Byliśmy w końcu na tym księżycu?

takipan
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-21, 12:37

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: takipan »

Znalazłem zdjęcie z apollo 12 co to może być w prawym górnym rogu mnie to wygląda na jakiś materiał http://www.hq.nasa.gov/alsj/a12/AS12-47-6896HR.jpg
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: Sothis »

Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: Spooky Fox »

Hmm...czytałem posty i w niektórych była mowa o tym, że KGB na pewno by się dowiedziało o mistyfikacji...

Ale, skoro poruszamy kwestie wielkiego spisku, to posuńmy się kroczek dalej, taki malutki, co by nie spaśc w przepaśc, do której się zbliżamy.

Uważamy, że UFO jest zatajane. Głównie przez USA, tak? Ale przecież nie tylko oni maczają w tym palce. Zastanówmy się przez chwilę nad takim rozwojem wydarzeń:

Rozpoczęcie Zimnej Wojny miało miejsce podajże w końcu lat 40 albo w latach 50 XX wieku (nie wiem dokładnie, przyznaję), ale chodzi mi o to, że po rzekomej katastrofie w Roswell. Obierzmy Roswell jako punkt zaczepny, że wszystko się od tego zaczęło. Wiem, że będzie w to trudno uwierzyc, ale: USA mają na celu zatajenie sprawy. Oczywiście wywiad KGB działa. Rząd USA wie, że jeśli chce to utrzymac w ryzach potrzebują pomocy. Czyjej? Odbudowującej się Europy Zachodniej? Czy może trzymanej w szponach komunizmu, zacofanej Europie Wschodniej? A może ZSRR? No to ostatnie brzmiało dla nich najlepiej. Cały ten wyścig w kosmosie to przykrywka. Rządy USA i ZSRR współpracują. Chcą wysłac człowieka na Księżyc, ale "coś" im przeszkadza. To "coś", co próbują ukryc przed zwykłym zjadaczem chleba. Ale przecież jakiś "ogromny krok dla ludzkości" musi byc. Mistyfikują więc lądowanie na księżycu. Oba mocarstwa siedzą cicho, bo jak nie daj Boże, coś wyjdzie na jaw, runie cały ten, jakże skrzętnie budowany, domek z kart...

Może przekolorowane, ale zastanówmy się chwilkę nad takim rozwiązaniem. Przecież wśród tylu spisków, ten również jest możliwy, prawda?
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: Sothis »

Zimna wojna rozpoczęła się 1946 a.d., natomiast incydent w Roswell miał miejsce w roku następnym. ;]
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: Spooky Fox »

Taa...moja nieznajomośc historii. Sorcie, ale historia nigdy nie była moją mocną stroną.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: Spock »

Sothis, przecież ty jesteś historykiem. Wyprostowałbyś te wszystkie teorie spiskowe, ja nie mam wiedzy.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: Sothis »

Połowę życia musiałbym temu poświęcić :P
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: Spooky Fox »

Sothis, jak coś, to zawsze możesz zacząc ;]

W historii Ci nie pomogę, ale za to teorii spiskowych to Ci dostarczę tyle, że ho hooo... :)
Loucas
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 71
Rejestracja: 2008-12-13, 22:53
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: Loucas »

No dobra:

Wylądowali na Księżycu, wrócili, i mają próbki skał księźycowych itp.
Czy możliwe byłoby wylądowanie na odległym o 384 000 kilometrów Księżycu,
"statkiem kosmicznym" i całym jego elektronicznym uposażeniem? Przecież 60 lat temu komputery zajmowały po kilka pokoi, a tu w Apollo jak z nieba pełna miniaturyzacja. Skoro pół wieku temu wylądowaliśmy na Księżycu, to czemu teraz nie możemy na niego powrócić - potwierdzają to najwyższe autorytety z dziedziny kosmologii. Doszliśmy do takiego postępu technologicznego, że loty na Księżyc to powinna być codzienność, a tu jak na złość nic :D - przemyślcie to.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: Darnok »

Może dlatego, że od tamtego momentu praktycznie nie wymyślono lepszego sposobu na dotarcie na księżyc i teraz się do niego wraca (wycofują promy). Każdorazowe lądowanie na księżycu to wielkie ryzyko i wielkie pieniądze, po co tam lądować bez celu? na szczęście planuje już się załogowe loty na księżyc i mars, ale dopóki nie będzie jakiejś wymiernej korzyści, to loty w kosmosie nie będą codziennością.
Justice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2009-05-04, 00:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: Justice »

To, że ZSRR nie podniosło krzyku z powodu domniemanej mistyfikacji jak dla mnie jest koronnym dowodem na to, że taka mistyfikacja nie miała miejsca. Wystarczy choć troszkę znać mentalność Rosjan, i nie mówię tu o tych wielkich, ale nawet o tych przeciętnych obywatelach, żeby wiedzieć, żegdyby się dowiedzieli nie zatrzymaliby tej informacji dla siebie. A dowiedzieliby się na pewno. Wileki teorie spiskowe są dobre w filmach sensacyjnych, gdzie głośne wybuchy zagłuszają logikę wydarzeń :)
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: NM_ONE »

Też słyszałam o tym.Nie wiem co mam o tym myśleć.Amerykanie zawsze chcą być najlepsi więc mogliby to zrobić by pokazać dominację nad Rosją.Rosjanie też nie byli gorsi,chociaż w ich kraju jest i była bieda (nie pisze o Moskwie) oni zawsze próbowali wypchnąć się do przodu,bez sensu!
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: Sothis »

Co jest bez sensu?
mroq
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2008-11-16, 03:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: mroq »

Gdyby nie wypchnięcia do przodu wiele krajów mogłoby zagrozic USA...takie wypchnięcia mają pokazać innym państwom,ze nalezy się z takimi liczyc,okazac respect...tak mi się wydaje..

