rejestruje czakr, tylko światło. Tak jasny obiekt w nocy na pewno robił wystarczającą ilość światła, by rozświetlić trawę pod nim.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”