Skąd ten podział ?

Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

To forum jak na mój gust zawiera kilka podstawowych wpadek, w które wplątują się ludzie, którzy nie siedzą w magii zbyt długo (tzn. 2 lata, lub 3, albo około tego....).
Jakie to są wpadki?
I najważniejsze - gdzie?
Jakieś konkretne tematy lub posty...
Poza tym jeśli już to tzw. "czarna magia" nie obejmowałaby DEMONOLOGII ! Nauka o demonach, ich ptrzyzywaniu itp.
Przecież na demonologię i demonolatrię jest zrobiony osobny dział.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Maksymilian Rav, mógłbyś podać konkretne linki?
sneak
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2007-11-18, 18:04
Lokalizacja: z Olsztyna

Post autor: sneak »

Z tego co usłyszałęm od róznych ludzi...,pobierznie i ogólnie mówiąc...

Biała magia jest 'lżejszą, łatwiejszą' wersją czarnej magii nie zostają tutaj przywoływane demony nie ma takiej ingerencji w astrala. Czyli wicca, lżejsze rytuały itp.
Czarna magia to zaawansowane 'kombinowanie' w astralu tworzenie demonów, servitorów itp itd. Manipulacja ludzkimi umysłami. Jednym słowem sztuka wyższa.

Mówi się też, że tylko intencja magii jest wyznacznikiem jej koloru, a nie techniki i zaawansowanie
faeryboy2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2005-11-16, 22:49
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: faeryboy2002 »

Przepraszam, ale nie zgodzę się z kolegą :) Czarna magia wcale nie jest wyższą formą magii białejj. Zasadnicza różnica jest tak: biała magia nie narusza wolności innych osób, czarna nie ma żadnej moralności. To tak najogólniej można powiedzieć.
Co do serwitorów; nawet w białej magii można sobie stworzyć serwitora, nie ma przecież żadnego problemu z tym. A kontakt z demonami? Odpowiedź jest prosta - jeśli ktoś nawiązuje taki kontakt, to najpewniej po to, by wykorzystać jego siłę do skrzywdzenia innej osoby. Jak widać, motyw krzywdzenia się tutaj jak najjaśniej objawia.
A co do wicca... wicca jest systemem religijnym, nie zaś magicznym. To prawda, ze magia i wicca są ze sobą powiązane, ale tylko dlatego, że magia jest środkiem kontaktu z Bogami. Nie można się wypowiadać do jakich form magia wiccańska sięga, ponieważ jest to religia inicacyjna i objęta tajemnicą. To co mamy dostępne, wcale nie mówi nam wszystkiego o tym.
Oczywiście, mamy to wypaczone prawo trójpowrotu, ale z tego co mówią wiccanie, to znana jego interpretacja nie jest do końca zgodna z tą wg. której działa tradycja. to tak w kwestii sprostowania ;)
nie ma takiej ingerencji w astrala
Jak to nie? Każde posługiwanie się energią jest ingerencją w astral. Nie wiem skąd takie info wziąłeś marne.

A co do pytania głównego, czyli "podział na magię czarną i białą" to zgodzę się z założycielem wątku, że magia jest narzędziem i sama w sobie nie jest ani dobra ani zła i wszystko zależy od wykorzystania. Ale młotek sam w sobie też nie jest ani dobry ani zły. Tylko, że jak zabijesz kogoś młotkiem, to będzie już przestępstwo i jakoś zostanie nazwane, przykładowo "morderstwo za pomocą młotka". I w magii pomocnym określeniem jest właśnie podział na czarną i białą magię. Sama magia to posługiwanie się energią do zmiany samego siebie i otoczenia wokół siebie. Samo zaszufladkowanie zależy tylko i wyłącznie od wykorzystania energii :)
Rita
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2007-02-23, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rita »