A i ruskie i amerylanskie ludzie mają duuuzo pieniedzy...tylko w USA wszytsko przecieka,a ruskie mają...hmmm kurtynę ;)
gagarin
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2009-05-06, 14:04

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: gagarin »

Witam wszystkich, bo trafiłem tu ….przypadkiem i zdziwiłem się, bo byłem przekonany że przeczytałem już wszystkie bzdury jakie napisali pseudo tropiciele spisku księżycowego.
Ten stek bzdur dawno został wyśmiany, więc czy warto z uporem maniaka wymyślać nowe - jeszcze głupsze?

Tropiciel napisał : "Doszliśmy do takiego postępu technologicznego, że loty na Księżyc to powinna być codzienność, a tu jak na złość nic :D - przemyślcie to.
Oczywiście masz rację".
Jest tylko jeden szkopuł - właściwie ...dwa:
1 - po co ? (cel został osiągnięty 40 lat temu !
2 - no , można by .... tak..turystycznie.. Jest chętny ? Na początek będzie drożej (tak z 200 miliardów baksów), ale jak się upowszechni, to i setka wystarczy.
No co........ nie ma chętnych ???

Jakies inne wątpliwości ??
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: Arek »

1 - po co ? (cel został osiągnięty 40 lat temu !
O j , warto jest by starać się o własne wpływy co do posiadania terenów na księżycu, trzeba tylko porządnie zainwestować. Przepis prawny opracowany przez wybrane narody co do księżyca jest bardzo ciekawy i podstępny, pozwala każdemu z nas korzystania z dóbr księżyca, ale jedyny hak to to że trzeba się tam dostać
Justice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2009-05-04, 00:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: Justice »

Ok Arek, tylko wydaje mi się że byłby spory rozdźwięk między kosztami a zayskami. Wydajesz fortunę żeby dotrzeć na księżyć i... no właśnie, co dalej? Przwieźć sobie kawałek skały? Technologia musi się jeszcze mocno rozwinąć żeby opłacalnym btyło posiadanie jakiś struktur na księżycu jako bazy dla dalszej eksploracji kosmosu.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: FaKtoMaaN »

niech najpierw NASA dotrze na księżyc, potem można mówić o lotach cywilów..
gagarin
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2009-05-06, 14:04

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: gagarin »

Arek – te tereny na Księżycu przydały by Ci się tak samo jak tereny na Saturnie.
To byłoby posiadanie czysto wirtualne i nawet gdybyś był najbogatszym człowiekiem na Świecie, za całe swoje bogactwo mógłbyś zajrzeć na swoją działkę może raz w życiu, a po powrocie i tak …. pod most . :(
Pomijam fakt, że podróż poza orbitę ziemska zawsze będzie obarczona ogromnym ryzykiem utraty życia….niestety. :(

FaKtoMaaN – gdzies Ty się chłopie uchował ??... przespałeś 40 lat ???
Czy może z Księzyca spadłeś ?? :D
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

Post autor: Arek »

A więc co tam jest na księżycu?
1 Wiele surowców mineralnych które praktycznie "leżą" na powierzchni, tam nie zachodziły takie zmiany klimatyczne jak na Ziemi, tam często w ogóle nie trzeba kopać tak głęboko by coś wydobyć.
2 Dla turystów mający kasę , superanckie miejsce do "zwiedzania" i pochwalenia się przed sąsiadem że było się na tym księżycu na wczasach.
3 to najważniejszy punkt , jeżeli ziemanie będą chcieli kiedyś podróżować w wszechświecie to potrzebują port lotniczy i to nie na Ziemi, bo tu taj mamy zawsze ten sam problem, przyciąganie ziemskie utrudnia masywnie starty.
Patrz jak dzisiejsze rakiety są zbudowane : wielkie zbiorniki z paliwem które zajmują ponad 60% całej rakiety i ten ciężar jest taki tylko po to by wynieść rakietę na orbitę. A potem gdy już wszystko odpadło z wielkiej rakiety robi się mały statek kosmiczny, tylko jest znów problem, takim małym nigdzie daleko nie zalecisz, jak wsadzisz tam ludzi to może na księżyc, a jak jeszcze masę zredukujesz to poślesz robota na marsa.
Dlatego ludzie potrzebują bazę startową w kosmosie gdzie można budować wielkie pojazdy kosmiczne na dalsze loty, bo wtedy już 60% ciężaru zaoszczędziłeś, a gdzie można najbliżej tak bazę wybudować? Oczywiście , na księżycu, tylko trzeba tam zainwestować.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kosmos i jego tajemnice”