"Umierający eksponat"

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

człowiek stworzył cywilizację zniszczył przy tym masakryczną liczbę istnień, dalej niszczy (także siebie) i ma czelność się nazywać inteligentną istotą?
człowiek myśli że jak jest obdarzony świadomością to sam może ustanowić prawa natury.
Darnok pisze: Ale i trochę racji ma Darnok. Co by nie mówić, drań zwrócił na siebię uwagę, i chcąc nie chcąc, robimy mu reklamę. Chociaż chyba lepiej że nas to rusza.
faktem jest że swój cel osiągnął (jakim kosztem), ale odpowiedzmy sobie szczerze ile z nas tak naprawdę coś z tym zrobi?
większość (jestem tego pewna) po jakimś czasie zupełnie o tym zapomni, a na świecie będą się działy setki podobnych wydarzeń
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Poniekąd to pocieszające, że nie jest to dominujący nurt sztuki współczesnej, i nasz "artysta" szybko zostane zapomniany.

Petycję podpisałem.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Chcesz się wyróżnić i być oryginalny. Niestety wyróżniasz się negatywnie, więc odpuść sobie i pomyśl racjonalnie. Naprawdę nie wierzę, że sądzisz, iż jest to słuszne.
Może napisz choć raz jeden post, w którym nie zwracasz się do kogoś w sposób negatywny? Tak, jak napisał Spock to zwrócił on uwagę lepiej, niż te wszystkie organizacje chroniące zwierzęta i wywieszające dzikie plakaty. To dla Was jest też fair? jeżeli tak, to napiszę to w stylu, w jakim Iv: idźcie na ulicę i zbierajcie to po nich. Ja w tej sztuce widzę sen życia i śmierci, bo nikt tego nie namaluje ani nie zaśpiewa. To trzeba pokazać. Aha i jeżeli nie ratujecie wszystkich zwierząt, to nie macie prawa wmawiać mi, że ratowanie jednych, a skazywanie na śmierć drugich jest fair. Nie bądźcie śmiesznymi hipokrytami...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Zresztą moje zdanie bardzo często jest inne od pozostałych, choć w tym wypadku, wszyscy się z Tobą nie zgadzają.
Co ma moje zdanie do Twojego? wiesz, nie za bardzo mnie obchodzi to, czy moje zdanie wg. Ciebie i paru innych osób jest dobre. Dla dobra dyskusji napisałem co myślę i więcej nie napiszę, bo po co? wszystko opisane wyżej.
To w jakim celu zrobiłbyś to, co zrobił ten artysta? Co chciałbyś tym przekazać? Możesz wytłumaczyć?
Ja na pewno nie zabiłbym psa dla dobra sztuki, ale nie potępiam go i nie piszę postów typu "trzeba go za jaja powiesić", tylko staram się zrozumieć. Nie popieram ani też nie potępiam. Jestem w stosunku do tego neutralny i nie ponoszą mnie emocje. Dziwne, że jakiś pies budzi u Was tyle emocji, a to, że Polscy żołnierze wybili kobiety i dzieci nawet na shoutboxie się nie znalazło.A z negatywnym chodziło mi o obrażanie...
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Nie bądźcie śmiesznymi hipokrytami..
Hipokryzją to jest dopiero dorabianie płytkiej ideologii do zwykłego sadyzmu i głupoty.
Ja w tej sztuce widzę sen życia i śmierci, bo nikt tego nie namaluje ani nie zaśpiewa. To trzeba pokazać.
Nie bądź śmieszny. Sensu życia i śmierci nie da się tego pokazać w żaden sposób. Nie i koniec. To można tylko poczuć samemu.
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

. Aha i jeżeli nie ratujecie wszystkich zwierząt, to nie macie prawa wmawiać mi, że ratowanie jednych, a skazywanie na śmierć drugich jest fair. Nie bądźcie śmiesznymi hipokrytami...
przede wszystkim nie da się uratować wszystkich zwierząt, ale to właśnie ratując jednostki możemy coś zdziałać ... napewno nie pomożemy zwierzętom skazując na śmierć kolejnych osobników. Na świecie jest zbyt dużo zła żeby ocalić każdy gatunek od cierpienia, ale to jest tak jak z tą reklamą " nie idę na wybory bo mój głos nic nie znaczy" tu natomiast można napisać "nie ratuję zwierząt bo jeden w tą czy w tamtą nie zrobi różnicy" ale to jest głupie myślenie każdy osobnik się liczy, każda uratowana dusza (jak to się mówi "grosz do grosza ...")