Zdecydowanie uważam, że nie ma podziału na czarna i białą magię. Są wyłącznie intencje osoby praktykującej magię. Należy pamiętać o tym, że wszystko co "złe" wyślemy w świat wróci do nas z potrojoną siłą. Dlatego jeżeli już korzystamy z magii róbmy to świadomie i nie krzywdźmy innych, jak również nie wykorzystujmy do swoich samolubnych celów. :D
faeryboy2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2005-11-16, 22:49
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: faeryboy2002 »

Rita pisze:Zdecydowanie uważam, że nie ma podziału na czarna i białą magię. Są wyłącznie intencje osoby praktykującej magię.
I to właśnie od tej intencji zależy czy coś, w tym wypadku działanie magiczne, jest białe lub czarne.
Należy pamiętać o tym, że wszystko co "złe" wyślemy w świat wróci do nas z potrojoną siłą. Dlatego jeżeli już korzystamy z magii róbmy to świadomie i nie krzywdźmy innych, jak również nie wykorzystujmy do swoich samolubnych celów. :D
Sama nie rozumiesz co piszesz. Właśnie wykorzystywanie magii do krzywdzenia kogoś (bez różnicy czy jest to cel sam w sobie, czy tylko środek wyrazu) jest już, w logicznym rozumieniu, czarną magią. Zatem nie pisz, że dla Ciebie nie ma podziału, a następnie "nie krzywdźmy innych", bo nie trzyma się to kupy.

W tym całym nazewnictwie i określaniu, te 'kolory' magii są ogólnikami. Mam nadzieję, ze to czytelne.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

a mi TLO, która uważam za największy autorytet w sprawach magii powiedziała znaczy gdzieś tam pisała, że czarna magia tworzy (sorry za słowo tworzy ale nie znalazłem innego) no to tworzy korzyśc tylko dla maga a magia biała ma dawać korzyści dla ogółu czyli no dla jakiejś tam większej grupy ludzi nie dla jednej... no to tyle jeśli chodzi o ten podział... / aha no i podział na forum taki ma "(chyba nie jestem modem) służyć uttrzymaniu porządku bo tak to by się mieszało no i wiesz... a tak w ogóle maksymilianie zrób coś dla poprawy forum albo napisz coś co coś wnosi a nie tylko krytykuj...
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

eee to że mag za pomocą woli i nauczyciel tak no to to ,, to ja bym zaliczył do śmieci ale to nei ja pisałem... a napisz w kolejnym poście co się tak nie podoba na tym forum... które już pan darnok stara się poprawiać (no przynajmniej darnok takie odniosłem wrażenie) ech a wracając do magii to szczerze magia to nie mój temat ja więcej pisze w wiarze, kryptozoolgii naszych obserwacjach,,, ufo i w nauce tez troche a magia to nie moja działka
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

zauważ że mówisz ciągle o magii a te forum nie jest jej całe poświęcone więc nie podoba ci się no nie wiem 20% forum a nie 90 ... więc nie rób tragedii i tyle
hanif
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-10-21, 07:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hanif »

pisałem chyba na tym forum już o tym
we wstępie do polskiego wydania "Goecji" pisze o tym obszernie darek Misiuna
podział na "czarną" i "białą" magie wywodzi się ze starożytnej gracji z podziału na vates i goetes i ma charakter polityczny przede wszystkim
"biali" vates zwracali się do bóstw (nadświadomości) i w pełni dnia uczestniczyli w państwowych uroczystościach umacniając polityczne status quo
"czarni" goetes, nocą pośrodku lasów zwracali się do demonów (podświadomości) i byli wywrotowcami
to tak w dużym skrócie i uproszczeniu
podział ten funkcjonował i funkcjonuje do dziś i ciągle ma tło polityczne
i cały czas "biali" żyli spokojnie a "czarni" byli prześladowani
gdy reprejonowano kult czarownic, trzymający z establishmentem i służący władcom magowie ceremonialni całkiem dobrze się mieli
Mamba
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2007-02-11, 05:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mamba »

hanif pisałeś owszem, ale przy połączeniu obu for zniknęło sporo postów :? gdybyś mógł skrobnąć coś na temat podziału na białą i czarną magię :)

pozdrawiam
Mamba
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Czarna magia”