takim zachowaniem facet pokazał że zabijanie zwierząt jest bezkarne a nawet nagradzane ... tyle w temacie!
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Płytkiej ideologii? do sadyzmu i głupoty? aha... marta.heva wybór dokonujesz raz, a każde ranne zwierze, któremu nie pomożesz skazujesz na śmierć. Jeżeli pomożesz jednemu takiemu, to nic nie zmienisz. Trzeba pomagać wszystkim, a nie jednostkom. Nie twierdzę, że facet powinien być nagrodzony, dlatego podpisałem petycję (w której nikt, poza zainteresowanym krajem nie powinien brać udziału...). Jeżeli jest to odosobniony przypadek, to ja nie widzę tutaj niczego złego. Gdy w Ameryce gangsterzy zabiją niewinną osobę , to czy cały świat podpisuje petycje potępiające tego typu działania? czy taki pies jest ważniejszy od człowieka? wszystkie posty typu "wieszać za jaja" są napisane by się wyżyć. Zresztą spełnił swoje zadanie: Wszyscy nagle zaczęli być wielkimi przyjaciółmi zwierząt...
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

No cóż. jestem mięsożercą i akceptuje eksperymenty medyczne (jako wyższa konieczność).
Nie widzę natomiast różnicy między tą wystawą, a podpaleniem kota na podwórku. Może tylko tyle, że podwórkowy chuligan nie dorabia do tego filozofii.
Zawracanie dupy a nie żadna sztuka.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

poświęceniu życia jednego psa czy nawet człowieka (w jakimś sensownym celu), ale nie w taki okrutny, męczący dla ofiary i bezcelowy sposób
Ja też nie opowiadam się za takim sposobem, ale "jeśli nie ma co się lubi, to się lubi co się ma".
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

w Ameryce zabijanie jest naszczęście karane, a nie nagradzane
otóż właśnie o to chodzi ...
Facet zabił psa w męczarniach na forum publicznym i dostał jeszcze za to nagrodę ...
Jeżeli pomożesz jednemu takiemu, to nic nie zmienisz
jeden człowiek pomoże jednemu takiemu, ale jeżeli więcej osób pomyśli w ten sposób i pomoże ... to nie będzie już tylko jeden osobnik.
Zresztą spełnił swoje zadanie: Wszyscy nagle zaczęli być wielkimi przyjaciółmi zwierząt...
po prostu wszyscy przyjaciele zwierząt się ujawnili ...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

po prostu wszyscy przyjaciele zwierząt się ujawnili ...
Na jedno wychodzi. Jakoś wcześniej prawie nic o nich nie wiedziałem, teraz to już można o nich książkę napisać.
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

no to polecam stronę

http://viva.org.pl
albo

http://www.toz.pl
jest mnóstwo takich stron i ludzi zaangażowanych czynnie w pomoc dla zwierząt tylko jak Cię to nie interesuje to nie widzisz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Kod: Zaznacz cały

jest mnóstwo takich stron i ludzi zaangażowanych czynnie w pomoc dla zwierząt tylko jak Cię to nie interesuje to nie widzisz.
Przeciętny polak nie szuka informacji o takich organizacjach. To one muszą wyjść do polaka, a nie polak do nich. Dopiero po tej akcji z tą sztuką niektórzy zaczęli się tym zjawiskiem interesować.
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

Przeciętny polak nie szuka informacji o takich organizacjach. To one muszą wyjść do polaka,
nie wiem czy wiesz, ale jest niewielu sponsorów którzy podejmują się reklamowania takich instytucji jak TOZ czy VIVA, wolą pomóc dzieciom, czy bezdomnym, dlatego rzadko widzimy toz i vivę w tv czy w słyszymy w radio. Nie mają możliwości wyjść do Polaka, chociaż w necie są reklamy ...
Dopiero po tej akcji z tą sztuką niektórzy zaczęli się tym zjawiskiem interesować.
tak samo jak ludzie zaczynają się interesować innymi przypadkami maltretowania zwierząt, ale z reguły na krótką metę, później zapominają ... dlatego, jeżeli koleś chciał zwrócić uwagę na fakt znęcania się nad zwierzętami musiałby ciągle o tej akcji przypominać i albo zabijać kolejne zwierzęta, albo pokazywać ciągle tą jedną galerię(bezsensowna śmierć)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Ale w ogóle jaka w tym wartość artystyczna ? Czego nas to nauczyło ? Do jakich refleksji doszliśmy ?

Jest wprawdzie coś takiego jak "twórcza dekonstrukcja", ale nie wiem co może być cennego w obserwacji agonii. Vargas ma nieźle zryte pod czapką.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”